Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Ministru kabineta noteikumi Nr.585

Rīgā 2014.gada 30.septembrī (prot. Nr.51 3.§)
Noteikumi par bijušajiem zemessargiem apmaksājamiem veselības aprūpes pakalpojumiem, kā arī izdevumu apjomu un samaksas kārtību

1. Noteikumi nosaka apmaksājamos veselības aprūpes pakalpojumus bijušajiem zemessargiem, ja līgums par dienestu Latvijas Republikas Zemessardzē (turpmāk – Zemessardze) ir izbeigts zemessarga invaliditātes vai ievainojuma (sakropļojuma, kontūzijas) dēļ, kas iegūts, pildot Zemessardzes uzdevumus vai piedaloties apmācībā, vai slimības dēļ, kuras cēlonis ir saistīts ar Zemessardzes uzdevumu pildīšanu vai dalību apmācībā, kā arī attiecīgo izdevumu apjomu un samaksas kārtību.

2. Izdevumus par šajos noteikumos noteiktajiem veselības aprūpes pakalpojumiem sedz Aizsardzības ministrija no valsts pamatbudžeta līdzekļiem, kas Aizsardzības ministrijai piešķirti saskaņā ar likumu par valsts budžetu kārtējam gadam.

3. Bijušajiem zemessargiem sedz šādus ar veselības aprūpes pakalpojumiem saistītus izdevumus:

3.1. pacienta iemaksas un līdzmaksājumus par veselības aprūpes pakalpojumiem saskaņā ar normatīvajiem aktiem par veselības aprūpes finansēšanu;

3.2. par zālēm, kuras iekļautas Latvijas Republikas zāļu reģistrā kā recepšu zāles;

3.3. par laboratoriskiem izmeklējumiem saskaņā ar medicīniskām indikācijām un ārstējošā ārsta norīkojumu;

3.4. par fizikālās terapijas procedūrām un medicīniskām manipulācijām saskaņā ar medicīniskām indikācijām un ārstējošā ārsta norīkojumu;

3.5. par medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumiem reizi gadā, nepārsniedzot 569,15 euro, ja tie saistīti ar dienesta laikā (pildot Zemessardzes uzdevumus vai piedaloties apmācībā) gūtajām traumām un ievainojumiem vai to sekām;

3.6. par maksas veselības aprūpes pakalpojumiem, ja tie saistīti ar dienesta laikā (pildot Zemessardzes uzdevumus vai piedaloties apmācībā) gūtajām traumām un ievainojumiem vai to sekām;

3.7. par medicīnisko ierīču iegādi, ja tās nepieciešamas saistībā ar dienesta laikā (pildot Zemessardzes uzdevumus vai piedaloties apmācībā) gūtajām traumām un ievainojumiem vai to sekām.

4. Šo noteikumu 3.5., 3.6. un 3.7. apakšpunktā minētos izdevumus sedz, pamatojoties uz Nacionālo bruņoto spēku Centrālās medicīniskās ekspertīzes komisijas lēmumu par nepieciešamo veselības aprūpes pakalpojumu saistību ar dienesta laikā (pildot Zemessardzes uzdevumus vai piedaloties apmācībā) gūto traumu vai ievainojumu un ņemot vērā ģimenes ārsta vai ārstējošā ārsta rekomendācijas.

5. Bijušais zemessargs izdevumus par viņam sniegtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem sedz no personiskajiem līdzekļiem, un Aizsardzības ministrija viņam kompensē šajos noteikumos minētos izdevumus. Lai saņemtu kompensāciju, bijušais zemessargs iesniedz Aizsardzības ministrijā rakstisku iesniegumu par izdevumu atlīdzināšanu, kā arī veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanu un to samaksu apliecinošus ārstniecības iestādes (ārsta) izsniegtus dokumentus (piemēram, rēķinus, kvītis, kases čekus, ģimenes ārsta vai ārstējošā ārsta nosūtījumu pakalpojumu saņemšanai), kuros norādīts pakalpojumu saņēmēja vārds, uzvārds, personas kods, datums, iestādes nosaukums un sniegtie ārstniecības pakalpojumi.

