Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Ministru kabineta noteikumi Nr.1055

Rīgā 2009.gada 15.septembrī (prot. Nr.57 20.§)
Noteikumi par to Eiropas Kopienā nozīmīgu dzīvnieku un augu sugu sarakstu, kurām nepieciešama aizsardzība, un to dzīvnieku un augu sugu indivīdu sarakstu, kuru ieguvei savvaļā var piemērot ierobežotas izmantošanas nosacījumus
Izdoti saskaņā ar Sugu un biotopu aizsardzības likuma 4.panta 15. un 16.punktu

Noteikumi nosaka to Eiropas Kopienā nozīmīgu dzīvnieku un augu sugu sarakstu, kurām nepieciešama aizsardzība (1.pielikums), un to Eiropas Kopienā nozīmīgu dzīvnieku un augu sugu indivīdu sarakstu, kuru ieguvei savvaļā var piemērot ierobežotas izmantošanas nosacījumus (2.pielikums).

Informatīva atsauce uz Eiropas Savienības direktīvām

Noteikumos iekļautas tiesību normas, kas izriet no:

1) Padomes 1992.gada 21.maija Direktīvas 92/43/EEK par dabisko dzī­votņu, savvaļas faunas un floras aizsardzību;

2) Padomes 2006.gada 20.novembra Direktīvas 2006/105/EK, ar ko pie­lāgo Direktīvas 73/239/EEK, 74/557/EEK un 2002/83/EK vides jomā saistībā ar Bulgārijas un Rumānijas pievienošanos.

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Vides ministrs R.Vējonis
Vides ministrijas iesniegtajā redakcijā

1.pielikums
Ministru kabineta
2009.gada 15. septembra noteikumiem Nr.1055
Eiropas Kopienā nozīmīgu dzīvnieku un augu sugu, kurām nepieciešama aizsardzība, saraksts

1. Dzīvnieki

1.1. VERTEBRATA Mugurkaulnieki

Klase

Kārta

Dzimta

Suga

MAMMALIA Zīdītāji

INSECTIVORA

Kukaiņēdāji

ERINACEIDAE

Ežu dzimta

Erinaceus algirus

 

 

 

SORICIDAE

Ciršļu dzimta

Crocidura canariensis

Crocidura sicula

TALPIDAE

Kurmju dzimta

Galemys pyrenaicus

CHIROPTERA

Sikspārņi

MICROCHIROPTERA

Sīksikspārņu apakškārta

Visas sugas

MEGACHIROPTERA

Dižsikspārņu apakškārta

Rousettus aegyptiacus

RODENTIA

Grauzēji

GLIRIDAE

Susuru dzimta

Visas sugas, izņemot Glis glis un Eliomys quercinus

SCIURIDAE

Vāveru dzimta

Marmota marmota latirostris

Pteromys volans (Sciuropterus russicus)

Spermophilus citellus (Citellus citellus)

Spermophilus suslicus (Citellus suslicus)

Sciurus anomalus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CASTORIDAE

Bebru dzimta

Castor fiber (izņemot Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Somijas un Zviedrijas populācijas)

CRICETIDAE

Kāmju dzimta

Cricetus cricetus (izņemot Ungārijas populācijas)

Mesocricetus newtoni

MICROTIDAE

Strupastu dzimta

Microtus cabrerae

 

 

 

Microtus oeconomus arenicola

Microtus oeconomus mehelyi

Microtus tatricus

ZAPODIDAE

Māņlēcējpeļu dzimta

Sicista betulina

Sicista subtilis

HYSTRICIDAE

Dzeloņcūku dzimta

Hystrix cristata

CARNIVORA

Plēsēji

CANIDAE

Suņu dzimta

Alopex lagopus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Canis lupus (izņemot Grieķijas populācijas uz ziemeļiem no 39. paralēles;Igaunijas populācijas, Spānijas populācijas uz ziemeļiem no Duero; Bulgārijas,Latvijas, Lietuvas, Polijas, Slovākijas populācijas un Somijas populācijas ziemeļbriežu pārvaldības apvidos, kā tie definēti 2. pantā Somijas 1990. gada 14. septembra Aktā Nr. 848/90 par ziemeļbriežu pārvaldību)

URSIDAE

Lāču dzimta

Ursus arctos

MUSTELIDAE

Sermuļu (caunu) dzimta

Lutra lutra

 

 

 

Mustela eversmanii

Mustela lutreola

Vormela peregusna

FELIDAE

Kaķu dzimta

Felis silvestris

 

 

Lynx lynx (izņemot Igaunijas populāciju);

Lynx pardinus

PHOCIDAE

Roņu dzimta

Monachus monachus

Phoca hispida saimensis

ARTIODACTYLA

Pārnadži

CERVIDAE

Briežu dzimta

Cervus elaphus corsicanus

 

 

 

 

 

 

 

 

BOVIDAE

Dobradžu dzimta

Bison bonasus

 

 

 

 

 

 

 

Capra aegagrus (dabiskās populācijas)

Capra pyrenaica pyrenaica

Ovis gmelini musimon (Ovis ammon musimon) (dabiskās populācijas —Korsika un Sardīnija)

Ovis orientalis ophion (Ovis gmelini ophion)

Rupicapra pyrenaica ornata (Rupicapra rupicapra ornata)

Rupicapra rupicapra balcanica

Rupicapra rupicapra tatrica

CETACEA

Vaļveidīgie

Visas sugas

REPTILIA Rāpuļi

TESTUDINATA

Bruņurupuči

TESTUDINIDAE

Sauszemes bruņurupuču dzimta

Testudo graeca

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Testudo hermanni

Testudo marginata

CHELONIIDAE

Jūras bruņurupuču dzimta

Caretta caretta

 

 

 

Chelonia mydas

Lepidochelys kempii

Eretmochelys imbricata

DERMOCHELYIDAE

Ādaino (ādmuguras) bruņurupuču dzimta

Dermochelys coriacea

EMYDIDAE

Purva bruņurupuču dzimta

Emys orbicularis

 

 

Mauremys caspica

Mauremys leprosa

SAURIA

Ķirzakas

LACERTIDAE

Ķirzaku dzimta

Algyroides fitzingeri

Algyroides marchi

Algyroides moreoticus

Algyroides nigropunctatus

Gallotia atlantica

Gallotia galloti

Gallotia galloti insulanagae

Gallotia simonyi

Gallotia stehlini

Lacerta agilis

Lacerta bedriagae

Lacerta bonnali (Lacerta monticola)

