Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Precizēts 14.02.2006., Latvijas Vēstnesis Nr.26 (3394)

Ministru kabineta noteikumi Nr.1035

Rīgā 2005.gada 27.decembrī (prot. Nr.77 58.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2005.gada 14.jūnija noteikumos Nr.418 "Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība"

Izdoti saskaņā ar Ārstniecības likuma 4.pantu

 

Izdarīt Ministru kabineta 2005.gada 14.jūnija noteikumos Nr.418 "Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība" (Latvijas Vēstnesis, 2005, 99.nr.) šādus grozījumus:

1. Aizstāt 24.punktā vārdus "k - korekcijas koeficients procentos" ar vārdiem "k - korekcijas koeficients".

2. Izteikt 28.punktu šādā redakcijā:

"28. A sarakstā zāles grupē savstarpēji aizvietojamu zāļu grupās, ņemot vērā zāļu formu, zāļu stiprumu, kā arī iepakojuma lieluma atbilstību ārstēšanas kursam (terapeitiskās devas titrācijai (pakāpeniska zāļu devas samazināšana vai palielināšana), ārstēšanas kursam, kas ilgst līdz vienam mēnesim, līdz diviem mēnešiem, līdz trijiem mēnešiem). Katrā grupā nosaka references zāles, kas ir lētākās zāles attiecīgajā grupā."

3. Izteikt 31.3.apakšpunktu šādā redakcijā:

"31.3. dažādiem zāļu vispārīgiem nosau­kumiem references cenas aprēķinam izmanto zāļu stiprumus atbilstoši ATC/DDD klasifikācijai, izņemot gadījumus, kad atbilstoši iesniegtajai klīniskajai dokumentācijai terapeitiskā diennakts deva neatbilst definētajai diennakts devai. Šādā gadījumā references cenas aprēķinam izmanto terapeitisko diennakts devu;".

4. Papildināt 31.4.apakšpunktu aiz vārdiem "dažādu zāļu formu izmaksas" ar vārdiem "savstarpēji aizvietojamu zāļu grupā".

5. Izteikt 35.4.apakšpunktu šādā redakcijā:

"35.4. vienādas indikācijas gadījumā kombinēta sastāva zāļu lietošanas izmaksas nedrīkst pārsniegt kompensējamo zāļu sarakstā iekļauto atsevišķi lietojamo tā paša zāļu vispārīgā nosaukuma lētāko zāļu izmaksu summu."

6. Papildināt noteikumus ar 35.1 punktu šādā redakcijā:

"35.1 Izvērtējot B sarakstā iekļaujamo viena nosaukuma medicīnisko ierīču izmaksas, ievēro, ka dažādu ražotāju identiskai lietošanai paredzētu medicīnisko ierīču vienas vienības izmaksas drīkst atšķirties ne vairāk kā par 20%, ņemot vērā lētākās kompensējamo zāļu sarakstā iekļautās tāda paša nosaukuma identiskai lietošanai paredzētās medicīniskās ierīces vienas vienības izmaksas."

7. Papildināt noteikumus ar 42.1 punktu šādā redakcijā:

"42.1 Papildus šo noteikumu 42.punktā minētajai informācijai zālēm vai medicīniskajām ierīcēm, kuru izmaksas pārsniedz 3000 latu vienam pacientam gadā, ja nav iespējams piemērot medicīniskus kritērijus zāļu izrakstīšanas ierobežošanai, Zāļu cenu valsts aģentūra lēmumā norāda konkrētu zāļu vai medicīnisko ierīču daudzumu gadā vai pacientu skaitu, kam attiecīgo zāļu vai medicīnisko ierīču iegādes izdevumus iespējams kompensēt no zāļu iegādes izdevumu kompensācijai piešķirtajiem līdzekļiem."

8. Papildināt noteikumus ar 44.4.apakšpunktu šādā redakcijā:

"44.4. ja iesniedzējs atsakās slēgt šo noteikumu 50.2 punktā minēto līgumu."

9. Papildināt noteikumus ar 45.6.apakšpunktu šādā redakcijā:

"45.6. iesniedzējs nepilda šo noteikumu 50.2 punktā minētā līguma nosacījumus."

