Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Saeimas priekšsēdētāja paziņojums

Par likumu "Grozījumi Enerģētikas likumā"

Šā gada 3.augustā notika Saeimas ārkārtas sēde, kurā izskatīja vēlētāju ierosināto likumprojektu "Grozījumi Enerģētikas likumā". Šajā sēdē Saeima atzina likumprojektu par steidzamu un, neizdarot tajā nevienu grozījumu, pieņēma to galīgajā lasījumā. Līdz ar to vēlētāju ierosinātais likumprojekts kļuva par likumu. Pieņemtā likuma tekstā ir skaidri norādīts, ka tas stājas spēkā pieņemšanas dienā.

Diemžēl, gatavojot pieņemtā un jau spēkā esošā likuma tekstu izsludināšanai, ir notikusi nopietna kļūda, kuras rezultātā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" bija publicēts nevis Saeimas pieņemtais teksts, bet gan Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas iesniegtā alternatīvā likumprojekta teksts.

Veicot dienesta izmeklēšanu, tika konstatēts: kļūdainais dokumenta teksts publicēšanai tika nodots tāpēc, ka atsevišķi Saeimas darbinieki, pildot amata pienākumus, pieļāvuši paviršību. Tiks izlemts jautājums par šo darbinieku disciplināro atbildību.

Nolūkā novērst juridiska rakstura neskaidrības, uzskatu par nepieciešamu vēlreiz publicēt precīzu Saeimas pieņemtā likuma tekstu, kurš ir spēkā kopš tā pieņemšanas dienas, t.i., šā gada 3.augusta.

Grozījumi Enerģētikas likumā

Izdarīt Enerģētikas likumā šādus grozījumus:

1. Izslēgt 20.pantā vārdus "Daugavas hidroelektrostacijas, augstsprieguma pārvades tīkli un".

2. Papildināt likumu ar 20.1 pantu šādā redakcijā:

"20.1 pants

(1) Akciju sabiedrība "Latvenergo" ir vienots energoapgādes uzņēmums. Akciju sabiedrības "Latvenergo" īpašumā esošās Daugavas hidroelektrostacijas, termoelektrocentrāles, elektroenerģijas pārvades, sadales un telekomunikāciju tīkli un iekārtas ir valsts nozīmes stratēģiskie energoapgādes objekti. Tos ne kopā, ne atsevišķi nevar nodot valdījumā vai īpašumā trešajām personām, nedz arī izmantot kā ķīlu kredītu vai citu saistību nodrošināšanai.

(2) Kā valstiski svarīgs tautsaimniecības objekts akciju sabiedrība "Latvenergo" nav privatizējama. Visas akciju sabiedrības "Latvenergo" akcijas pieder valstij.

(3) Ja akciju sabiedrība "Latvenergo" tiek reorganizēta, jaunizveidotā uzņēmējsabiedrība ir "Latvenergo" tiesību un saistību pārņēmēja un uz to attiecināmi šā panta pirmajā un otrajā daļā minētie noteikumi."

3. Papildināt pārejas noteikumus ar 4.punktu šādā redakcijā:

"4. Likums stājas spēkā tā pieņemšanas dienā, un Ministru kabinets izslēdz akciju sabiedrību "Latvenergo" no privatizējamo uzņēmumu saraksta."

Likums Saeimā pieņemts 2000.gada 3.augustā.

 

Valsts prezidentes vietā Saeimas priekšsēdētājs J.Straume

Rīgā 2000.gada 4.septembrī

(Pirmpublikācija - "Latvijas Vēstnesis", 05.09.2000., Nr.310.)

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par likumu "Grozījumi Enerģētikas likumā" (Atkārtota publikācija) Izdevējs: Saeimas priekšsēdētājs Veids: paziņojums Pieņemts: 04.09.2000.Stājas spēkā: 04.09.2000.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 313/315, 08.09.2000.
Saistītie dokumenti
  • Saistītie dokumenti
10490
04.09.2000
940
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"