Lacerta monticola

Lacerta danfordi

Lacerta dugesi

Lacerta graeca

Lacerta horvathi

Lacerta schreiberi

Lacerta trilineata

Lacerta viridis

Lacerta vivipara pannonica

Ophisops elegans

Podarcis erhardii

Podarcis filfolensis

Podarcis hispanica atrata

Podarcis lilfordi

Podarcis melisellensis

Podarcis milensis

Podarcis muralis

Podarcis peloponnesiaca

Podarcis pityusensis

Podarcis sicula

Podarcis taurica

Podarcis tiliguerta

Podarcis wagleriana

SCINCIDAE

Scinku dzimta

Ablepharus kitaibelii

 

 

 

 

 

 

Chalcides bedriagai

Chalcides ocellatus

Chalcides sexlineatus

Chalcides simonyi (Chalcides occidentalis)

Chalcides viridianus

Ophiomorus punctatissimus

GEKKONIDAE

Gekonu dzimta

Cyrtopodion kotschyi

 

 

 

 

 

Phyllodactylus europaeus

Tarentola angustimentalis

Tarentola boettgeri

Tarentola delalandii

Tarentola gomerensis

AGAMIDAE

Agāmu dzimta

Stellio stellio

CHAMAELEONTIDAE

Hameleonu dzimta

Chamaeleo chamaeleon

ANGUIDAE

Glodeņu dzimta

Ophisaurus apodus

OPHIDIA

Čūskas

COLUBRIDAE

Zalkšu dzimta

Coluber caspius

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Coluber cypriensis

Coluber hippocrepis

Coluber jugularis

Coluber laurenti

Coluber najadum

Coluber nummifer

Coluber viridiflavus

Coronella austriaca

Eirenis modesta

Elaphe longissima

Elaphe quatuorlineata

Elaphe situla

Natrix natrix cetti

Natrix natrix corsa

Natrix natrix cypriaca

Natrix tessellata

Telescopus falax

VIPERIDAE

Odžu dzimta

Vipera ammodytes

 

 

 

 

Macrovipera schweizeri (Vipera lebetina schweizeri)

Vipera seoanni (izņemot Spānijas populācijas)

Vipera ursinii

Vipera xanthina

BOIDAE

Žņaudzējčūsku dzimta

Eryx jaculus

AMPHIBIA Abinieki

CAUDATA

Astainie abinieki

SALAMANDRIDAE

Salamandru dzimta

Chioglossa lusitanica

Euproctus asper

Euproctus montanus

Euproctus platycephalus

Mertensiella luschani (Salamandra luschani)

Salamandra atra

Salamandra aurorae

Salamandra lanzai

Salamandrina terdigitata

Triturus carnifex (Triturus cristatus carnifex)

Triturus cristatus (Triturus cristatus cristatus)

Triturus italicus

Triturus karelinii (Triturus cristatus karelinii)

Triturus marmoratus

Triturus montandoni

Triturus vulgaris ampelensis

PROTEIDAE

Proteju dzimta

Proteus anguinus

PLETHODONTIDAE

Bezplaušsalamandru dzimta

Hydromantes (Speleomantes) ambrosii

 

 

 

 

 

 

Hydromantes (Speleomantes) flavus

Hydromantes (Speleomantes) genei

Hydromantes (Speleomantes) imperialis

Hydromantes (Speleomantes) strinatii)

Hydromantes (Speleomantes italicus)

Hydromantes (Speleomantes) supramontis

ANURA

Bezastainie abinieki

DISCOGLOSSIDAE

Diskmēļu dzimta

Alytes cisternasii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alytes muletensis

Alytes obstetricans

Bombina bombina

Bombina variegata

Discoglossus galganoi (tostarp Discoglossus “jeanneae”)

Discoglossus montalentii

Discoglossus pictus

Discoglossus sardus

RANIDAE

Varžu dzimta

Rana arvalis

 

 

 

 

 

 

Rana dalmatina

Rana graeca

Rana iberica

Rana italica

Rana latastei

Rana lessonae

PELOBATIDAE

Varžkrupju dzimta

Pelobates cultripes

 

 

Pelobates fuscus

Pelobates syriacus

BUFINIDAE

Krupju dzimta

Bufo calamita

Bufo viridis

HYLIDAE

Kokvaržu dzimta

Hyla arborea

 

 

Hyla meridionalis

Hyla sarda

PISCES

Zivis

ACIPENSERIFORMES

Storveidīgās zivis

ACIPENSERIDAE

Storu dzimta

Acipenser naccarii

 

 

 

 

 

 

 

 

Acipenser sturio

SALMONI­FORMES

Lašveidīgās zivis

COREGONIDAE

Sīgu dzimta

Coregonus oxyrhynchus (upēs nārstojošas populācijas dažos Ziemeļjūras apgabalos, izņemot Somijas populācijas)

CYPRINI­FORMES

Karpveidīgās zivis

CYPRINIDAE

Karpu dzimta

Anaecypris hispanica

Phoxinus percnurus

ATHERINI­FORMES

Aterīnveidīgās zivis

CYPRINODONTIDAE

Zobkarpzivju dzimta

Valencia hispanica

PERCIFORMES

Asasrveidīgās zivis

PERCIDAE

Asaru dzimta

Gymnocephalus baloni

 

 

 

 

Romanichthys valsanicola

Zingel asper

1.2. Bezmugurkaulnieki

Tips

Klase

Kārta

Suga

ARTHROPODA

Posmkāji

CRUSTACEA

Vēžveidīgie

ISOPODA

Vienādkājvēži

Armadillidium ghardalamensis

INSECTA

Kukaiņi

COLEOPTERA

Vaboles (cietspārņi)

Bolbelasmus unicornis

Buprestis splendens

Carabus hampei

Carabus hungaricus

Carabus olympiae

Carabus variolosus

Carabus zawadszkii

Cerambyx cerdo

Cucujus cinnaberinus

Dorcadion fulvum cervae

Duvalius gebhardti

Duvalius hungaricus

Dytiscus latissimus

Graphoderus bilineatus

Leptodirus hochenwarti

Pilemia tigrina

Osmoderma eremita

Phryganophilus ruficollis

Probaticus subrugosus

Propomacrus cypriacus

Pseudogaurotina excellens

Pseudoseriscius cameroni

Pytho kolwensis

Rosalia alpina

LEPIDOPTERA

Tauriņi (zvīņspārņi)

Apatura metis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Arytrura musculus

