Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Ministru kabineta sēdes protokola Nr.34 izraksts

Rīgā 2000.gada 1.augustā

27.§

Par minimālās mēneša darba algas paaugstināšanas ietekmi uz budžeta ieņēmumu un izdevumu daļu

Apspriešanā piedalījās: G.Bērziņš, E.Repše, K.Greiškalns, A.Požarnovs, J.Krūmiņš, R.Zīle, A.Bērziņš.

Nolēma:

1. Pieņemt zināšanai finansu ministra G.Bērziņa sniegto informāciju.

2. Atbalstīt priekšlikumu paaugstināt minimālo mēneša darba algu ar 2001.gada 1.jūliju (balsojumā par minimālās mēneša darba algas paaugstināšanu ar 2001.gada 1.janvāri: par - 4, pret - 2, atturas - 7).

3. Ministrijām pēc saskaņošanas ar Tieslietu ministriju un Finansu ministriju līdz 2000.gada 15.augustam iesniegt Ministru kabinetā grozījumus tiesību aktos, kuros paredzēt atteikšanos no izdevumu sasaistes ar minimālo mēneša darba algu.

4. Ministrijām sagatavot un nedēļas laikā iesniegt Finansu ministrijā priekšlikumus par grozījumiem valsts budžeta projekta "mērķa griestos" saistībā ar minimālās mēneša darba algas paaugstināšanu ar 2001.gada 1.jūliju.

5. Finansu ministrijai, ņemot vērā ministriju iesniegtos priekšlikumus, precizēt aprēķinus par valsts budžeta projekta "mērķa griestiem" un iesniegt jautājumu izskatīšanai Ministru kabineta sēdē š.g. 15.augustā.

32.§

Valsts investīciju programmas projekts 2001.-2003.gadam

Apspriešanā piedalījās: A.Kalvītis, G.Bērziņš, A.Gorbunovs, A.Požarnovs, K.Pētersone, Ģ.V.Kristovskis, R.Zīle, I.Bērziņš, G.Kaņejeva, J.Krūmiņš, V.Andrējeva, V.Legzdiņš, I.Labucka, K.Greiškalns, V.Makarovs, A.Bērziņš.

Nolēma:

1. Pieņemt zināšanai, ka Valsts investīciju programmai kopumā jāatbilst valsts budžeta "mērķa griestos" apstiprinātajiem valsts pamatbudžeta izdevumiem investīcijām - ne vairāk kā 42,673 milj. latu (tai skaitā mērķdotācijas pašvaldībām - ne vairāk kā 9,627 milj. latu), valsts speciālā budžeta izdevumiem investīcijām - ne vairāk kā 30,265 milj. latu, valsts aizdevumu limits investīcijām - ne vairāk kā 26,566 milj. latu.

2. Ekonomikas ministrijai Valsts investīciju programmas projektā iekļautos projektus (kuriem projektā pieprasīts valsts pamatbudžeta finansējums) sagrupēt atsevišķās tabulās, ņemot vērā šādus principus:

2.1. projekti, kuri nav iekļauti likuma "Par Valsts budžetu 2000.gadam" 15.pielikumā norādītajās saistībās;

2.2. projekti, kuri iekļauti likuma "Par Valsts budžetu 2000.gadam" 15.pielikumā norādītajās saistībās, bet kuriem 2000.gadā nav bijis paredzēts finansējums;

2.3. projekti, kurus, pieņemot likumu "Par Valsts budžetu 2000.gadam", bija paredzēts pabeigt 2000.gadā;

2.4. projekti, kuriem nav izstrādāta un apstiprināta normatīvajos aktos noteiktā būvniecības dokumentācija;

2.5. pašvaldību projekti, kuriem 2000.gadā nav bijis vai 2001.gadā nav plānots līdzfinansējums.

3. Ekonomikas ministrijai, sagatavojot Valsts investīciju programmas projekta pamatdaļu, atstāt tajā projektus, kuri nav minēti šī protokollēmuma 2.punktā, kā arī nodrošināt, ka tiek ievērots katram projektam noteiktais saistību apjoms.

