Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Skatīt Ministru kabineta 2001. gada 10. jūlija noteikumus Nr. 310 "Kārtība, kādā personas šķērso Latvijas Republikas valsts robežu".

Ministru kabineta noteikumi Nr.222

Rīgā 2000.gada 4.jūlijā (prot. Nr.30, 34.§)

Kārtība, kādā bērns šķērso Latvijas Republikas valsts robežu

Izdoti saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likuma 76.panta otro daļu

1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā Latvijas Republikā pastāvīgi dzīvojošs bērns, kam ir Latvijas Republikas valstiskā piederība (turpmāk - bērns), šķērso Latvijas Republikas valsts robežu (turpmāk - valsts robeža), izceļojot uz ārvalstīm.

2. Bērns var šķērsot valsts robežu, valsts robežas šķērsošanas vietā uzrādot derīgu ceļošanas dokumentu un šajos noteikumos minētos dokumentus .

3. Bērns var šķērsot valsts robežu patstāvīgi, valsts robežas šķērsošanas vietā uzrādot abu vecāku vai viena no tiem, vai aizbildņa notariāli apliecinātu piekrišanu.

4. Ja viens no bērna vecākiem ir ārvalstnieks vai bezvalstnieks, bērns var šķērsot valsts robežu patstāvīgi, valsts robežas šķērsošanas vietā uzrādot otra no vecākiem notariāli apliecinātu piekrišanu.

5. Bērns var šķērsot valsts robežu abu vecāku vai viena no tiem pavadībā, valsts robežas šķērsošanas vietā uzrādot derīgu vecāku ceļošanas dokumentu ar atzīmi par vecāku un bērna radniecību vai bērna dzimšanas apliecību.

6. Ja viens no bērna vecākiem ir ārvalstnieks vai bezvalstnieks un bērns šķērso valsts robežu viņa pavadībā, valsts robežas šķērsošanas vietā uzrāda derīgu vecāku ceļošanas dokumentu ar atzīmi par vecāku un bērna radniecību vai bērna dzimšanas apliecību, kā arī otra no vecākiem notariāli apliecinātu piekrišanu.

7. Šo noteikumu 6.punktā minētā piekrišana nav nepieciešama, ja tas no bērna vecākiem, kas pavada bērnu, valsts robežas šķērsošanas vietā uzrāda dokumentu, kas apliecina, ka viņš viens realizē vecāku varu pār bērnu.

8. Bērns var šķērsot valsts robežu aizbildņa pavadībā, valsts robežas šķērsošanas vietā uzrādot bāriņtiesas (pagasttiesas) izdotu aizbildņa apliecību vai lēmuma par aizbildnības nodibināšanu notariāli apliecinātu kopiju.

9. Bērns var šķērsot valsts robežu viena no vecākiem (aizbildņa) pilnvarotas personas pavadībā, valsts robežas šķērsošanas vietā uzrādot vismaz viena no vecākiem (aizbildņa) notariāli apliecinātu pilnvaru.

10. Ja viens no bērna vecākiem ir ārvalstnieks vai bezvalstnieks un bērns šķērso valsts robežu pilnvarotas personas pavadībā, valsts robežas šķērsošanas vietā uzrāda otra no vecākiem notariāli apliecinātu pilnvaru.

11. Šo noteikumu 4.punktā minēto piekrišanu un 10.punktā minēto pilnvaru var dot arī tas no bērna vecākiem, kurš ir ārvalstnieks vai bezvalstnieks, ja valsts robežas šķērsošanas vietā tiek papildus uzrādīts dokuments, kas apliecina, ka viņš viens realizē vecāku varu pār bērnu.

12. Šo noteikumu 4. un 6.punktā minēto piekrišanu un 10.punktā minēto pilnvaru var dot arī bāriņtiesa (pagasttiesa), ja otrs no vecākiem nav sasniedzams vai atsakās dot piekrišanu un ir iesniegti šo noteikumu 16.punktā minētie dokumenti.

13. Ja pilnvaras (piekrišanas) devēja uzvārds nesakrīt ar bērna uzvārdu, šo noteikumu 3., 4., 9. un 10.punktā noteiktajos gadījumos valsts robežas šķērsošanas vietā papildus uzrāda bērna dzimšanas apliecību.

14. Bārenis vai bez vecāku gādības palicis bērns var šķērsot valsts robežu patstāvīgi vai bērnu aprūpes un audzināšanas iestādes vadītāja (audžuģimenes vai viena no audžuvecākiem) pavadībā, valsts robežas šķērsošanas vietā uzrādot derīgu lēmumu par atļauju bērnam šķērsot valsts robežu, ko izsniegusi bāriņtiesa (pagasttiesa), ar kuras lēmumu bērns ievietots bērnu aprūpes un audzināšanas iestādē vai nodots audžuģimenei.

15. Bārenis vai bez vecāku gādības palicis bērns var šķērsot valsts robežu bērnu aprūpes un audzināšanas iestādes vadītāja (audžuģimenes vai viena no audžuvecākiem) pilnvarotas personas pavadībā, valsts robežas šķērsošanas vietā uzrādot lēmumu par atļauju bērnam šķērsot valsts robežu, ko izsniegusi bāriņtiesa (pagasttiesa), ar kuras lēmumu bērns ievietots bērnu aprūpes un audzināšanas iestādē vai nodots audžuģimenei, kā arī bērnu aprūpes un audzināšanas iestādes vadītāja (audžuģimenes vai viena no audžuvecākiem) notariāli apliecinātu pilnvaru.

16. Lai saņemtu bāriņtiesas (pagasttiesas) lēmumu par atļauju bērnam šķērsot valsts robežu, bērnu aprūpes un audzināšanas iestādes vadītājs (audžuģimene vai viens no audžuvecākiem) bāriņtiesā (pagasttiesā) iesniedz:

16.1. iesniegumu, kurā norādīts bērna vārds, uzvārds, personas kods (tās personas vārds, uzvārds, personas kods un dzīvesvieta, kas pilnvarota pavadīt bērnu), valsts vai valstis, uz kurām izceļo bērns, paredzamais bērna uzturēšanās ilgums ārvalstīs un ceļošanas mērķis;

16.2. ja bērnu uz ārvalstīm aicina ārvalsts valsts institūcija vai nevalstiskā organizācija, šīs institūcijas (organizācijas) reģistrācijas dokumentus kopā ar notariāli apliecinātu tulkojumu latviešu valodā un noteiktas formas apliecinājumu ( apostille ) vai legalizāciju un izsaukumu, kurā norādīts, kas, uz kādu laiku un ar kādu mērķi tiek aicināts uz ārvalstīm, kas gādās par bērna uzturēšanos un drošību ārvalstīs, kā tiks nodrošināta bērna atgriešanās Latvijā.

Ministru prezidents A.BĒRZIŅŠ

Tieslietu ministre I.Labucka

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Kārtība, kādā bērns šķērso Latvijas Republikas valsts robežu Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 222Pieņemts: 04.07.2000.Stājas spēkā: 08.07.2000.Zaudē spēku: 14.07.2001.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 252/254, 07.07.2000.
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
8725
08.07.2000
87
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)