Catopta thrips

Chondrosoma fiduciarium

Coenonympha hero

Coenonympha oedippus

Colias myrmidone

Cucullia mixta

Dioszeghyana schmidtii

Erannis ankeraria

Erebia calcaria

Erebia christi

Erebia sudetica

Eriogaster catax

Fabriciana elisa

Glyphipterix loricatella

Gortyna borelii lunata

Hypodryas maturna

Hyles hippophaes

Leptidea morsei

Lignyoptera fumidaria

Lopinga achine

Lycaena dispar

Lycaena helle

Maculinea arion

Maculinea nausithous

Maculinea teleius

Melanargia arge

Nymphalis vaualbum

Papilio alexanor

Papilio hospiton

Parnassius apollo

Parnassius mnemosyne

Phyllometra culminaria

Plebicula golgus

Polymixis rufocincta isolata

Polyommatus eroides

Proserpinus proserpina

Pseudophilotes bavius

Xylomoia strix

Zerynthia polyxena

MANTODEA

Dievlūdzēji

Apteromantis aptera

ODONATA

Spāres

Aeshna viridis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cordulegaster heros

Cordulegaster trinacriae

Gomphus graslinii

Leucorrhinia albifrons

Leucorrhinia caudalis

Leucorrhinia pectoralis

Lindenia tetraphylla

Macromia splendens

Ophiogomphus cecilia

Oxygastra curtisii

Stylurus flavipes

Sympecma braueri

ORHOPTERA

Taisnspārņi

Baetica ustulata

Brachytrupes megacephalus

Isophya costata

Isophya harzi

Isophya stysi

Myrmecophilus baronii

Odontopodisma rubripes

Paracaloptenus caloptenoides

Pholidoptera transsylvanica

Saga pedo

Stenobothrus (Stenobothrodes) eurasius

ARACHNIDA

Zirnekļveidīgie

ARANEAE

Zirnekļi

Macrothele calpeiana

MOLLUSCA

Gliemji (moluski)

GASTROPODA

Gliemeži (vēderkāji)

Anisus vorticulus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Caseolus calculus

Caseolus commixta

Caseolus sphaerula

Chilostoma banaticum

Discula leacockiana

Discula tabellata

Discula testudinalis

Discula turricula

Discus defloratus

Discus guerinianus

Elona quimperiana

Geomalacus maculosus

Geomitra moniziana

Gibbula nivosa

Hygromia kovacsi

Idiomela (Helix) subplicata

Lampedusa imitatrix

Lampedusa melitensis

Leiostyla abbreviata

Leiostyla cassida

Leiostyla corneocostata

Leiostyla gibba

Leiostyla lamellosa

Paladilhia hungarica

Patella ferruginea

Sadleriana pannonica

Theodoxus prevostianus

Theodoxus transversalis

BIVALVIA

Gliemenes

ANISOMYARIA

Dažādmuskuļgliemenes

Lithophaga lithophaga

 

 

 

 

Pinna nobilis

UNIONOIDA

Dižgliemenes

Margaritifera auricularia

Unio crassus

DREISSENIDAE

Sēdgliemeņu dzimta

Congeria kusceri

ECHINODERMATA

Adatādaiņi

ECHINOIDAE

Jūraseži

Centrostephanus longispinus

2. Augi

2.1. PTERIDOPHYTA Paparžaugu nodalījums

Apakšnodalījums

Dzimta

Suga

POLYPODIOPHYTINA Paparžu (saldsaknīšu) apakšnodalījums

ASPLENIACEAE

Sīkpaparžu dzimta

Asplenium adulterinum Milde

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asplenium hemionitis L.

Asplenium jahandiezii (Litard.) Rouy

BLECHNACEAE

Ēnpaparžu dzimta

Woodwardia radicans (L.) Sm.

DICKSONIACEAE

Diksoniju dzimta

Culcita macrocarpa C. Presl

DRYOPTERIDACEAE

Vairogpaparžu (ozolpaparžu) dzimta

Diplazium sibiricum (Turcz. ex Kunze) Kurata

 

 

Dryopteris corleyi Fraser-Jenk.

Dryopteris fragans (L.) Schott

HYMENOPHYLLACEAE

Plēkšņpaparžu (ādpaparžu) dzimta

Trichomanes speciosum Willd.

MARSILEACEAE

Marsileju dzimta

Marsilea batardae Launert

 

 

Marsilea quadrifolia L.

Marsilea strigosa Willd.

OPHIOGLOSSACEAE

Čūskmēlīšu dzimta

Botrychium simplex Hitchc.

 

 

Ophioglossum polyphyllum A. Braun

LYCOPODIOPHYTINA Staipekņu apakšnodalījums

ISOETACEAE

Ezereņu dzimta

Isoetes boryana Durieu

Isoetes malinverniana Ces. & De Not.

2.2. SPERMATOPHYTA Sēklaugu nodalījums

Apakšnodalījums

Dzimta

Suga

GYMNOSPERMAE Kailsēkļu apakšnodalījums

PINACEAE

Priežu dzimta

Abies nebrodensis (Lojac.) Mattei

ANGIOSPERMAE Segsēkļu apapkšnodalījums

AGAVACEAE

Agavju dzimta

Dracaena draco (L.) L.

ALISMATACEAE

Cirveņu dzimta

Alisma wahlenbergii (Holmberg) Juz.

 

 

Caldesia parnassifolia (L.) Parl.

Luronium natans (L.) Raf.

AMARYLLIDACEAE

Amariļļu dzimta

Leucojum nicaeense Ard.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Narcissus asturiensis (Jordan) Pugsley

Narcissus calcicola Mendonça

Narcissus cyclamineus DC.

Narcissus fernandesii G. Pedro

Narcissus humilis (Cav.) Traub

Narcissus longispathus Pugsley

Narcissus nevadensis Pugsley

Narcissus pseudonarcissus L. subsp. nobilis (Haw.) A. Fernandes

Narcissus scaberulus Henriq.

Narcissus triandrus L.

Narcissus triandrus L. subsp. capax (Salisb.) D. A. Webb.

Narcissus viridiflorus Schousboe

ASCLEPIADACEAE

Asklēpju dzimta

Vincetoxicum pannonicum (Borhidi) Holub

BERBERIDACEAE Bārbeļu dzimta

Berberis maderensis Lowe

BORAGINACEAE

Skarblapju dzimta

Anchusa crispa Viv.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Echium russicum J.F.Gemlin

Lithodora nitida (H. Ern) R. Fernandes

Myosotis lusitanica Schuster

Myosotis rehsteineri Wartm.

Myosotis retusifolia R. Afonso

Omphalodes kuzinskyanae Willk.

Omphalodes littoralis Lehm.

Onosma tornensis Javorka

Solenanthus albanicus (Degen & al.) Degen & Baldacci

Symphytum cycladense Pawl.

CAMPANULACEAE

Pulkstenīšu dzimta

Adenophora lilifolia (L.) Ledeb.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asyneuma giganteum (Boiss.) Bornm.

Campanula bohemica Hruby

Campanula gelida Kovanda

Campanula morettiana Reichenb.

