Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Ministru kabineta noteikumi Nr.846

Rīgā 2006.gada 10.oktobrī (prot. Nr.52 40.§)
Noteikumi par prasībām, kritērijiem un kārtību uzņemšanai studiju programmās
Izdoti saskaņā ar Augstskolu likuma 46.panta otro daļu
I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka prasības, kritērijus un kārtību uzņemšanai studiju programmās.

2. Augstskola vai koledža nedrīkst radīt nekādas tiešas vai netiešas priekšrocības personai attiecībā uz tās uzņemšanu studiju programmā, kas ir pretrunā augstskolas vai koledžas uzņemšanas noteikumiem, normatīvajiem aktiem vai vispārējiem tiesību principiem.

3. Augstskola un koledža līdz kārtējā gada 1.novembrim izstrādā, apstiprina un publisko (arī mājaslapā internetā) uzņemšanas noteikumus studiju programmās (turpmāk - uzņemšanas noteikumi) nākamajam akadēmiskajam gadam.

II. Uzņemšana studiju programmā

4. Uzņemšana studiju programmā ietver:

4.1. reflektantu reģistrāciju studijām;

4.2. konkursa norisi uz studiju vietām;

4.3. konkursa rezultātu izziņošanu;

4.4. studiju līguma noslēgšanu;

4.5. ierakstīšanu studējošo sarakstā (imatrikulāciju).

5. Uzņemšanu studiju programmā nodrošina augstskolas vai koledžas izveidota uzņemšanas komisija. Uzņemšanas komisija darbojas saskaņā ar augstskolas vai koledžas apstiprinātu nolikumu.

III. Reģistrācija studijām

6. Reģistrējoties studijām, persona, kas pretendē uz uzņemšanu studiju programmā, iesniedz iesniegumu (formu nosaka attiecīgā augstskola vai koledža), uzrāda pasi vai personas apliecību un:

6.1. vidējo izglītību apliecinošu dokumentu, centralizēto eksāmenu sertifikātus Augstskolu likumā (turpmāk - likums) noteiktajos gadījumos, kā arī uzrāda vai iesniedz citus uzņemšanas noteikumos studiju programmā noteiktos dokumentus -, ja persona pretendē uz uzņemšanu pilna vai nepilna laika bakalaura vai profesionālajā studiju programmā, kurā uzņemšanas prasība ir iepriekš iegūta vidējā izglītība;

6.2. iepriekš iegūto augstāko izglītību apliecinošu dokumentu, kas atbilstoši likumam dod tiesības pretendēt uz uzņemšanu attiecīgajā maģistra vai doktora studiju programmā, kā arī uzrāda vai iesniedz citus uzņemšanas noteikumos studiju programmā noteiktos dokumentus -, ja persona pretendē uz uzņemšanu maģistra vai doktora studiju programmā.

7. Ja persona izglītības dokumentu vai grādu ir ieguvusi ārvalstīs, tā iesniegumam pievieno Akadēmiskās informācijas centra izziņu par to, kādam Latvijā piešķirtam izglītības dokumentam vai grādam atbilst ārvalstīs iegūtais izglītības dokuments vai grāds.

IV. Konkurss, tā norises vispārīgās prasības

8. Uzņemšanai studiju programmā augstskola vai koledža rīko atklātu un vienlīdzīgu konkursu saskaņā ar augstskolas vai koledžas uzņemšanas noteikumiem. Konkursa mērķis ir atlasīt atbilstošākos pretendentus izvēlētajā studiju programmā.

9. Konkursā par uzņemšanu pilna un nepilna laika bakalaura un profesionālajās studiju programmās, kurās uzņemšanas prasība ir iepriekš iegūta vidējā izglītība, augstskola vai koledža pamatojas uz centralizēto eksāmenu rezultātiem, izņemot likumā noteiktos gadījumus.

10. Augstskola un koledža nosaka vismaz divus mācību priekšmetus, kuros kārtotā centralizētā eksāmena rezultāts ir konkursa atlases kritērijs.

11. Augstskola un koledža, saskaņojot ar Augstākās izglītības padomi, var noteikt papildu prasības attiecībā uz speciālu iepriekšējo izglītību, īpašu piemērotību un sagatavotību vai citu nosacījumu izpildi (turpmāk - papildu prasības). Lai konstatētu personas atbilstību augstskolas un koledžas noteiktajām papildu prasībām, augstskola un koledža var noteikt attiecīgus iestājpārbaudījumus.

