Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts zaudēs spēku 2026. gada 1. janvārī.
Ropažu novada pašvaldības domes saistošie noteikumi Nr. 5/25

Ulbrokā 2025. gada 29. janvārī
Par Ropažu novada pašvaldības budžetu 2025. gadam
Apstiprināti ar Ropažu novada pašvaldības domes
2025. gada 29. janvāra sēdes lēmumu Nr. 3816
(prot. Nr. 115/2025)

Izdoti saskaņā ar Pašvaldību likuma 10. panta
pirmās daļas 1. punktu, 48. pantu,
likuma "Par pašvaldību budžetiem" 16. pantu,
likuma "Par budžetu un finanšu vadību"
6. pantu un 48. panta otro daļu

1. Saistošie noteikumi nosaka Ropažu novada pašvaldības 2025. gada pamatbudžeta un aizņēmumu apmēru, kā arī budžeta izpildītāju pienākumus un atbildību.

2. Apstiprināt Ropažu novada pašvaldības konsolidēto pamatbudžetu 2025. gadam saskaņā ar Pielikumu Nr. 1, t.sk.:

2.1. Apstiprināt Ropažu novada pašvaldības 2025. gada pamatbudžeta ieņēmumus 92178939 euro.

2.2. Apstiprināt Ropažu novada pašvaldības 2025. gada pamatbudžeta izdevumus 107692425 euro.

2.3. Apstiprināt Ropažu novada pašvaldības 2025. gada pamatbudžeta finansēšanu 15513486 euro, t.sk.:

2.3.1. naudas līdzekļi (atlikums uz gada sākumu – atlikums gada beigās) 11140742 euro;

2.3.2. aizņēmumi (saņemts–atmaksāts) 5449648 euro;

2.3.3. Līdzdalība komersantu pašu kapitālā – 1076940 euro.

3. Apstiprināt Ropažu novada pašvaldības 2025. gada pamatbudžetu iestādēm (pirms konsolidācijas) saskaņā ar Pielikumu Nr. 2.

4. Apstiprināt Pašvaldības aģentūras "Stopiņu ambulance" 2025. gada budžetu (pirms konsolidācijas) saskaņā ar Pielikumu Nr. 3.

5. Apstiprināt Gaismas pamatskolas 2025. gada budžetu (pirms konsolidācijas) saskaņā ar Pielikumu Nr. 4.

6. Apstiprināt Ropažu novada pašvaldības saistību (aizņēmumus, galvojumus) apmēru 2025. gadam un nākamajiem gadiem saskaņā ar Pielikumu Nr. 5.

7. Apstiprināt Ropažu novada pašvaldības autoceļu un ielu uzturēšanai paredzamās mērķdotācijas izlietojuma programmu (2025. gads – 2027. gads) (Pielikums Nr. 6).

8. Ropažu novada pašvaldība 2025. gadā nodrošina pašvaldību aizņēmumu pamatsummas atmaksu un kredītu procentu samaksu saskaņā ar noslēgtajiem aizņēmumu līgumiem un budžetā šim mērķim plānotajiem līdzekļiem.

9. Noteikt, ka struktūrvienības vai iestādes vadītājs atbild, lai rīcība ar pašvaldības mantu un finanšu līdzekļiem būtu likumīga, lietderīga un pareiza.

10. Noteikt, ka iestāžu vadītāji ir personīgi atbildīgi par šo saistošo noteikumu ievērošanu, ciktāl tie skar attiecīgo budžeta izpildītāju.

11. Saistošie noteikumi par pašvaldības budžeta apstiprināšanu un budžeta grozījumiem stājas spēkā nākamajā dienā pēc to parakstīšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās laiks, tiem jābūt brīvi pieejamiem pašvaldības domes administratīvajā ēkā un tie publicējami pašvaldības mājaslapā internetā.

Ropažu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja V. Paulāne
Pielikums
Ropažu novada pašvaldības domes 29.01.2025. saistošajiem noteikumiem Nr. 5/25
"Par Ropažu novada pašvaldības budžetu 2025. gadam"
Paskaidrojuma raksts par Ropažu novada pašvaldības 2025. gada budžetu