Campanula romanica Săvul.

Campanula sabatia De Not.

Campanula serrata (Kit.) Hendrych

Campanula zoysii Wulfen

Jasione crispa (Pourret) Samp. subsp. serpentinica Pinto da Silva

Jasione lusitanica A. DC.

Physoplexis comosa (L.) Schur.

CARYOPHYLLACEAE Neļķu dzimta

Arenaria ciliata L. subsp. pseudofrigida Ostenf. & O.C. Dahl

Arenaria humifusa Wahlenberg

Arenaria nevadensis Boiss. & Reuter

Arenaria provincialis Chater & Halliday

Cerastium alsinifolium Tausch Cerastium dinaricum G. Beck & Szysz.

Dianthus arenarius L. subsp. arenarius

Dianthus arenarius subsp. bohemicus (Novak) O.Schwarz

Dianthus cintranus Boiss. & Reuter subsp. cintranus Boiss. & Reuter

Dianthus diutinus Kit.

Dianthus lumnitzeri Wiesb.

Dianthus marizii (Samp.) Samp.

Dianthus moravicus Kovanda

Dianthus nitidus Waldst. et Kit.

Dianthus plumarius subsp. regis-stephani (Rapcs.) Baksay

Dianthus rupicola Biv.

Gypsophila papillosa P. Porta

Herniaria algarvica Chaudhri

Herniaria latifolia Lapeyr. subsp. litardierei Gamis

Herniaria lusitanica (Chaudhri) subsp. berlengiana Chaudhri

Herniaria maritima Link

Minuartia smejkalii Dvorakova

Moehringia fontqueri Pau

Moehringia jankae Griseb. ex Janka

Moehringia lateriflora (L.) Fenzl.

Moehringia tommasinii Marches.

Moehringia villosa (Wulfen) Fenzl

Petrocoptis grandiflora Rothm.

Petrocoptis montsicciana O. Bolos & Rivas Mart.

Petrocoptis pseudoviscosa Fernández Casas

Silene furcata Rafin. subsp. angustiflora (Rupr.) Walters

Silene hicesiae Brullo & Signorello

Silene hifacensis Rouy ex Willk.

Silene holzmanii Heldr. ex Boiss.

Silene longicilia (Brot.) Otth.

Silene mariana Pau

Silene orphanidis Boiss

Silene rothmaleri Pinto da Silva

Silene velutina Pourret ex Loisel.

CHENOPODIACEAE

Balandu dzimta

Bassia (Kochia) saxicola (Guss.) A. J. Scott

 

 

Cremnophyton lanfrancoi Brullo et Pavone

Salicornia veneta Pignatti & Lausi

CISTACEAE

Klinšrožu dzimta

Cistus palhinhae Ingram

 

 

 

 

Halimium verticillatum (Brot.) Sennen

Helianthemum alypoides Losa & Rivas Goday

Helianthemum caput-felis Boiss.

Tuberaria major (Willk.) Pinto da Silva & Rozeira

COMPOSITAE

Kurvjziežu dzimta

Anthemis glaberrima (Rech. f.) Greuter

Argyranthemum pinnatifidum (L.f.) Lowe subsp. succulentum (Lowe) C. J. Humphries

Artemisia campestris L. subsp. bottnica A.N. Lundström ex Kindb.

Artemisia granatensis Boiss.

Artemisia laciniata Willd.

Artemisia oelandica (Besser) Komaror

Artemisia pancicii (Janka) Ronn.

Aster pyrenaeus Desf. ex DC

Aster sorrentinii (Tod) Lojac.

Carlina onopordifolia Besser

Carduus myriacanthus Salzm. ex DC.

Centaurea alba L. subsp. heldreichii (Halacsy) Dostal

Centaurea alba L. subsp. princeps (Boiss. & Heldr.) Gugler

Centaurea akamantis T. Georgiadis & G. Chatzikyriakou

Centaurea attica Nyman subsp. megarensis (Halacsy & Hayek) Dostal

Centaurea balearica J. D. Rodriguez

Centaurea borjae Valdes-Berm. & Rivas Goday

Centaurea citricolor Font Quer

Centaurea corymbosa Pourret

Centaurea gadorensis G. Blanca

Centaurea horrida Badaro

Centaurea immanuelis-loewii Degen

Centaurea jankae Brandza

Centaurea kalambakensis Freyn & Sint.

Centaurea kartschiana Scop.

Centaurea lactiflora Halacsy

Centaurea micrantha Hoffmanns. & Link subsp. herminii (Rouy) Dostál

Centaurea niederi Heldr.

Centaurea peucedanifolia Boiss. & Orph.

Centaurea pinnata Pau

Centaurea pontica Prodan & E. I. Nyárády

Centaurea pulvinata (G. Blanca) G. Blanca

Centaurea rothmalerana (Arènes) Dostál

Centaurea vicentina Mariz

Cirsium brachycephalum Juratzka

Crepis crocifolia Boiss. & Heldr.

Crepis granatensis (Willk.) B. Blanca & M. Cueto

Crepis pusilla (Sommier) Merxmüller

Crepis tectorum L. subsp. nigrescens

Erigeron frigidus Boiss. ex DC.

Helichrysum melitense (Pignatti) Brullo et al

Helichrysum sibthorpii Rouy

Hymenostemma pseudanthemis (Kunze) Willd.

Hyoseris frutescens Brullo et Pavone

Jurinea cyanoides (L.) Reichenb.

Jurinea fontqueri Cuatrec.

Lamyropsis microcephala (Moris) Dittrich & Greuter

Leontodon microcephalus (Boiss. ex DC.) Boiss.

Leontodon boryi Boiss.

Leontodon siculus (Guss.) Finch & Sell

Leuzea longifolia Hoffmanns. & Link

Ligularia sibirica (L.) Cass.

Palaeocyanus crassifolius (Bertoloni) Dostal

Picris willkommii (Schultz Bip.) Nyman

Santolina elegans Boiss. ex DC.

Santolina impressa Hoffmanns. & Link

Santolina semidentata Hoffmanns. & Link

Saussurea alpina subsp. esthonica (Baer ex Rupr) Kupffer

Senecio caespitosus Brot.

Senecio elodes Boiss. ex DC.

Senecio jacobea L. subsp. gotlandicus (Neuman) Sterner

Senecio lagascanus DC. subsp. lusitanicus (P. Cout.) Pinto da Silva

Senecio nevadensis Boiss. & Reuter

Serratula lycopifolia (Vill.) A.Kern

Tephroseris longifolia (Jacq.) Griseb et Schenk subsp. moravica

Wagenitzia lancifolia (Sieber ex Sprengel) Dostal

CONVOLVULACEAE Tīteņu dzimta

Convolvulus argyrothamnus Greuter

Convolvulus fernandesii Pinto da Silva & Teles

CRUCIFERAE

Krustziežu (kāpostu) dzimta

Alyssum pyrenaicum Lapeyr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Arabis kennedyae Meikle

Arabis sadina (Samp.) P. Cout.

