Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Skatīt Ministru kabineta 2009. gada 12. maija noteikumus Nr. 425 "Reliģiskās savienības (baznīcas) garīdznieku saraksta iesniegšanas un aktualizācijas kārtība".
Ministru kabineta noteikumi Nr.341

Rīgā 2008.gada 19.maijā (prot. Nr.31 30.§)
Reliģiskās savienības (baznīcas) garīdznieku saraksta iesniegšanas un aktualizācijas kārtība

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā Septītās Dienas Adventistu Latvijas draudžu savienība, Latvijas Baptistu Draudžu Savienība, Latvijas Apvienotā Metodistu Baznīca, Latvijas Vecticībnieku Pomoras Baznīca un Rīgas ebreju reliģiskā draudze (turpmāk – reliģiskās savienības (baznīcas)) Tieslietu ministrijā iesniedz informāciju par reliģiskās savienības (baznīcas) garīdznieku sarakstā (turpmāk – baznīcas garīdznieku saraksts) iekļautajiem garīdzniekiem, kuriem ir tiesības laulāt vai pildīt kapelāna pienākumus, kā arī iekļaujamās informācijas saturu, tās iesniegšanas un aktualizācijas kārtību.

2. Reliģiskās savienības (baznīcas) likumā noteiktajā termiņā iesniedz Tieslietu ministrijā reliģiskās savienības (baznīcas) garīdznieku sarakstu (1.pielikums), iekļaujot tajā ziņas par ieceltajiem vai ievēlētajiem garīdzniekiem, kuriem ir tiesības laulāt vai pildīt kapelāna pienākumus. Baznīcas garīdznieku sarakstam pievieno to garīdznieku paraksta paraugus (2.pielikums), kuriem ir piešķirtas tiesības laulāt.

3. Ja pieņemts lēmums par izmaiņām baznīcas garīdznieku sarakstā, reliģiskā savienība (baznīca) divu nedēļu laikā pēc attiecīgā lēmuma pieņemšanas iesniedz Tieslietu ministrijā informāciju par izmaiņām baznīcas garīdznieku sarakstā (3.pielikums) un to garīdznieku paraksta paraugus saskaņā ar šo noteikumu 2.pielikumu, kuriem ir piešķirtas tiesības laulāt.

4. Ja baznīcas garīdznieku sarakstu vai informāciju par izmaiņām baznīcas garīdznieku sarakstā reliģiskās savienības (baznīcas) vārdā paraksta persona, kura nepārstāv reliģisko savienību (baznīcu) saskaņā ar likumu, iesniedz pilnvaru, kas apliecina minētās personas tiesības parakstīt dokumentus.

5. Ja Tieslietu ministrija konstatē, ka nav iesniegti visi nepieciešamie dokumenti vai sniegta nepilnīga informācija, tā nosaka divu nedēļu termiņu konstatēto trūkumu novēršanai. Baznīcas garīdznieku saraksts vai informācija par izmaiņām tajā ir uzskatāmi par iesniegtiem pēc Tieslietu ministrijas konstatēto trūkumu novēršanas.

6. Ja reliģiskā savienība (baznīca) baznīcas garīdznieku sarakstu likumā noteiktajā termiņā neiesniedz, Tieslietu ministrija rakstiski par šo faktu informē iestādi, kas reģistrē reliģiskās organizācijas un to iestādes.

7. Tieslietu ministrija baznīcas garīdznieku sarakstu vai informāciju par izmaiņām tajā nodod iestādei, kas reģistrē reliģiskās organizācijas un to iestādes. Attiecīgā iestāde baznīcas garīdznieku sarakstu vai izmaiņas tajā pievieno reliģiskās organizācijas lietai un ievieto reliģisko organizāciju un to iestāžu reģistrā.

8. Tieslietu ministrija mēneša laikā ievieto baznīcas garīdznieku sarakstu vai informāciju par izmaiņām tajā Tieslietu ministrijas mājaslapā internetā (www.tm.gov.lv).

Ministru prezidents I.Godmanis

Tieslietu ministrs G.Bērziņš
1.pielikums
Ministru kabineta
2008.gada 19.maija noteikumiem Nr.341
Reliģiskās savienības (baznīcas) garīdznieku saraksts
Tieslietu ministrs G.Bērziņš
2.pielikums
Ministru kabineta
2008.gada 19.maija noteikumiem Nr.341
Garīdznieka paraksta paraugs

1. Garīdznieka vārds, uzvārds, personas kods

________________________________________________________________


2. Paraksta paraugs:

2.1.___________________________
(pašrocīgi izpildīts paraksts)
.
2.2.___________________________
(pašrocīgi izpildīts paraksts)
.
2.3.___________________________
(pašrocīgi izpildīts paraksts)
Tieslietu ministrs G.Bērziņš
3.pielikums
Ministru kabineta
2008.gada 19.maija noteikumiem Nr.341
Izmaiņas reliģiskās savienības (baznīcas) garīdznieku sarakstā

Tieslietu ministrs G.Bērziņš
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Reliģiskās savienības (baznīcas) garīdznieku saraksta iesniegšanas un aktualizācijas kārtība Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 341Pieņemts: 19.05.2008.Stājas spēkā: 23.05.2008.Zaudē spēku: 16.05.2009.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 79, 22.05.2008.
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Izdoti saskaņā ar
175677
23.05.2008
87
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)