Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.
Ministru kabineta noteikumi Nr.263

Rīgā 2008.gada 15.aprīlī (prot. Nr.24 10.§)
Grozījumi Ministru kabineta 2006.gada 3.janvāra noteikumos Nr.9 "Vispārējās un profesionālās izglītības programmu licencēšanas kārtība"
Izdoti saskaņā ar Izglītības likuma 14.panta 11.punktu un
Vispārējās izglītības likuma 4.panta 1.punktu

Izdarīt Ministru kabineta 2006.gada 3.janvāra noteikumos Nr.9 "Vispārējās un profesionālās izglītības programmu licencēšanas kārtība" (Latvijas Vēstnesis, 2006, 4.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 2.punktu šādā redakcijā:

"2. Lai saņemtu licenci izglītības programmas īstenošanai, izglītības iestāde iesniedz iesniegumu:

2.1. vispārējās izglītības programmu īstenošanai - Izglītības un zinātnes ministrijā;

2.2. profesionālās izglītības programmu īstenošanai - Profesionālās izglītības administrācijā (turpmāk - administrācija)."

2. Izteikt 4.2.apakšpunktu šādā redakcijā:

"4.2. iegūstamo kvalifikāciju atbilstoši Profesiju klasifikatoram;".

3. Papildināt noteikumus ar 4.4.apakš­punktu šādā redakcijā:

"4.4. izglītības programmu kopas nosaukumu atbilstoši Latvijas izglītības klasifikācijai."

4. Izteikt 7. un 8.punktu šādā redakcijā:

"7. Lēmumu par licences izsniegšanu, atteikumu izsniegt licenci vai licences anulēšanu pieņem Vispārējās izglītības programmu licencēšanas komisija (izveidota ar izglītības un zinātnes ministra rīkojumu) vai Profesionālās izglītības programmu licencēšanas komisija (izveidota ar administrācijas vadītāja rīkojumu).

8. Vispārējās izglītības programmu licencēšanas komisijas sastāvā iekļauj Izglītības un zinātnes ministrijas un tās padotībā esošo iestāžu pārstāvjus. Minē­tās komisijas priekšsēdētājs ir Izglītības un zinātnes ministrijas amatpersona."

5. Papildināt noteikumus ar 8.1 punktu šādā redakcijā:

"8.1 Profesionālās izglītības programmu licencēšanas komisijas sastāvā iekļauj administrācijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Kultūras ministrijas, Labklājības ministrijas, Satiksmes ministrijas, Veselības ministrijas un Zemko­pības ministrijas pārstāvjus. Minētās komisijas priekšsēdētājs ir administrācijas amatpersona. Atbilstoši attiecīgās izglītības programmas veidam Profesionālās izglītības programmu licencēšanas komisijai ir tiesības par ekspertiem pieaicināt pašvaldību un profesionālo organizāciju pārstāvjus."

6. Izteikt 9.punktu šādā redakcijā:

"9. Vispārējās izglītības programmu licencēšanas komisijas un Profe­sionālās izglītības programmu licencēšanas komisijas (turpmāk - komisija) darbu vada priekšsēdētājs. Komisija ir lemttiesīga, ja sēdē piedalās ne mazāk kā puse tās locekļu. Komisijas sēdes ir atklātas. Lēmumu sēdē pieņem ar vienkāršu balsu vairākumu. Ja balsu skaits ir vienāds, izšķirošā ir komisijas priekšsēdētāja balss. Komisijas sēdes protokolu paraksta visi klātesošie balsstiesīgie komisijas locekļi."

7. Izteikt 19.punktu šādā redakcijā:

"19. Ja dokumentos, kas bijuši par pamatu licences saņemšanai, ir izdarīti grozījumi, izglītības iestādei ne vēlāk kā mēnesi pēc attiecīgo grozījumu izdarīšanas ir pienākums rakstiski par to paziņot komisijai. Komisija pēc grozījumu izvērtēšanas, ja nepieciešams, izsniedz jaunu licenci, norādot tajā iepriekš izsniegtajā licencē noteikto termiņu. Saņemot jauno licenci, izglītības iestāde iesniedz komisijā iepriekš izsniegto licenci (oriģinālu). Uz iepriekš izsniegtās licences tiek izdarīta atzīme, ka licence zaudē spēku ar jaunās licences izsniegšanas brīdi, un tā tiek atdota izglītības iestādei."

8. Izteikt 21. un 22.punktu šādā redakcijā:

"21. Ar vispārējās izglītības programmu licencēšanu saistītos izdevumus sedz no Izglītības un zinātnes ministrijai piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem, ar profesionālās izglītības programmu licencēšanu saistītos izdevumus sedz no administrācijai piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem.

22. Vispārējās izglītības programmu licencēšanas komisijas lēmumu par licences izsniegšanu, atteikumu izsniegt licenci vai licences anulēšanu mēneša laikā pēc lēmuma spēkā stāšanās var apstrīdēt Izglītības un zinātnes ministrijā, Profesionālās izglītības programmu licencēšanas komisijas lēmumu - adminis­trācijā. Lēmumu par apstrīdēto administratīvo aktu mēneša laikā var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā."

9. Izteikt 1.pielikumu šādā redakcijā:

"1.pielikums
Ministru kabineta
2006.gada 3.janvāra noteikumiem Nr.9

01.JPG (69674 bytes)

02.JPG (25526 bytes)

Ministru prezidents I.Godmanis

Izglītības un zinātnes ministre T.Koķe
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi Ministru kabineta 2006.gada 3.janvāra noteikumos Nr.9 "Vispārējās un profesionālās izglītības .. Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 263Pieņemts: 15.04.2008.Stājas spēkā: 19.04.2008.Zaudē spēku: 12.08.2009.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 61, 18.04.2008.
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Grozītais
  • Izdoti saskaņā ar
174126
19.04.2008
87
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)