6. Ja bijušais zemessargs saņēmis šajos noteikumos minētos veselības aprūpes pakalpojumus, viņš iesniedz Aizsardzības ministrijā iesniegumu par izdevumu atlīdzināšanu, ņemot vērā šādus nosacījumus:

6.1. ja ir iegādātas šo noteikumu 3.2. apakšpunktā minētās zāles, iesniegumam pievieno normatīvajos aktos par recepšu izrakstīšanu noteiktajā kārtībā izrakstītās receptes kopiju un aptiekas izsniegtu maksājuma dokumentu par zāļu iegādi, kurā norādīts zāļu pircēja vārds, uzvārds un personas kods, zāļu nosaukums, cena un samaksātā summa;

6.2. ja ir iegādātas šo noteikumu 3.7. apakšpunktā minētās medicīniskās ierīces, iesniegumam pievieno ārstējošā ārsta, ergoterapeita vai normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos funkcionālā speciālista atzinumu, izrakstu no stacionārā/ambulatorā pacienta medicīniskās kartes (veidlapa Nr. 027/u) vai receptes kopiju, kurā norādīts, kāda medicīniskā ierīce un kādā daudzumā ir nepieciešama, kā arī dokumentus, kas apliecina tās iegādi (piemēram, kases čekus, stingrās uzskaites kvītis, rēķinus), kuros norādīts medicīniskās ierīces saņēmēja vārds, uzvārds, personas kods, datums, iestādes nosaukums, saņemtās medicīniskās ierīces veids un samaksātā summa.

7. Pamatojoties uz bijušā zemessarga lūgumu, kam pievienots ģimenes ārsta vai ārstējošā ārsta nosūtījums, kā arī šo noteikumu 3.5., 3.6. un 3.7. apakšpunktā noteiktajos gadījumos Nacionālo bruņoto spēku Centrālās medicīniskās ekspertīzes komisijas lēmums par veselības aprūpes pakalpojuma saņemšanu saistībā ar dienesta laikā (pildot Zemessardzes uzdevumus vai piedaloties apmācībā) gūto traumu vai ievainojumu, Aizsardzības ministrija var izsniegt garantijas vēstuli par veselības aprūpes pakalpojuma samaksu.

8. Veselības aprūpes pakalpojuma sniedzējs par veselības aprūpes pakalpojumu, kas bijušajam zemessargam sniegts saskaņā ar šo noteikumu 7. punktā minēto garantijas vēstuli, nosūta rēķinu Aizsardzības ministrijai. Rēķinam par bijušajam zemessargam sniegto pakalpojumu pievieno dokumentus, kas apliecina rēķinā norādītos izdevumus.

9. Aizsardzības ministrija, pamatojoties uz bijušā zemessarga rakstisku piekrišanu, ir tiesīga pieprasīt no veselības aprūpes pakalpojuma sniedzēja pārbaudei nepieciešamo papildu informāciju, lai pārbaudītu iesniegto dokumentu atbilstību faktiski saņemtajiem pakalpojumiem un noteiktajai diagnozei.

10. Bijušais zemessargs rakstisku iesniegumu par izdevumu atlīdzināšanu saistībā ar saņemtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem iesniedz Aizsardzības ministrijā sešu mēnešu laikā no izdevumus apliecinošu dokumentu izsniegšanas dienas. Veselības aprūpes pakalpojumu izdevumu kompensāciju pārskaita bijušā zemessarga iesniegumā norādītajā kredītiestādes vai valsts akciju sabiedrības "Latvijas Pasts" maksājumu kontā 30 dienu laikā pēc iesnieguma saņemšanas. Ja bijušais zemessargs lūdz kompensēt izdevumus par tādiem veselības aprūpes pakalpojumiem, kas saskaņā ar šiem noteikumiem netiek apmaksāti, viņu par to informē rakstiski un pēc bijušā zemessarga pieprasījuma atdod iesniegtos dokumentus.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Noteikumi par bijušajiem zemessargiem apmaksājamiem veselības aprūpes pakalpojumiem, kā arī izdevumu .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 585Pieņemts: 30.09.2014.Stājas spēkā: 17.10.2014.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 205, 16.10.2014. OP numurs: 2014/205.2
Saistītie dokumenti
  • Izdoti saskaņā ar
  • Anotācija / tiesību akta projekts
269551
17.10.2014
87
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)