Arabis scopoliana Boiss

Biscutella neustriaca Bonnet

Biscutella vincentina (Samp.) Rothm.

Boleum asperum (Pers.) Desvaux

Brassica glabrescens Poldini

Brassica hilarionis Post

Brassica insularis Moris

Brassica macrocarpa Guss.

Braya linearis Rouy

Cochlearia polonica E. Fröhlich

Cochlearia tatrae Borbas

Coincya rupestris Rouy

Coronopus navasii Pau

Crambe tataria Sebeok

Diplotaxis ibicensis (Pau) Gómez-Campo

Diplotaxis siettiana Maire

Diplotaxis vicentina (P. Cout.) Rothm.

Draba cacuminum Elis Ekman

Draba cinerea Adams

Draba dorneri Heuffel.

Erucastrum palustre (Pirona) Vis.

Erysimum pieninicum (Zapal.) Pawl.

Iberis arbuscula Runemark

Iberis procumbens Lange subsp. microcarpa Franco & Pinto da Silva

Jonopsidium acaule (Desf.) Reichenb.

Jonopsidium savianum (Caruel) Ball ex Arcang.

Murbeckiella sousae Rothm.

Rhynchosinapis erucastrum (L.) Dandy ex Clapham subsp. cintrana(Coutinho) Franco & P. Silva (Coincya cintrana (P. Cout.) Pinto da Silva)

Sisymbrium cavanillesianum Valdés & Castroviejo

Sisymbrium supinum L.

Thlaspi jankae A.Kern.

CYPERACEAE

Grīšļu dzimta

Carex holostoma Drejer

 

 

Carex panormitana Guss.

Eleocharis carniolica Koch

DIOSCOREACEAE

Dioskoreju dzimta

Borderea chouardii (Gaussen) Heslot

DROSERACEAE

Raseņu dzimta

Aldrovanda vesiculosa L.

ELATINACEAE

Sīkeglīšu dzimta

Elatine gussonei (Sommier) Brullo et al

ERICACEAE

Ēriku dzimta

Rhododendron luteum Sweet

EUPHORBIACEAE

Dievkrēsliņu (eiforbiju) dzimta

Euphorbia margalidiana Kuhbier & Lewejohann

 

 

Euphorbia nevadensis Boiss. & Reuter

Euphorbia transtagana Boiss.

GENTIANACEAE

Genciānu (drudzeņu) dzimta

Centaurium rigualii Esteve

 

 

 

 

Centaurium somedanum Lainz

Gentiana ligustica R. de Vilm. & Chopinet

Gentianella anglica (Pugsley) E. F. Warburg

Gentianella bohemica Skalicky

GERANIACEAE

Gandreņu dzimta

Erodium astragaloides Boiss. & Reuter

 

 

Erodium paularense Fernández-González & Izco

Erodium rupicola Boiss.

GESNERIACEAE

Gesnēriju dzimta

Jankaea heldreichii (Boiss.) Boiss.

Ramonda serbica Pancic

GLOBULARIACEAE

Globulāriju dzimta

Globularia stygia Orph. ex Boiss.

GRAMINEAE

Graudzāļu dzimta

Arctagrostis latifolia (R. Br.) Griseb.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Arctophila fulva (Trin.) N. J. Anderson

Avenula hackelii (Henriq.) Holub

Bromus grossus Desf. ex DC.

Calamagrostis chalybaea (Laest.) Fries

Cinna latifolia (Trev.) Griseb.

Coleanthus subtilis (Tratt.) Seidl

Festuca brigantina (Markgr.-Dannenb.) Markgr.-Dannenb.

Festuca duriotagana Franco & R. Afonso

Festuca elegans Boiss.

Festuca henriquesii Hack.

Festuca summilusitana Franco & R. Afonso

Gaudinia hispanica Stace & Tutin

Holcus setiglumis Boiss. & Reuter subsp. duriensis Pinto da Silva

Micropyropsis tuberosa Romero — Zarco & Cabezudo

Poa granitica Br.-Bl. subsp. disparilis (E. I. Nyárády) E. I. Nyárády

Poa riphaea (Ascher et Graebner) Fritsch

Pseudarrhenatherum pallens (Link) J. Holub

Puccinellia phryganodes (Trin.) Scribner + Merr.

Puccinellia pungens (Pau) Paunero

Stipa austroitalica Martinovsky

Stipa bavarica Martinovsky & H. Scholz

Stipa danubialis Dihoru & Roman

Stipa styriaca Martinovsky

Stipa veneta Moraldo

Stipa zalesskii Wilensky

Trisetum subalpestre (Hartman) Neuman

GROSSULARIACEAE

Ērkšķogu dzimta

Ribes sardoum Martelli

HIPPURIDACEAE

Skujeņu dzimta

Hippuris tetraphylla L. Fil.

HYPERICACEAE

Asinszāļu dzimta

Hypericum aciferum (Greuter) N.K.B. Robson

IRIDACEAE

Skalbju (īrisu) dzimta

Crocus cyprius Boiss. et Kotschy

 

 

 

 

 

 

 

Crocus etruscus Parl.

Crocus hartmannianus Holmboe

Gladiolus palustris Gaud.

Iris aphylla L. subsp. hungarica Hegi

Iris boissieri Henriq.

Iris humilis Georgi subsp. arenaria (Waldst. et Kit.) A. et D.Löve

Iris marisca Ricci & Colasante

JUNCACEAE

Doņu dzimta

Juncus valvatus Link

Luzula arctica Blytt

LABIATAE

Lūpziežu (panātru) dzimta

Dracocephalum austriacum L.

Micromeria taygetea P. H. Davis

Nepeta dirphya (Boiss.) Heldr. ex Halacsy

Nepeta sphaciotica P. H. Davis

Origanum dictamnus L.

Phlomis brevibracteata Turril

Phlomis cypria Post

Rosmarinus tomentosus Huber-Morath & Maire

Salvia veneris Hedge

Sideritis cypria Post

Sideritis incana subsp. glauca (Cav.) Malagarriga

Sideritis javalambrensis Pau

Sideritis serrata Cav. ex Lag.

Teucrium charidemi Sandwith

Teucrium lepicephalum Pau

Teucrium turredanum Losa & Rivas Goday

Thymus camphoratus Hoffmanns. & Link

Thymus capitellatus Hoffmanns. & Link

Thymus carnosus Boiss.