Ropažu novada pašvaldības domes priekšsēdētājas ievadziņojums

Ropažu novads ir Pierīgas pašvaldība, kurā notiek ilgtspējīga un sabalansēta attīstība visā novada teritorijā, balstoties iedzīvotāju vajadzībās un uzņēmējdarbības attīstības iespējās. 2024. gadā novadā turpināja pieaugt gan iedzīvotāju skaits, gan mājokļu skaits un attīstīties uzņēmējdarbība, kā arī aktīvi darbojās nevalstiskais sektors. Novadā vienlīdz veiksmīgi darbojas lieli gan vietējie, gan starptautiski uzņēmumi, pakalpojumu sniedzēji, kā arī nelieli ģimenes uzņēmumi, mājražotāji, inovatori, lauksaimnieki un nelielie tūrisma pakalpojumu sniedzēji. Attīstītākās nozares Ropažu novadā ir tirdzniecība un apstrādes rūpniecība, kur ir visvairāk nodarbināto, ar lielāko produkcijas un pievienoto vērtību. Tām seko būvniecība, transports un uzglabāšanas nozare. Nozīmīga vieta novadā ir tūrisma un veselības aprūpes, kā arī profesionāliem, zinātniskiem un tehniskiem pakalpojumiem.

2024. gadā, tāpat kā iepriekšējos gados, turpināts aktīvs darbs pie pašvaldības pakalpojumu saņemšanas iespēju paplašināšanas iedzīvotājiem – papildus tam, ka noavadā darbojas četri Valsts un pašvaldības vienotie klientu apkalpošanas centri (VPVKAC), iedzīvotājiem ir iespēja arvien vairāk izmantot, piemēram, novada mobilās lietotnes un iedzīvotāju kartes priekšrocības, tādējādi ir vienkāršota iespēja saņemt valsts un pašvaldības pakalpojumus.

Turpinot infrastruktūras attīstību un palielinot izglītības iestāžu pieejamību, kā arī aktīvās atpūtas iespējas, kā lielākie 2024. gadā pabeigtie investīciju projekti jāmin – Garkalnes pagastā veikta asfaltbetona seguma izbūve Priežu ielā; veikta Upesciema basketbola laukuma būvniecība; izbūvēts ielu apgaismojums Ādažu ielā, Bukultos; veikta seguma nomaiņa Garkalnes sporta centra futbola laukumam; pabeigts projekts "Ēkas Brīvības gatvē 455 pieslēgšana pie centralizētās kanalizācijas"; pabeigta Mārtiņrožu ielas asfaltēšana Sunīšos; izveidots rotaļu laukums Bukultos, Garkalnes pagastā un rotaļu laukums Dreiliņos, Stopiņu pagastā. Stopiņu pagastā pabeigts Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas ēkas energoefektivitātes uzlabošanas projekts. Ropažu pagastā pabeigta PII "Annele" rotaļlaukumu izbūves 2. kārta un Ropažu vidusskolas PII rotaļlaukuma izbūve Zaķumuižā. Vangažu pilsētā pabeigta Siguldas ielas posma pārbūve.

2024. gadā turpinājās Ulbrokas vidusskolas sākumskolas piebūves būvniecība, uzsākti projektēšanas darbi Garkalnes Mākslu un vispārizglītojošās pamatskolas piebūvei un Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas jaunā korpusa būvniecībai, kā arī uzsākti projektēšanas darbi vairāku novada ielu pārbūvei.

2025. gadā kopumā plānots turpināt un uzsākt 90 investīciju projektus novada teritorijā. Plānots pabeigt Ulbrokas vidusskolas piebūves būvniecību; turpinās projektēšana un tiks uzsākta būvniecība gājēju un velosipēdu ceļam gar valsts autoceļu P4 un valsts autoceļu P5, piesaistot Atveseļošanās fonda līdzfinansējumu. Piesaistot ES līdzfinansējumu, tiks uzsākta jaunas pirmsskolas izglītības iestādes būvniecība Garkalnē. Ropažos tiks veikta gājēju tilta pār Mazo Juglu būvniecība un Ropažu ambulances ēkas rekonstrukcija. Vangažu pilsētā plānots uzsākt Dārzu, Saules un Parka ielas posmu pārbūvi.

Pašvaldība, īstenojot ilgtermiņa finanšu politiku, turpinās aktīvu darbu pie Eiropas Savienības struktūrfondu un citu finanšu instrumentu līdzekļu piesaistes infrastruktūras sakārtošanai un pilnveidošanai, lai varētu īstenot novadam un tā attīstībai nozīmīgus projektus.

