Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Rīgas domes saistošie noteikumi Nr.76

Rīgā 2007.gada 10.aprīlī (prot. Nr.68, 5.§)

Grozījumi Rīgas domes 24.02.1998. saistošajos noteikumos Nr.10 "Rīgas sabiedriskā transporta (tramvajs, trolejbuss un autobuss) lietošanas noteikumi"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 21.panta pirmās daļas 16.punktu un 43.panta pirmās daļas 8.punktu

 

Izdarīt Rīgas domes 24.02.1998. saistošajos noteikumos Nr.10 "Rīgas sabiedriskā transporta (tramvajs, trolejbuss un autobuss) lietošanas noteikumi" šādus grozījumus:

1. Izteikt saistošo noteikumu izdošanas tiesisko pamatojumu šādā redakcijā:

"Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 21.panta pirmās daļas 16.punktu un 43.panta pirmās daļas 8.punktu".

2. Izteikt 2.2.punktu šādā redakcijā:

"2.2. Pasažiera braukšanas tiesības apliecina derīga vienreizēja braukšanas biļete, braukšanas karte vai cits braukšanas tiesības apliecinošs dokuments normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos.

Pasažiera pienākums ir izmantot pārvadātāja (sabiedriskā transporta pakalpojuma sniedzēja) noteikta parauga vienreizēju braukšanas biļeti vai braukšanas karti.

Pasažiera pienākums ir nekavējoties pēc iekāpšanas transportlīdzeklī iegādāties pie konduktora vai vadītāja - konduktora vienreizēju braukšanas biļeti par braukšanu, divas vienreizējas braukšanas biļetes par vienas bagāžas vienības pārvadāšanu vai bez uzaicinājuma uzrādīt braukšanas karti vai citu braukšanas tiesības apliecinošu dokumentu.

Braukšanas karte ir derīga tajā norādītajā transporta līdzeklī, maršrutā, mēnesī un tajā norādītajās dienās. Atļauts ar viena maršruta braukšanas karti braukt pa citu maršrutu tā paša veida transporta līdzeklī maršrutu sakritības robežās.

Transporta līdzekļos, kuros uzstādīti biļešu kompostrētāji, pasažiera pienākums ir nekavējoties pēc iekāpšanas transportlīdzeklī kompostrēt vienreizēju braukšanas biļeti, ja pasažierim nav braukšanas kartes vai cita braukšanas tiesības apliecinoša dokumenta, un kompostrēt divas vienreizējas braukšanas biļetes par vienas bagāžas vienības pārvadāšanu.

Vienreizēja braukšanas biļete ir derīga braukšanai vienā virzienā līdz maršruta galapunktam (galapieturai) tikai tajā trans­porta līdzeklī, kurā tā nopirkta pie konduktora vai vadītāja - konduktora, ja transporta līdzeklī nav uzstādīts biļešu kompostrētājs, vai kurā tā kompostrēta, izņemot 2.4.punktā minētos gadījumus."

3. Papildināt 2.6.punkta pirmo rindkopu pēc vārda "biļetes" ar tekstu "vai jākompostrē divas vienreizējas braukšanas biļetes".

4. Papildināt 2.6.punkta pēdējās rindkopas pirmo teikumu pēc vārda "biļetes" ar tekstu "pie konduktora vai vadītāja - konduktora, jākompostrē divas vienreizējas braukšanas biļetes, ja transporta līdzeklī uzstādīts biļešu kompostrētājs."

5. Papildināt ar 2.12. punktu šādā redakcijā:

"2.12. Konduktoram, vadītājam - konduktoram vai kontrolierim ir tiesības neuzņemt transporta līdzeklī, izsēdināt no tā vai arī nodot pasažieri, kas pārkāpj šos noteikumus vai neievēro sabiedrisko kārtību, policijai, kā arī tiesības atteikties pārvadāt bagāžu, ja tā neatbilst šo noteikumu prasībām."

6. Izteikt 3.2.punktu šādā redakcijā:

"3.2. Šo noteikumu ievērošanu kontrolē Rīgas pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" Kontroles daļa un Rīgas domes Satiksmes departamenta Kontroles dienests."

7. Izteikt 3.3.punktu šādā redakcijā:

"3.3. Izskatot lietas par šo noteikumu pārkāpumiem, sastādīt administratīvos protokolus un uzlikt administratīvos sodus var:

3.3.1. šādi Rīgas pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" darbinieki:

3.3.1.1. Kontroles daļas vadītājs;

3.3.1.2. Kontroles daļas vadītāja vietnieks;

3.3.1.3. transporta līdzekļu biļešu kontrolieri.

3.3.2. Rīgas domes Satiksmes departamenta Kontroles dienesta amatpersonas."

8. Papildināt 3.4.punktu ar tekstu šādā redakcijā:

"Šo noteikumu 3.3.punktā minēto amatpersonu pieņemtos administratīvos aktus vai faktisko rīcību persona var apstrīdēt, vēršoties pie Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora.

Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pieņemto lēmumu par apstrīdēto administratīvo aktu vai faktisko rīcību var pārsūdzēt administratīvajā rajona tiesā Latvijas Republikas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā."

9. Aizstāt 3.5.punktā vārdu "saistošo" ar vārdu "šo" un svītrot saistošo noteikumu nosaukumu.

10. Papildināt ar nodaļu "Noslēguma jautājumi" šādā redakcijā:

"1. Rīgas domes Satiksmes departaments ir atbildīgs par šo noteikumu izpildes novērošanu.

2. Saistošie noteikumi publicējami likuma "Par pašvaldībām" 45.panta otrajā daļā noteiktajā kārtībā un stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas laikrakstā "Latvijas Vēstnesis"."

Rīgas domes priekšsēdētājs J.Birks

Rīgā 2007.gada 12.aprīlī

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi Rīgas domes 24.02.1998. saistošajos noteikumos Nr.10 "Rīgas sabiedriskā transporta (tramvajs, .. Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Rīgas dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 76Pieņemts: 10.04.2007.Stājas spēkā: 12.05.2007.Zaudē spēku: 07.03.2012.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 76, 11.05.2007.
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Grozītais
  • Izdoti saskaņā ar
157039
12.05.2007
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)