Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Rīgas domes saistošie noteikumi Nr.24

Rīgā 2009.gada 17.novembrī (prot. Nr.18, 4.§)

Par pabalstu pārtikas iegādei

Izdoti saskaņā ar Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 35.panta
trešo un ceturto daļu, likuma "Par pašvaldībām" 43.panta trešo daļu

I. Vispārīgie nosacījumi

1. Vienreizējs pabalsts pārtikas iegādei (turpmāk - pabalsts) tiek piešķirts ar mērķi sniegt vienreizēju materiālu atbalstu bērniem, vecuma vai invaliditātes pensijas saņēmējiem un personām, kuras saņem valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu.

2. Šie saistošie noteikumi nosaka pabalsta apmēru, piešķiršanas un izmaksas kārtību, kā arī personu loku, kurām ir tiesības saņemt pabalstu.

II. Pabalsta apmērs, piešķiršanas un izmaksas kārtība

3. Pabalsta apmērs vienai personai ir Ls 30.

4. Tiesības saņemt šajos saistošajos noteikumos paredzēto pabalstu ir personām, kuras ir deklarējušas pamata dzīvesvietu Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā (turpmāk - dzīvesvieta) ne mazāk kā divpadsmit mēnešus pirms pabalsta pieprasīšanas, dzīvo atbilstoši norādītajai adresei un kuru vidējie ienākumi pēdējo trīs mēnešu laikā nepārsniedz:

4.1. ģimenēs ar bērniem, kurās ir vismaz viena darbspējīga persona, - Ls 90 katram ģimenes loceklim mēnesī;

4.2. ģimenēs, kurās ir vecuma vai invaliditātes pensijas saņēmēji, vai personas, kuras saņem valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu, un vismaz viena darbspējīga persona, - Ls 90 katram ģimenes loceklim mēnesī;

4.3. ģimenēs, kurās ir tikai vecuma vai invaliditātes pensijas saņēmēji, vai personas, kuras saņem valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu, un nav nevienas darbspējīgas personas, - Ls 144 katram ģimenes loceklim mēnesī.

5. Lai saņemtu pabalstu, persona vai viņas likumīgais pārstāvis (turpmāk - persona) līdz 31.01.2010. vēršas sociālajā dienestā ar iesniegumu par pabalsta piešķiršanu un aizpilda iztikas līdzekļu deklarāciju, ja personai nav spēkā esošas iztikas līdzekļu deklarācijas.

6. Personai nav tiesību saņemt pabalstu, ja nokavēts šo saistošo noteikumu 5.punktā minētais dokumentu iesniegšanas termiņš.

7. Mutvārdu iesniegumu tūlīt pēc tā saņemšanas sociālā dienesta sociālā darba speciālists noformē rakstveidā, un persona to paraksta.

8. Pabalstu nepiešķir personai, kura atrodas valsts vai pašvaldības apgādībā.

9. Sociālais dienests ne vēlāk kā desmit dienu laikā no dienas, kad saņemts personas iesniegums un aizpildīta iztikas līdzekļu deklarācija, pieņem lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai atteikumu to piešķirt.

10. Pabalsts tiek izmaksāts:

10.1. pārskaitot personas norādītajā norēķinu kontā;

10.2. personai skaidrā naudā.

11. Sociālais dienests personai piešķirto pabalstu izmaksā līdz 01.04.2010.

12. Ja piešķirtais pabalsts nav izmaksāts noteiktajā termiņā sociālā dienesta vainas dēļ, pabalstu izmaksā bez termiņa ierobežojuma.

III. Lēmumu apstrīdēšanas un pārsūdzēšanas kārtība

13. Sociālais dienests rakstveidā informē personu par pieņemto lēmumu (par pabalsta piešķiršanu vai atteikumu to piešķirt), norādot atteikuma iemeslu, lēmuma apstrīdēšanas kārtību un termiņus.

14. Sociālā dienesta lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai atteikumu to piešķirt persona normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā var apstrīdēt Rīgas domes Labklājības departamentā.

15. Rīgas domes Labklājības departamenta lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

IV. Noslēguma jautājumi

16. Saistošie noteikumi publicējami laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" un Rīgas domes mājas lapā www.riga.lv un stājas spēkā nākamajā dienā pēc publicēšanas laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

17. Rīgas domes Labklājības departaments ir atbildīgs par saistošo noteikumu izpildes novērošanu.

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

Rīgā 2009.gada 19.novembrī

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par pabalstu pārtikas iegādei Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Rīgas dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 24Pieņemts: 17.11.2009.Stājas spēkā: 09.12.2009.Zaudē spēku: 18.12.2010.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 192, 08.12.2009.
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Izdoti saskaņā ar
201649
09.12.2009
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)