Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.
Ministru kabineta noteikumi Nr.588

Rīgā 2014.gada 30.septembrī (prot. Nr.51 15.§)
Grozījumi Ministru kabineta 2004.gada 29.aprīļa noteikumos Nr.466 "Noteikumi par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļiem"
Izdoti saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma
16.panta septīto daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2004. gada 29. aprīļa noteikumos Nr. 466 "Noteikumi par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļiem" (Latvijas Vēstnesis, 2004, 69. nr.; 2005, 20. nr.; 2007, 17. nr.; 2008, 57., 167. nr.; 2010, 25. nr.; 2011, 204. nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 1., 2. un 3. punktu šādā redakcijā:

"1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā tiek veikta transportlīdzekļu (motociklu, triciklu, kvadriciklu, vieglo automobiļu, kravas automobiļu, autobusu, to piekabju un puspiekabju) valsts tehniskā apskate un tehniskā kontrole uz ceļiem, prasības attiecībā uz transportlīdzekļu tehnisko stāvokli, kā arī šo prasību izpildes novērtēšanas kritērijus.

2. Valsts tehniskā apskate (turpmāk – tehniskā apskate) netiek veikta mopēdiem, sniega motocikliem un transportlīdzekļiem, kas izgatavoti līdz 1944. gada 31. decembrim un kam piešķirts vēsturiskā spēkrata statuss.

3. Datumu, līdz kuram transportlīdzeklim atļauts piedalīties ceļu satiksmē, nosaka datorprogramma, ievērojot Ceļu satiksmes likuma 16. panta nosacījumus, un to norāda tehniskās apskates uzlīmē, tehniskās apskates protokolā, tehniskās kontroles uz ceļiem protokolā un vienas dienas atļaujā. Lai neradītu apdraudējumu motocikla, tricikla vai kvadricikla vadītājam vai citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, piedaloties ar to ceļu satiksmē nepiemērotos laika apstākļos, kā arī pilnvērtīga tehniskās apskates procesa nodrošināšanai, motociklam, triciklam vai kvadriciklam datumu, līdz kuram tam atļauts piedalīties ceļu satiksmē, nosaka laika periodā no 1. aprīļa līdz 30. septembrim."

2. Papildināt noteikumus ar 3.1 punktu šādā redakcijā:

"3.1 Ja transportlīdzeklis Latvijā reģistrēts uz laiku ar pastāvīgas reģistrācijas aizliegumu, termiņš, līdz kuram transportlīdzeklim atļauts piedalīties ceļu satiksmē, nedrīkst pārsniegt transportlīdzekļa reģistrācijas dokumenta derīguma termiņu."

3. Izteikt 8.1.4. apakšpunktu šādā redakcijā:

"8.1.4. transportlīdzekļa īpašnieks (vadītājs) vēlas saņemt normatīvajos aktos par bīstamu kravu pārvadājumiem noteiktu bīstamu vielu pārvadāšanai paredzēta transportlīdzekļa atbilstības sertifikātu (turpmāk – ADR sertifikāts) un pagājušas vairāk nekā 30 dienas, kopš transportlīdzeklim dota atļauja piedalīties ceļu satiksmē;".

4. Papildināt noteikumus ar 8.1.6. un 8.1.7. apakšpunktu šādā redakcijā:

"8.1.6. transportlīdzeklim tiek veikta uz tiesībaizsardzības iestādes amatpersonas lēmuma pamata ierosināta transportlīdzekļa tehniskā stāvokļa un tā aprīkojuma tehniskā kontrole;

8.1.7. transportlīdzeklim atjauno atļauju piedalīties ceļu satiksmē saskaņā ar šo noteikumu 63. punktu."

5. Izteikt 11.3. apakšpunktu šādā redakcijā:

"11.3. samaksā transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokli, ja attiecināms vai ja tas nav samaksāts iepriekš;".

6. Izteikt 11.7. apakšpunktu šādā redakcijā:

"11.7. veic transportlīdzekļu ekspluatācijas nodokļa samaksu, uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa samaksu, samaksu par tehnisko apskati, kā arī veic normatīvajos aktos par nodokļiem un nodevām, par administratīvo sodu piemērošanu un citos normatīvajos aktos noteiktās darbības, bez kurām nav atļauta tehniskā apskate;".

7. Svītrot 11.1 punktā vārdu "(patents)" attiecīgā locījumā.

8. Papildināt noteikumus ar 14.8., 14.9., 14.10., 14.11., 14.12., 14.13. un 14.14. apakšpunktu šādā redakcijā:

"14.8. transportlīdzekļa īpašnieks (vadītājs) nevar uzrādīt tā reģistrācijas apliecību vai beidzies tās derīguma termiņš;

14.9. taksometra speciālās atļaujas (licences) vai licences kartītes derīguma termiņš ir beidzies vai speciālā atļauja (licence) vai licences kartīte ir anulēta;

14.10. nav uzrādīta valsts akciju sabiedrības "Latvijas Valsts ceļi" izsniegta attiecīga atļauja, ja transportlīdzekļa masa vai gabarīti pārsniedz Ceļu satiksmes noteikumos minētos lielumus;

14.11. transportlīdzekļa konstrukcijas parametru dēļ nav iespējams veikt tehnisko apskati attiecīgajā tehniskās apskates stacijā;

14.12. nav veikta transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa samaksa, uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa samaksa, samaksa par tehnisko apskati, kā arī nav veiktas normatīvajos aktos par nodokļiem un nodevām, par administratīvo sodu piemērošanu un citos normatīvajos aktos noteiktās darbības, bez kurām nav atļauta tehniskā apskate;

14.13. transportlīdzeklis aprīkots ar materiāliem vai elementiem, kas apgrūtina, traucē vai liedz veikt pārbaudāmās transportlīdzekļa sastāvdaļas tehnisko kontroli, izņemot tādus, kuru uzstādīšanu paredzējis transportlīdzekļa izgatavotājs;

14.14. transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā ir informācija:

14.14.1. par transportlīdzekļa īpašuma tiesību nodošanu citai personai, bet īpašnieka maiņas reģistrācija nav veikta noteiktajā termiņā;

14.14.2. par transportlīdzekļa reģistrācijas apliecībā norādītā turētāja vārda, uzvārda vai nosaukuma maiņu."

9. Izteikt 18.1 punkta pirmo teikumu šādā redakcijā:

"Ja transportlīdzekļa tehniskā stāvokļa kontroles laikā tam rodas trūkumi vai bojājumi, kas var apdraudēt inspektora veselību vai dzīvību, bojāt pārbaudes ierīces, diagnostikas iekārtas vai transportlīdzekli vai ietekmēt diagnostikas iekārtu rādījumus, kā arī šo noteikumu 14.6. un 14.7. apakšpunktā minētajos gadījumos, tehniskā stāvokļa kontroli pārtrauc un noformē atteikumu veikt transportlīdzekļa valsts tehnisko apskati."

10. Izteikt III nodaļas virsrakstu šādā redakcijā:

"III. Tehniskās apskates uzlīmes noformēšana transportlīdzeklim pirms pirmreizējās tehniskās apskates, uzlīmes dublikāta noformēšana un uzlīmes nomaiņa, ADR sertifikāta, ETMK sertifikāta un Transportlīdzekļa sertifikāta noformēšana dalāmu kokmateriālu un lauksaimniecības produkcijas lielgabarīta un smagsvara pārvadāšanai ar specializētajiem lielgabarīta un smagsvara transportlīdzekļiem vai to sastāviem".

11. Izteikt 28. punktu šādā redakcijā:

"28. Lai ar transportlīdzekli piedalītos ceļu satiksmē, piecu dienu laikā pēc transportlīdzekļa pirmreizējās reģistrācijas Latvijā tehniskās apskates uzlīmi bez transportlīdzekļa tehniskā stāvokļa kontroles veikšanas noformē:

28.1. jaunam, ārvalstīs iepriekš nereģistrētam transportlīdzeklim atbilstoši Ceļu satiksmes likumā noteiktajam periodiskumam;

28.2. ārvalstīs iepriekš reģistrētam transportlīdzeklim, ja no tā pirmās reģistrācijas datuma līdz pirmās reģistrācijas datumam Latvijā nav pagājis ilgāks laikposms par Ceļu satiksmes likumā noteikto tehniskās apskates periodu konkrētajam transportlīdzekļa veidam vai pielietojumam. Datumu, līdz kuram transportlīdzeklim atļauts piedalīties ceļu satiksmē, nosaka datorprogramma, par atskaites punktu ņemot transportlīdzekļa pirmās reģistrācijas datumu atbilstoši Ceļu satiksmes likumā noteiktajam periodiskumam. Ja reģistrācijas apliecībā norādīts tikai transportlīdzekļa izgatavošanas gads, par pirmās reģistrācijas datumu uzskata reģistrācijas gada 1. janvāri."

12. Papildināt noteikumus ar 29.1 punktu šādā redakcijā:

"29.1 ADR sertifikātu, ETMK sertifikātu un Transportlīdzekļa sertifikātu dalāmu kokmateriālu un lauksaimniecības produkcijas lielgabarīta un smagsvara pārvadāšanai ar specializētajiem lielgabarīta un smagsvara transportlīdzekļiem vai to sastāviem noformē bez transportlīdzekļa uzrādīšanas, ja iepriekš izsniegtais spēkā esošais attiecīgais sertifikāts ir nozaudēts vai bojāts."

13. Izteikt 30.1 punktu šādā redakcijā:

"30.1 Tehniskās apskates uzlīmi noformē bez transportlīdzekļa tehniskās kontroles veikšanas, ja mainījies transportlīdzekļa veids vai pielietojums, bet reģistrā esošā atļauja piedalīties ceļu satiksmē derīga ilgāk nekā Ceļu satiksmes likumā noteiktais tehniskās apskates periods konkrētajam transportlīdzekļa veidam vai pielietojumam pēc tā maiņas. Atļaujas piedalīties ceļu satiksmē termiņš tiek samazināts un noteikts atbilstoši transportlīdzekļa veidam vai pielietojumam, vadoties pēc pirmās reģistrācijas datuma vai datuma, kad piešķirta iepriekšējā atļauja piedalīties ceļu satiksmē."

14. Papildināt 49. punktu aiz vārdiem "varētu aizbraukt līdz" ar vārdiem "tuvākajai transportlīdzekļa kategorijai un konstrukcijas parametriem atbilstošai".

15. Papildināt 50. punktu aiz vārdiem "transportlīdzekļa kategorijai" ar vārdiem "un konstrukcijas parametriem".

16. Izteikt 54. un 55. punktu šādā redakcijā:

"54. Vienas dienas atļauja ir informācija transportlīdzekļu reģistrā par:

54.1. transportlīdzekli;

54.2. vietu (adresi), no kuras norādītais transportlīdzeklis pārvietosies uz tuvāko transportlīdzekļa kategorijai un konstrukcijas parametriem atbilstošo tehniskās apskates staciju;

54.3. datumu un laiku, kad ar transportlīdzekli ir atļauts piedalīties ceļu satiksmē, lai nokļūtu tuvākajā transportlīdzekļa kategorijai un konstrukcijas parametriem atbilstošā tehniskās apskates stacijā.

55. Izmantojot vienas dienas atļauju, transportlīdzekļa īpašnieks (vadītājs) ir atbildīgs par to, lai tajā norādītais transportlīdzeklis tieši neapdraudētu satiksmes drošību, apkārtējo vidi, cilvēku veselību un dzīvību un tam nebūtu tādu trūkumu vai bojājumu, kuru dēļ tas nedrīkstētu piedalīties ceļu satiksmē."

17. Papildināt noteikumus ar 62.7. apakšpunktu šādā redakcijā:

"62.7. ja, veicot uz tiesībaizsardzības iestādes amatpersonas lēmuma pamata ierosinātu transportlīdzekļa tehniskā stāvokļa un tā aprīkojuma kontroli, tehniskās apskates stacijā tiek konstatēti būtiski vai bīstami trūkumi vai bojājumi."

18. Papildināt noteikumus ar 79. punktu šādā redakcijā:

"79. Šo noteikumu 704.5. kodu piemēro, sākot ar 2015. gada 1. janvāri. Par trūkumiem vai bojājumiem, ko atzīmē 310.4., 428.2., 629.3., 629.4. vai 704.5. kodā, izmantojot pašdiagnostikas sistēmu (OBD), 2. vērtējumu piešķir, sākot ar 2015. gada 1. janvāri."

19. Izteikt pielikuma I daļas 101.1. koda otro rindkopu šādā redakcijā:

"Pēc 1998. gada 1. janvāra Latvijā izgatavotiem transportlīdzekļiem, izņemot pašizgatavotās piekabes, kas izgatavotas līdz 2014. gada 20. februārim, jābūt marķētiem atbilstoši standarta LVS 88:1997 "Transportlīdzekļu marķēšana" prasībām."

20. Izteikt pielikuma I daļas 102.1. koda pirmo teikumu šādā redakcijā:

"Valsts reģistrācijas numura zīmes tipam un novietojumam jāatbilst valsts standarta LVS 20:2009 "Transportlīdzekļu valsts reģistrācijas numura zīmes" prasībām."

21. Svītrot pielikuma I daļas 107.2. kodu.

22. Izteikt pielikuma I daļas 110.6. kodu šādā redakcijā:

"110.6. Uz transportlīdzekļiem citiem satiksmes dalībniekiem redzamā vietā drīkst atrasties tikai CSN norādītās transportlīdzekļu pazīšanas zīmes. Jebkāda cita veida zīmes vai informācija, kurās izmantotas CSN noteiktās ceļa zīmju vai ceļa apzīmējumu formu vai krāsu kombinācijas, kas var maldināt citus ceļu satiksmes dalībniekus, ir aizliegtas."

23. Izteikt pielikuma I daļas 110.8. koda pirmo rindkopu šādā redakcijā:

"110.8. Visiem O kategorijas transportlīdzekļiem, kuru garums kopā ar sakabes ierīci pārsniedz 8 m, kā arī tiem, kuru pilna masa pārsniedz 10 t, aizmugurē jāpiestiprina pazīšanas zīmes atbilstoši CSN prasībām."