Thymus lotocephalus G. López & R. Morales (Thymus cephalotos L.)

Thymus villosus L. subsp. villosus L.

LEGUMINOSAE

Tauriņziežu dzimta

Anthyllis hystrix Cardona, Contandr. & E. Sierra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Astragalus algarbiensis Coss. ex Bunge

Astragalus aquilanus Anzalone

Astragalus centralpinus Braun-Blanquet

Astragalus macrocarpus DC. subsp. lefkarensis

Astragalus maritimus Moris

Astragalus peterfii Jáv.

Astragalus tremolsianus Pau

Astragalus verrucosus Moris

Cytisus aeolicus Guss. ex Lindl.

Genista dorycnifolia Font Quer

Genista holopetala (Fleischm. ex Koch) Baldacci

Melilotus segetalis (Brot.) Ser. subsp. fallax Franco

Ononis hackelii Lange

Trifolium saxatile All.

Vicia bifoliolata J.D. Rodríguez

LENTIBULARIACEAE

Pūsleņu dzimta

Pinguicula crystallina Sm.

Pinguicula nevadensis (Lindb.) Casper

LILIACEAE

Liliju dzimta

Allium grosii Font Quer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Androcymbium europaeum (Lange) K. Richter

Androcymbium rechingeri Greuter

Asphodelus bento-rainhae P. Silva

Bellevalia hackelli Freyn

Chionodoxa lochiae Meikle in Kew Bull.

Colchicum arenarium Waldst. et Kit.

Colchicum corsicum Baker

Colchicum cousturieri Greuter

Fritillaria conica Rix

Fritillaria drenovskii Degen & Stoy.

Fritillaria gussichiae (Degen & Doerfler) Rix

Fritillaria obliqua Ker-Gawl.

Fritillaria rhodocanakis Orph. ex Baker

Hyacinthoides vicentina (Hoffmans. & Link) Rothm.

Muscari gussonei (Parl.) Tod.

Ornithogalum reverchonii Degen & Herv.-Bass.

Scilla beirana Samp.

Scilla litardierei Breist.

Scilla morrisii Meikle

Scilla odorata Link

Tulipa cypria Stapf

Tulipa hungarica Borbas

LINACEAE

Linu dzimta

Linum dolomiticum Borbas

Linum muelleri Moris (Linum maritimum muelleri)

LYTHRACEAE

Vējmietiņu dzimta

Lythrum flexuosum Lag.

MALVACEAE

Malvu dzimta

Kosteletzkya pentacarpos (L.) Ledeb.

NAJADACEAE

Najādu dzimta

Najas flexilis (Willd.) Rostk. & W.L. Schmidt

Najas tenuissima (A. Braun) Magnus

OLEACEAE

Olīvu dzimta

Syringa josikaea Jacq. Fil. ex Reichenb.

ORCHIDACEAE

Orhideju dzimta

Anacamptis urvilleana Sommier et Caruana Gatto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Calypso bulbosa L.

Cephalanthera cucullata Boiss. & Heldr.

Cypripedium calceolus L.

Dactylorhiza kalopissii E.Nelson

Gymnigritella runei Teppner & Klein

Himantoglossum adriaticum Baumann

Himantoglossum caprinum (Bieb.) V.Koch

Liparis loeselii (L.) Rich.

Ophrys argolica Fleischm.

Ophrys kotschyi H.Fleischm. et Soo

Ophrys lunulata Parl.

Ophrys melitensis (Salkowski) J et P Devillers-Terschuren

Orchis scopulorum Simsmerh.

Platanthera obtusata (Pursh) subsp. oligantha (Turez.) Hulten

Spiranthes aestivalis (Poiret) L. C. M. Richard

OROBANCHACEAE

Brūnkāšu dzimta

Orobanche densiflora Salzm. ex Reut.

PAEONIACEAE

Peoniju dzimta

Paeonia cambessedesii (Willk.) Willk.

 

 

 

Paeonia clusii F.C. Stern subsp. rhodia (Stearn) Tzanoudakis

Paeonia officinalis L. subsp. banatica (Rachel) Soo

Paeonia parnassica Tzanoudakis

PALMAE

Palmu dzimta

Phoenix theophrasti Greuter

PAPAVERACEAE

Magoņu dzimta

Corydalis gotlandica Lidén

 

 

Papaver laestadianum (Nordh.) Nordh.

Papaver radicatum Rottb. subsp. hyperboreum Nordh.

PLANTAGINACEAE

Ceļteku dzimta

Plantago algarbiensis Sampaio (Plantago bracteosa (Willk.) G. Sampaio)

Plantago almogravensis Franco

PLUMBAGINACEAE

Limoniju dzimta

Armeria berlengensis Daveau

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Armeria helodes Martini & Pold

Armeria neglecta Girard

Armeria pseudarmeria (Murray) Mansfeld

Armeria rouyana Daveau

Armeria soleirolii (Duby) Godron

Armeria velutina Welw. ex Boiss. & Reuter

Limonium dodartii (Girard) O. Kuntze subsp. lusitanicum (Daveau) Franco

Limonium insulare (Beg. & Landi) Arrig. & Diana

Limonium lanceolatum (Hoffmans. & Link) Franco

Limonium multiflorum Erben

Limonium pseudolaetum Arrig. & Diana

Limonium strictissimum (Salzmann) Arrig.

POLYGONACEAE

Sūreņu dzimta

Persicaria foliosa (H. Lindb.) Kitag.

 

 

Polygonum praelongum Coode & Cullen

Rumex rupestris Le Gall

PRIMULACEAE

Primulu dzimta

Androsace cylindrica DC.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Androsace mathildae Levier

Androsace pyrenaica Lam.

Cyclamen fatrense Halda et Sojak

Primula apennina Widmer

Primula carniolica Jacq.

Primula glaucescens Moretti

Primula nutans Georgi

Primula palinuri Petagna

Primula scandinavica Bruun

Primula spectabilis Tratt.

Soldanella villosa Darracq.

RANUNCULACEAE

Gundegu dzimta

Aconitum corsicum Gayer (Aconitum napellus subsp. corsicum)

Aconitum firmum (Reichenb.) Neilr subsp. moravicum Skalicky

Adonis distorta Ten.

Aquilegia alpina L.

Aquilegia bertolonii Schott

Aquilegia kitaibelii Schott

Aquilegia pyrenaica D.C. subsp. cazorlensis (Heywood) Galiano

Consolida samia P.H. Davis

Delphinium caseyi B.L.Burtt

Pulsatilla grandis Wenderoth Pulsatilla patens (L.) Miller

Pulsatilla pratensis (L.) Miller subsp. hungarica Soo

Pulsatilla slavica G.Reuss.

