Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Skatīt Ministru kabineta 2016. gada 15. marta noteikumus Nr. 157 "Eiropas Savienības pašu resursu sistēmas funkcionēšanas kārtība".
Ministru kabineta noteikumi Nr.352

Rīgā 2009.gada 28.aprīlī (prot. Nr.27 22.§)
Eiropas Kopienas pašu resursu sistēmas funkcionēšanas kārtība
Izdoti saskaņā ar Likuma par budžetu un finanšu vadību 15.1panta piekto daļu

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā tiek nodrošināta Eiropas Kopienas pašu resursu (turpmāk – pašu resursi) sistēmas funkcionēšana, tai skaitā ar pašu resursu noteikšanu, prognozēšanu, iekasēšanu, nodošanu un kontroli saistīto uzdevumu izpilde.

2. Pašu resursus veido:

2.1. tradicionālie pašu resursi, kas ietver muitas nodokli, ievedmuitu lauk­saimniecības precēm, antidempinga maksājumus un kompensācijas maksājumus;

2.2. pievienotās vērtības nodokļa resurss;

2.3. nacionālā kopprodukta ienākuma resurss;

2.4. Apvienotās Karalistes korekcija un citām dalībvalstīm piešķirtās atlaides budžeta nelīdzsvarotības dēļ.

3. Finanšu ministrija:

3.1. koordinē ar pašu resursu sistēmu saistītās informācijas apriti starp Valsts ieņēmumu dienestu, Centrālo statistikas pārvaldi un Eiropas Komisiju;

3.2. izstrādā pievienotās vērtības nodokļa resursa bāzes un nacionālā bruto ienākuma prognozes;

3.3. sagatavo pievienotās vērtības nodokļa resursa bāzes gada pārskatu un koriģē iepriekšējos pievienotās vērtības nodokļa resursa bāzes gada pārskatus par attiecīgajiem saimnieciskajiem gadiem, kā arī informē Eiropas Komisiju par risinājumu un grozījumu priekšlikumiem pievienotās vērtības nodokļa resursa bāzes noteikšanai;

3.4. nodrošina pašu resursu plānošanu likumā par valsts budžetu kārtējam gadam un maksājuma uzdevuma sagatavošanu Valsts kasei par pašu resursu summas pārskaitīšanu Eiropas Kopienas budžetā.

4. Valsts ieņēmumu dienests:

4.1. nosaka, iekasē un uzskaita tradicionālos pašu resursus;

4.2. informē Finanšu ministriju un Eiropas Komisiju par attiecīgajā mēnesī Eiropas Komisijas kontā pārskaitāmo tradicionālo pašu resursu iemaksu apjomu;

4.3. nodrošina tradicionālo pašu resursu noteikšanas un iekasēšanas kontroli;

4.4. atbilstoši kompetencei sniedz Finanšu ministrijai informāciju, kas nepieciešama pievienotās vērtības nodokļa resursa bāzes noteikšanai.

5. Centrālā statistikas pārvalde:

5.1. katru gadu līdz 22.septembrim aprēķina nacionālā bruto ienākuma apjomu par iepriekšējo saimniecisko gadu un šos aprēķinus kopā ar ziņojumu par datu kvalitāti iesniedz Eiropas Komisijas Statistikas birojā;

5.2. piedalās Eiropas Komisijas organizētajās nacionālā bruto ienākuma aprēķināšanas pareizības pārbaudēs;

5.3. aprēķina vidējo svērto pievienotās vērtības nodokļa likmi un kompensācijas vienotas pievienotās vērtības nodokļa likmes piemērošanai lauksaimnieku saražotajai produkcijai (pievienotās vērtības nodokļa resursa bāzes gada pārskata sagatavošanai);

5.4. piedalās pievienotās vērtības nodokļa resursa bāzes gada pārskata sagatavošanā un atbilstoši kompetencei sniedz Finanšu ministrijai informāciju, kas nepieciešama pievienotās vērtības nodokļa resursa bāzes noteikšanai.

6. Lai noteiktu pievienotās vērtības nodokļa resursa bāzi, Finanšu minis­trijai savā rīcībā esošo informāciju un ekspertu viedokli atbilstoši kompetencei sniedz:

6.1. Satiksmes ministrija – par Latvijas un ārvalstu pasažieru pārvadātāju veiktajiem starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem ar autobusu;

6.2. Valsts zemes dienests – par kopējām darījumu summām pa nekustamā īpašuma lietošanas mērķu grupām;

6.3. valsts akciju sabiedrība “Latvijas dzelzceļš” – par veiktajiem starptau­tiskajiem pasažieru pārvadājumiem ar vilcienu;

6.4. mantisko tiesību kolektīvā pārvaldījuma organizācijas – par sniegtajiem pakalpojumiem un saņemto atlīdzību.

7. Finanšu ministrija, Valsts ieņēmumu dienests un Centrālā statistikas pārvalde atbilstoši kompetencei glabā informāciju, kas saistīta ar pašu resursu iemaksu noteikšanu, iekasēšanu, kontroli un nodošanu Eiropas Komisijas rīcībā, un pēc tās pieprasījuma sagatavo un iesniedz Eiropas Komisijā informāciju un pārskatus atbilstoši Eiropas Kopienas pašu resursu sistēmu regulējošajos tiesību aktos noteiktajiem datiem un termiņiem.

8. Šo noteikumu 7.punktā minētās iestādes nodrošina Eiropas Komisijas pilnvarotajiem pārstāvjiem kontroles pasākumu īstenošanā nepieciešamo palīdzību.

9. Finanšu ministrija koordinē šajos noteikumos noteikto uzdevumu izpildi.

10. Ja nepieciešams, Finanšu ministrija pieprasa no atbildīgajām iestādēm informāciju par attiecīgo uzdevumu izpildes gaitu, kā arī citu informāciju, kas nepieciešama šajos noteikumos noteikto uzdevumu izpildes nodrošināšanai.

11. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2004.gada 23.marta noteikumus Nr.163 “Eiropas Kopienas pašu resursu sistēmas funkcionēšanas kārtība” (Latvijas Vēstnesis, 2004, 59.nr.; 2005, 84.nr.).

Ministru prezidents, bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministrs V.Dombrovskis

Finanšu ministra vietā – ekonomikas ministrs A.Kampars
 
Tiesību akta pase
Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 352Pieņemts: 28.04.2009.Stājas spēkā: 07.05.2009.Zaudē spēku: 18.03.2016.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 69, 06.05.2009.
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Tiesību akti, kuriem maina statusu
  • Izdoti saskaņā ar
191422
07.05.2009
87
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitāšu arhīvs
Noderīgas saites
Kontakti
Atsauksmēm
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
RSS logo
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2008 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība) Kvalitātes balva