Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.
Ministru kabineta noteikumi Nr.589

Rīgā 2004.gada 13.jūlijā (prot. Nr.42 16.§)
Grozījumi Ministru kabineta 2003.gada 25.februāra noteikumos Nr.94 "Aizsargjoslu noteikšanas metodika ūdens akvatorijās augšpus un lejpus aizsprostiem"
Izdoti saskaņā ar Aizsargjoslu likuma 59.panta pirmo daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2003.gada 25.februāra noteikumos Nr.94 "Aizsargjoslu noteikšanas metodika ūdens akvatorijās augšpus un lejpus aizsprostiem" (Latvijas Vēstnesis, 2003, 45.nr.) šādus grozījumus:

1. Aizstāt 8.punktā vārdus "aizsprostu un to" ar vārdiem "aizsprosta un tā".

2. Izteikt 10.punktu šādā redakcijā:

"10. Aizsprosta aizsargjoslā drīkst veikt darbus, kas nav aizliegti Aizsargjoslu likumā, ja ir saņemta aizsprosta īpašnieka vai tiesiskā valdītāja rakstiska atļauja. Ja aizsprosta īpašnieks vai tiesiskais valdītājs uzskata par nepieciešamu, darbus veic aizsprosta īpašnieka, tiesiskā valdītāja vai tā pilnvarotas personas uzraudzībā. Atļauja nav nepieciešama glābšanas darbiem, avāriju novēršanas un to seku likvidēšanas darbiem, kā arī valsts un pašvaldības institūciju pārstāvjiem iebraukšanai B un C drošuma klasei atbilstošo hidroelektrostaciju aizsprostu un ar hidroelektrostacijām nesaistītu aizsprostu akvatoriju aizsargjoslās kontroles nodrošināšanai."

3. Izteikt 12.punktu šādā redakcijā:

"12. Ja aizsargjoslā, kuras kopgarums gar krastu un aizsprostu ir 200 m vai mazāks, iebraukšana ar peldlīdzekli augšpus aizsprosta apdraud cilvēku drošību, aizsprosta īpašnieks vai tiesiskais valdītājs nodrošina aizsargjoslu augšpus aizsprosta pret iebraukšanu tajā, novietojot uz aizsargjoslas robežas akvatorijā peldošu vai citādu šķērsli, kā arī nožogojot krastu (dambi, aizsprostu). Peldoša šķēršļa atrašanās akvatorijā ir obligāta no 1.aprīļa (vai ne vēlāk kā nedēļu pēc ledus izkušanas) līdz 1.novembrim."

4. Izteikt V nodaļas nosaukumu šādā redakcijā:

"V. Aizsargjoslu uzturēšana un to stāvokļa kontrole".

5. Papildināt V nodaļu ar 14.1 un 14.2 punktu šādā redakcijā:

"14.1 Pašvaldībai, Valsts būvinspekcijai, Vides valsts inspekcijai un reģionālajai vides pārvaldei atbilstoši kompetencei ir tiesības kontrolēt kārtību aizsargjoslā. Lai nodrošinātu kontroli, pašvaldības institūciju, Vides valsts inspekcijas un reģionālās vides pārvaldes amatpersonas drīkst iebraukt ar peldlīdzekļiem B un C drošuma klasei atbilstošo hidroelektrostaciju aizsprostu un ar hidroelektrostacijām nesaistītu aizsprostu akvatoriju aizsargjoslās bez aizsprosta īpašnieka vai tiesiskā valdītāja atļaujas.

14.2 Pašvaldības institūcijas, Vides valsts inspekcija un reģionālā vides pārvalde iebraukšanu A drošuma klasei atbilstošo hidroelektrostaciju aizsprostu akvatoriju aizsargjoslās kontroles nodrošināšanai saskaņo ar aizsprosta īpašnieku, tiesisko valdītāju vai tā pilnvarotu personu."

6. Izteikt 15.punktu šādā redakcijā:

"15. Ja aizsargjoslas kopgarums gar krastu un aiz akvatorijas augšpus aizsprosta pārsniedz 200 m, aizsargjoslas robežu akvatorijā apzīmē ar sarkanām bojām, kuras uzstāda ne tālāk kā 100 m vienu no otras. Boju atrašanās akvatorijā ir obligāta no 1.aprīļa (vai ne vēlāk kā nedēļu pēc ledus izkušanas) līdz 1.novembrim. Ja aizsargjoslas kopgarums gar krastu un aiz akvatorijas augšpus aizsprosta ir 200 m vai mazāks, aizsargjoslu apzīmē ar zīmēm, kuras izgatavo saskaņā ar šo noteikumu pielikumā noteiktajiem paraugiem un novieto uz aizsargjoslas robežas abos krastos 1,5-2 m augstumā no zemes."

Ministru prezidents I.Emsis

Ekonomikas ministrs J.Lujāns
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi Ministru kabineta 2003.gada 25.februāra noteikumos Nr.94 "Aizsargjoslu noteikšanas metodika .. Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 589Pieņemts: 13.07.2004.Stājas spēkā: 17.07.2004.Zaudē spēku: 18.11.2011.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 112, 16.07.2004.
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Grozītais
  • Izdoti saskaņā ar
91250
17.07.2004
87
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)