24. Izteikt pielikuma I daļas 2.1. tabulu šādā redakcijā:

"2.1.tabula

Transportlīdzekļos izmantojamo Eiropas tipa lukturu, atstarotāju un atstarojošo materiālu apzīmējumi

Nr.
p.k.

Apzīmējums

Apzīmējuma (simbola) atšifrējums

1.

Galvenie lukturi

C

Tuvās gaismas lukturis

2.

R

Tālās gaismas lukturis

3.

CR

Tuvās–tālās gaismas lukturis

4.

C/R

Tuvās/tālās gaismas lukturis (/ – norāda, ka tuvā gaisma neieslēdzas vienlaikus ar tālo gaismu)

5.

H

Lukturis ar halogēnu spuldzi

6.

PL

Lukturis ar plastikāta izkliedētāju

7.

S

Hermetizētais lukturis ("sealed beam" SB)

8.

HS

Hermetizētais lukturis ar halogēnu spuldzi (HSB)

9.

D

Gāzu lokizlādes lukturis

10.

RL

Dienas gaitas lukturis

11.

B; F3

Priekšējais miglas lukturis (attiecīgi B vai F3 klases)

12.

F

Pakaļējais miglas lukturis

13.

S1; S3

Bremžu signāllukturis ar pastāvīgu gaismas intensitāti

14.

S2; S4

Bremžu signāllukturis ar mainīgu gaismas intensitāti

15.

AR

Atpakaļgaitas lukturis

16.

L

Numura zīmes apgaismojuma lukturis

17.

1; 1a; 1b

Priekšējais virzienrādītājs ([→] bulta vērsta virzienā uz transportlīdzekļa ārējo malu)

18.

3;4

Priekšējais sānu virzienrādītājs([→] bulta vērsta virzienā uz transportlīdzekļa priekšdaļu)

19.

2a; 2b

Pakaļējais virzienrādītājs

20.

5

Papildu sānu virzienrādītājs([→] bulta vērsta virzienā uz transportlīdzekļa priekšdaļu)

21.

6

Papildu sānu virzienrādītājs([→] bulta vērsta virzienā uz transportlīdzekļa priekšdaļu) (R – labās, L – kreisās puses)

22.

A

Priekšējais gabarītgaismas (stāvgaismas) vai kontūrgaismas lukturis

23.

AM

Priekšējais kontūrgaismas lukturis

24.

R

Pakaļējais gabarītgaismas (stāvgaismas) vai kontūrgaismas lukturis

25.

R1

Pakaļējais gabarītgaismas (stāvgaismas) lukturis ar pastāvīgu gaismas intensitāti

26.

R2

Pakaļējais gabarītgaismas (stāvgaismas) lukturis ar mainīgu gaismas intensitāti

27.

RM1

Pakaļējais kontūrgaismas lukturis ar pastāvīgu gaismas intensitāti

28.

RM2

Pakaļējais kontūrgaismas lukturis ar mainīgu gaismas intensitāti

29.

SM1; SM2

Sānu gabarītgaismas lukturis

30.

D

Aiz luktura tipa apzīmējuma (piemēram, RD, S1D, 1aD) ierīcēm, kas var tikt izmantotas gan kā atsevišķas gaismas, gan kā divu gaismu kombinācijas sastāvdaļa

31.

Y

Aiz luktura tipa apzīmējuma (piemēram, R1Y, S1Y) ierīcēm, kas darbojas kā savstarpēji atkarīgu lukturu sistēmas daļa

32.

IA; IB

Priekšējie, sānu vai pakaļējie atstarotāji

33.

IIIA; IIIB

Pakaļējie trijstūra formas atstarotāji

34.

K

Pagriešanās gaismas lukturis

35.

Simetrisku gaismu izstarojoši L kategorijas transportlīdzekļu galvenie lukturi

MB

Motocikla lukturis

36.

C-AS;
C-BS;
WC-CS;
WC-DS;
WC-ES

Tuvās gaismas lukturis

37.

R-BS;
WR-CS;
WR-DS;
WR-ES

Tālās gaismas lukturis

38.

CR-BS;
WCR-CS;
WCR-DS;
WCR-ES

Tuvās–tālās gaismas lukturis

39.

11; 11a; 11b; 11c; 12

L kategorijas transportlīdzekļa virzienrādītājs

40.

Atstarojošie materiāli

C

Kontūru marķējuma atstarojošais materiāls

D

Atstarojošais materiāls nelieliem laukumiem

E

Atstarojošais materiāls lieliem laukumiem

D/E

Grafisku attēlu un marķējuma pamatnes atstarojošais materiāls"

25. Izteikt pielikuma I daļas 201.3. kodu šādā redakcijā:

"201.3. Lukturos atļauts uzstādīt tikai izgatavotāja paredzētos vienāda tipa un jaudas gaismas avotus. Tiem jābūt sertificētiem un marķētiem atbilstoši transportlīdzekļu sertifikācijas noteikumiem (2.3. un 2.4. att.). Ja transportlīdzeklis izgatavots līdz 2000. gada 31. decembrim, gaismas avoti var būt sertificēti un marķēti atbilstoši prasībām, kas noteiktas tehniskajos normatīvos, kuri tika piemēroti, izgatavojot (sertificējot) transportlīdzekli. Aizliegts lietot lukturos tādus gaismas avotus, kādus tiem nav paredzējis izgatavotājs."

26. Izteikt pielikuma I daļas 201.4. kodu šādā redakcijā:

"201.4. Ja transportlīdzeklis aprīkots ar galveno lukturu gaismas kūļa noliekuma manuālās korekcijas ierīci, kas darbināma no transportlīdzekļa salona, tā nedrīkst darboties tikai vienā pusē.

Ja automobilis vai autobuss aprīkots ar lokizlādes lukturiem, jādarbojas galveno lukturu gaismas kūļa noliekuma automātiskās korekcijas ierīcei.

Ja motocikls, tricikls vai kvadricikls aprīkots ar lokizlādes lukturiem, jādarbojas galveno lukturu gaismas kūļa noliekuma korekcijas ierīcei, ja šādu ierīci paredzējis izgatavotājs.

Transportlīdzeklim, kuram atbilstības novērtēšana veikta individuāli, lokizlādes lukturu gaismas kūļa noliekuma automātiskās korekcijas ierīcei un šo lukturu tīrīšanas ierīcei jāatbilst prasībām, kādas tika piemērotas, veicot atbilstības novērtēšanu."

27. Izteikt pielikuma I daļas 204.5. kodu šādā redakcijā:

"204.5. Miglas lukturos atļauts uzstādīt tikai izgatavotāja paredzētos vienāda tipa un jaudas gaismas avotus:

B klases miglas lukturos – tikai kvēlspuldzes;

F3 klases miglas lukturos – kvēlspuldzes, lokizlādes gaismas avotus, gaismas diožu moduļus vai gaismas ģeneratorus.

Tiem jābūt sertificētiem un marķētiem atbilstoši transportlīdzekļu sertifikācijas noteikumiem.

Ja transportlīdzeklis izgatavots līdz 2000. gada 31. decembrim, gaismas avoti var būt sertificēti un marķēti atbilstoši prasībām, kas noteiktas tehniskajos normatīvos, kuri tika piemēroti, izgatavojot (sertificējot) transportlīdzekli."

28. Izteikt pielikuma I daļas 205.2. kodu šādā redakcijā:

"205.2. Ieslēdzot gabarītlukturus, jāieslēdzas visiem gabarītlukturiem, kontūrgaismām un pakaļējās numura zīmes apgaismojumam. Pieļaujams, ka priekšējie gabarītlukturi izslēdzas, ja ieslēdz tuvās vai tālās gaismas vai priekšējos miglas lukturus. Tādā gadījumā tiem automātiski jāieslēdzas, līdzko pārstāj funkcionēt tuvās vai tālās gaismas vai priekšējie miglas lukturi.

Ieslēdzot stāvgaismas, tām jādeg vienā pusē neatkarīgi no citām gaismām. Vadības ierīce nedrīkst būt bojāta."

29. Izteikt pielikuma I daļas 205.4. kodu šādā redakcijā:

"205.4. Pakaļējā gabarītluktura gaismas stiprums nedrīkst būt vienāds ar bremžu signāllukturu gaismas stiprumu vai lielāks par to."

30. Izteikt pielikuma I daļas 206.1.3. kodu šādā redakcijā:

"206.1.3. Numura zīmes apgaismojuma lukturiem jābūt novietotiem tā, lai tie efektīvi apgaismotu transportlīdzekļa pakaļējo numura zīmi un neizstarotu baltu gaismu uz aizmuguri. Ja transportlīdzeklis aprīkots tikai ar vienu numura zīmes apgaismojuma lukturi, tam jābūt novietotam uz numura zīmes vertikālās simetrijas ass, izņemot gadījumus, ja transportlīdzekļa izgatavotājs paredzējis citādi."

31. Izteikt pielikuma I daļas 208.2. kodu šādā redakcijā:

"208.2. Aizliegts uzstādīt bremzēšanas signāllukturus, kas darbojas pārtrauktā režīmā. Nospiežot bremžu pedāli vai jebkuru darba bremžu sviru, uzreiz jāiedegas:

208.2.1. visiem pamata (izgatavotāja uzstādītajiem) bremzēšanas signāllukturiem;

208.2.2. [S3] bremzēšanas signāllukturim, ja M1 kategorijas transportlīdzeklis izgatavots pēc 2001. gada 1. janvāra;

208.2.3. bremzēšanas papildu signāllukturiem, kas nav obligāti uzstādāmi, ja tie tomēr uzstādīti."

32. Izteikt pielikuma I daļas 208.4. kodu šādā redakcijā:

"208.4. Bremzēšanas signāllukturu gaismas stiprums nedrīkst būt mazāks par pakaļējo gabarītlukturu gaismas stiprumu vai vienāds ar to."

33. Izteikt pielikuma I daļas 209.4. kodu šādā redakcijā:

"209.4. Pakaļējā miglas luktura gaismas stiprums nedrīkst būt mazāks par pakaļējo gabarītlukturu gaismas stiprumu vai vienāds ar to."

34. Papildināt pielikuma I daļas 210.1. koda ievaddaļu aiz vārdiem "skaits, krāsa" ar vārdu "izmēri".

35. Izteikt pielikuma I daļas 210.1.2. koda ievaddaļu šādā redakcijā:

"210.1.2. Skaits, krāsa un izmēri".

36. Papildināt pielikuma I daļu ar 210.1.2.5. kodu šādā redakcijā:

"210.1.2.5. C klases atstarojošā materiāla pamanāmības zīmes, kas norāda uz transportlīdzekļa horizontālajiem un vertikālajiem izmēriem (garumu, platumu un augstumu) uzstāda, ievērojot šādus nosacījumus:

210.1.2.5.1. uzstāda pēc 2012. gada 10. jūlija pirmo reizi reģistrētiem N2 kategorijas transportlīdzekļiem ar pilno masu lielāku par 7,5 t, bet N3, O3 un O4 kategorijas transportlīdzekļiem (izņemot šasijas ar kabīni, nepabeigtus transportlīdzekļus un seglu vilcējus), ievērojot šādus nosacījumus:

210.1.2.5.1.1. ja transportlīdzekļi ir platāki par 2,10 m, aizmugurē jābūt pamanāmības zīmei (visu gabarītu pamanāmības zīme) – sarkanas vai dzeltenas krāsas nepārtrauktām līnijām, kas norāda uz transportlīdzekļa apveidu;

210.1.2.5.1.2. ja transportlīdzekļi ir garāki par 6 m (ar piekabi, ieskaitot jūgstieņa garumu), sānos jābūt pamanāmības zīmēm (daļēja gabarītu pamanāmības zīme) – dzeltenas vai baltas krāsas horizontālām nepārtrauktām līnijām, kas norāda transportlīdzekļa horizontālo izmēru (garumu), un iezīmētiem augšējiem stūriem, kas norāda vertikālo izmēru (augstumu);

210.1.2.5.2. visu gabarītu pamanāmības zīmes un daļēju gabarītu pamanāmības zīmes drīkst uzstādīt visiem transportlīdzekļiem, izņemot M1, O1 un L kategorijas transportlīdzekļus, ievērojot prasības attiecībā uz atstarojošā materiāla klasi, pamanāmības zīmju izmēriem, krāsu un uzstādīšanas nosacījumiem;

210.1.2.5.3. O2, O3 un O4 kategorijas transportlīdzekļa priekšā drīkst uzstādīt baltas krāsas pamanāmības zīmi (horizontālo gabarītu pamanāmības zīme), kas ar nepārtrauktu līniju norāda uz transportlīdzekļa platumu;

210.1.2.5.4. pamanāmības zīme atbilst šādiem nosacījumiem:

210.1.2.5.4.1. tās minimālais līnijas elementa garums ir tāds, lai uz tā būtu redzams atstarojošā materiāla tipa apstiprinājuma marķējums;

210.1.2.5.4.2. tās platums ir intervālā no 50 līdz 60 mm;

210.1.2.5.4.3. tās līniju uzskata par nepārtrauktu, ja attālums starp līnijas elementiem nepārsniedz pusi no īsākā blakus esošā elementa. Ja tas nav konstruktīvi iespējams, attālums starp elementiem drīkst būt lielāks, bet nedrīkst pārsniegt 1000 mm;

210.1.2.5.4.4. tās augšējo stūru elementu veido divas vismaz 250 mm garas līnijas, kuras viena pret otru novietotas 90° leņķī. Ja tas nav konstruktīvi iespējams, tām pēc iespējas vairāk jāatbilst transportlīdzekļa kontūrām."