Sabiedrības līdzdalības veicināšanai un iedzīvotāju iesaistei pašvaldības lēmumu pieņemšanā aktīvi darbojas četras Iedzīvotāju konsultatīvās padomes un Uzņēmēju konsultatīvā padome. Katru gadu pašvaldības budžetā ir iekļauts finansējums sabiedrības līdzdalības projektu realizēšanai. Lai noskaidrotu iedzīvotāju viedokli, organizētas vairākas iedzīvotāju aptaujas, kā arī pašvaldības vadība un speciālisti tikušies ar iedzīvotājiem klātienē katrā pagastā un Vangažu pilsētā.

Izstrādājot pašvaldības budžetu 2025. gadam, pašvaldība turpina uzsākto ilgtermiņa finanšu politikas īstenošanu, plānojot sabalansētu un ilgtspējīgu attīstību visā novada teritorijā, balstoties uz izstrādāto Ropažu novada Ilgtspējīgas attīstības stratēģiju 2022.–2038. gadam un Ropažu novada Attīstības programmu 2022.–2028. gadam. 2025. gada pašvaldības budžetu būtiski ietekmē ģeopolitiskā situācija, neskaidra situācija ar augstām aizņēmumu procentu likmēm, minimālās algas un pirmsskolas pedagogu atalgojuma palielinājums, pakalpojumu, izejvielu un energoresursu sadārdzinājums. Līdzšinējais iedzīvotāju skaita pieaugums (uz 2025. gada 1. janvāri novadā deklarējušies 36 449 iedzīvotāji), attiecīgi, bērnu skaita pieaugums, palielina pakalpojumu pieprasījumu izglītībā, slodzi publiskās infrastruktūras nodrošināšanā, īpaši skolēnu pārvadājumu nodrošināšanā, sociālajos un komunālajos pakalpojumos, drošības jautājumos. Budžeta plānošanas procesā tika ņemtas vērā visu jomu, nozaru un sabiedrības grupu vajadzības – pieejamie finanšu līdzekļi ir sabalansēti tā, lai pašvaldība spētu sniegt kvalitatīvus pakalpojumus, līdzsvaroti veikt infrastruktūras attīstību visos novada pagastos un pilsētā, pabeigt iesāktos investīciju projektus un uzsākt jaunus projektus pašvaldībai, iedzīvotājiem un uzņēmējiem kopumā svarīgās jomās.

Sociāli ekonomiskās situācijas raksturojums Ropažu novadā

Novada teritorija ietver Vangažu pilsētu, Garkalnes pagastu, Ropažu pagastu un Stopiņu pagastu, kuros ir 40 ciemi. Turpina paplašināties esošās un no jauna attīstīties privātmāju teritorijas, īpaši pie Rīgas robežas un A4 apvedceļa apkārtnē, novadā ir vairākas bijušo dārziņu teritorijas, kuras aizvien biežāk kļūst par pastāvīgām dzīvesvietām. Daudzstāvu dzīvojamā apbūve ir ciemos ar ilgāku vēsturi – Garkalnē, Muceniekos, Ropažos, Sauriešos, Cekulē, Silakrogā, Ulbrokā, Upeslejās, Zaķumuižā un Vangažu pilsētā. Ropažu pagastā saglabājusies lauku viensētu apbūve.

Attēls Nr. 1 (Avots: Ropažu novada pašvaldība)

2024. gadā turpināja pieaugt iedzīvotāju skaits un attīstīties uzņēmējdarbība, aktīvi darbojās nevalstiskais sektors.

Attēls Nr. 2 (Avots: Ropažu novada pašvaldība)

Attēls Nr. 3 (Avots: Ropažu novada pašvaldība)

Ropažu novadā turpinās stabils iedzīvotāju skaita pieaugums visās pagastu teritorijās un Vangažu pilsētā, vidēji sasniedzot 2 % gadā. Iedzīvotāju dabiskā pieauguma un migrācijas saldo kopumā novadā saglabājās pozitīvi. Latvijas pilsoņi 85 %, Latvijas nepilsoņi 12 %, citu valstu pilsoņi 3 %. Reģistrētā bezdarba līmenis nedaudz samazinājās, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, 2024. gadā faktiski saglabājās 2023. gada līmenī – 2,9 %  (2021. g. – 3,3 %; 2022. g. – 3,0 %; 2023. g. – 2,9 %).

Aktīvi darbojās nevalstiskais sektors – Ropažu novadā savu darbību reģistrējušas aptuveni 450 nevalstiskās organizācijas.