Pulsatilla subslavica Futak ex Goliasova

Pulsatilla vulgaris Hill. subsp. gotlandica (Johanss.) Zaemelis & Paegle

Ranunculus kykkoensis Meikle

Ranunculus lapponicus L.

Ranunculus weyleri Mares

RESEDACEAE

Rezēdu dzimta

Reseda decursiva Forssk.

ROSACEAE

Rožu dzimta

Agrimonia pilosa Ledebour

 

 

 

 

Potentilla delphinensis Gren. & Godron

Potentilla emilii-popii Nyárády

Pyrus magyarica Terpo

Sorbus teodorii Liljefors

RUBIACEAE

Rubiju dzimta

Galium cracoviense Ehrend.

 

 

 

 

Galium litorale Guss.

Galium moldavicum (Dobrescu) Franco

Galium sudeticum Tausch

Galium viridiflorum Boiss. & Reuter

SALICACEAE

Vītolu dzimta

Salix salvifolia Brot. subsp. australis Franco

SANTALACEAE

Santalkoku dzimta

Thesium ebracteatum Hayne

SAPOTACEAE

Sapotkoku dzimta

Sideroxylon marmulano Banks ex Lowe

SAXIFRAGACEAE

Akmeņlauzīšu dzimta

Saxifraga berica (Beguinot) D.A. Webb

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saxifraga cintrana Kuzinsky ex Willk.

Saxifraga florulenta Moretti

Saxifraga hirculus L.

Saxifraga osloënsis Knaben

Saxifraga portosanctana Boiss.

Saxifraga presolanensis Engl.

Saxifraga tombeanensis Boiss. ex Engl.

Saxifraga valdensis DC.

Saxifraga vayredana Luizet

SCROPHULARIACEAE

Cūknātru dzimta

Antirrhinum charidemi Lange

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Antirrhinum lopesianum Rothm.

Chaenorrhinum serpyllifolium (Lange) Lange subsp. lusitanicum R. Fernandes

Euphrasia genargentea (Feoli) Diana

Euphrasia marchesettii Wettst. ex Marches.

Linaria algarviana Chav.

Linaria coutinhoi Valdés

Linaria loeselii Schweigger

Linaria ficalhoana Rouy

Linaria flava (Poiret) Desf.

Linaria hellenica Turrill

Linaria pseudolaxiflora Lojacono

Linaria ricardoi Cout.

Linaria tonzigii Lona

Linaria tursica B. Valdés & Cabezudo

Lindernia procumbens (Krocker) Philcox

Odontites granatensis Boiss.

Pedicularis sudetica Willd.

Rhinanthus oesilensis (Ronniger & Saarsoo) Vassilcz

Tozzia carpathica Wol.

Verbascum litigiosum Samp.

Veronica micrantha Hoffmanns. & Link

Veronica oetaea L.-A. Gustavsson

SOLANACEAE

Nakteņu dzimta

Atropa baetica Willk.

Mandragora officinarum L.

THYMELAEACEAE

Timēliju dzimta

Daphne arbuscula Celak

 

 

 

Daphne petraea Leybold

Daphne rodriguezii Texidor

Thymelaea broterana P. Cout.

ULMACEAE

Gobu dzimta

Zelkova abelicea (Lam.) Boiss.

UMBELLIFERAE

Čemurziežu dzimta

Angelica heterocarpa Lloyd

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Angelica palustris (Besser) Hoffm.

Apium bermejoi Llorens

Apium repens (Jacq.) Lag.

Athamanta cortiana Ferrarini

Bunium brevifolium Lowe

Bupleurum capillare Boiss. & Heldr.

Bupleurum kakiskalae Greuter

Eryngium alpinum L.

Eryngium viviparum Gay

Ferula sadleriana Lebed.

Hladnikia pastinacifolia Reichenb.

Laserpitium longiradium Boiss.

Naufraga balearica Constans & Cannon

Oenanthe conioides Lange

Petagnia saniculifolia Guss.

Rouya polygama (Desf.) Coincy

Seseli intricatum Boiss.

Seseli leucospermum Waldst. et Kit

Thorella verticillatinundata (Thore) Briq.

VALERIANACEAE

Baldriānu dzimta

Centranthus trinervis (Viv.) Beguinot

VIOLACEAE

Vijolīšu dzimta

Viola athois W. Becker

 

 

 

 

 

Viola cazorlensis Gandoger

Viola delphinantha Boiss.

Viola hispida Lam.

Viola jaubertiana Mares & Vigineix

Viola rupestris F.W. Schmidt subsp. relicta Jalas

Vides ministrs R.Vējonis
Vides ministrijas iesniegtajā redakcijā

2.pielikums
Ministru kabineta
2009.gada 15.septembra noteikumiem Nr.1055
Eiropas Kopienā nozīmīgu dzīvnieku un augu sugu indivīdu, kuru ieguvei savvaļā var piemērot ierobežotas izmantošanas nosacījumus, saraksts

1. Dzīvnieki

1.1. VERTEBRATA Mugurkaulnieki

Klase

Kārta

Dzimta

Suga

MAMMALIA

Zīdītāji

RODENTIA

Grauzēji

CASTORIDAE

Bebru dzimta

Castor fiber (Somijas, Zviedrijas, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas populācijas)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CRICETIDAE

Kāmju dzimta

Cricetus cricetus (Ungārijas populācijas)

CARNIVORA

Plēsēji

CANIDAE

Suņu dzimta

Canis aureus

 

 

 

 

 

 

 

Canis lupus (Spānijas populācijas uz ziemeļiem no Duero, Grieķijas populācijas uz ziemeļiem no 39. paralēles, Somijas populācijas ziemeļbriežu pārvaldības apvidos, kā tie definēti 2. pantā Somijas 1990. gada 14.septembra Aktā Nr. 848/90 par ziemeļbriežu pārvaldību, BulgārijasLatvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas un Slovākijas populācijas)

MUSTELIDAE

Sermuļu (caunu) dzimta

Martes martes

Mustela putorius

FELIDAE

Kaķu dzimta

Lynx lynx (Igaunijas populācijas)

Visas 1. pielikumā nenorādītās sugas

VIVERRIDAE

Viveru dzimta

Genetta genetta

Herpestes ichneumon

LAGOMORPHA

Zaķi

LEPORIDAE

Zaķu dzimta

Lepus timidus

ARTIODACTYLA

Pārnadži

BOVIDAE

Dobradžu dzimta

Capra ibex

 

 

 

 

Capra pyrenaica (izņemot Capra pyrenaica pyrenaica)

Rupicapra rupicapra (izņemot Rupicapra rupicapra balcanica, Rupicapra rupicapra ornata and Rupicapra rupicapra tatrica)

AMPHIBIA

Abinieki

ANURA

Bezastainie abinieki

RANIDAE

Varžu dzimta

Rana esculenta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rana perezi

Rana ridibunda

Rana temporaria

PISCES

Zivis

PETROMYZONIFORMES

Nēģveidīgie

PETROMYZONIDAE

Nēģu dzimta

Lampetra fluviatilis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lethenteron zanandrai

ACIPENSERI­FORMES

Storveidīgās zivis

ACIPENSERIDAE

Storu dzimta

Visas 1. pielikumā nenorādītās sugas

CLUPEIFORMES

Siļķveidīgās zivis

CLUPEIDAE

Siļķi dzimta

Alosa spp.

