Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Ministru kabineta rīkojums Nr. 551

Rīgā 2025. gada 5. septembrī (prot. Nr. 34 21. §)
Par apropriācijas pārdali

1. Atbalstīt apropriācijas pārdali 2025. gadā 2 000 000 euro apmērā no Ekonomikas ministrijas budžeta programmas 35.00.00 "Valsts atbalsta programmas" uz Aizsardzības ministrijas budžeta apakšprogrammu 22.12.00 "Nacionālo bruņoto spēku uzturēšana" sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Valsts aizsardzības korporācija" pamatkapitāla palielināšanai.

2. Atbalstīt sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Valsts aizsardzības korporācija" pamatkapitāla palielināšanu 2 000 000 euro apmērā Aizsardzības ministrijas budžeta apakšprogrammā 22.12.00 "Nacionālo bruņoto spēku uzturēšana", palielinot apropriāciju finansēšanas kategorijā "Akcijas un cita līdzdalība pašu kapitālā" atbilstoši Likuma par budžetu un finanšu vadību 9. panta astoņpadsmitajai daļai, ieguldījumu pārvaldīšanai valsts aizsardzības industrijā un ar militāro preču ražošanas attīstību saistīto procesu koordinēšanai, nodrošinot ražotnes izveidi un ražošanu, kā arī veicinot valsts aizsardzības industrijas attīstību un tās piegādes ķēžu darbības nepārtrauktību.

3. Aizsardzības ministrijai, veicot ieguldījumu sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Valsts aizsardzības korporācija" pamatkapitālā, ieskaitīt valsts budžeta līdzekļus sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Valsts aizsardzības korporācija" kontā Valsts kasē un nodrošināt tā izlietojumu atbilstoši ieguldījuma mērķim, izmantojot kontu tikai Valsts kasē.

4. Sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "Valsts aizsardzības korporācija" reizi trijos gados saskaņot ar Ekonomikas ministriju plānotā ieguldījuma sasniedzamos mērķus un rezultātus.

5. Sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "Valsts aizsardzības korporācija" līdz katra gada 15. novembrim trīs gadus no pirmā veiktā ieguldījuma militāra produkta attīstībai iesniegt Ekonomikas ministrijai pārskatu par jaunradītajiem produktiem, piesaistītajām privātajām investīcijām un apgrozījuma un eksporta pieaugumu atbalstītajos uzņēmumos.

6. Aizsardzības ministrijai un Ekonomikas ministrijai normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā sagatavot un iesniegt Finanšu ministrijā pieprasījumu par apropriācijas izmaiņām atbilstoši šā rīkojuma 1. un 2. punktam.

7. Finanšu ministram normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā informēt Saeimu par šā rīkojuma 1. punktā minēto apropriācijas pārdali un pēc Saeimas atļaujas saņemšanas veikt apropriācijas pārdali.

Ministru prezidente E. Siliņa

Ekonomikas ministrs V. Valainis
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par apropriācijas pārdali Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Ministru kabinets Atbildīgā iestāde: Ekonomikas ministrija Veids: rīkojums Numurs: 551Pieņemts: 05.09.2025.Stājas spēkā: 05.09.2025.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 172, 08.09.2025. OP numurs: 2025/172.17
Saistītie dokumenti
  • Protokols
  • Anotācija / tiesību akta projekts
  • Citi saistītie dokumenti
362940
05.09.2025
85
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Piekļūstamība
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"