2023. gadā tika pieņemts lēmums par pašvaldības kapitālsabiedrību reorganizāciju, lai efektīvāk izmantotu pašvaldības budžeta līdzekļus novada infrastruktūras apsaimniekošanā un pakalpojumu sniegšanā iedzīvotājiem. 2024. gadā reorganizācija tika īstenota, tajā, skaitā likvidēta pašvaldības aģentūra "Saimnieks", funkcijas deleģējot pašvaldības kapitālsabiedrībām.

Pašvaldības ekonomiskā attīstība ir tieši atkarīga no ekonomiskās situācijas valstī un pasaulē, banku kredītprocentu likmēm, kas tieši ietekmē uzsākto projektu izmaksas novadā. Sekojot līdzi situācijai, rūpīgi tika izvērtētas pašvaldības budžeta iespējas, veikti grozījumi, lai plānotu efektīvu līdzekļu izlietojumu noslēgto līgumsaistību izpildei.

2025. gadam pieejamie resursi budžetā tika plānoti atbilstoši novada attīstības prioritātēm, nodrošinot visu pašvaldības iestāžu darbību, attīstību veicinošu investīciju projektu ieviešanu un īstenošanu. Par budžeta prioritārajām jomām 2024. un 2025. gadā tika noteiktas izglītības jomas attīstība un sabiedriskās infrastruktūras uzlabošana.

Ropažu novadā ir 16 pašvaldības izglītības iestādes un 10 privātās izglītības iestādes. Pašvaldība nodrošina vidusskolas izglītību 3 izglītības iestādēs, profesionālās ievirzes izglītību 3 mūzikas un mākslas skolās, un 2 pamatskolās ar profesionālo ievirzi mūzikā un mākslā. Pirmsskolas izglītību var apgūt 5 pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs un 4 vispārējās pašvaldības izglītības iestādēs, pie kurām darbojas pirmsskolas izglītības grupas, un 8 privātās pirmsskolas izglītības iestādēs. Pirmsskolas izglītība pieejama piecpadsmit novada apdzīvotās vietās.

Novadā darbojās 7 bibliotēkas – Ulbrokā, Garkalnē, Upesciemā, Vangažos, Sauriešos, Ropažos un Zaķumuižā.

Kvalitatīvu kultūras pasākumu piedāvājumu un aktīvu amatiermākslas kolektīvu darbību nodrošina četri kultūras centri – Ulbrokā, Berģos, Vangažos, un Ropažos ar filiāli Zaķumuižā. Ropažu novada kultūras centros darbojas 43 amatiermākslas kolektīvi, no kuriem 28 kolektīvi ir Dziesmusvētku kustības dalībnieki (740). Kultūras dzīvi un novadpētniecības darbu papildina Jāņa Jaunsudrabiņa piemiņas istaba Garkalnē. 

Iespējas nodarboties ar dažādiem sporta veidiem, aktīvās atpūtas un veselīgu dzīvesveidu novadā nodrošina 4 sporta centri. Iedzīvotajiem jau no mazotnes ir iespējas trenēties dažādos komandu un individuālajos sporta veidos, visā novada teritorijā ir sporta laukumi, āra trenažieri, vairākas pump-track trases.

Iedzīvotājiem ir pieejama arī kvalitatīva primārā veselības aprūpe ģimenes ārstu praksēs un PA "Stopiņu ambulance".

2025. gadā plānots turpināt novada infrastruktūras attīstību, nodrošināt finansējumu kvalitatīvai izglītības iestāžu sistēmas nodrošināšanai, ielu un ceļu uzturēšanai un uzlabošanai, dzīvojamo teritoriju, nekustamo īpašumu, izglītības un citu iestāžu infrastruktūras sakārtošanai un uzturēšanai, ēku siltināšanai, sociālo atbalstu maznodrošinātajai sabiedrības daļai, finansējumu kultūras un sporta pasākumu norisei, veselības aprūpes nodrošināšanai, sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanai.

Informācija par budžeta ieņēmumu kopapjomu un galvenajiem ieņēmumu avotiem

Ropažu novada pašvaldības 2025. gada budžeta konsolidētie ieņēmumi plānoti 92 178 939 EUR apjomā. Budžeta plānā iekļauti Ropažu novada pašvaldības, PA "Stopiņu ambulance" un Gaismas pamatskolas ieņēmumi.

2025. gada ieņēmumu plāns, salīdzinot ar 2024. gadā sākotnēji apstiprināto budžeta ieņēmumu plānu, ir palielinājies par 6,6 %, jeb par 5 671 944 EUR. Ieņēmumu palielinājums saistīts ar to, ka palielināti plānotie ieņēmumi no iedzīvotāju ienākuma nodokļa, kā arī palielināti plānotie ieņēmumi no ES struktūrfondu finansējuma atsevišķiem investīciju projektiem. 2025. gada ieņēmumi pedagogu atalgojumam plānoti 8 mēnešu periodam.