4. Noteikt, ka iekļaušanai Valsts investīciju programmā ir šādas prioritātes:

4.1. projekti, kuriem paredzēts Eiropas Savienības ISPA, PHARE un SAPARD fondu līdzfinansējums 2001.gadā un turpmākajiem gadiem;

4.2. būvniecības projekti, kuriem ir izstrādāta un apstiprināta normatīvajos aktos noteiktā būvniecības dokumentācija;

4.3. pašvaldību projekti, kuri ir jau sagatavoti un kuriem ir pašvaldību līdzfinansējums.

5. Ministriju valsts sekretāriem nodrošināt šī protokollēmuma 2.4. un 4.2.apakšpunkta izpildei nepieciešamās informācijas iesniegšanu Ekonomikas ministrijā.

6. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram V.Makarovam nodrošināt nepieciešamo ministrijas speciālistu iesaistīšanu šī protokollēmuma 2.4. un 4.2.apakšpunkta izpildē.

7. Ekonomikas ministrijai iekļaut atsevišķā tabulā jaunos būvniecības projektus, kuriem tiek pieprasīts finansējums projektēšanai.

8. Ekonomikas ministrijas valsts sekretāram K.Gerhardam kopīgi ar pārējo ministriju valsts sekretāriem un īpašu uzdevumu ministru sekretariātu vadītājiem sagatavot priekšlikumus par Valsts investīciju programmas projekta pamatdaļas papildināšanu, ņemot vērā šī protokollēmuma 4.punktā minētās prioritātes un 1.punktā noteiktos limitus (atsevišķa tabula).

9. Ministrijām ar Finansu ministrijas starpniecību iesniegt Valsts kasē izvērtēšanai priekšlikumus par valdības sniedzamajiem galvojumiem.

10. Ekonomikas ministrijai iesniegt Valsts investīciju programmas projekta pamatdaļu kopā ar tabulām izskatīšanai Ministru kabineta sēdē š.g. 15.augustā.

 

36.§

Par dotācijām dzelzceļa pasažieru pārvadājumiem

Apspriešanā piedalījās: A.Gorbunovs, G.Bērziņš, A.Bērziņš.

Nolēma:

1. Pieņemt zināšanai satiksmes ministra A.Gorbunova ziņojumu par dotācijām dzelzceļa pasažieru pārvadājumiem.

2. Valsts pamatbudžeta izdevumu "mērķa griestos" 2001.gadam paredzēt Satiksmes ministrijai papildu finansu līdzekļus dotācijām dzelzceļa pasažieru pārvadājumiem.

3. Satiksmes ministrijai kopīgi ar Ekonomikas ministriju un Finansu ministriju sagatavot (pamatojoties uz attiecīgu biznesa plānu) likumprojektu par grozījumiem likumā "Par valsts budžetu 2000.gadam", paredzot mainīt galvojumu valsts akciju sabiedrības "Latvijas dzelzceļš" kredītam 1689000 latu apmērā un novirzīt to elektrovilcienu remontam.

4. Satiksmes ministrijai iesniegt Valsts kancelejā Ministru prezidenta rīkojuma projektu par darba grupas izveidi valsts un pašvaldību pasūtījuma īstenošanas kārtības izstrādāšanai. Darba grupas sastāvā iekļaut Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Satiksmes ministrijas, Finansu ministrijas un pašvaldību pārstāvjus.

5. Satiksmes ministrijai izvērtēt jautājumu par menedžmenta efektivitāti dzelzceļa pasažieru pārvadājumu jomā.

Ministru prezidents A.BĒRZIŅŠ

Valsts kancelejas direktora vietā - direktora vietniece tiesību aktu lietās A.Kveska

 

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Ministru kabineta sēdes protokola Nr.34 izraksts Izdevējs: Ministru kabinets Veids: protokola izraksts Numurs: 34Pieņemts: 01.08.2000.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 278/280, 04.08.2000.
9544
674
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)