SALMONIFORMES

Lašveidīgās zivis

SALMONIDAE

Lašu dzimta

Thymallus thymallus

 

 

 

 

 

 

Coregonus spp. (izņemot Coregonus oxyrhynchus — upēs nārstojošas populācijas dažos Ziemeļjūras apgabalos)

Hucho hucho

Salmo salar (vienīgi saldūdenī)

CYPRINIFORMES

Karpveidīgās zivis

CYPRINIDAE

Karpu dzimta

Aspius aspius

 

 

 

 

 

 

 

 

Barbus spp.

Pelecus cultratus

Rutilus friesii meidingeri

Rutilus pigus

SILURIFORMES

Samveidīgās zivis

SILURIDAE

Samu dzimta

Silurus aristotelis

PERCIFORMES

Asasrveidīgās zivis

PERCIDAE

Asaru dzimta

Gymnocephalus schraetzer

  

Zingel zingel

 

 

1.2. INVERTEBRATA Bezmugurkaulnieki

Tips

Klase

Kārta/tips

Suga

COELENTERATA

Vaboles

ANTHOZOA

Koraļļpolipi

CNIDARIA

Dzēlējzarndobumaiņu tips

Corallium rubrum

MOLLUSCA

Gliemji (moluski)

GASTROPODA

Gliemeži

STYLOMMATO­PHORA

Kātacu plaušgliemežu kārta

Helix pomatia

 

 

 

 

BIVALVIA

Gliemenes

UNIONOIDA

Dižgliemeņu kārta

Margaritiferidae

 

 

 

 

 

 

Margaritifera margaritifera

Microcondylaea compressa

Unio elongatulus

ANNELIDA

Posmtārpi

HIRUDINEA

Dēles

ARHYNCHOBDELLAE

Žokļdēļu kārta

Hirudo medicinalis

ARTHRO­PODA

Posmkāji

CRUSTACEA

Vēži (vēžveidīgie)

DECAPODA

Desmitkājvēžu kārta

Astacus astacus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Austropotamobius pallipes

Austropotamobius torrentium

Scyllaridae

Scyllarides latus

INSECTA

Kukaiņi

LEPIDOPTERA

Tauriņu kārta

Graellsia isabellae

 

2. Augi

Nodalījums

Apakšnodalījums/klase

Dzimta

Suga

RHODOPHYTA

Sārtaļģu nodalījums

CORALLINACEAE

Sarkanās koraļveida aļģes

Lithothamnium coralloides n

Phymatholithon calcareum (Poll.) Adey & McKibbin

LICHENES

Ķērpju nodalījums

CLADONIACEAE

Kladoniju dzimta

Cladonia L. subgenus Cladina (Nyl.) Vain.

BRYOPHYTA

Sūnaugu (lapu sūnu) nodalījums

BRYOPSIDA (MUSCI)

Lapu sūnu klase

LEUCOBRYACEAE

Leucobryum glaucum (Hedw.) AAngstr.

SPHAGNACEAE

Sfagnu dzimta

Sphagnum L. spp. (izņemot Sphagnum pylaisii Brid.)

PTERIDOPHYTA

Paparžaugu nodalījums

LYCOPODIO­PHYTINA

Staipekņu
apakšnodalījums

LYCOPODIACEAE

Staipekņu dzimta

Lycopodium spp.

SPERMATOPHYTA

Sēklaugu nodalījums

ANGIOSPERMAE

Segsēkļu (magnolijaugu) apapkšnodalījums

AMARYLLIDACEAE

Amariļļu dzimta

Galanthus nivalis L.

 

 

Narcissus bulbocodium L.

Narcissus juncifolius Lagasca

COMPOSITAE

Kurvjziežu (asteru) dzimta

Arnica montana L.

Artemisia eriantha Tem

Artemisia genipi Weber

Doronicum plantagineum L. subsp. tournefortii (Rouy) P. Cout.

Leuzea rhaponticoides Graells

CRUCIFERAE

Krustziežu (kāpostu) dzimta

Alyssum pintadasilvae Dudley.

 

 

 

Malcolmia lacera (L.) DC. subsp. graccilima (Samp.) Franco

Murbeckiella pinnatifida (Lam.) Rothm. subsp. herminii (Rivas-Martinez)

Greuter & Burdet

GENTIANACEAE

Genciānu (drudzeņu) dzimta

Gentiana lutea L.

IRIDACEAE

Skalbju (īrisu) dzimta

Iris lusitanica Ker-Gawler

LABIATAE

Lūpziežu (panātru) dzimta

Teucrium salviastrum Schreber subsp. salviastrum Schreber

LEGUMINOSAE

Tauriņziežu (pupu) dzimta

Anthyllis lusitanica Cullen & Pinto da Silva

 

 

Dorycnium pentaphyllum Scop. subsp. transmontana Franco

Ulex densus Welw. ex Webb.

LILIACEAE

Liliju dzimta

Lilium rubrum Lmk

Ruscus aculeatus L.

PLUMBAGINACEAE

Limoniju dzimta

Armeria sampaio (Bernis) Nieto Feliner

ROSACEAE

Rožu dzimta

Rubus genevieri Boreau subsp. herminii (Samp.) P. Cout.

SCROPHULARIACEAE

Cūknātru dzimta

Anarrhinum longipedicelatum R. Fernandes

Euphrasia mendonçae Samp.

Scrophularia grandiflora DC. subsp. grandiflora DC.

Scrophularia berminii Hoffmanns & Link

Scrophularia sublyrata Brot.

Vides ministrs R.Vējonis
 
Tiesību akta pase
Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 1055Pieņemts: 15.09.2009.Stājas spēkā: 19.09.2009.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 149, 18.09.2009.
Saistītie dokumenti
  • Izdoti saskaņā ar
  • Anotācija / tiesību akta projekts
197885
19.09.2009
87
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitāšu arhīvs
Noderīgas saites
Kontakti
Atsauksmēm
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
RSS logo
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2008 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība) Kvalitātes balva