Ieņēmumus veido nodokļu ieņēmumi, nenodokļu ieņēmumi (no uzņēmējdarbības, nodevām, sodiem un sankcijām), pārējie nenodokļu ieņēmumi (no pašvaldības īpašuma iznomāšanas un pārdošanas), ieņēmumi no iestāžu sniegtajiem maksas pakalpojumiem un citi pašu ieņēmumi, kā arī transferti (mērķdotācijas, kas tiek saņemtas no atsevišķām ministrijām un pašvaldībām un paredzētas galvenokārt pedagogu darba samaksai, kā arī ES fondu finansēto projektu īstenošanai un pašvaldību maksājumiem par izglītības pakalpojumiem).

Ropažu novada pašvaldības pamatbudžeta kontu atlikums uz 2025. gada 1. janvāri ir 12 536 757 EUR, savukārt plānotais naudas līdzekļu atlikums uz 2025. gada 31. decembri ir 1 469 952 EUR.

Ropažu novada pašvaldības 2025. gada budžetā plānoto ieņēmumu sadalījums

Attēls Nr. 4 (Avots: Ropažu novada pašvaldība)

Iedzīvotāju ienākuma nodoklis (IIN) 2025. gadā plānots 57 134 293 EUR apmērā, kas ir par 9,84 %, jeb 5 118 596 EUR vairāk nekā sākotnēji tika plānots 2024. gadā.

Nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) prognoze – 4 619 291 EUR, kas ir par 1 % jeb par 31 336 EUR vairāk nekā plānots 2024. gadā.

Dabas resursu nodokļa ieņēmumi plānoti 6 750 000 EUR apmērā.

Saņemtie transferti no valsts budžeta plānoti 15 596 912 EUR apmērā.

Nenodokļu ieņēmumus veido valsts un pašvaldības nodevas, naudas sodi un sankcijas 75 000 EUR un plānotie ieņēmumi no pašvaldības īpašumu pārdošanas, kopumā 492 900 EUR.

Ieņēmumi no citām pašvaldībām funkciju nodrošināšanai plānoti 2 603 684 EUR apmērā, (saistošajos noteikumos tiek izslēgti savstarpējie ieņēmumi un izdevumi starp Ropažu novada pašvaldību, PA "Stopiņu ambulance" un Gaismas pamatskolu – 1 318 674 EUR).

Ieņēmumi no Eiropas savienības dalībvalstīm (ES struktūrfondi) plānoti ieņēmumi 3 736 029 EUR apmērā, kas salīdzinot ar 2024. gada plānotiem 30 851 EUR ir ar ievērojamu pieaugumu.

Maksas pakalpojumus un citus pašu ieņēmumus veido maksa par izglītības pakalpojumiem, ieņēmumi par nomu un īri, maksa par ārstniecības pakalpojumiem, ieņēmumi par sniegtajiem komunālajiem pakalpojumiem, ieņēmumi par biļešu realizāciju, ieņēmumi par pārējiem sniegtajiem maksas pakalpojumiem.

Informācija par budžeta izdevumu kopapjomu un galvenajām izdevumu kategorijām

Budžeta konsolidētie izdevumi plānoti 107 692 425 EUR apmērā (neieskaitot Valsts kases aizņēmumu pamatsummas atmaksas). Tas ir par 18 420 055 EUR vairāk nekā 2024. gada konsolidētais plāns. 2024. gada izdevumu plānā valsts finansētu pedagogu atlīdzība plānota 8 mēnešu periodam, kā arī 2024. gadā pašvaldība īstenoja vairākus infrastruktūras projektus gan no aizņemtajiem līdzekļiem, gan Eiropas struktūrfondu līdzfinansētus projektus.

2024. gadā būtisks izdevumu pieaugums ir pedagogu atalgojumam, kā arī izdevumiem investīciju projektu īstenošanai.