37. Papildināt pielikuma I daļu ar 210.1.3.4. kodu šādā redakcijā:

"210.1.3.4. Uzstādot pamanāmības zīmes, jāievēro šādi nosacījumi:

210.1.3.4.1. tām jāatrodas iespējami tuvu transportlīdzekļa ārējām kontūrām, pēc iespējas ievērojot transportlīdzekļa formu, uzbūvi, konstrukciju un ekspluatācijas īpatnības;

210.1.3.4.2. attālums no ceļa virsmas līdz horizontālo gabarītu pamanāmības zīmei vai gabarītu pamanāmības zīmju apakšējiem elementiem nedrīkst būt mazāks par 250 mm un lielāks par 1500 mm, konstrukcijas īpatnību dēļ šo attālumu drīkst palielināt līdz 2500 mm;

210.1.3.4.3. attālums no to augšējiem elementiem līdz transportlīdzekļa augšējām kontūrām nedrīkst būt lielāks par 400 mm;

210.1.3.4.4. garumā tām jāatrodas pēc iespējas tuvu transportlīdzekļa priekšgalam vai aizmugurei, bet ne tālāk par 600 mm (piekabes gadījumā, neskaitot jūgstieņa garumu);

210.1.3.4.5. aizmugurē uzstādītajām pamanāmības zīmēm jāatrodas vismaz 200 mm attālumā no obligātajiem bremžu signāllukturiem;

210.1.3.4.6. ja transportlīdzekļa aizmugurē ir uzstādītas atstarojošās pazīšanās zīmes, tās drīkst uzskatīt par pakaļējo pamanāmības zīmju daļu;

210.1.3.4.7. tās drīkst uzstādīt uz transportlīdzekļa sastāvdaļām, uz kurām iespējams izvietot vismaz 60 mm platu pamanāmības zīmi;

210.1.3.4.8. ja transportlīdzekļa forma, uzbūve, konstrukcija vai ekspluatācijas īpatnības neļauj uzstādīt obligātās gabarītu pamanāmības zīmes, to vietā drīkst uzstādīt horizontālo gabarītu pamanāmības zīmes;

210.1.3.4.9. pamanāmības zīmes, kuru uzstādīšana nav paredzēta šajos noteikumos, ir aizliegts uzstādīt."

38. Izteikt pielikuma I daļas 212.1.2. un 212.1.3. kodu šādā redakcijā:

"212.1.2. Automobiļiem un autobusiem atļauts uzstādīt divus dienas gaitas [RL] lukturus, bet motocikliem, tricikliem vai kvadricikliem – vienu vai divus dienas gaitas lukturus, kas izstaro baltu gaismu.

212.1.3. Lukturiem jābūt uzstādītiem simetriski pret automobiļa vai autobusa vidējo garenplakni, ievērojot 2.30. attēlā norādīto izvietojumu.

Motocikliem, tricikliem un kvadricikliem, kam ir viens dienas gaitas lukturis, ja tas novietots virs vai zem galvenajiem lukturiem, tā gaismu izstarojošās virsmas centram jāsakrīt ar transportlīdzekļa vidējo garenplakni, ja tas novietots blakus galvenajiem lukturiem vai apvienots ar tiem, attālumam no transportlīdzekļa vidējās garenplaknes līdz luktura gaismu izstarojošās virsmas tuvākajam punktam jābūt ne lielākam par 250 mm.

Motocikliem, tricikliem un kvadricikliem, kam ir divi dienas gaitas lukturi, tiem jābūt uzstādītiem simetriski transportlīdzekļa vidējai garenplaknei un attālumam starp lukturu gaismu izstarojošās virsmas tuvākajiem punktiem jābūt ne lielākam par 240 mm."

39. Izteikt pielikuma I daļas 212.2. kodu šādā redakcijā:

"212.2. Automobiļu un autobusu dienas gaitas lukturi drīkst degt vieni paši, bet tiem jāizslēdzas, ieslēdzot galvenos lukturus, izņemot gadījumu, ja galvenie lukturi tiek izmantoti kā gaismas signalizācija (ieslēgt – izslēgt), lai pievērstu citu ceļu satiksmes dalībnieku uzmanību. Motociklu, triciklu un kvadriciklu dienas gaitas lukturiem jāieslēdzas vienlaicīgi ar pakaļējiem gabarītlukturiem."

40. Svītrot pielikuma I daļas 212.3. kodu.

41. Papildināt pielikuma I daļu ar 212.5. kodu šādā redakcijā:

"212.5. Dienas gaitas lukturos atļauts uzstādīt tikai izgatavotāja paredzētos vienāda tipa un jaudas gaismas avotus. Tiem jābūt sertificētiem un marķētiem atbilstoši transportlīdzekļu sertifikācijas noteikumiem. Ja transportlīdzeklis izgatavots līdz 2000. gada 31. decembrim, gaismas avoti var būt sertificēti un marķēti atbilstoši prasībām, kas noteiktas tehniskajos normatīvos, kuri tika piemēroti, izgatavojot (sertificējot) transportlīdzekli."

42. Izteikt pielikuma I daļas 213.2. kodu šādā redakcijā:

"213.2. Papildu gaismas ierīcēm, izņemot 213.1.3. un 213.1.7. kodā minētās, jābūt ieslēdzamām ar atsevišķu slēdzi vienīgi tad, kad ieslēgti gabarītlukturi un numura zīmes apgaismojums."

43. Papildināt pielikuma I daļu ar 213.4. kodu šādā redakcijā:

"213.4. Papildu gaismas ierīcēs atļauts uzstādīt tikai vienāda tipa un tikai izgatavotāja paredzētā tipa un jaudas gaismas avotus. Tiem jābūt sertificētiem un marķētiem atbilstoši transportlīdzekļu sertifikācijas noteikumiem. Ja transportlīdzeklis izgatavots līdz 2000. gada 31. decembrim, gaismas avoti var būt sertificēti un marķēti atbilstoši prasībām, kas noteiktas tehniskajos normatīvos, kuri tika piemēroti, izgatavojot (sertificējot) transportlīdzekli."

44. Izteikt pielikuma I daļas 214. koda ievaddaļu un 214.1. kodu šādā redakcijā:

"214. Lukturu pārklājumi

214.1. Transportlīdzekļa lukturu gaismu izstarojošās, atstarojošās un izkliedējošās virsmas nedrīkst pārklāt ar jebkāda veida pārklājumiem (piemēram, plēvēm, lakām vai citiem materiāliem).

Ja obligāti uzstādāmais lukturis atrodas aiz transportlīdzekļa stiklojuma, šis stiklojums tiek uzskatīts par luktura gaismu izstarojošo virsmu."

45. Svītrot pielikuma I daļas 301.5. kodu.

46. Izteikt pielikuma I daļas 304. kodu šādā redakcijā:

"304. Pretaizbraukšanas ierīce

Ja transportlīdzeklis aprīkots ar pretaizbraukšanas ierīci, tai jādarbojas izgatavotāja paredzētajā veidā.

Stūre nedrīkst saslēgties, motoram darbojoties, izņemot gadījumu, ja šādu konstrukciju paredzējis transportlīdzekļa izgatavotājs."

47. Papildināt pielikuma I daļas 310.4. kodu ar otro teikumu šādā redakcijā:

"Pašdiagnostikas sistēma (OBD) nedrīkst uzrādīt EPS sistēmas kļūdu."

48. Svītrot pielikuma I daļas 405.1. koda pirmos divus teikumus.

49. Izteikt pielikuma I daļas 406. koda pirmo rindkopu šādā redakcijā:

"Visiem M, N un O kategoriju transportlīdzekļiem, tricikliem un kvadricikliem, kas aprīkoti ar darba bremžu iekārtu, jābūt aprīkotiem ar stāvbremzi."

50. Izteikt pielikuma I daļas 419.2. kodu šādā redakcijā:

"419.2. Bremžu šļūtenēm jābūt atbilstoši nostiprinātām. Tās nedrīkst būt savērpušās, saliekušās asā leņķī, pārklātas ar jebkādām vielām (krāsas, pretkorozijas pārklājumi u. tml.) vai materiāliem. Tās nedrīkst būt nostieptas pie jebkāda vadāmo riteņu pagrieziena leņķa vai balstiekārtas noslogojuma un berzties pret citām transportlīdzekļa sastāvdaļām."

51. Izteikt pielikuma I daļas 421.1. un 421.2. kodu šādā redakcijā:

"421.1. Bremžu diskiem un trumuļiem jābūt atbilstoši nostiprinātiem. Darba virsmām jābūt ar vienmērīgu nodilumu. Darba virsmas funkcionējošā daļa nedrīkst būt mazāka par divām trešdaļām no darba virsmas platuma. Bremžu trumuļiem un diskiem nedrīkst būt plaisas, izlūzumi, būtiski korozijas bojājumi, kas ietekmē bremzēšanas īpašības. Nav pieļaujams bremžu disku un trumuļu nodilums, kas pārsniedz bremžu izgatavotāja norādīto minimālo pieļaujamo bremžu diska biezumu un bremžu trumuļa maksimālo pieļaujamo diametru.

Bremžu trumuļi un diski nedrīkst būt eļļaini.

Bremžu trumuļiem un bremžu diskiem asij abās pusēs jābūt vienāda izmēra un veida (piemēram, ventilējami vai neventilējami bremžu diski).

Aizliegts izmantot pašizgatavotus bremžu diskus.

421.2. Aizsargplāksnei jābūt atbilstoši nostiprinātai. Tā nedrīkst būt deformēta un tādējādi radīt citu sastāvdaļu (piemēram, vadu, cauruļvadu, šļūtenes) bojājumu draudus. Trumuļu bremžu sistēmā jābūt izgatavotāja paredzētajām aizsargplāksnēm."

52. Papildināt pielikuma I daļas 423. kodu ar otro teikumu šādā redakcijā:

"Transportlīdzeklim jābūt aprīkotam ar vienādiem riteņu bremžu mehānismiem abās ass pusēs."

53. Papildināt pielikuma I daļas 428.2. kodu ar otro teikumu šādā redakcijā:

"Pašdiagnostikas sistēma (OBD) nedrīkst uzrādīt ABS, EBS vai ESC sistēmas kļūdu."

54. Izteikt pielikuma I daļas 5.2. tabulas 9. rindu šādā redakcijā:

"9.

    vai    REGROOVABLEPadziļinot protektoru, atjaunojama riepa"

55. Papildināt pielikuma I daļas 5. 2. tabulu ar 13., 14. un 15. rindu šādā redakcijā:

"13.

ML, MPT

ET

Speciālas lietošanas (ceļa un apvidus) riepas

14.

AML, MPT2

Atjaunotas speciālas lietošanas (ceļa un apvidus) riepas

15.

FRT

Brīvi rotējoša riepa, paredzēta uzstādīšanai uz piekabju (puspiekabju) riteņiem un mehānisko transportlīdzekļu riteņiem, kas nav stūrējamie vai dzenošie"

56. Izteikt pielikuma I daļas 501.3.1. koda otro teikumu šādā redakcijā:

"Radžoto riepu tehniskajiem parametriem jāatbilst 5.4. tabulā norādītajiem, bet radžu daudzums riepā drīkst pārsniegt 5.4. tabulā norādīto, ja to apliecina riepas tipa apstiprinājuma dokumentācija."

57. Izteikt pielikuma I daļas 502.1.8. kodu šādā redakcijā:

"502.1.8. uzstādīt riepas pretēji paredzētajam un norādītajam rotācijas virzienam vai pretēji paredzētajai orientācijai attiecībā pret transportlīdzekli ("inside" – riepas mala, kas vērsta uz iekšpusi; "outside" – riepas mala, kas vērsta uz ārpusi);".

58. Papildināt pielikuma I daļu ar 502.1.9. kodu šādā redakcijā:

"502.1.9. uzstādīt riepas ar apzīmējumu "FRT" uz mehānisko transportlīdzekļu stūrējamiem vai dzenošiem riteņiem."

59. Izteikt pielikuma I daļas 505.2. kodu šādā redakcijā:

"505.2. Aizliegts uzstādīt riteņu diskus, kas nav rūpnieciski ražoti vai kuru konstrukcija ir izmainīta. Motociklam (triciklam, kvadriciklam) aizliegts uzstādīt automobiļa riteņus, ja to nav paredzējis izgatavotājs."

60. Izteikt pielikuma I daļas 507. kodu šādā redakcijā:

"507. Bojājumi

Transportlīdzekļa riteņu diskiem nedrīkst būt plaisas, izlūzumi, deformācijas, remontmetinājumi. Riteņa diskam jābūt visiem spieķiem, tiem jābūt nospriegotiem."

61. Izteikt pielikuma I daļas 603. kodu šādā redakcijā:

"603. Konstrukcija un remonts

603.1. Veicot M, N, O kategorijas transportlīdzekļu rāmja vai nesošo elementu remontu (metināšanu, kniedēšanu), nav pieļaujami apkārtējo detaļu vai mezglu bojājumi. Veiktajiem remontdarbiem jānodrošina rāmja vai nesošā elementa pietiekama stiprība. Nav pieļaujams veikt rāmja vai nesošo elementu remontu, uzlīmējot vai pieskrūvējot remonta materiālus, tādējādi noslēpjot bojāto vietu, kā arī veikt remontu kniedējot, ja to neparedz transportlīdzekļa izgatavotājs.

603.2. Aizliegts veikt izmaiņas motocikla (tricikla, kvadricikla) rāmja un nesošo daļu konstrukcijā, kā arī remontēt vai atjaunot vieglmetāla rāmja nesošās daļas. Veiktajiem remontdarbiem jānodrošina motocikla rāmja vai nesošo elementu pietiekama stiprība."

62. Papildināt pielikuma I daļas 608.4. kodu ar otro teikumu šādā redakcijā:

"Ja amortizators nav piestiprināts visās tā stiprinājuma vietās, uzskata, ka amortizatora nav."

63. Papildināt pielikuma I daļas 617.4. kodu ar otro teikumu šādā redakcijā:

"Ķēdei jābūt nospriegotai."

64. Svītrot pielikuma I daļas 619.5.3. koda pirmo teikumu.

65. Izteikt pielikuma I daļas 621.3. kodu šādā redakcijā:

"621.3. Transportlīdzekļa virsbūves krāsojums vai aprīkojums nedrīkst līdzināties operatīvo transportlīdzekļu krāsojumam vai aprīkojumam konfigurācijas un krāsu salikuma ziņā, maldinot pārējos ceļu satiksmes dalībniekus."

