Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Attēlotā redakcija
Tiesību akts ir zaudējis spēku.
Ministru kabineta noteikumi Nr.610

Rīgā 2005.gada 16.augustā (prot. Nr.46 39.§)
Kārtība, kādā dzīvokļu īpašniekiem sniedz galvojumu aizdevumam daudzdzīvokļu mājas renovācijai vai rekonstrukcijai
Izdoti saskaņā ar Ministru kabineta iekārtas likuma 14.panta pirmās daļas 3.punktu

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā dzīvokļu īpašnieku sabiedrībai, kuru saskaņā ar normatīvajiem aktiem ir izveidojuši dzīvokļu īpašnieki, vai dzīvokļu īpašniekiem, kuri mājas kopīpašumā esošās daļas pārvalda un apsaimnieko, pamatojoties uz Civillikumā noteiktajā kārtībā noslēgto savstarpējo līgumu starp dzīvokļu īpašniekiem, vai dzīvokļu īpašnieku pilnvarotajam dzīvojamās mājas pārvaldniekam un apsaimniekotājam (turpmāk - aizņēmējs) sniedz galvojumu aizdevumam daudzdzīvokļu mājas renovācijai vai rekonstrukcijai (turpmāk - galvojums).

2. Galvojumu izsniedz un administrē valsts akciju sabiedrība "Latvijas Hipotēku un zemes banka" (turpmāk - Hipotēku banka).

3. Hipotēku banka var izsniegt galvojumu, ja:

3.1. aizdevumu izsniedz Latvijas Republikā reģistrēta kredītiestāde vai finanšu iestāde (turpmāk - aizdevējs), kas noslēgusi sadarbības līgumu ar Hipotēku banku un ir tiesīga izsniegt aizdevumus;

3.2. aizdevuma izmantošanas mērķis ir daudzdzīvokļu mājas renovācija vai rekonstrukcija.

4. Hipotēku banka atbilstoši galvojuma nosacījumiem (pielikums) izsniedz galvojumu pēc tam, kad:

4.1. aizdevējs ir piešķīris aizdevumu vai rakstiski apliecinājis, ka aizdevums tiks piešķirts;

4.2. Hipotēku banka ir saņēmusi galvojuma pieteikumu, kam pievienoti šādi dokumenti:

4.2.1. dzīvokļu īpašnieku pilnvarojuma līguma kopija par pārvaldīšanu un apsaimniekošanu vai reģistrācijas apliecības un statūtu kopijas;

4.2.2. dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopsapulces lēmuma protokols par kredīta ņemšanu daudzdzīvokļu mājas renovācijai vai rekonstrukcijai;

4.2.3. akts par dzīvojamās mājas pārņemšanu pārvaldīšanā un apsaimniekošanā;

4.2.4. izziņa par dzīvojamās mājas apsaimniekošanas un komunālo maksājumu apmēru pēdējā gada laikā un to samaksas apmēru.

5. Hipotēku banka piecu darbdienu laikā izskata šo noteikumu 4.2.apakšpunktā minēto galvojuma pieteikumu un tam pievienotos dokumentus un pieņem lēmumu par galvojuma izsniegšanu vai atteikumu piešķirt galvojumu.

6. Divu darbdienu laikā pēc šo noteikumu 5.punktā minētā lēmuma pieņemšanas Hipotēku banka nosūta aizdevējam lēmuma kopiju.

7. Galvojums netiek izsniegts, ja:

7.1. Hipotēku bankā nav iesniegti visi šo noteikumu 4.2.apakšpunktā minētie dokumenti;

7.2. aizdevējs piešķīris aizdevumu cita aizdevuma atmaksai;

7.3. Hipotēku banka nav saņēmusi šo noteikumu 11.punktā minēto maksu par galvojuma izsniegšanu.

8. Galvojuma apmēru izsaka kā naudas summu tādā valūtā, kādā piešķirts aizdevums. Piešķirot galvojumu, galvojuma summu nosaka 50% apmērā no aizdevuma summas. Pēc aizdevuma apguves termiņa beigām galvojuma summu nosaka 50% apmērā no aizdevuma atlikuma.

9. Šo noteikumu 8.punktā minētais galvojuma apmērs nedrīkst pārsniegt 1000 latu vienam dzīvoklim, bet ne vairāk kā 50000 latu vienai daudzdzīvokļu mājai, vai šo summu ekvivalentu citā valūtā.

10. Hipotēku banka, aizdevējs un aizņēmējs vienojas par galvojuma izsniegšanas termiņu.

11. Par galvojuma izsniegšanu tiek noteikta maksa 2,6% gadā no galvojuma summas. Aizņēmējs vai aizdevējs to samaksā Hipotēku bankai.

12. Hipotēku banka reizi ceturksnī, bet ne vēlāk kā 25.janvārī, 25.aprīlī, 25.jūlijā un 25.oktobrī iesniedz Ekonomikas ministrijā pārskatu par izsniegtajiem galvojumiem.

(Grozīts ar MK 02.01.2007. noteikumiem Nr.9)

Ministru prezidents A.Kalvītis

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra vietā - finanšu ministrs O.Spurdziņš
Pielikums
Ministru kabineta
2005.gada 16.augusta noteikumiem Nr.610
Galvojuma nosacījumi

1. Galvojums ir uzskatāms par papildu nodrošinājumu, un tas neatbrīvo aizdevēju no iespējamo zaudējumu riska un saistību izpildes pienākuma.

