Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Starptautisko līgumu uzskaiti veic Ārlietu ministrija. Starptautisko līgumu pamatteksti netiek apvienoti ar tajos izdarītajiem grozījumiem.

Deklarācija par Starptautiskās tiesas obligātās jurisdikcijas atzīšanu

1. Latvijas Republikas valdība atzīst kā obligātu ipso facto bez īpašas vienošanās un ar savstarpīguma noteikumu Starptautiskās tiesas jurisdikciju saskaņā ar Starptautiskās tiesas statūtu 36. panta 2. punktu līdz paziņojuma sniegšanai par atzīšanas izbeigšanu pār visiem strīdiem, kas cēlušies pēc datuma, kad šī deklarācija ir iesniegta Apvienoto Nāciju Organizācijas ģenerālsekretāram, attiecībā uz situācijām vai faktiem pēc šī datuma, kas nav:

(i) jebkurš strīds, par kuru puses vienojušās vai vienojas izmantot citu miermīlīgu risinājuma metodi, kas paredz saistoša lēmuma pieņemšanu;

(ii) jebkurš strīds, kas skar līgumu, kas paredz vai nu izmantot miermīlīgu risinājuma metodi ar saistoša lēmuma pieņemšanu vai ievērošanas uzraudzības mehānismu neatkarīgi no tā, vai tie nodrošina pieeju pusēm vai jebkurām citām personām, vai organizācijām;

(iii) jebkurš strīds, kas attiecas uz, izceļas no vai ir saistīts ar bruņoto spēku izvietošanu ārvalstīs, iesaistīšanos šādā izvietošanā vai attiecīgiem lēmumiem, vai attiecas uz, izceļas no vai ir saistīts ar Latvijas Republikas teritorijas, tai skaitā tās gaisa telpas, kā arī Latvijas suverēnajām tiesībām un jurisdikcijai pakļautās jūras teritorijas izmantošanu militārām vajadzībām;

(iv) jebkurš strīds, attiecībā uz ko jebkura strīda puse ir atzinusi Starptautiskās tiesas obligātu jurisdikciju tikai attiecībā uz šo strīdu vai tikai tā dēļ; vai ja Starptautiskās tiesas obligātās jurisdikcijas atzīšana no jebkuras strīda puses ir deponēta vai ratificēta mazāk nekā divpadsmit mēnešus pirms prasības iesniegšanas strīda risināšanai Starptautiskajā tiesā;

(v) jebkura prasība vai strīds, kurā iesaistītā valsts vai valstis nav rakstiski darījušas zināmu Latvijas Republikai par šo prasījumu vai strīdu, tai skaitā par nodomu sniegt prasību vai strīdu Starptautiskajā tiesā pēc nespējas rast draudzīgu risinājumu, vismaz sešus mēnešus pirms prasības vai strīda iesniegšanas Starptautiskajā tiesā.

2. Latvijas Republikas valdība arī patur tiesības jebkurā laikā ar paziņojumu Apvienoto Nāciju Organizācijas ģenerālsekretāram līdz ar paziņošanas brīdi pievienot, grozīt vai atsaukt jebkuru no iepriekš minētajām vai pēc tam pievienotajām atrunām.

3. Šī deklarācija aizvieto Latvijas Republikas valdības vārdā veikto deklarāciju pie Pastāvīgās Starptautiskās tiesas statūtiem 1935. gada 31. janvārī, kas stājās spēkā 1935. gada 26. februārī.

To apliecinot, es, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, esmu parakstījis šo deklarāciju un apstiprinājis to ar zīmogu.

Rīgā, 2019. gada __.________

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

 
Tiesību akta pase
Statuss:
Spēkā esošs
Spēkā esošs
Starpt. org.:
Veids:
 starptautisks dokuments
 daudzpusējs
Stājas spēkā:
 24.09.2019.
Pieņemšanas vieta: 
Rīga
Ratificēja:
 Ministru kabinets
Atruna: Nav
Deklarācija: Nav
Publicēts:
 "Latvijas Vēstnesis", 177, 30.08.2019.
Dokumenta valoda:
Saistītie dokumenti
  • Paziņojums par spēkā stāšanos
  • Citi saistītie dokumenti
1982
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)