66. Izteikt pielikuma I daļas 623. kodu šādā redakcijā:

"623. Dubļusargi

623.1. Pēc 1993. gada 1. janvāra izgatavotiem N2 kategorijas transportlīdzekļiem, kuru pilna masa pārsniedz 7,5 tonnas, un visiem N3, O3 un O4 kategoriju transportlīdzekļiem, izņemot paaugstinātas pārgājības automobiļus (N2G, N3G kategorija) un kravas automobiļus-šasijas, jābūt aprīkotiem ar dubļusargiem, ievērojot šādus nosacījumus:

623.1.1. dubļusargam jābūt vismaz riteņa (sapāroto riteņu) platumā;

623.1.2. dubļusargu stingrajai daļai jāsniedzas vismaz līdz horizontālai plaknei, kas atrodas 100 mm virs asu plaknes, ja izgatavotājs nav noteicis citādi;

623.1.3. attālums starp dubļusarga elastīgās daļas apakšējo malu un ceļa virsmu nedrīkst pārsniegt 200 mm;

623.1.4. attālums starp dubļusarga elastīgo daļu un riepas ārējo malu horizontālā plaknē nedrīkst pārsniegt 300 mm;

623.1.5. ja attālums starp blakus esošo asu riteņu riepām asu plaknē ir 300 mm vai mazāks, dubļusargam jābūt vienlaidu un jāaptver blakus esošās asis. Ja minētais attālums ir lielāks par 300 mm, katram ritenim nepieciešams atsevišķs dubļusargs ar elastīgo daļu.

623.2. N1, N2 kategorijas transportlīdzekļiem ar pilnu masa līdz 7,5 tonnām un M, O1, O2 un L kategorijas transportlīdzekļiem jābūt aprīkotiem ar dubļusargiem, ja tos paredzējis izgatavotājs.

623.3. Dubļusargiem jābūt droši nostiprinātiem, bez to izturību ietekmējošiem bojājumiem. Tiem nedrīkst būt bojājumi vai izvirzījumi, kas var apdraudēt citus satiksmes dalībniekus."

67. Aizstāt pielikuma I daļas 627.2. kodā vārdus "redzamību traucējoši" ar vārdiem "nekādi redzamību ietekmējoši".

68. Izteikt pielikuma I daļas 627.3. koda pirmo rindkopu šādā redakcijā:

"627.3. Priekšējo stiklu (vējstiklu) aizliegts pārklāt ar jebkāda veida pārklājumiem. Priekšējā stikla (vējstikla) un pārējo vadītāja redzamības zonā esošo automobiļa stiklu (vadītāja durvju un vadītājam blakus sēdošo pasažieru durvju stiklu, kā arī stiklojuma starp vējstiklu un šīm durvīm) gaismas caurlaidība nedrīkst būt mazāka par 70 %."

69. Izteikt pielikuma I daļas 629. koda nosaukumu šādā redakcijā:

"629. Sēdekļi, drošības jostas, drošības sistēmas".

70. Izteikt pielikuma I daļas 6.4. tabulu šādā redakcijā:

"6.4.tabula

Transportlīdzeklis

Braukšanas virzienā vērstās sēdvietas

Pretēji braukšanas virzienam vērstās sēdvietas

kategorija

klase

izgatavošanas laiks (pirmās reģistrācijas datums)

malējās sēdvietas

centrālās sēdvietas

priekšējās

pārējās

priekšējās

pārējās

M1

no 01.01.1993.
līdz 30.09.2005.

3(.)

3(.)

2(.)

2(.)

2(.)

no 01.10.2005.

3(.)

3(.)

3(.)

3(.)

2(.)

M2 ≤ 3,5 t

B

no 01.01.1993.
līdz 31.12.2000.

3(.)

2(.)

no 01.01.2001.
līdz 31.12.2002.**

3(.)

2(.)

2(.)

2(.)

2(.)

pēc 01.01.2003.**

3(.)

2(.)

3(.)

2(.)

2(.)

M2 ˃ 3,5 t

B

no 01.01.2003.
līdz 31.12.2006.

3(.)* vai 2(.)

2(.)

pēc 01.01.2007.

3(.)* vai 2(.)

2(.)

2(.)

2(.)

M3

B

no 01.01.2003.
līdz 31.12.2006.

3(.)* vai 2(.)

2(.)

pēc 01.01.2007.

3(.)* vai 2(.)

2(.)

2(.)

2(.)

II

pēc 01.01.2003.

3(.)* vai 2(.)

2(.)

 

III

pēc 01.01.2003.

3(.)* vai 2(.)

2(.)

2(.)

2(.)

N1

no 01.01.1993.
līdz 31.12.2002.

3(.)

2(.)

pēc 01.01.2003.

3(.)

2(.)

2(.)

2(.)

2(.)

N2 un N3

no 01.01.2003.
līdz 31.12.2006.

2(.)

2(.)

pēc 01.01.2007.

3(.)* vai 2(.)

2(.)

2(.)

2(.)

2(.)"

71. Izteikt pielikuma I daļas 629.3. koda trešo rindkopu šādā redakcijā:

"Drošības sistēmu (SRS) indikatoram jāizslēdzas pēc transportlīdzekļa motora iedarbināšanas vai kustības uzsākšanas. Pašdiagnostikas sistēma (OBD) nedrīkst uzrādīt SRS sistēmas kļūdu."

72. Izteikt pielikuma I daļas 630.3. kodu šādā redakcijā:

"630.3. Motocikla abās pusēs jābūt kāju atbalstiem gan vadītājam, gan pasažierim. Tiem un to stiprinājumiem jābūt bez funkcionalitāti un izturību ietekmējošiem bojājumiem, pārklātiem ar gumijotu materiālu vai izveidotiem ar reljefu virsmu. Kāju atbalstiem jābūt bez remontmetinājumiem. Aizliegts izmainīt vadītāja kāju balstu izvietojumu, nemainot vadības ierīču izvietojumu."

73. Papildināt pielikuma I daļu ar 704.5. kodu šādā redakcijā:

"704.5. M1 un N1 kategorijas transportlīdzekļiem, kas pirmo reizi reģistrēti, sākot ar 2012. gadu, jābūt izgatavotāja paredzētajai un darba kārtībā esošai pašdiagnostikas sistēmas (OBD) pieslēgvietai."

74. Izteikt pielikuma I daļas 804. kodu šādā redakcijā:

"804. Dīzeļmotoru atgāzu absorbcijas koeficients

804.1. Dīzeļmotora bez turbopūtes atgāzu absorbcijas koeficients k nedrīkst būt lielāks par 2,5. Dīzeļmotora ar turbopūti atgāzu absorbcijas koeficients k nedrīkst būt lielāks par 3. Transportlīdzekļiem, kas pirmo reizi reģistrēti pēc 2008. gada 1. janvāra, koeficients k nedrīkst būt lielāks par 1,5.

Nosakot koeficienta k vērtību, jāņem vērā izgatavotāja paredzētā norma, ja tā ir augstāka par iepriekš norādīto.

Automobiļi, kas pirmo reizi reģistrēti pirms 1980. gada 1. janvāra, tiek atbrīvoti no šo prasību izpildes.

804.2. Mērījumus veic brīvā paātrinājuma režīmā, palielinot kloķvārpstas apgriezienus no brīvgaitas apgriezieniem līdz maksimālajiem apgriezieniem; pārnesumu pārslēgšanas svira atrodas neitrālajā pārnesumā, sajūga pedālis nav nospiests (turpmāk šajā kodā – pārbaudes cikls). Motors jāiesilda līdz 80 °C vai līdz transportlīdzekļa izgatavotāja norādītajai darba temperatūrai, par ko pārliecinās, nosakot motora eļļas vai motora bloka temperatūru vai vadoties pēc dzesēšanas sistēmas ventilatora darbības. Pirms mērījumu izdarīšanas veic vismaz vienu pārbaudes ciklu, lai pārliecinātos par maksimālo kloķvārpstas apgriezienu ierobežotāja pareizu darbību.

Mērījumus neuzsāk vai pārtrauc, ja motors, tā sistēmas un agregāti, un atgāzu izplūdes sistēma nav atbilstošā tehniskā kārtībā un var radīt bojājumus transportlīdzeklim vai diagnostikas iekārtām, ietekmēt mērījuma rezultātus vai apdraudēt apkārtējo cilvēku veselību vai dzīvību."

75. Izteikt pielikuma I daļas 805.1., 805.2. un 805.3. kodu šādā redakcijā:

"805.1. CO saturs dzirksteļaizdedzes motoru atgāzēs nedrīkst pārsniegt 8.1. tabulā norādītās robežvērtības.

8.1.tabula

Pieļaujamās CO robežvērtības

Pirmās reģistrācijas datums

Pārbaudes režīms

CO, tilp.%

Līdz 1970. gada 1. janvārim

brīvgaitā

4,5

No 1970. gada 1. janvāra līdz 1988. gada 1. janvārim

brīvgaitā

3,5

No 1988. gada 1. janvāra līdz 2001. gada 1. janvārim

brīvgaitā

3,0

Automobiļiem ar gāzes barošanas iekārtu, kas pirmo reizi reģistrēti līdz 2001. gada 1. janvārim

brīvgaitā

1,5

No 2001. gada 1. janvāra līdz 2003. gada 1. janvārim

brīvgaitā

0,5

pie paaugstinātiem motora apgr. N > 2000 min–1

0,3

Pēc 2003. gada 1. janvāra

brīvgaitā

0,3

pie paaugstinātiem motora apgr. N > 2000 min–1

0,2

805.2. Veicot CO kontroli transportlīdzekļiem, kas pirmo reizi reģistrēti pēc 2001. gada 1. janvāra, λ vērtībai pie paaugstinātiem brīvgaitas kloķvārpstas apgriezieniem (2000–3000 min–1) jābūt robežās ±0,03 no vērtības, kuru noteicis transportlīdzekļa izgatavotājs.

805.3. Transportlīdzekļiem, kas pirmo reizi reģistrēti līdz 2000. gada 31. decembrim, brīvgaitas režīmā CH koncentrācija dzirksteļaizdedzes motoru atgāzēs nedrīkst pārsniegt 1200 ppm, ja cilindru skaits nav lielāks par 4, un 3000 ppm, ja cilindru skaits ir lielāks par 4. Transportlīdzekļiem, kas pirmo reizi reģistrēti, sākot ar 2001. gada 1. janvāri, brīvgaitas režīmā CH koncentrācija dzirksteļaizdedzes motoru atgāzēs nedrīkst pārsniegt 100 ppm vai izgatavotāja noteikto maksimālo CH vērtību, ja tā lielāka par 100 ppm."

76. Izteikt pielikuma I daļas 806. kodu šādā redakcijā:

"806. Trokšņa līmenis

Trokšņa līmenis, transportlīdzeklim nekustīgi stāvot uz vietas, nedrīkst pārsniegt izgatavotāja noteikto trokšņu līmeni. Ja tas nav zināms, tad minētais trokšņu līmenis L kategorijas transportlīdzekļiem nedrīkst pārsniegt 95 dB(A), bet M un N kategorijas transportlīdzekļiem – 85 dB(A).

Papildus minētajam, transportlīdzekļu trokšņu līmenis gaitā nedrīkst pārsniegt 8.2. tabulā norādītās robežvērtības:

8.2.tabula

Nr.
p.k.

Transportlīdzekļa kategorija

Maksimāli pieļaujamais trokšņu līmenis gaitā (dB(A))

1.

L3e (motora tilpums ≤175 cm3)

77

2.

L (izņemot 1. ailē norādīto)

80

3.

M1

76

4.

M2 (ar pilno masu ≤ 3,5 t), N1

78

5.

M2 (ar pilno masu ˃ 3,5 t), M3, N2, N3

80

6.

Jebkuram automobilim ar paaugstinātu pārgājību (G kategorija) trokšņu līmenis gaitā drīkst būt par 2 dB(A) augstāks, nekā norādīts attiecīgajai kategorijai"

77. Izteikt pielikuma I daļas 9. grupas nosaukumu šādā redakcijā:

"9. grupa. Autobusu aprīkojums (kodi no 901 līdz 908)".

78. Papildināt pielikuma I daļas 9. grupu ar 908. kodu šādā redakcijā:

"908. Prasības autobusiem, kuru atļautais maksimālais braukšanas ātrums ir 100 km/h.

908.1. Par autobusu, kura atļautais maksimālais braukšanas ātrums ir 100 km/h, jābūt izdarītai attiecīgai atzīmei transportlīdzekļu reģistrā un transportlīdzekļa reģistrācijas apliecībā. Atzīmi drīkst piešķirt tikai B klases, II klases vai III klases autobusam, kas pirmo reizi reģistrēts:

908.1.1. no 2001. gada 1. janvāra līdz 2007. gada 31.decembrim, ja tiek uzrādīts iepriekš izsniegts autobusa izgatavotāja (oficiālā pārstāvja) vai atzītas laboratorijas:

908.1.1.1. apliecinājums par bremžu iekārtas atbilstību Direktīvas 71/320/EEK vai ANO EEK Noteikumu Nr. 13 (ietverot 06. sērijas grozījumus) prasībām vai norādīto tiesību aktu jaunākiem grozījumiem;

908.1.1.2. apliecinājums par sēdekļu atbilstību Direktīvas 74/408/EEK vai ANO EEK Noteikumu Nr. 17, vai ANO EEK Noteikumu Nr. 80 prasībām vai norādīto tiesību aktu jaunākiem grozījumiem;

908.1.1.3. apliecinājums par drošības jostu stiprinājumu vietu atbilstību Direktīvas 76/115/EEK vai ANO EEK Noteikumu Nr. 14 prasībām vai norādīto tiesību aktu jaunākiem grozījumiem;

908.1.1.4. ziņojums par riepu pārduršanas testa rezultātiem;

908.1.2. pēc 2008. gada 1. janvāra.

