Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.
Ministru kabineta noteikumi Nr.246

Rīgā 1997.gada 15.jūlijā (prot. nr.40 11.§)
Militārā dienesta iesaukšanas kontroles komisijas nolikums
I. Vispārīgie jautājumi

1. Militārā dienesta iesaukšanas kontroles komisija (turpmāk - komisija) ir Ministru kabineta izveidota komisija, kas ir tiesīga kontrolēt un pārskatīt Militārā dienesta iesaukšanas centra (turpmāk - centrs) pieņemtos lēmumus un izskatīt personu sūdzības par šiem lēmumiem.

2. Komisijas sastāvā iekļauj pārstāvjus saskaņā ar Obligātā militārā dienesta likumu.

II. Komisijas galvenie uzdevumi

3. Komisijai ir šādi uzdevumi:

3.1. kontrolēt un uzraudzīt centra kompetencē esošo ar iesaukšanu (neiesaukšanu) obligātajā aktīvajā militārajā dienestā saistīto jautājumu risinājumu;

3.2. saskaņā ar likumu "Iesniegumu, sūdzību un priekšlikumu izskatīšanas kārtība valsts un pašvaldību institūcijās" pieņemt un izskatīt personu sūdzības par centra pieņemtajiem lēmumiem;

3.3. pēc fizisko un juridisko personu pieprasījuma izvērtēt un sniegt atzinumus par centra pieņemto lēmumu atbilstību Obligātā militārā dienesta likumam un citiem likumiem un normatīvajiem aktiem.

III. Komisijas tiesības

4. Komisijai ir šādas tiesības:

4.1. pārskatīt, kā arī atcelt centra pieņemtos lēmumus un, ja nepieciešams, pieņemt lēmumus par iesaucamo iesaukšanu (neiesaukšanu) obligātajā aktīvajā militārajā dienestā, kā arī par virsnieku, virsdienesta karavīru, rezerves karavīru un rezervistu vispārējo piemērotību militārajam dienestam;

4.2. ja nepieciešams, uzaicināt piedalīties komisijas sēdē attiecīgus ekspertus. Izdevumi, kas saistīti ar ekspertu darba samaksu, tiek segti no Aizsardzības ministrijas budžeta;

4.3. pieprasīt un saņemt no Iedzīvotāju reģistra, valsts un pašvaldību institūcijām, veselības aprūpes un mācību iestādēm un citām juridiskajām personām atbilstoši to kompetencei papildu informāciju par iesaucamo, rezerves karavīru un rezervistu reģistrācijas datiem, izglītību, nodarbošanos, sodāmību un veselības stāvokli, ja tas nepieciešams attiecīga lēmuma pieņemšanai.

IV. Komisijas darbība

5. Komisijas sēdes vada komisijas priekšsēdētājs, bet viņa prombūtnes laikā - komisijas priekšsēdētāja vietnieks. Uz sēdi var uzaicināt ieinteresētās personas.

6. Komisijas sēdes notiek divas reizes mēnesī. Ja nepieciešams, sēdes var sasaukt arī biežāk.

7. Komisijas locekļiem jāiepazīstas ar komisijas sēdēs izskatāmajiem iesniegumiem un tiem pievienotajiem materiāliem septiņu dienu laikā pēc to saņemšanas no komisijas sekretāra.

8. Komisija ir tiesīga pieņemt lēmumu, ja sēdē piedalās vairāk nekā puse no komisijas locekļiem.

9. Komisija pieņem lēmumu, atklāti balsojot. Komisijas lēmums ir pieņemts, ja par to balsojusi vairāk nekā puse no klātesošajiem komisijas locekļiem. Ja balsu skaits sadalās vienādi, izšķirošā ir sēdes vadītāja balss.

10. Ja komisijas sēdē nav iespējams pieņemt attiecīgu lēmumu, komisija saskaņā ar šo noteikumu 4.2.apakšpunktā noteikto nosacījumu pieaicina ekspertus. Pieaicinātajiem ekspertiem ir saistoša prasība ievērot informācijas konfidencialitāti.

11. Komisijas sēdes protokolē. Sēdes protokolu paraksta sēdes vadītājs un komisijas locekļi, kuri ir piedalījušies sēdē.

12. Ja komisijas locekļa atzinums būtiski atšķiras no sēdē pieņemtā lēmuma un viņš iebilst pret to, komisijas loceklim ir tiesības pieprasīt, lai sēdes protokolā tiktu ierakstīts arī viņa atsevišķais viedoklis.

13. Ja komisijā izskatāmais jautājums skar komisijas locekļa, viņa laulātā, radinieka vai svaiņa intereses, skaitot radniecību līdz trešajai pakāpei, ieinteresētajam komisijas loceklim attiecīgajā jautājumā nav balsstiesību. Attiecīgajam komisijas loceklim par savām interesēm jāpaziņo pirms sēdes sākuma, un tas ierakstāms sēdes protokolā.

14. Komisijas sekretāra funkcijas pilda centra ierēdnis.

15. Komisiju ar darba telpām un materiāltehniskajiem līdzekļiem nodrošina Aizsardzības ministrija.

V. Sadarbība ar citām institūcijām

16. Komisija sadarbojas:

16.1. ar valsts un pašvaldību institūcijām;

16.2. ar Aizsardzības ministrijas struktūrvienībām, Nacionālo bruņoto spēku karaspēka daļām un Zemessardzi.

Ministru prezidenta vietā -
vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs,
Ministru prezidenta biedrs A.Gorbunovs

Aizsardzības ministrs T.Jundzis
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Militārā dienesta iesaukšanas kontroles komisijas nolikums Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 246Pieņemts: 15.07.1997.Stājas spēkā: 19.07.1997.Zaudē spēku: 01.01.2007.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 184/185, 18.07.1997.
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Grozījumi
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
44404
19.07.1997
87
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)