12. Augstskola un koledža uzņemšanas noteikumos nosaka kārtību, kādā studiju programmā uzņem personas, kuras saskaņā ar likumu var nekārtot centralizētos eksāmenus, - personas, kuras ieguvušas vidējo izglītību līdz 2004.gadam, personas, kuras ieguvušas vidējo izglītību ārvalstīs, kā arī personas ar īpašām vajadzībām. Augstskola un koledža kārtību, kādā tiek uzņemtas personas, kuras var nekārtot centralizētos eksāmenus, saskaņo ar Augstākās izglītības padomi līdz kārtējā gada 1.novembrim.

V. Uzņemšanas noteikumu sastāvdaļas

13. Augstskolas un koledžas uzņemšanas noteikumos ietver:

13.1. norādi par uzņemšanai studiju programmā nepieciešamo iepriekš iegūto izglītību;

13.2. norādi par centralizētajiem eksāmeniem, kurus nepieciešams kārtot uzņemšanai studiju programmā;

13.3. norādi par uzņemšanai studiju programmā noteiktajām papildu prasībām, ja augstskola vai koledža ir tādas noteikusi;

13.4. konkursa vērtēšanas kritērijus un konkursa noslēguma termiņu;

13.5. kārtību, kādā personu uzņem studiju programmā, tai skaitā maģistra un doktora studiju programmā;

13.6. kārtību, kādā studiju programmā uzņem personu, kas ieguvusi vidējo izglītību līdz 2004.gadam, personu, kura izglītību ir ieguvusi ārvalstīs, ievērojot 1994.gada 21.jūnija Konvenciju, ar ko nosaka Eiropas skolu statūtus, kā arī personu ar īpašām vajadzībām;

13.7. personas un augstskolas vai koledžas savstarpējās tiesības un pienākumus uzņemšanas procesā;

13.8. kārtību, kādā personai ir pieejama informācija par uzņemšanas norisi;

13.9. kārtību, kādā persona var apstrīdēt un pārsūdzēt ar uzņemšanu studiju programmā saistītus lēmumus;

13.10. ja nepieciešams, citu informāciju.

VI. Konkursa rezultātu noteikšana, izziņošana un imatrikulācija

14. Konkursa rezultātus nosaka un apstiprina uzņemšanas komisija. Konkursa rezultātus izziņo ne vēlāk kā triju dienu laikā no konkursa noslēguma dienas.

15. Personu imatrikulē studiju programmā ar augstskolas vai koledžas vadības noteiktās amatpersonas rīkojumu.

16. Personai, kas pretendē uz uzņemšanu studiju programmā, Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā ir tiesības prasīt, lai augstskolas vai koledžas lēmums par atteikšanos imatrikulēt šo personu tiktu noformēts rakstiski.

17. Uzņemšanas komisijas lēmumu par konkursa rezultātiem var apstrīdēt, iesniedzot iesniegumu augstskolas rektoram vai koledžas direktoram. Augstskolas rektora vai koledžas direktora pieņemto lēmumu persona var pārsūdzēt tiesā Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā.

Informatīva atsauce uz Eiropas Savienības direktīvu

Noteikumos iekļautas tiesību normas, kas izriet no Padomes 2004.gada 13.decembra Direktīvas 2004/114/EEK par nosacījumiem attiecībā uz trešo valstu pilsoņu uzņemšanu studiju, skolēnu apmaiņas, prakses vai stažēšanās, nesaņemot atalgojumu, vai brīvprātīgā darba nolūkā.

Ministru prezidenta vietā - aizsardzības ministrs A.Slakteris

Izglītības un zinātnes ministre B.Rivža
 
Tiesību akta pase
Izdevējs: Ministru kabinetsVeids: noteikumiNumurs: 846Pieņemts: 10.10.2006.Stājas spēkā: 28.10.2006. Statuss:
spēkā esošs
Publicēts: "Latvijas Vēstnesis", 172 (3540), 27.10.2006.
Tulkojums:
Saistītie dokumenti
  • Izdoti saskaņā ar
  • Tulkojums
  • Skaidrojumi
146637
28.10.2006
87
0
Saite uz tiesību aktuAtsauce uz tiesību aktu
 
0
Vēstnesim 100 Par Likumi.lv
Aktualitāšu arhīvs
Noderīgas saites
Kontakti
Atsauksmēm
Lietošanas noteikumi
Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības
Latvijas Republikas Satversmes 90.pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2008 (kvalitātes vadība)
ISO 270001:2013 (informācijas drošība)