908.2. Autobusam jābūt aprīkotam ar:

908.2.1. tahogrāfu ar mērījumu skalas diapazonu vismaz līdz 125 km/h;

908.2.2 ātruma ierobežotāju, kura ātruma iestatījums ir 100 km/h;

908.2.3. riepas pārduršanas testa ziņojumā norādītajām riepām uz stūrējamās ass, ja autobuss reģistrēts laikposmā no 2001. gada 1. janvāra līdz 2007. gada 31. decembrim;

908.2.4. sēdekļiem, kas aprīkoti ar pagalvjiem;

908.2.5. dubultsēdekļiem, kuru ārējām sēdvietām ir roku atbalsti;

908.2.6. drošības jostām visās sēdvietās, arī ratiņkrēslu vietās;

908.2.7. atdalošo starpsienu, kas aizsargā vadītāja vietu no aizmugures;

908.2.8. bagāžas plauktiem vai nodalījumiem, kas konstruktīvi izveidoti tā, lai, bremzējot vai mainot virzienu, bagāža nevarētu no tiem izkrist."

79. Izteikt pielikuma I daļas 1003. kodu šādā redakcijā:

"1003. Informācija

Redzamā vietā uz vieglā taksometra salona priekšējā paneļa jābūt nostiprinātai vizītkartei ar taksometra vadītāja fotogrāfiju, vārdu, uzvārdu, transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numuru, pārvadātāja nosaukumu, adresi un tālruņa numuru."

80. Izteikt pielikuma I daļas 1004. koda otro rindkopu šādā redakcijā:

"Skaitītājam jābūt ar derīgu verifikācijas uzlīmi, ko izsniegusi atbilstības novērtēšanas institūcija, kura akreditēta sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Standartizācijas, akreditācijas un metroloģijas centrs" Latvijas Nacionālajā akreditācijas birojā saskaņā ar standartu LVS EN ISO/IEC 17020:2013 "Atbilstības novērtēšana. Prasības dažāda veida institūcijām, kas veic inspekciju (ISO/IEC 17020:2012)" un par kuru sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Standartizācijas, akreditācijas un metroloģijas centrs" ir publicējusi paziņojumu Latvijas Nacionālā akreditācijas biroja mājaslapā internetā. Datus par skaitītāja verifikāciju minētā institūcija ievada transportlīdzekļu reģistrā. Ievadītajiem datiem jāļauj identificēt skaitītāju un tā verifikācijas derīguma termiņu."

81. Aizstāt pielikuma I daļas 1102., 1103.1. un 1104. kodā vārdus un skaitļus "valsts standarta LVS 63" ar vārdiem un skaitļiem "valsts standarta LVS 63:2009/A1:2013".

82. Svītrot pielikuma I daļas 1201.1. kodā skaitļus un vārdus "(12.1. tabula)".

83. Izteikt pielikuma I daļas 1201.2. kodu šādā redakcijā:

"1201.2. Attiecībā uz bīstamo vielu pārvadāšanai šķidrā vai izkausētā stāvoklī paredzētajiem cisternautomobiļiem ar piestiprinātām cisternām, kuru tilpums ir lielāks par 3 m3 un kuru pārbaudes spiediens ir zemāks par 4 bāriem, apliecinājumam jāsatur informācija par ADR B pielikuma 9.7.5.2. punktā noteikto prasību izpildi, ja šāds transportlīdzeklis pirmo reizi reģistrēts pēc 2003. gada 30. jūnija vai ja pēc dotā datuma veikta piestiprinātās cisternas maiņa.

Minētās prasības, kas noteiktas transportlīdzekļa šķērsstabilitātei, tiek uzskatītas par izpildītām, ja tiek iesniegts attiecīgs transportlīdzekļa tipa apstiprinājuma sertifikāts vai transportlīdzekļa izgatavotāja apliecinājums, vai tehniskā dienesta izsniegts testa protokols, vai transportlīdzekļa izgatavotāja izsniegts šķērsstabilitātes aprēķins.

Attiecībā uz EX/III transportlīdzekli apliecinājumam jāsatur informācija par kravas nodalījuma (virsbūves) atbilstību ADR 9.3. sadaļas prasībām.

Attiecībā uz MEMU transportlīdzekli apliecinājumam jāsatur informācija par atbilstību ADR 9.8. sadaļas prasībām."

84. Izteikt pielikuma I daļas 1202. koda nosaukumu šādā redakcijā:

"1202. Bīstamās iekārtas atbilstības un pārbaudes apliecinājums".

85. Izteikt pielikuma I daļas 1202.1. un 1202.2. kodu šādā redakcijā:

"1202.1. ADR transportlīdzekļa bīstamajai iekārtai (cisternai, nomontējamai cisternai, tvertņu baterijai u. c.) jābūt derīgam kompetentas inspicēšanas institūcijas izsniegtam apliecinājumam par transportlīdzekļa bīstamās iekārtas pārbaudi un atbilstību attiecīgu bīstamu vielu pārvadājumiem.

ADR transportlīdzekļa bīstamās iekārtas atbilstības pārbaudes jāveic ar ADR nolīgumā paredzēto periodiskumu.

Lai saņemtu ADR sertifikātu FL, AT, OX un MEMU tipa ADR transportlīdzekļiem, bīstamās vielas pārvadājošā transportlīdzekļa piestiprinātajai vai nomontējamai cisternai jābūt reģistrētai bīstamo iekārtu reģistrā normatīvajos aktos par bīstamo iekārtu reģistrāciju noteiktajā kārtībā.

1202.2. Bīstamajām iekārtām jābūt marķētām saskaņā ar ADR nolīguma A pielikuma 6.8.–6.12. sadaļas prasībām, kas attiecināmas konkrētajā gadījumā."

86. Aizstāt pielikuma I daļas 1204.1. koda trešajā rindkopā saīsinājumus "EX/II, EX/III" ar saīsinājumiem "EX/II, EX/III un MEMU".

87. Aizstāt pielikuma I daļas 1205.1. koda otrajā rindkopā saīsinājumus "EX/III un FL" ar saīsinājumiem "EX/III, FL un MEMU".

88. Izteikt pielikuma I daļas 1205.2. kodu šādā redakcijā:

"1205.2. Vadi

Vadiem jābūt droši nostiprinātiem un novietotiem tā, lai tie netiktu pakļauti mehāniskai un termiskai iedarbībai. Tiem jābūt adekvāti izolētiem. EX/II, EX/III un MEMU transportlīdzekļu elektroiekārtai kravas nodalījumā jābūt putekļudrošai. EX/III, FL un MEMU tipa ADR transportlīdzekļu elektroiekārtas vadiem transportlīdzekļa daļā aiz vadītāja kabīnes, izņemot ABS sensoru vadus, jābūt nodrošinātiem pret nelabvēlīgo ietekmi, kas rodas transportlīdzekļa normālas ekspluatācijas laikā. Šādas aizsardzības piemēri parādīti 12.1. attēlā."

89. Aizstāt pielikuma I daļas 1205.3. un 1205.4. kodā saīsinājumus "EX/III un FL" ar saīsinājumiem "EX/III, FL un MEMU".

90. Izteikt pielikuma I daļas 1206.1. kodu šādā redakcijā:

"1206.1. Ugunsdzēšanas aprīkojums

Transportlīdzekli, kas pārvadā bīstamās kravas, jāaprīko ar ugunsdzēšanas aprīkojumu saskaņā ar ADR nolīguma B pielikuma 8.1.4. sadaļas prasībām.

EX/III transportlīdzekļiem, kas pirmo reizi reģistrēti, sākot ar 2013. gada 1. jūliju, jābūt aprīkotiem ar motora nodalījuma automātisku ugunsdzēšanas sistēmu."

91. Aizstāt pielikuma I daļas 1206.3. kodā saīsinājumus "EX/II un EX/III" ar saīsinājumiem "EX/II, EX/III un MEMU".

92. Aizstāt pielikuma I daļas 1206.4. koda:

92.1. pirmajā rindkopā saīsinājumus "EX/II, EX/III un FL" ar saīsinājumiem "EX/II, EX/III, FL un MEMU";

92.2. otrajā rindkopā saīsinājumus "EX/II un EX/III" ar saīsinājumiem "EX/II, EX/III un MEMU".

93. Izteikt pielikuma I daļas 1208.1. koda otro rindkopu šādā redakcijā:

"EX/III un MEMU transportlīdzekļu kravas nodalījumam jābūt slēgtam. Kravas nodalījuma grīdai un priekšējai sienai jābūt vienlaidu. Visām durvīm jābūt aizslēdzamām un konstruētām tā, lai tās nosegtu eņģes. EX/III transportlīdzekļiem, kas pirmo reizi reģistrēti, sākot ar 2013. gada 1. jūliju, jābūt aprīkotiem ar metāla vairogiem, kas nodrošina kravas nodalījuma aizsardzību pret riepu degšanu."

94. Aizstāt pielikuma I daļas 1208.2. kodā vārdus "noņemamās cisternas" ar vārdiem "nomontējamās cisternas".

95. Izteikt pielikuma I daļas 1210. kodu šādā redakcijā:

"1210. Papildu aprīkojums

Transportlīdzeklī, kas pārvadā bīstamās kravas, jābūt aprīkojumam un individuālās aizsardzības līdzekļiem saskaņā ar ADR nolīguma B pielikuma 8.1.5. sadaļas prasībām."

96. Izteikt pielikuma I daļas 13. grupu šādā redakcijā:

"13. Grupa. ETMK transportlīdzekļi (kodi no 1301 līdz 1305)

1. Lai saņemtu ETMK transportlīdzekļu tehniskās apskates sertifikātu (turpmāk – RS sertifikāts), transportlīdzekli uzrāda tehniskās apskates stacijā, izņemot jaunus, iepriekš ārzemēs nereģistrētus transportlīdzekļus sešu mēnešu laikā pēc transportlīdzekļa pirmreizējās reģistrācijas Latvijā. Transportlīdzekļa tehniskajam stāvoklim un aprīkojumam jāatbilst šā pielikuma I daļas 1.–8. grupā noteiktajām vispārējām prasībām un 13. grupā noteiktajām specifiskajām prasībām ETMK transportlīdzekļiem. RS sertifikātu neizsniedz, ja kādā no 13. grupas kodiem tiek atzīmēts novērtējums "1".

2. Lai saņemtu RS sertifikātu:

2.1. "Euro III drošajiem" kravas automobiļiem nepieciešams iepriekš izsniegts "Euro III drošo" kravas automobiļu ekoloģijas sertifikāts un "Euro III drošo" kravas automobiļu drošības sertifikāts, kas apliecina, ka transportlīdzeklis izgatavots atbilstoši šādām prasībām:

2.1.1. motora gāzveida un cieto daļiņu izmeši – atbilstoši "Euro III" līmenim, t. i., ANO EEK Noteikumiem Nr. 49 (ietverot 03. sērijas grozījumus; 5.2.1. apakšpunkta 1. un 2. tabulas A rinda) vai Direktīvai 88/77/EEK, ietverot ar Direktīvu 1999/96/EK (I pielikuma 6.2.1. apakšpunkta 1. un 2. tabulas A rinda) izdarītos grozījumus;

2.1.2. ārējo trokšņu līmenis – atbilstoši ANO EEK Noteikumiem Nr. 51 (ietverot 02. sērijas grozījumus) vai EK Direktīvai 70/157/EEK, ietverot ar Direktīvu 1999/101/EK izdarītos grozījumus;

2.1.3. motora jauda – atbilstoši ANO EEK Noteikumiem Nr. 85 vai Direktīvai 80/1269/EEK, ietverot ar Direktīvu 1999/99/EK izdarītos grozījumus;

2.1.4. dīzeļmotoru atgāzu dūmainība – atbilstoši ANO EEK Noteikumiem Nr. 24 vai EK Direktīvai 72/306/EEK;

2.1.5. riepas – atbilstoši ANO EEK Noteikumiem Nr. 54 vai EK Direktīvai 92/23/EEK, atjaunotās riepas – atbilstoši ANO EEK Noteikumiem Nr. 109;

2.1.6. pakaļējās drošības konstrukcijas (izņemot kravas seglu vilcējus) – atbilstoši ANO EEK Noteikumiem Nr. 58 (ietverot 01. sērijas grozījumus) vai Direktīvai 70/221/EEK, ietverot ar Direktīvu 97/19/EK vai 2000/8/EK izdarītos grozījumus;

2.1.7. sānu drošības konstrukcijas (izņemot kravas seglu vilcējus) – atbilstoši ANO EEK Noteikumiem Nr. 73 vai Direktīvai 89/297/EEK;

2.1.8. atpakaļskata spoguļi – atbilstoši ANO EEK Noteikumiem Nr. 46 (ietverot 01. sērijas grozījumus) vai EK Direktīvai 71/127/EEK, ietverot ar Direktīvu 88/321/EEK vai 2003/97/EEK izdarītos grozījumus;

2.1.9. gaismas un gaismas signalizācijas ierīces – atbilstoši ANO EEK Noteikumiem Nr. 48 (ietverot 01. sērijas grozījumus) vai Direktīvai 76/756/EEK, ietverot ar Direktīvu 97/28/EK izdarītos grozījumus;

2.1.10. avārijas zīme (trijstūris) – atbilstoši ANO EEK Noteikumiem Nr. 27 (ietverot 03. sērijas grozījumus);

2.1.11. tahogrāfs – atbilstoši Regulai Nr. 3821/85, ietverot ar Regulu Nr. 1056/97 vai Regulu Nr. 2135/98 izdarītos grozījumus;

2.1.12. ātruma ierobežotājierīce – atbilstoši ANO EEK Noteikumiem Nr. 89 vai Direktīvai 94/24/EEK, ietverot ar Direktīvu 2004/11/EK izdarītos grozījumus;

2.1.13. atstarojošās pazīšanas zīmes – atbilstoši ANO EEK Noteikumiem Nr. 70 (ietverot 001. vai 01. sērijas grozījumus);

2.1.14. bremžu iekārta ar riteņu pretbloķēšanas sistēmu – atbilstoši ANO EEK Noteikumiem Nr. 13 (ietverot 09. sērijas grozījumus) vai Direktīvai 71/320/EEK, ietverot ar Direktīvu 98/12/EK izdarītos grozījumus;