2. Aizdevuma procenti, soda naudas, līgumsodi un cita veida maksājumi vai izdevumi, kas radušies aizdevējam, netiek kompensēti ar galvojuma līgumu.

3. Aizdevējs un Hipotēku banka, noslēdzot sadarbības līgumu, paredz tajā aizdevēja pienākumu iesniegt Hipotēku bankā parakstītas aizdevuma līguma un citu ar aizdevumu saistīto līgumu kopijas, apliecinot to atbilstību oriģinālam.

4. Galvojums zaudē spēku, ja:

4.1. aizdevējs sniedzis Hipotēku bankai nepatiesu informāciju, kas ietekmējusi lēmumu par galvojuma piešķiršanu;

4.2. aizņēmējs nav samaksājis maksu par galvojuma izsniegšanu;

4.3. aizdevējs cedē no aizdevuma izrietošās prasījuma tiesības trešajai personai;

4.4. aizdevējs ir pārkāpis sadarbības līguma nosacījumus un mēneša laikā pēc rakstiska brīdinājuma saņemšanas no Hipotēku bankas nav novērsis pārkāpumus;

4.5. aizņēmējs ir atmaksājis aizdevumu.

5. Par galvojuma sniegšanas kārtību, kā arī citiem ar galvojuma sniegšanu saistītajiem jautājumiem, kas nav reglamentēti šajā pielikumā, Hipotēku banka un aizdevējs vienojas sadarbības līgumā. Sadarbības līgumā var noteikt papildu aizdevuma atbilstības kritērijus, ja tie samazina ar galvojuma sniegšanu saistītos riskus un nav pretrunā ar šiem nosacījumiem.

6. Aizņēmēja neatmaksātā aizdevuma pamatsummas daļa, ko Hipotēku banka samaksā aizdevējam saskaņā ar galvojuma līgumu (turpmāk - kompensācija), izmaksājama valūtā, kādā piešķirts aizdevums.

7. Aizdevējs var pieprasīt kompensācijas izmaksu, ja tas ir vērsies pie aizņēmēja ar prasību par aizdevuma līguma maksājuma saistību izpildi, bet minētā prasība aizdevēja noteiktajā termiņā nav apmierināta, tādēļ aizdevējs ir pieprasījis visu aizdevuma līgumā norādīto saistību izpildi.

8. Kompensācijas saņemšanai aizdevējs iesniedz Hipotēku bankā kompensācijas izmaksas pieteikumu un piedāvā Hipotēku bankai pieņemt cesijā aizņēmēja saistības. Par kompensācijas izmaksas pieteikuma formu, saturu un iesniegšanas kārtību Hipotēku banka un aizdevējs vienojas sadarbības līgumā.

9. Ja Hipotēku banka atsakās pieņemt aizņēmēja saistības cesijā, aizdevējs piedzen aizdevumu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Hipotēku banka izmaksā aizdevējam kompensāciju tikai tad, ja naudas līdzekļi, kas iegūti pēc aizdevuma piedziņas, nav pietiekami aizdevuma pamatsummas dzēšanai.

10. Sākot ar dienu, kad aizdevējs iesniedzis kompensācijas izmaksas pieteikumu, aizdevumam, par kuru izmaksājama kompensācija, neaprēķina līgumsodus un citus līgumsodam pielīdzināmus maksājumus.

11. Pēc kompensācijas saņemšanas aizdevēja pienākums ir informēt Hipotēku banku par jebkādu maksājumu atgūšanu, kas novirzāmi no aizdevuma izrietošo saistību dzēšanai.

12. No aizņēmēja atgūtos līdzekļus, kas tiek iegūti pēc kompensācijas izmaksas, sadala starp aizdevēju un Hipotēku banku saskaņā ar noslēgto sadarbības līgumu. Aizdevēja pienākums ir pārskaitīt atgūtos līdzekļus Hipotēku bankai valūtā, kādā izmaksāta kompensācija.

13. Hipotēku bankai normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā ir tiesības saņemt no aizņēmēja pilnu zaudējumu atlīdzību par izmaksāto kompensāciju.

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra vietā - finanšu ministrs O.Spurdziņš
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Kārtība, kādā dzīvokļu īpašniekiem sniedz galvojumu aizdevumam daudzdzīvokļu mājas renovācijai .. Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 610Pieņemts: 16.08.2005.Stājas spēkā: 02.09.2005.Zaudē spēku: 01.07.2010.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 138, 01.09.2005.
Dokumenta valoda:
EN
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Grozījumi
  • Izdoti saskaņā ar
115553
{"selected":{"value":"06.01.2007","content":"<font class='s-1'>06.01.2007.-30.06.2010.<\/font> <font class='s-2'>V\u0113sturisk\u0101<\/font>"},"data":[{"value":"06.01.2007","iso_value":"2007\/01\/06","content":"<font class='s-1'>06.01.2007.-30.06.2010.<\/font> <font class='s-2'>V\u0113sturisk\u0101<\/font>"},{"value":"02.09.2005","iso_value":"2005\/09\/02","content":"<font class='s-1'>02.09.2005.-05.01.2007.<\/font> <font class='s-2'>Pamata<\/font>"}]}
06.01.2007
87
1
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)