10. Izteikt 50.punktu šādā redakcijā:

"50. Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra administrē zāļu iegādes izdevumu kompensācijai piešķirto līdzekļu sadali, ņemot vērā plānoto izrakstīto recepšu skaitu un plānotās vienā receptē izrakstīto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu vidējās izmaksas, izņemot slimības šādās šo noteikumu 1.pielikumā iekļautās diagnožu grupās un diagnozēs, kurām zāļu iegādes izdevumu kompensācijai piešķirtos līdzekļus sadala, pamatojoties uz prognozēto attiecīgo pacientu skaitu un plānotajām vienam pacientam paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu vidējām izmaksām:

50.1. diagnožu grupā "3.Asins un asinsrades orgānu slimības un imūnsistēmas traucējumi";

50.2. diagnožu grupā "5. Audzēji";

50.3. diagnožu grupas "8. Endokrīnās, uztures un vielmaiņas slimības" diagnozēs "E10.0-10.9Insulīnatkarīgs cukura diabēts", "E11.0-E11.9 Insulīnneatkarīgs cukura diabēts", "E22.0Akromegālija un hipofiziārais gigantisms", "E23.0Hipopituitārisms", "E34.3Citur neklasificēts mazs augums";

50.4. diagnožu grupas "10. Infekcijas un parazitāras slimības" diagnozē "B18.0-B18.2 Hronisks vīrushepatīts";

50.5.diagnožu grupas "13. Iedzimtas kroplības, deformācijas un hromosomu anomālijas" diagnozēs "Q87.1 Iedzimto anomāliju sindromi ar do­minējošu mazu augumu", "Q96.0-Q96.4; Q96.8; Q96.9Tērnera (Turner) sin­droms";

50.6. diagnožu grupas "14. Nervu sistēmas slimības" diagnozē "G35 Multiplā skleroze";

50.7. diagnožu grupā "15. Psihiski un uzvedības traucējumi";

50.8. diagnožu grupas "16. Faktori, kas ietekmē veselību un saskari ar veselības aprūpes darbiniekiem" diagnozēs "Z93.1-Z93.6 Mākslīgā atvere" un "Z94.0 Transplantēta niere";

50.9. diagnožu grupas "17. Uroģenitālās sistēmas slimības" diagnozē "N18.0; N18.8.; N18.9. Hroniska nieru mazspēja"."

11. Papildināt noteikumus ar 50.1, 50.2, 50.3, 50.4, 50.5, 50.6 un 50.7 punktu šādā redakcijā:

"50.1 Veselības statistikas un medicīnas tehnoloģiju valsts aģentūra reizi gadā līdz 31.oktobrim iesniedz Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūrā pacientu skaita prognozi nākamajam gadam par pacientiem ar šo noteikumu 50.punktā minētajām diagnozēm.

50.2 Šo noteikumu 42.1 punktā minētajā gadījumā Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūrai ir tiesības slēgt līgumu ar iesniedzēju par konkrēta zāļu vai medicīnisko ierīču daudzuma samaksu no zāļu iegādes izdevumu kompensācijai piešķirtajiem līdzekļiem. Līgumā paredz nosacījumu, ka gadījumā, ja pieprasījums līguma darbības laikā pārsniedz līgumā noteikto zāļu un medicīnisko ierīču daudzumu, par atlikušo nepieciešamo daudzumu iesniedzējs samaksā no saviem līdzekļiem un bez maksas piegādā ārstniecības personai, kuras tiesības izrakstīt konkrētās zāles vai medicīniskās ierīces nosaka līgums starp attiecīgo ārstniecības iestādi un Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūru.

50.3 Šo noteikumu 50.2 punktā minēto līgumu ar iesniedzēju Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra slēdz pēc tam, kad saņemts šo noteikumu 42.1 punktā minētais Zāļu cenu valsts aģentūras lēmums, kurā norādīts konkrētu zāļu vai medicīnisko ierīču daudzums vai konkrētu pacientu skaits gadā, un kam pievienots ārstēšanas izmaksu aprēķins un kopējā nepieciešamā finansējuma aprēķins.

50.4 Šo noteikumu 42.1 punktā minēto zāļu izrakstīšanu drīkst uzsākt, ievērojot šādus nosacījumus:

50.41. Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra ar iesniedzēju noslēgusi šo noteikumu 50.2 punktā minēto līgumu;