Ropažu novada pašvaldības 2025. gada budžeta plānoto izdevumu sadalījums pa funkcionālajām kategorijām

Attēls Nr. 5 (Avots: Ropažu novada pašvaldība)

Vispārējie valdības dienesti

Izdevumi plānoti 18 627 282 EUR apmērā un tie paredzēti pašvaldības darbības nodrošināšanai – vadībai, finanšu vadībai un klientu apkalpošanai. Kopējais plānotais līdzekļu apjoms šajā funkcijā ir par 1 207 978 EUR lielāks nekā 2024. gada izpilde, pieaug iemaksas pašvaldību izlīdzināšanas fondā par 249 944 EUR, 2025. gadā plānoti 9 522 822 EUR. Vispārējo valdības dienestu funkcijām tiek plānoti sekojoši:

o Deputātu, t.sk. vadība izdevumi – 564 391 EUR;

o Domes izveidoto pastāvīgo komisiju izdevumi– 295 099 EUR;

o Attīstības, īpašumu un investīciju departaments – 363 239 EUR;

o Juridiskais, publisko iepirkumu un personālvadības departaments – 1 052 180 EUR;

o Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju departaments – 553 892 EUR;

o Finanšu un grāmatvedības departaments – 1 206 914 EUR;

o Sabiedrisko attiecību nodaļa – 477 600 EUR;

o Kanceleja un Valsts un pašvaldību vienotie klientu apkalpošanas centri – 365 810 EUR;

o Teritoriālās pārvaldes – 656 934 EUR;

o Ropažu novada pašvaldības administrācija – 486 695 EUR;

o Pašvaldības iemaksas pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā 9 522822 EUR apmērā;

o Kredītu apkalpošanas un procentu maksājumi – 1 115 136 EUR;

o Izdevumi neparedzētiem gadījumiem (rezerves fonds) – 1 900 000 EUR.

Aizsardzība

Plānoti izdevumi civilai aizsardzībai 20 500 EUR.

Sabiedriskā kārtība un drošība

Plānoti izdevumi pašvaldības policijas darba nodrošināšanai 2 235 411 EUR, Dzimtsarakstu nodaļas darbības nodrošināšanai – 174 364 EUR.

Pašvaldība plānojusi arī turpmāk atbalstīt Inčukalna un Krimuldas brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības piešķirot dotāciju 2023. gada apmērā – 36 360 EUR.

Kopā sabiedriskajai drošībai un kārtībai plānots tērēt par 25 % vairāk, nekā 2024. gadā tika faktiski iztērēts.

Ekonomiskā darbība

Ekonomiskās darbības funkcijas nodrošināšanai plānoti izdevumi 12 573 663 EUR apmērā. No tiem:

o Ielu un ceļu uzturēšanai kopā plānoti 1 551 325 EUR, no tiem autoceļu fonda līdzekļi ir 637 894 EUR.

o Turpināsies darbi pie investīciju projektiem ielu, ceļu sakārtošanai, pamatojoties uz apstiprināto investīciju plānu 2025.–2027. gadam, kā arī citiem investīciju projektiem 8 641 221 EUR apmērā (tajā skaitā dubultās virsmas apstrāde autoceļiem visos pagastos un pilsētā, kopā par 1,6 milj. EUR).

o Būvniecības uzraudzības funkciju nodrošina Ropažu novada pašvaldības Būvvalde, kuras budžetā paredzēti – 941 571 EUR.

o Tūrisma jomas kopējie izdevumi – 165 207 EUR, t.sk. tūrisma speciālistu atalgojums un tūrisma jomas aktivitātes.

o Uzņēmējdarbības atbalstam plānoti 118 897 EUR.

o Attīstības, īpašumu un investīciju departamenta Attīstības plānošanas nodaļas izdevumi – 670 344 EUR.

o Turpinot iesākto iniciatīvu, plānots atbalsts iedzīvotāju kopienām (sabiedrības līdzdalības budžets) – 251 360 EUR.

o Sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru plānoti nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā jauniešiem no 15–18 gadu vecumam par kopējo summu 68 838 EUR.

o Ropažu novada pašvaldības Centrālā administrācijas kapitāldaļu pārvaldības izmaksas – 82 463 EUR.

Ekonomiskās darbības izdevumi, salīdzinot ar 2024. gada faktisko izpildi, pieauguši par vairākām reizēm.

Vides aizsardzība

Kopējie izdevumi vides aizsardzības funkcijas nodrošināšanai plānoti 73 900 EUR apmērā, kas ir pašvaldības izdevumi decentralizētās kanalizācijas apsaimniekošanai.