2.1.15. stūres iekārta – atbilstoši ANO EEK Noteikumiem Nr. 79 (ietverot 01. sērijas grozījumus) vai Direktīvai 70/311/EEK, ietverot ar Direktīvu 92/62/EEK vai Direktīvu 1999/7/EK izdarītos grozījumus;

2.2. "Euro IV drošajiem" kravas automobiļiem nepieciešams iepriekš izsniegts "Euro IV drošo" kravas automobiļu ekoloģijas sertifikāts un "Euro IV drošo" kravas automobiļu drošības sertifikāts, kas apliecina, ka transportlīdzeklis izgatavots atbilstoši šādām prasībām:

2.2.1. motora gāzveida un cieto daļiņu izmeši – atbilstoši "Euro IV" līmenim, t. i., ANO EEK Noteikumiem Nr. 49 (ietverot 03. sērijas grozījumus; 5.2.1. apakšpunkta 1. un 2. tabulas B1 rinda) vai Direktīvai 88/77/EEK, ietverot ar Direktīvu 1999/96/EK (I pielikuma 6.2.1. apakšpunkta 1. un 2. tabulas B1 rinda) un ar Direktīvu 2001/27/EK izdarītos grozījumus;

2.2.2. ārējo trokšņu līmenis – atbilstoši ANO EEK Noteikumiem Nr. 51 (ietverot 02. sērijas grozījumus) vai Direktīvai 70/157/EEK, ietverot ar Direktīvu 1999/101/EK izdarītos grozījumus;

2.2.3. motora jauda – atbilstoši ANO EEK Noteikumiem Nr. 85 vai EK Direktīvai 80/1269/EEK, ietverot ar Direktīvu 1999/99/EK izdarītos grozījumus;

2.2.4. dīzeļmotoru atgāzu dūmainība – atbilstoši ANO EEK Noteikumiem Nr. 24 vai EK Direktīvai 72/306/EEK;

2.2.5. riepas – atbilstoši ANO EEK Noteikumiem Nr. 54 vai EK Direktīvai 92/23/EEK, ietverot ar Direktīvu 2005/11/EK izdarītos grozījumus, atjaunotās riepas – atbilstoši ANO EEK Noteikumiem Nr. 109;

2.2.6. pakaļējās drošības konstrukcijas (izņemot kravas seglu vilcējus) – atbilstoši ANO EEK Noteikumiem Nr. 58 (ietverot 01. sērijas grozījumus) vai Direktīvai 70/221/EEK, ietverot ar Direktīvu 97/19/EK vai Direktīvu 2000/8/EK izdarītos grozījumus;

2.2.7. sānu drošības konstrukcijas (izņemot kravas seglu vilcējus) – atbilstoši ANO EEK Noteikumiem Nr. 73 vai EK Direktīvai 89/297/EEK;

2.2.8. atpakaļskata spoguļi – atbilstoši ANO EEK Noteikumiem Nr. 46 (ietverot 01. sērijas grozījumus) vai Direktīvai 71/127/EEK, ietverot ar Direktīvu 88/321/EEK vai Direktīvu 2003/97/EEK izdarītos grozījumus;

2.2.9. gaismas un gaismas signalizācijas ierīces – atbilstoši ANO EEK Noteikumiem Nr. 48 (ietverot 02. sērijas grozījumus) vai Direktīvai 76/756/EEK, ietverot ar Direktīvu 97/28/EK izdarītos grozījumus;

2.2.10. avārijas zīme (trijstūris) – atbilstoši ANO EEK Noteikumiem Nr. 27 (ietverot 03. sērijas grozījumus);

2.2.11. tahogrāfs – atbilstoši Regulai Nr. 3821/85, ietverot ar Regulu Nr. 1056/97 vai Regulu Nr. 2135/98 izdarītos grozījumus, vai atbilstoši Regulai Nr. 1360/2002 vai Regulai Nr. 432/2004;

2.2.12. ātruma ierobežotājierīce – atbilstoši ANO EEK Noteikumiem Nr. 89 vai Direktīvai 92/24/EEK, ietverot ar Direktīvu 2004/11/EK izdarītos grozījumus;

2.2.13. atstarojošās pazīšanas zīmes – atbilstoši ANO EEK Noteikumiem Nr. 70 (ietverot 01. sērijas grozījumus);

2.2.14. bremžu iekārta ar riteņu pretbloķēšanas sistēmu – atbilstoši ANO EEK Noteikumiem Nr. 13 (ietverot 09. sērijas grozījumus) vai Direktīvai 71/320/EEK, ietverot ar Direktīvu 98/12/EK izdarītos grozījumus;

2.2.15. stūres iekārta – atbilstoši ANO EEK Noteikumiem Nr. 79 (ietverot 01. sērijas grozījumus) vai Direktīvai 70/311/EEK, ietverot ar Direktīvu 1999/7/EK izdarītos grozījumus;

2.3. "Euro V drošajiem" kravas automobiļiem nepieciešams iepriekš izsniegts "Euro V drošo" kravas automobiļu ekoloģijas un drošības sertifikāts, kas apliecina, ka transportlīdzeklis izgatavots atbilstoši šādām prasībām:

2.3.1. motora gāzveida un cieto daļiņu izmeši – atbilstoši "Euro V" līmenim, t. i., atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 49 (5.2.1. apakšpunkta 1. un 2. tabulas B2 rinda, ietverot 04. sērijas vai jaunākus grozījumus) prasībām vai atbilstoši Direktīvas 88/77/EEK prasībām, ietverot ar Direktīvu 1999/96A/EK (I pielikuma 6.2.1. apakšpunkta 1. un 2. tabulas B2 rinda) un ar Direktīvu 2001/27/EK izdarītos grozījumus, vai arī atbilstoši Direktīvas 2005/55/EK (I pielikuma 6.2.1. apakšpunkta 1. un 2. tabulas B2 rinda) prasībām, ietverot ar Direktīvu 2005/78/EK vai Direktīvu 2006/51/EK, vai Direktīvu 2008/74/EK, vai ar jaunākām EK Direktīvām izdarītos grozījumus;

2.3.2. ārējo trokšņu līmenis – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 51 (ietverot 02. sērijas vai jaunākus grozījumus) prasībām vai atbilstoši Direktīvas 70/157/EEK prasībām, ietverot ar Direktīvu 1999/101/EK vai jaunākām Direktīvām izdarītos grozījumus;

2.3.3. motora jauda – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 85 prasībām (ietverot grozījumus) vai atbilstoši Direktīvas 80/1269/EEK prasībām, ietverot ar Direktīvu 1999/99/EK vai ar jaunākām Direktīvām izdarītos grozījumus;

2.3.4. dīzeļmotoru atgāzu dūmainība – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 24 prasībām (ietverot grozījumus) vai atbilstoši Direktīvas 72/306/EEK vai ar jaunākām Direktīvām izdarīto grozījumu prasībām;

2.3.5. riepas – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 54 prasībām (ietverot grozījumus) vai atbilstoši Direktīvas 92/23/EEK prasībām, ietverot ar Direktīvu 2005/11/EK vai ar jaunākām Direktīvām izdarītos grozījumus; atjaunotās riepas – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 109 prasībām (ietverot grozījumus);

2.3.6. pakaļējās drošības konstrukcijas (izņemot kravas seglu vilcējus) – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 58 (ietverot 01. sērijas vai jaunākus grozījumus) prasībām vai atbilstoši Direktīvas 70/221/EEK prasībām, ietverot ar Direktīvu 2000/8/EK vai ar jaunākām Direktīvām izdarītos grozījumus;

2.3.7. sānu drošības konstrukcijas (izņemot kravas seglu vilcējus) – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 73 prasībām (ietverot grozījumus) vai atbilstoši Direktīvas 89/297/EEK vai ar jaunākām Direktīvām izdarīto grozījumu prasībām;

2.3.8. atpakaļskata spoguļi – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 46 (ietverot 01. sērijas vai jaunākus grozījumus) prasībām vai atbilstoši Direktīvas 71/127/EEK prasībām, ietverot ar Direktīvu 88/321/EEK vai Direktīvu 2003/97/EK, vai ar jaunākām Direktīvām izdarītos grozījumus;

2.3.9. gaismas un gaismas signalizācijas ierīces – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 48 (ietverot 02. sērijas vai jaunākus grozījumus) prasībām vai atbilstoši Direktīvas 76/756/EEK prasībām, ietverot ar Direktīvu 97/28/EK vai ar jaunākām Direktīvām izdarītos grozījumus;

2.3.10. avārijas zīme (trijstūris) – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 27 (ietverot 03. sērijas vai jaunākus grozījumus) prasībām;

2.3.11. tahogrāfs – atbilstoši Regulas Nr. 3821/85 vai Regulas Nr. 1360/2002, vai arī Regulas Nr. 432/2004 prasībām;

2.3.12. ātruma ierobežotājierīce – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 89 prasībām (ietverot grozījumus) vai atbilstoši Direktīvas 92/24/EEK prasībām, ietverot ar Direktīvu 2004/11/EK vai ar jaunākām Direktīvām izdarītos grozījumus;

2.3.13. atstarojošās pazīšanas zīmes – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 70 (ietverot 01. sērijas vai jaunākus grozījumus) prasībām;

2.3.14. bremžu iekārta ar riteņu pretbloķēšanas sistēmu – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 13 (ietverot 09. sērijas vai jaunākus grozījumus) prasībām vai atbilstoši Direktīvas 71/320/EEK prasībām, ietverot ar Direktīvu 98/12/EK vai ar jaunākām Direktīvām izdarītos grozījumus;

2.3.15. stūres iekārta – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 79 (ietverot 01. sērijas vai jaunākus grozījumus) prasībām vai atbilstoši Direktīvas 70/311/EEK prasībām, ietverot ar Direktīvu 1999/7/EK vai ar jaunākām Direktīvām izdarītos grozījumus;

2.4. "EEV drošajiem" kravas automobiļiem nepieciešams iepriekš izsniegts "EEV drošo" kravas automobiļu ekoloģijas un drošības sertifikāts, kas apliecina, ka transportlīdzeklis izgatavots atbilstoši šādām prasībām:

2.4.1. motora gāzveida un cieto daļiņu izmeši – atbilstoši "EEV" līmenim, tas ir, atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 49 (5.2.1. apakšpunkta 1. un 2. tabulas C rinda, ietverot 04. sērijas vai jaunākus grozījumus) prasībām vai atbilstoši Direktīvas 88/77/EEK prasībām, ietverot ar Direktīvu 1999/96A/EK (I pielikuma 6.2.1. apakšpunkta 1. un 2. tabulas C rinda) un ar Direktīvu 2001/27/EK izdarītos grozījumus, vai arī atbilstoši Direktīvas 2005/55/EK (I pielikuma 6.2.1. apakšpunkta 1. un 2. tabulas C rinda) prasībām, ietverot ar Direktīvu 2005/78/EK vai Direktīvu 2006/51/EK, vai Direktīvu 2008/74/EK, vai ar jaunākām EK Direktīvām izdarītos grozījumus;

2.4.2. ārējo trokšņu līmenis – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 51 (ietverot 02. sērijas vai jaunākus grozījumus) prasībām vai atbilstoši Direktīvas 70/157/EEK prasībām, ietverot ar Direktīvu 1999/101/EK vai ar jaunākām Direktīvām izdarītos grozījumus;

2.4.3. motora jauda – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 85 prasībām (ietverot grozījumus) vai atbilstoši Direktīvas 80/1269/EEK prasībām, ietverot ar Direktīvu 1999/99/EK vai ar jaunākām Direktīvām izdarītos grozījumus;

2.4.4. dīzeļmotoru atgāzu dūmainība – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 24 prasībām (ietverot grozījumus) vai atbilstoši Direktīvas 72/306/EEK vai ar jaunākām Direktīvām izdarīto grozījumu prasībām;

2.4.5. riepas – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 54 prasībām (ietverot grozījumus) vai atbilstoši Direktīvas 92/23/EEK prasībām, ietverot ar Direktīvu 2005/11/EK vai ar jaunākām Direktīvām izdarītos grozījumus; atjaunotās riepas – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 109 prasībām (ietverot grozījumus);

2.4.6. pakaļējās drošības konstrukcijas (izņemot kravas seglu vilcējus) – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 58 (ietverot 01. sērijas vai jaunākus grozījumus) vai atbilstoši Direktīvas 70/221/EEK prasībām, ietverot ar Direktīvu 2000/8/EK vai ar jaunākām Direktīvām izdarītos grozījumus;

2.4.7. sānu drošības konstrukcijas (izņemot kravas seglu vilcējus) – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 73 prasībām (ietverot grozījumus) vai atbilstoši Direktīvas 89/297/EEK prasībām vai ar jaunākām EK Direktīvām izdarīto grozījumu prasībām;

2.4.8. atpakaļskata spoguļi – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 46 (ietverot 01. sērijas vai jaunākus grozījumus) prasībām vai atbilstoši Direktīvas 71/127/EEK prasībām, ietverot ar Direktīvu 88/321/EEK vai Direktīvu 2003/97/EK, vai ar jaunākām Direktīvām izdarītos grozījumus;

2.4.9. gaismas un gaismas signalizācijas ierīces – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 48 (ietverot 02. sērijas un jaunākus grozījumus) prasībām vai atbilstoši Direktīvas 76/756/EEK prasībām, ietverot ar Direktīvu 97/28/EK vai ar jaunākām EK Direktīvām izdarītos grozījumus;

2.4.10. avārijas zīme (trijstūris) – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 27 (ietverot 03. sērijas un jaunākus grozījumus) prasībām;

2.4.11. tahogrāfs – atbilstoši Regulas Nr. 3821/85 vai Regulas Nr. 1360/2002, vai arī Regulas Nr. 432/2004 prasībām vai ar jaunākām regulām izdarīto grozījumu prasībām;

2.4.12. ātruma ierobežotājierīce – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 89 prasībām (ietverot grozījumus) vai atbilstoši Direktīvas 92/24/EEK prasībām, ietverot ar Direktīvu 2004/11/EK vai ar jaunākām Direktīvām izdarītos grozījumus;