50.4 2. attiecīgās ārstniecības nozares speciālistu konsilijs ir pieņēmis lēmumu par konkrēto zāļu vai medicīniskās preces lietošanas nepieciešamību konkrētajam pacientam, lēmumā norādot diagnozi, diagnozes kodu saskaņā ar SSK - 10.redakciju, zāļu nosaukumu un devu, zāļu lietošanas nepieciešamības pamatojumu un ieteicamo kursa ilgumu. Ārstu konsilijs nosūta lēmumu Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūrai. Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra lēmumu reģistrē un informē šo noteikumu 50.2punktā minēto ārstniecības personu par iespējām izrakstīt konkrētas zāles vai medicīniskās ierīces. Ja šo noteikumu 50.2 punktā minētajā līgumā noteiktais zāļu vai medicīnisko ierīču daudzums, par kuru maksā no zāļu iegādes izdevumu kompensācijai piešķirtajiem līdzekļiem, ir pārsniegts, Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra reģistrē attiecīgās ārstniecības nozares speciālistu konsilija lēmumu un nosūta iesniedzējam, informējot par ārstniecības personu, kurai iesniedzējs piegādā konkrētajam pacientam nepieciešamās zāles vai medicīniskās ierīces.

50.5 Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra par katrām zālēm un medicīniskajām ierīcēm, par kurām pieņemts šo noteikumu 42.1punktā minētais lēmums, veic uzskaiti, norādot pacientu, kam zāļu iegādes izdevumi tiek kompensēti, kā arī ārstniecības personu, kas attiecīgās zāles izraksta.

50.6 Ja pacients pārtraucis attiecīgo zāļu lietošanu, šo noteikumu 50.2punktā minētā ārstniecības persona ne vēlāk kā 30dienu laikā par to informē Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūru.

50.7 Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra nosūta šo noteikumu 50.2 punktā minētā līguma kopiju Zāļu cenu valsts aģentūrai."

12. Izteikt 53.punktu šādā redakcijā:

"53. Kompensējamo zāļu sarakstā iekļautās zāles un medicīniskās ierīces uz īpašās receptes veidlapas izraksta ārsts, kuram šādas tiesības ir noteiktas saskaņā ar līgumu starp ārstniecības iestādi un Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūru."

13. Izteikt 56.punktu šādā redakcijā:

"56. Aptieka, kura ir līgumattiecībās ar Veselības obligātās apdroši­nāšanas valsts aģentūru, izsniedz zāles un medicīniskās ierīces, kuru iegādes izdevumi tiek daļēji vai pilnīgi segti no zāļu iegādes izdevumu kompensācijai piešķirtajiem līdzekļiem."

14. Papildināt noteikumus ar 56.1 punktu šādā redakcijā:

"56.1 Aptieka nodrošina kompensējamo zāļu sarakstā iekļauto zāļu un medicīnisko ierīču izsniegšanu ne vēlāk kā divu dienu laikā pēc īpašās receptes saņemšanas."

15. Aizstāt 59.punktā vārdus "nosaka aptiekā" ar vārdiem "nosaka aptieka atbilstoši šiem noteikumiem".

16. Aizstāt 61.punkta ievaddaļā vārdus "kurā apstiprināta diagnoze un zāļu lietošanas nepieciešamība" ar vārdiem "kurā norādīta diagnoze, diagnozes kods saskaņā ar SSK - 10.redakciju, zāļu nosaukums un deva, zāļu lietošanas nepieciešamības pamatojums un ieteicamais kursa ilgums".

17. Svītrot 67.punktu.

18. Izteikt 1.pielikuma 18.2.apakšpunktu šādā redakcijā:

"18.2.

Kakla un rumpja ievainojuma sekas

T91.1; T91.2; T91.3

90"

19. Aizstāt 3.pielikumā tabulas otrās ailes virsrakstā vārdus "Zāļu ražotāja cena (latos)" ar vārdiem "Ražotāja cena (latos)".

20. Aizstāt 4.pielikumā tabulas trešās ailes virsrakstā vārdus "Korekcijas koeficients (%)" ar vārdiem "Korekcijas koeficients".

21. Papildināt 6.pielikumu ar 2.20., 2.21. un 2.22.apakšpunktu šādā redak­cijā:

"2.20.

T91.1

Mugurkaulāja lūzuma sekas

2.21.

T91.2

Citu krūškurvja un iegurņa lūzumu sekas

2.22.

T91.3

Muguras smadzeņu bojājuma sekas".

Ministru prezidents A.Kalvītis

Veselības ministrs G.Bērziņš

 

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi Ministru kabineta 2005.gada 14.jūnija noteikumos Nr.418 "Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto .. Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 1035Pieņemts: 27.12.2005.Stājas spēkā: 31.12.2005.Zaudē spēku: 15.11.2006.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 210, 30.12.2005.
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Grozītais
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
124839
31.12.2005
87
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)