Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.
Ministru kabineta noteikumi Nr.766

Rīgā 2009.gada 14.jūlijā (prot. Nr.48 20.§)
Noteikumi par prasībām tirdzniecības vietai, kur pārdod mājas (istabas) dzīvnieku barības maisījumus no atvērta oriģinālā iepakojuma, un šīs tirdzniecības vietas reģistrācijas kārtību
Izdoti saskaņā ar Dzīvnieku barības aprites likuma 5.panta trešo daļu
I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka:

1.1. prasības tirdzniecības vietai, kur pārdod mājas (istabas) dzīvnieku barības maisījumus no atvērta oriģinālā iepakojuma (turpmāk – tirdzniecības vieta);

1.2. tirdzniecības vietas reģistrācijas kārtību.

2. Noteikumu izpildi uzrauga un kontrolē Pārtikas un veterinārais dienests (turpmāk – dienests).

3. Tirdzniecības vietu reģistru (turpmāk – reģistrs) uztur valsts aģentūra “Lauksaimniecības datu centrs” (turpmāk – datu centrs).

II. Prasības tirdzniecības vietai

4. Tirdzniecības vietā atļauts pārdot mājas (istabas) dzīvnieku barības maisījumus (turpmāk – dzīvnieku barības maisījums) no atvērta oriģinālā iepakojuma, kas nav lielāks par 50 kilogramiem.

5. Barības apritē iesaistītā persona, kas pārdod dzīvnieku barības maisījumus no atvērta oriģinālā iepakojuma (turpmāk – tirgotājs), pircējam pēc pieprasījuma izsniedz rakstisku informāciju, kas atbilst konkrētā dzīvnieku barības maisījuma oriģinālā iepakojuma marķējumā norādītajai informācijai.

6. Atverot dzīvnieku barības maisījuma oriģinālo iepakojumu, tirgotājs uz tā atzīmē oriģinālā iepakojuma atvēršanas datumu.

7. Tirgotājs nodrošina piemērotus dzīvnieku barības maisījumu uzglabāšanas un tirdzniecības apstākļus (sausas telpas, paliktņus vai plauktus barības iepakojumu novietošanai).

III. Reģistrācijas kārtība

8. Tirgotājs iesniedz dienestā iesniegumu par tirdzniecības vietas reģistrāciju. Iesniegumā norāda:

8.1. fiziskā persona – vārdu, uzvārdu, personas kodu, deklarētās dzīvesvietas un tirdzniecības vietas adresi, tālruņa un faksa numuru, e-pasta adresi;

8.2. komersants – nosaukumu (firmu), reģistrācijas numuru un datumu Uzņēmumu reģistrā, juridisko adresi un tirdzniecības vietas faktisko adresi, tālruņa un faksa numuru, e-pasta adresi.

9. Dienests 10 darbdienu laikā pēc iesnieguma saņemšanas pārbauda šo noteikumu 7.punktā minētos apstākļus un šo noteikumu 8.punktā minēto informāciju un paziņo tirgotājam par pieņemto lēmumu:

9.1. reģistrēt tirdzniecības vietu;

9.2. atteikt tirdzniecības vietas reģistrāciju, ja dzīvnieku barības maisījumu uzglabāšanas un tirdzniecības apstākļi neatbilst šo noteikumu 7.punktā minētajiem nosacījumiem.

10. Pēc reģistrācijas atteikuma iemeslu novēršanas tirgotājs var atkārtoti iesniegt dienestā šo noteikumu 8.punktā minēto iesniegumu.

11. Par šo noteikumu 9.1.apakšpunktā minēto lēmumu dienests piecu darbdienu laikā paziņo datu centram. Datu centrs tirdzniecības vietu piecu darbdienu laikā ieraksta reģistrā, norādot:

11.1. datu centra piešķirto uzņēmuma reģistrācijas numuru;

11.2. fiziskajai personai – vārdu, uzvārdu, personas kodu, deklarētās dzīvesvietas un tirdzniecības vietas adresi;

11.3. komersantam – nosaukumu (firmu), reģistrācijas numuru un datumu Uzņēmumu reģistrā, juridisko adresi un tirdzniecības vietas faktisko adresi.

12. Dienests ne retāk kā reizi divos gados veic kontroli tirdzniecības vietā.

13. Tirgotājs 10 darbdienu laikā rakstiski informē dienestu par darbības izbeigšanu vai par izmaiņām šo noteikumu 8.punktā minētajā informācijā.

14. Dienests 10 darbdienu laikā pēc šo noteikumu 13.punktā minētās informācijas saņemšanas izvērtē to un pieņem lēmumu par tirdzniecības vietas izslēgšanu no reģistra vai par nepieciešamību izdarīt izmaiņas reģistrā, kā arī paziņo par to datu centram.

IV. Noslēguma jautājumi

15. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2007.gada 2.janvāra noteikumus Nr.7 “Noteikumi par prasībām tirdzniecības vietai, kur pārdod mājas (istabas) dzīvnieku barības maisījumus no atvērta oriģinālā iepakojuma, un šīs tirdzniecības vietas reģistrācijas kārtību” (Latvijas Vēstnesis, 2007, 4.nr.).

16. Tirdzniecības vietas, kas jau reģistrētas līdz šo noteikumu spēkā stāšanās dienai, atkārtoti nereģistrē.

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Zemkopības ministrs J.Dūklavs
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Noteikumi par prasībām tirdzniecības vietai, kur pārdod mājas (istabas) dzīvnieku barības maisījumus .. Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 766Pieņemts: 14.07.2009.Stājas spēkā: 18.07.2009.Zaudē spēku: 01.09.2010.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 113, 17.07.2009.
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Tiesību akti, kuriem maina statusu
  • Izdoti saskaņā ar
  • Anotācija / tiesību akta projekts
  • Citi saistītie dokumenti
194947
18.07.2009
87
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"