2.4.13. atstarojošās pazīšanas zīmes – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 70 (ietverot 01. sērijas vai jaunākus grozījumus) prasībām;

2.4.14. bremžu iekārta ar riteņu pretbloķēšanas sistēmu – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 13 (ietverot 09. sērijas vai jaunākus grozījumus) prasībām vai atbilstoši Direktīvas 71/320/EEK prasībām, ietverot ar Direktīvu 98/12/EK vai ar jaunākām Direktīvām izdarītos grozījumus;

2.4.15. stūres iekārta – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 79 (ietverot 01. sērijas vai jaunākus grozījumus) prasībām vai atbilstoši Direktīvas 70/311/EEK prasībām, ietverot ar Direktīvu 1999/7/EK vai ar jaunākām Direktīvām izdarītos grozījumus;

2.5. "Euro VI drošajiem" kravas automobiļiem nepieciešams iepriekš izsniegts "Euro VI drošo" kravas automobiļu ekoloģijas un drošības sertifikāts, kas apliecina, ka transportlīdzeklis izgatavots atbilstoši šādām prasībām:

2.5.1. motora tipa apstiprinājums attiecībā uz emisijām – atbilstoši "Euro VI" līmenim, t. i., atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 49 (ietverot 06. sērijas un jaunākus grozījumus) prasībām vai atbilstoši Regulas Nr. 595/2009 prasībām, vai atbilstoši Regulas Nr. 582/2011 un Regulas Nr. 64/2012 vai ar jaunākām Regulām izdarīto grozījumu prasībām;

2.5.2. ārējo trokšņu līmenis – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 51 (ietverot 02. sērijas vai jaunākus grozījumus) prasībām vai atbilstoši Direktīvas 70/157/EEK prasībām, ietverot ar Direktīvu 1999/101/EK vai jaunākām Direktīvām izdarītos grozījumus;

2.5.3. motora jauda – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 85 prasībām (ietverot grozījumus) vai atbilstoši Direktīvas 80/1269/EEK prasībām, ietverot ar Direktīvu 1999/99/EK vai ar jaunākām Direktīvām izdarītos grozījumus;

2.5.4. riepas – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 54 prasībām (ietverot grozījumus) vai atbilstoši Direktīvas 92/23/EEK prasībām, ietverot ar Direktīvu 2005/11/EK vai ar jaunākām EK Direktīvām izdarītos grozījumus; atjaunotās riepas – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 109 prasībām (ietverot grozījumus);

2.5.5. pakaļējās drošības konstrukcijas (izņemot kravas seglu vilcējus) – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 58 (ietverot 02. sērijas vai jaunākus grozījumus) prasībām vai atbilstoši Direktīvas 70/221/EEK prasībām, ietverot ar Direktīvu 2006/20/EK vai ar jaunākām Direktīvām izdarītos grozījumus;

2.5.6. sānu drošības konstrukcijas (izņemot kravas seglu vilcējus) – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 73 prasībām (ietverot grozījumus) vai atbilstoši Direktīvas 89/297/EEK vai ar jaunākām Direktīvām izdarīto grozījumu prasībām;

2.5.7. netiešās redzamības ierīces – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 46 (ietverot 02. sērijas vai jaunākus grozījumus) prasībām vai atbilstoši Direktīvas 2003/97/EK vai ar jaunākām Direktīvām izdarīto grozījumu prasībām;

2.5.8. gaismas un gaismas signalizācijas ierīces – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 48 (ietverot 03. sērijas vai jaunākus grozījumus) prasībām vai atbilstoši Direktīvas 76/756/EEK prasībām, ietverot ar Direktīvu 2007/35/EK vai ar jaunākām Direktīvām izdarītos grozījumus;

2.5.9. avārijas zīme (trijstūris) – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 27 (ietverot 03. sērijas vai jaunākus grozījumus) prasībām;

2.5.10. digitālais tahogrāfs – atbilstoši Regulas Nr. 3821/85 prasībām vai atbilstoši Regulas Nr. 1266/2009 prasībām vai ar jaunākām Regulām izdarīto grozījumu prasībām;

2.5.11. ātruma ierobežotājierīce – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 89 prasībām (ietverot grozījumus) vai atbilstoši Direktīvas 92/24/EEK prasībām, ietverot ar Direktīvu 2004/11/EK vai ar jaunākām Direktīvām izdarītos grozījumus;

2.5.12. atstarojošās pazīšanas zīmes – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 70 (ietverot 01. sērijas vai jaunākus grozījumus) prasībām;

2.5.13. bremžu iekārta ar riteņu pretbloķēšanas sistēmu – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 13 (ietverot 10. sērijas vai jaunākus grozījumus) prasībām vai atbilstoši Direktīvas 71/320/EEK prasībām, ietverot ar Direktīvu 2002/78/EK vai ar jaunākām Direktīvām izdarītos grozījumus;

2.5.14. stūres iekārta – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 79 (ietverot 01. sērijas vai jaunākus grozījumus) prasībām vai atbilstoši Direktīvas 70/311/EEK prasībām, ietverot ar Direktīvu 1999/7/EK vai ar jaunākām Direktīvām izdarītos grozījumus;

2.6. "Euro III drošo", "Euro IV drošo", "Euro V drošo", "EEV drošo" un "Euro VI drošo" kravas automobiļu piekabēm (puspiekabēm) nepieciešams iepriekš izsniegts "Euro III drošo", "Euro IV drošo", "Euro V drošo", "EEV drošo" un "Euro VI drošo" kravas automobiļu piekabju (puspiekabju) drošības sertifikāts, kas apliecina, ka piekabe (puspiekabe) izgatavota atbilstoši šādām prasībām:

2.6.1. riepas – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 54 (ietverot grozījumus) prasībām vai atbilstoši Direktīvas 92/23/EEK prasībām; atjaunotās riepas – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 109 prasībām (ietverot grozījumus);

2.6.2. pakaļējās drošības konstrukcijas – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 58 (ietverot 01. sērijas vai jaunākus grozījumus) prasībām vai atbilstoši Direktīvas 70/221/EEK prasībām, ietverot ar Direktīvu 81/333/EEK1, ar Direktīvu 97/19/EK vai ar Direktīvu 2000/8/EK izdarītos grozījumus;

2.6.3. sānu drošības konstrukcijas – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 73 (ietverot grozījumus) prasībām vai atbilstoši Direktīvas 89/297/EEK prasībām;

2.6.4. avārijas gaismas signalizācija – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 48 (ietverot 01. sērijas vai jaunākus grozījumus) prasībām vai atbilstoši Direktīvas 76/756/EEK prasībām, ietverot ar Direktīvu 91/663/EEK1 vai ar Direktīvu 97/28/EK izdarītos grozījumus;

2.6.5. atstarojošās pazīšanas zīmes – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 70 (ietverot 00.1 vai 01. sērijas vai jaunākus grozījumus) prasībām;

2.6.6. bremžu iekārta ar riteņu pretbloķēšanas sistēmu – atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 13. (ietverot 06.1 vai 07., vai 08.1, vai 09. sērijas vai jaunākus grozījumus) prasībām vai atbilstoši Direktīvas 71/320/EEK prasībām, ietverot ar Direktīvu 91/422/EEK1 vai ar Direktīvu 98/12/EK izdarītos grozījumus.

Piezīme. (1) Piemēro tikai ETMK transportlīdzekļiem, kas izgatavoti līdz 2001. gada 31. decembrim.

3. "Euro III drošo", "Euro IV drošo", "Euro V drošo", "EEV drošo" un "Euro VI drošo" transportlīdzekļu un to piekabju sertifikātus izsniedz CSDD pilnvarots transportlīdzekļa izgatavotājs vai tā oficiālais pārstāvis Latvijā.

4. Ja transportlīdzekļa izgatavotājam Latvijā nav oficiālā pārstāvja, CSDD pilnvarots transportlīdzekļu tehniskās kontroles inspektors izsniedz atbilstošo sertifikātu:

4.1. mehāniskajam transportlīdzeklim, pamatojoties uz tā izgatavotāja vai izgatavotāja oficiālā pārstāvja atbilstības apliecinājumu;

4.2. piekabei (puspiekabei), ja tā pirmo reizi reģistrēta līdz 2000. gada 31. decembrim, pamatojoties uz tās izgatavotāja vai izgatavotāja oficiālā pārstāvja atbilstības apliecinājumu;

4.3. piekabei (puspiekabei), ja tā pirmo reizi reģistrēta, sākot ar 2001. gada 1. janvāri.

1301. Transportlīdzekļa identifikācija

ETMK kravas automobilim jābūt atbilstoši izgatavotai (izgatavotām) un piestiprinātai (piestiprinātām) izgatavotāja plāksnītei (plāksnītēm), kas satur vismaz šādu informāciju:

– transportlīdzekļa identifikācijas numuru (VIN),

– motora numuru,

– motora tipu,

– motora tipa apstiprinājuma marķējumus atbilstoši ANO EEK Noteikumu Nr. 49 un Nr. 24 prasībām vai atbilstoši Direktīvas 88/77/EEK vai Direktīvas 2005/55/EK, vai Direktīvas 72/306/EEK prasībām, vai Regulas Nr. 595/2009 prasībām;

– dīzeļmotora dūmgāzu koriģētā absorbcijas koeficienta vērtību k [m–1], izņemot "Euro VI drošos" transportlīdzekļus.

1302. Atgāzu dūmainība

Tehniskās apskates ietvaros izmērītā ETMK transportlīdzekļa dīzeļmotora dūmgāzu absorbcijas koeficienta k (m–1) vērtība nedrīkst pārsniegt izgatavotāja noteikto dīzeļmotora dūmgāzu koriģētā absorbcijas koeficienta vērtību, izņemot "Euro VI drošo" transportlīdzekli, kura dīzeļmotora dūmgāzu absorbcijas koeficienta k (m–1) vērtība nedrīkst pārsniegt 0,5.

1303. Riepu protektora dziļums

Visu ETMK transportlīdzekļu riepu minimālajam protektora dziļumam jābūt ne mazākam kā 2,0 mm.

1305. Sertifikāti

Lai saņemtu RS sertifikātu, jāuzrāda transportlīdzekļa izgatavotāja vai tā pilnvarotā pārstāvja Latvijā izsniegts "Euro III drošo", "Euro IV drošo", "Euro V drošo", "EEV drošo" vai "Euro VI drošo" transportlīdzekļu prasībām atbilstoša kravas automobiļa ekoloģijas un drošības sertifikāta oriģināls vai piekabes (puspiekabes) drošības sertifikāta oriģināls."

97. Izteikt pielikuma II daļas ievaddaļu šādā redakcijā:

"1. Atļautu transportlīdzekļa pārbūvi, kas nav noformēta normatīvajos aktos par transportlīdzekļu pārbūvi noteiktā kārtībā, attiecīgajā kodā novērtē ar 2. vērtējumu. Aizliegtu transportlīdzekļa pārbūvi attiecīgajā kodā novērtē ar 3. vērtējumu.

2. Ja gaismas ierīces gaismas avots ir gaismas diožu bloks, gaismas ierīci uzskata par nedegošu, ja nedeg divas trešdaļas vai vairāk diožu. Ja gaismas diožu blokā nedeg līdz divām trešdaļām diožu, šādu bojājumu novērtē ar 1. vērtējumu attiecīgajā kodā."

98. Svītrot pielikuma II daļas 105. kodā vārdus un skaitļus "(izņemot 105.2. kodā minētās)".

99. Svītrot pielikuma II daļas 107.2. kodu.

100. Izteikt pielikuma II daļas 109.2. kodu šādā redakcijā:

"109.2.

Nav, neatbilstoša

X

 

"

101. Izteikt pielikuma II daļas 110.1. kodu šādā redakcijā:

"110.1.

Citas valsts atšķirības zīme

X

 

"

102. Izteikt pielikuma II daļas 201.3. un 201.4. kodu šādā redakcijā:

"201.3.

Neatbilstoši gaismas avoti 

X

 

201.4.

Manuālās korekcijas ierīce nedarbojas vienā pusē; nedarbojas automātiskās korekcijas ierīce vienā vai abās pusēs; nedarbojas motocikla, tricikla vai kvadricikla automātiskās korekcijas ierīce, ja šādu ierīci paredzējis izgatavotājs 

X

"

103. Izteikt pielikuma II daļas 204.5. kodu šādā redakcijā:

"204.5.

Neatbilstoši gaismas avoti 

X

"

104. Izteikt pielikuma II daļas 208.2. kodu šādā redakcijā:

"208.2.

M1 kategorijas transportlīdzeklim, kas izgatavots vai pirmo reizi reģistrēts līdz 2000. gada 31. decembrim, vai M2, M3, N, O kategorijas transportlīdzeklim nedeg vienīgais papildu bremzēšanas signāllukturis vai abi papildu bremzēšanas signāllukturi, vai kāds no papildu bremzēšanas signāllukturiem

X

  
Nedeg kāds no pamata bremzēšanas signāllukturiem; nedeg neviens no pamata bremzēšanas signāllukturiem, bet deg vismaz viens papildu bremzēšanas lukturis; M1 kategorijas transportlīdzeklim, kas izgatavots vai pirmo reizi reģistrēts pēc 2001. gada 1. janvāra, nedeg neviens papildu [S3] tipa bremzēšanas signāllukturis; bremžu signāllukturi darbojas pārtrauktā režīmā; bremžu signāllukturis (lukturi) iedegas, kad bremžu spēki jau darbojas 

X

 
Nedeg neviens bremžu signāllukturis  

X"

105. Izteikt pielikuma II daļas 210.1. kodu šādā redakcijā:

"210.1.

Nesertificēts, neatbilstoši sertificēts atstarotājs, atstarojošais materiāls, pamanāmības zīme, neatbilstošs atstarotāja tips, atstarotāju skaits, krāsa vai novietojums; nav papildu pakaļējo atstarotāju, ja uzstādīti sertificēti tonēti signāllukturi; nav pamanāmības zīmju, neatbilstošs pamanāmības zīmju lietojums, krāsa, novietojums, izmēri; neatļauts atstarojošais materiāls 

X

"

106. Svītrot pielikuma II daļas 212.3. kodu.

107. Papildināt pielikuma II daļu ar 212.5. kodu šādā redakcijā:

"212.5.