Pašvaldības teritoriju un mājokļu apsaimniekošana

Izdevumi plānoti 7 769 184 EUR apmērā, t.sk.:

o Ielu apgaismojuma uzturēšanai un rekonstrukcijai – 503 460 EUR.

o Pašvaldības teritoriju sakopšanai un uzturēšanai – 2 449 065 EUR. Izdevumos iekļauti teritorijā savākto atkritumu izvešana, koku zāģēšana, zāles pļaušana, kapu apsaimniekošana, esošo labiekārtojumu elementu apsaimniekošana, meliorācijas sistēmas apsaimniekošana un atsevišķu teritoriju labiekārtošana.

o Plānoti 40 000 EUR līdzfinansējumi saistošo noteikumu izpildei, kas saistīti ar teritorijas un mājokļu apsaimniekošanu.

o Pašvaldības īpašumu un dzīvojamā fonda apsaimniekošanai – 835 538 EUR, t.sk. ēku, kuras tiek izmantotas dažādiem mērķiem uzturēšana, īpašumu uzmērīšana, vērtēšana un tml. Izdevumos iekļauti Nekustamā īpašuma nodaļas izdevumi.

o Investīciju projekti, kas saitīti ar teritorijas labiekārtojumu un ēku uzlabošanu plānoti 3 393 075 EUR apmērā.

Veselība

Kopējie izdevumi plānoti 659 342 EUR apmērā. Lielākie izdevumi plānoti pašvaldības aģentūrai "Stopiņu ambulance" 572 671 EUR apmērā, no kuriem 40 000 EUR finansē pašvaldība. Novada veselības veicināšanas pasākumi plānoti 86 671 EUR apmērā.

Atpūta, kultūra, sports un reliģija

Izdevumi plānoti 7 266 955 EUR apmērā, t.sk.:

o Kultūras un sporta nodaļas darba nodrošināšanai – 132 282 EUR.

o Kultūras centru darbības nodrošināšanai,kultūras pasākumu organizēšanai un amatierkolektīviem – 2 665 447 EUR, t.sk. iestāžu darbinieku atalgojumam, ēku uzturēšanai un labiekārtošanai.

o Bibliotēku darbības nodrošināšanai – 840 754 EUR.

o Sporta iestāžu darbības nodrošinājums 2 254 341 EUR, t.sk. sporta pasākumi un dotācijas sporta organizācijām.

o Multifunkcionālo centru, radošo attīstības centru un dienas centru darbības nodrošināšanai – 700 772 EUR.

Izglītība

Izdevumi plānoti 50 789 855 EUR apmērā, no kuriem valsts dotācijas līdzekļi – 9 878 387 EUR, maksas pakalpojumiem – 305 732 EUR, citu pašvaldību finansējums – 2 603 684 EURO, plānots īstenot vairākus investīciju projektus par 10 044 735 EUR, kuriem plānotais aizņēmums paredzēts 4 573 300 EUR apmērā, atlikusī izdevumu daļa – pašvaldības finansējums.

Izglītības iestādēs plānoti līdzekļi ERSMUS+ projektu īstenošanai 83 632 eiro.

Izglītības iestādēs tiks atjaunota un papildināta materiāli tehniskā bāze, kā arī plānoti remontdarbi.

Plānots īstenot, uzsākt vairākus investīciju projektus, kā, piemēram, lielākie – jaunas pirmsskolas iestādes būvniecība Garkalnē, PII grupu izbūve Ulbrokā, Ulbrokas badeina pārbūve, u.c.

Sociālā aizsardzība

Sociālās aizsardzības funkcijai pašvaldībā plānoti 7 463 609 EUR, kas ir par 35 % vairāk nekā 2024. gada izpilde.

o Bāriņtiesas darba nodrošināšanai plānoti izdevumi 669 935 EUR apmērā.

o Pašvaldības pabalsti un pakalpojumi, ko sniedz Sociālais dienests – 3 958 519 EUR.

o Sociālā dienesta (iestādes) uzturēšana visā novadā – 1 419 823 EUR.

o Asistentu pakalpojumi – 1 200 000 EUR.

o Atbalsts Ukrainas civiliedzīvotājiem – 186 000 EUR.

Izdevumi sociālās aizsardzības funkcijai pieauguši par 1.9 milj. EUR, salīdzinot ar 2024. gada faktisko izpildi. Palielinās plānotie izdevumi par sociālajiem pabalstiem un pakalpojumiem – piegums 41 % apmērā.