Neatbilstoši gaismas avoti 

X

"

108. Papildināt pielikuma II daļu ar 213.4. kodu šādā redakcijā:

"213.4.

Neatbilstoši gaismas avoti 

X

"

109. Izteikt pielikuma II daļas 301.1. un 301.2. kodu šādā redakcijā:

"301.1.

Neatbilstošs, nav datu reģistrā 

X

 
Pašizgatavota stūre 

X

 

301.2.

Saplaisājis stūres rata materiāls

X

  
Deformēts stūres rats, izdrupis vai atdalījies tā materiāls; plaisas, deformācijas, ievērojami korozijas bojājumi, remontmetinājumi motocikla stūrei 

X

 
Motocikla stūres plaisas, lūzumi, citi drošību nepārprotami apdraudoši bojājumi  

X"

110. Svītrot pielikuma II daļas 301.5. kodu.

111. Izteikt pielikuma II daļas 304. kodu šādā redakcijā:

"304.

Pretaizbraukšanas ierīce
 Ierīce nedarbojas izgatavotāja paredzētajā veidā 

X

 
Saslēdzas, motoram darbojoties  

X"

112. Izteikt pielikuma II daļas 310.4. kodu šādā redakcijā:

"310.4.

EPS indikators mēraparātu panelī neizslēdzas pēc motora iedarbināšanas (ja transportlīdzeklis pirmo reizi reģistrēts līdz 2011. gada 31. decembrim)

X

  
EPS indikators mēraparātu panelī neizslēdzas pēc motora iedarbināšanas vai OBD sistēma uzrāda kļūdu EPS sistēmā (ja transportlīdzeklis pirmo reizi reģistrēts, sākot ar 2012. gada 1. janvāri) 

X

"

113. Izteikt pielikuma II daļas 405.1. kodu šādā redakcijā:

"405.1.

Nepietiekama gājiena rezerve, apgrūtināta pedāļa kustība 

X

"

114. Izteikt pielikuma II daļas 418.1. kodu šādā redakcijā:

"418.1.

Korozija sākuma stadijā

X

  
Cauruļvadi neatbilstoši, deformēti, stipri korodējuši, saliekti asā leņķī, bet bremžu šķidruma vai gaisa noplūdes nav; lodēti vai citādi remontēti cauruļvadi 

X

 
Bremžu šķidruma vai gaisa noplūde korozijas vai deformācijas dēļ; bloķēts, pārrauts, nefunkcionējošs cauruļvads  

X"

115. Izteikt pielikuma II daļas 419. kodu šādā redakcijā:

"419.

Bremžu šļūtenes

419.1.

Sīkas, seklas plaisas, poras

X

  
 Dziļas vai kordu atsedzošas plaisas, poras, bojāts kords vai šļūtene uzpūtusies; neatbilstošas šļūtenes 

X

 
 Ekspluatācijai bīstamas šļūtenes; bremžu šķidruma vai gaisa noplūde  

X

419.2.

Nedaudz savērpušās

X

  
Nav nostiprinātas, neatbilstoši nostiprinātas; ievērojami savērpušās, saliektas asā leņķī, ar pārklājumiem, beržas pret citām transportlīdzekļa sastāvdaļām 

X

 
Nostieptas, iespējams pārrāvums  

X"

116. Izteikt pielikuma I daļas 421.1. un 421.2. kodu šādā redakcijā:

"421.1.

Sašaurināta darba virsmas funkcionējošā daļa, bet tās platums nav mazāks par divām trešdaļām no darba virsmas platuma; mikroplaisas, bremzēšanas īpašības neietekmējoši korozijas bojājumi

X

  
Atbilstoši nenostiprināti bremžu diski vai trumuļi; darba virsmas funkcionējošā daļa ir mazāka par divām trešdaļām no darba virsmas platuma; bremzēšanas īpašības ietekmējoši korozijas bojājumi, bremžu disku vai trumuļu nodilums pārsniedz pieļaujamo; eļļaini trumuļi, diski; atšķirīga izmēra un veida bremžu trumuļi vai diski uz vienas ass 

X

 
Plaisas, jebkādi lūzumi, izlūzumi (arī ventilējamo disku ribu); pašizgatavots bremžu disks vai trumulis  

X

421.2.

Nav; nenostiprināta; deformēta; rada citu sastāvdaļu bojājumu draudus 

X

"

117. Izteikt pielikuma II daļas 423. kodu šādā redakcijā:

"423.

Riteņu bremžu mehānisms
Nenodrošina kluču (loku) ātru atvirzīšanu; atšķirīgi riteņu bremžu mehānismi uz vienas ass 

X

 
Nav bremžu mehānisma  

X"

118. Izteikt pielikuma II daļas 428.2. kodu šādā redakcijā:

"428.2.

ABS, EBS vai ESC indikators neizslēdzas pēc motora iedarbināšanas vai kustības uzsākšanas (ja transportlīdzeklis pirmo reizi reģistrēts līdz 2011. gada 31. decembrim)

X

  
ABS, EBS vai ESC indikators neizslēdzas pēc motora iedarbināšanas vai kustības uzsākšanas vai OBD sistēma uzrāda kļūdu ABS, EBS vai ESC sistēmā (ja transportlīdzeklis pirmo reizi reģistrēts, sākot ar 2012. gada 1. janvāri) 

X

"

119. Izteikt pielikuma II daļas 507. kodu šādā redakcijā:

"507.

Bojājumi
Diskam nav viena spieķa

X

  
Plaisas, izlūzumi, deformācijas, remontmetinājumi, nav vai nenospriegoti vairāki spieķi 

X

 
Diska stiprību ietekmējošs mehānisks bojājums vai riepas pārsprāgšanas iespēju izraisošs diska bojājums  

X"

120. Izteikt pielikuma II daļas 603. kodu šādā redakcijā:

"603.

Konstrukcija un remonts

603.1.

Nekvalitatīvi, bet stiprību nodrošinoši remontdarbi

X

  
Neatbilstoši izpildīti remontdarbi, kas ietekmē apkārtējo detaļu vai mezglu funkcionalitāti; nepieļaujami remontdarbi 

X

 
Neatbilstoši un nepieļaujami remontdarbi, kas bīstami pasliktina rāmja vai nesošo elementu stiprību  

X

603.2.

Veikti rāmja vai nesošo daļu remontdarbi 

X

 
Neatbilstoši un nepieļaujami remontdarbi, kas bīstami pasliktina rāmja vai nesošo elementu stiprību; izmainīta motocikla rāmja konstrukcija; neatļauta motocikla rāmja maiņa  

X"

121. Izteikt pielikuma II daļas 617.4. kodu šādā redakcijā:

"617.4.

Ievērojams zobratu zobu un ķēdes izdilums, zobratu zobu izlūzumi; nenospriegota ķēde 

X"

 

122. Izteikt pielikuma II daļas 623. kodu šādā redakcijā:

"623.

Dubļusargi

623.1.

Nav, neatbilstoši 

X

 

623.2.

Nav, ja to paredzējis izgatavotājs 

X

 

623.3.

Nelieli bojājumi

X

  
 Nenostiprināts, bojāts, citiem satiksmes dalībniekiem bīstami bojājumi 

X

"

123. Izteikt pielikuma II daļas 627.3. kodu šādā redakcijā:

"627.3.

Vējstikla pārklājums; nepietiekama gaismas caurlaidība, aptumšotās vējstikla joslas platums pārsniedz pieļaujamo, josla necaurspīdīga, neatļauti pārklājumi; būtiski ierobežota redzamība; nav iespējams pārliecināties par priekšējo durvju stiklu gaismas caurlaidību stiklu pacelšanas un nolaišanas mehānisma nefunkcionēšanas dēļ 

X

"

124. Izteikt pielikuma II daļas 629. koda nosaukumu šādā redakcijā:

"629. Sēdekļi, drošības jostas, drošības sistēmas".

125. Izteikt pielikuma II daļas 629.3. un 629.4. kodu šādā redakcijā:

"629.3.

Nesertificētas, neatbilstoši sertificētas (transportlīdzekļiem, kas izgatavoti līdz 2000. gada 31. decembrim); SRS indikators mēraparātu panelī neizslēdzas vai uzrāda kļūmi vai bojājumu sistēmā (ja transportlīdzeklis pirmo reizi reģistrēts līdz 2011. gada 31. decembrim)

X

  
Nesertificētas, neatbilstoši sertificētas (transportlīdzekļiem, kas izgatavoti, sākot ar 2001. gada 1. janvāri); neatbilstošs stiprinājums, nav, nedarbojas fiksācijas, spriegošanas, slodzes ierobežošanas vai inerces mehānisms; mehāniski drošības jostas funkcionalitāti ietekmējoši bojājumi, piemēram, pārrīvējumi, ieplēsumi; SRS indikators mēraparātu panelī neizslēdzas vai uzrāda kļūmi vai bojājumu sistēmā, vai OBD sistēma uzrāda kļūdu SRS sistēmā (ja transportlīdzeklis pirmo reizi reģistrēts, sākot ar 2012. gada 1. janvāri) 

X

 

629.4.

Nav; bojāts (bojāti); nav darba kārtībā; OBD sistēma uzrāda kļūdu, kas liecina par drošības gaisa spilvenu neesību vai darbības kļūmi (ja transportlīdzeklis pirmo reizi reģistrēts, sākot ar 2012. gada 1. janvāri) 

X

"

126. Svītrot pielikuma II daļas 629.5. kodu.

127. Izteikt pielikuma II daļas 630.3. kodu šādā redakcijā:

"630.3.

Nav, funkcionalitāti un izturību ietekmējoši bojājumi, nenodrošināti pret slīdēšanu; kāju balstu remontmetinājumi 

X

 
 Izmainīts vadītāja kāju balstu izvietojums, nemainot vadības ierīču izvietojumu  

X"

128. Papildināt pielikuma II daļu ar 704.5. kodu šādā redakcijā:

"704.5.

Nav izgatavotāja paredzētās OBD pieslēgvietas vai tā nedarbojas (ja transportlīdzeklis pirmo reizi reģistrēts, sākot ar 2012. gada 1. janvāri) 

X

"

129. Izteikt pielikuma II daļas 804. kodu šādā redakcijā:

"804.

Dīzeļmotoru atgāzu dūmainība

804.1.

Pārsniedz pieļaujamo robežvērtību 

X

 

804.2.

Neatbilstošs eļļas vai dzesēšanas šķidruma līmenis, neatbilstoši motora kloķvārpstas apgriezieni, motora temperatūra pārsniedz pieļaujamo, trokšņi motorā, motora agregātu piedziņas siksnas nav nospriegotas vai ir bojātas, motoram novērojama pastiprināta eļļas/dzesēšanas šķidruma vai degvielas noplūde 

X

"

130. Papildināt pielikuma II daļas 9. grupu ar 908. kodu šādā redakcijā:

"908.

Prasības autobusiem ar atļauto maksimālo ātrumu 100 km/h

908.1.

Nav aprīkots ar atbilstošu tahogrāfu, neatbilstoši iestatīts ātruma ierobežotājs, neatbilstošas riepas uz stūrējamās ass, viens vai vairāki sēdekļi bez pagalvjiem, visām dubultsēdekļu ārējām sēdvietām nav roku atbalstu, nav visu drošības jostu, nav vai neatbilstoša atdalošā starpsiena, neatbilstošas konstrukcijas bagāžas plaukti vai nodalījumi 

X

"

131. Izteikt pielikuma II daļas 1209. kodu šādā redakcijā:

"1209.

Informācijas un brīdinošās zīmes
Nav, neatbilstošas; salasāmību ietekmējoši mehāniski, krāsojuma vai citādi bojājumi

X

 

"

132. Izteikt pielikuma daļu "Transportlīdzekļu klasifikācija" šādā redakcijā:

"III. Transportlīdzekļu klasifikācija

Transportlīdzekļu klasifikācija piemērojama atbilstoši normatīvajos aktos par mehānisko transportlīdzekļu, to piekabju un sastāvdaļu atbilstības novērtēšanu noteiktajām prasībām, izņemot transportlīdzekļus, kuru klasifikācija veikta atbilstoši EK Direktīvai 92/61/EEK un kas norādīti 1. tabulā.

1.tabula

Kategorija

Transportlīdzeklis

Pazīmes

L

1

divriteņu mopēds– iekšdedzes motora darba tilpums ≤ 50 cm3

– maksimālais ātrums ≤ 45 km/h

2

trīsriteņu mopēds– iekšdedzes motora darba tilpums ≤ 50 cm3

– maksimālais ātrums ≤ 45 km/h

vieglais kvadricikls– pašmasa < 350 kg (neskaitot akumulatoru bateriju)

– dzirksteļaizdedzes motora darba tilpums ≤ 50 cm3

– cita tipa motora jauda < 4 kW

– maksimālais ātrums ≤ 45 km/h

3

divriteņu motocikls– iekšdedzes motora darba tilpums > 50 cm3

– maksimālais ātrums > 45 km/h

4

motocikls ar bakusvāģi– asimetrisks riteņu izvietojums

– iekšdedzes motora darba tilpums > 50 cm3

– maksimālais ātrums > 45 km/h

5

tricikls– simetrisks riteņu izvietojums

– iekšdedzes motora darba tilpums > 50 cm3

– maksimālais ātrums > 45 km/h

kvadricikls– pašmasa < 400 kg (kravu pārvadājumiem < 550 kg) (neskaitot akumulatoru bateriju)

– motora jauda < 15 kW"

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi Ministru kabineta 2004.gada 29.aprīļa noteikumos Nr.466 "Noteikumi par transportlīdzekļu .. Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 588Pieņemts: 30.09.2014.Stājas spēkā: 24.10.2014.Zaudē spēku: 01.03.2018.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 210, 23.10.2014. OP numurs: 2014/210.2
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Grozītais
  • Izdoti saskaņā ar
  • Anotācija / tiesību akta projekts
  • Citi saistītie dokumenti
269694
24.10.2014
87
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)