Ropažu novada pašvaldības 2025. gada budžeta plānoto izdevumu sadalījums pēc ekonomiskās klasifikācijas

Attēls Nr. 6 (Avots: Ropažu novada pašvaldība)

Lielākie pašvaldības izdevumi 2025. gadā plānoti atlīdzībai – 37 % no kopējiem izdevumiem (vairāk kā 39 milj. EUR), kas ir mazāk, salīdzinot ar 2024. gadu, kad atlīdzībai tika plānoti 44 %. 2025. gadā plānota pedagogu atalgojuma palielināšana, kā arī atsevišķu darbinieku atalgojuma palielināšana saistībā ar valstī noteikto minimālo darba algu un pedagogu atlīdzību, kas tiek palielināta saskaņā ar Pedagogu darba samaksas noteikumiem un attiecīgajiem Ropažu novada pašvaldības domes lēmumiem.

2025. gada atlīdzības izdevumos lielākā daļa plānota izglītības funkcijai (administrācijas, pedagogu un tehnisko darbinieku atalgojumam) – 60,3 %, jeb 23 794 186 EUR; vispārējiem valdības dienestiem (centrālā administrācija, deputāti, domes vadība, departamenti, komisijas, pagasta pārvalžu vadība un nodrošinājuma nodaļas, kancelejas un VPVKC speciālisti) 11,8 %, jeb 4 647 636 EUR; kultūras funkcijai (kultūras centru vadība, speciālisti un amatierkolektīvu vadītāji) 9 %, jeb 3 546 665 EUR, sociālai aizsardzībai 7,5 %, jeb 2 946 990 EURO; sabiedriskai kārtībai un drošībai (pašvaldības policija) 5,04 %, jeb 1 989 540 EUR.

Preču un pakalpojumu izdevumos plānots palielinājums 1 790 000 EUR apmērā salīdzinot ar 2024. gada faktisko izpildi, kā arī palielinājušies kapitālie izdevumi par 2 milj. EUR.

Informācija par kārtējā saimnieciskajā gadā plānoto pašvaldības saistību un sniegto galvojumu apjomu un ieguldījumu pašvaldības komersantu pamatkapitālā

Saskaņā ar noslēgtajiem aizņēmumu līgumiem ar Valsts kasi, 2025. gadā pašvaldībai jāatmaksā aizņēmumu pamatsummas 2 788 077 EUR apmērā.

Kopējais saistību apjoms, t.i. pamatsummu atmaksa kopā ar apkalpošanas maksu un procentu maksājumiem, 2025. gadā sastāda 3 903 213 EUR, un tuvākajos 3 gados šo saistību apjoms ir 6 % – 8 % robežās.

Ieguldījumi pašvaldības komersantu pamatkapitālā 2025. gadā plānoti 1 076 940 EUR apmērā.

Saistību atmaksa pret 2025. gada budžeta ieņēmumiem, EURO (bez transfertiem)

Attēls Nr. 7 (Avots: Ropažu novada pašvaldība)

Pašvaldības 2025. gada budžetā plānotie aizņēmumi (jau noslēgti līgumi):

• Ulbrokas vidusskolas piebūve, Ulbrokā, Stopiņu pagastā;

• Ropažu pagasta ambulances ēkas rekonstrukcija, Rīgas ielā 4a, Ropažos.

Pašvaldības 2025. gada budžetā plānoti aizņēmumi:

• Jaunas pirmsskolas izglītības iestādes ēkas būvniecība Garkalnē;

• PII grupu izbūve Ulbrokā;

• Ulbrokas baseina pārbūve (prioritārais projekts);

• Gājēju un velosipēdu ceļš gar valsts autoceļu P5 posmā Ulbroka–Saurieši, P4 Ulbroka–Līči;

• Cepļa ielas posma pārbūve;

• Upesleju sākumskolas 4. korpusa 3. stāva atjaunošana;

• Asfalta seguma atjaunošana Getliņu ielā Rumbulā;

• Ietves un apgaismojuma izbūve Dzidriņās; 

• Garās ielas gājēju celiņa izbūve (prioritārais projekts);

• Makstenieku ceļa pārbūve;

• Sēņu ielas seguma atjaunošana;

• Alderu ielas rekonstrukcija;

• Kaiceles ielas seguma atjaunošana;

• Gājēju tilta rekonstrukcija Ropažos;

• Dārzu, Saules un Parka ielas posma pārbūve.

Ropažu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja V. Paulāne
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par Ropažu novada pašvaldības budžetu 2025. gadam Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Ropažu novada dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 5/25Pieņemts: 29.01.2025.Stājas spēkā: 08.02.2025.Zaudē spēku: 01.01.2026.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 27, 07.02.2025. OP numurs: 2025/27.23
Saistītie dokumenti
  • Izdoti saskaņā ar
358482
08.02.2025
424
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"