Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Valsts budžeta revīzijas departamenta Kolēģijas lēmums Nr.5.1-2-30/00

Rīgā 2000.gada 31.maijā

Par revīzijas rezultātiem Jelgavas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē

Valsts kontroles Valsts budžeta revīzijas departamenta kolēģija: departamenta direktore G.Kalniņa-Priede un kolēģijas locekļi R.Bērziņa, B.Breidaks, M.Prāma un R.Zonenbergs izskatīja revīzijas materiālus par rīcību ar valsts budžeta programmu un apakšprogrammu izpildes nodrošināšanai paredzēto valsts mantu un naudas līdzekļiem Jelgavas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē 1999.gadā un

konstatēja:

Jelgavas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes darbību atbilstoši Iekšlietu ministrijas apstiprinātajam finansēšanas plānam nodrošina finansējums no valsts budžeta. Kopējie ieņēmumi 1999.gadā bija plānoti Ls 819 763, tai skaitā dotācija no vispārējiem ieņēmumiem Ls 670 713, īpašiem mērķiem iezīmētie ieņēmumi Ls 123 050, un pašu ieņēmumi Ls 26 000.

Jelgavas pilsētas un rajona Policijas nodaļā no 1999.gada 29.septembra līdz 1.oktobrim Valsts policija veica inspektorpārbaudi par laika periodu no 1998.gada 1.janvāra līdz 1999.gada 1.septembrim. Inspektorpārbaudes rezultāti norāda, ka Jelgavas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē, būtiski pārkāpumi darba organizācijā nav konstatēti. Nepilnības grāmatvedības uzskaitē, kas konstatētas revīzijā ka nav grāmatvedības apraksta un tā sastāvdaļas - grāmatvedības dokumentu apgrozības shēmas un aprites grafika, pamatlīdzekļiem nav piešķirti inventāra numuri, dažādiem ieroču veidiem nav izrakstītas atsevišķas inventāra kartītes, nemateriāls ieguldījums uzskaitīts kā pamatlīdzeklis, laikā līdz revīzijas materiālu izskatīšanai kolēģijā, daļēji ir novērstas.

Izpildot Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksa 257.panta prasības par mantu un dokumentu izņemšanu, Jelgavas pilsētas un rajona Policijas pārvalde 1997.gada 1.februārī un 1998.gada 1.decembrī noslēdza līgumu ar SIA "Tranzīts" par avārijas - tehniskā automobīļa pakalpojumiem un speciālā maksas stāvlaukuma izmantošanu, lai transportētu un novietotu transporta līdzekļus, kuri aizturēti par ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu un citiem administratīvajiem pārkāpumiem, vai cietuši satiksmes negadījumos. Līgumā paredzēts, ka SIA "Tranzīts" nodrošina avārijas-tehniskā automobīļa ierašanos pēc Ceļu policijas izsaukuma un aizturēto transportu novieto stāvlaukumā, saņemot samaksu par sniegtajiem pakalpojumiem no aizturēto transporta līdzekļu īpašniekiem. Revīzija konstatēja, ka SIA "Tranzīts" 1999.gada 5.janvārī ar maksājuma uzdevumu Nr.1 ir pārskaitījusi Jelgavas pilsētas un rajona Policijas pārvaldei Ls 1200. Jelgavas pilsētas un rajona Policijas pārvalde šos līdzekļus iegrāmatoja kā ieņēmumus par sniegtajiem maksas pakalpojumiem, kaut tādus nav sniegusi. 1999.gada marta mēnesī SIA "Tranzīts" apmaksāja Jelgavas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes pirkumu (automašīna VAZ-21083) Ls 2500 apmērā. Kolēģija atzīst, ka Jelgavas pilsētas un rajona Policijas pārvalde naudas līdzekļus Ls 1200 un Ls 2500 no SIA "Tranzīts" ir pieņēmusi nelikumīgi, par ko nosakāms uzrēķins.

No ierindas un komandējošā sastāva personām, kuras atbrīvotas no dienesta iekšlietu iestādēs sakarā ar zvēresta laušanu, disciplīnas neievērošanu, notiesāšanu par nozieguma izdarīšanu, neatbilstību dienestam pēc atestācijas vai pēc paša vēlēšanās, netiek izņemtas policijas formas tērpa virsdrēbes, aprobežojoties ar to atlikušās lietošanas vērtības iekasēšanu. Policijas formas tērpa virsdrēbju izņemšanu no iekšlietu dienesta atbrīvotām personām paredzēja ar Iekšlietu ministrijas 1995.gada 20.janvārī ar pavēli Nr.25 apstiprinātais "Nolikums par Latvijas republikas iekšlietu iestāžu darbinieku formas tērpu". Šajā nolikumā ar 1998.gada 15.maija pavēli Nr.229 izdarītas izmaiņas, saskaņā ar kurām atbrīvotām personām formas tērpi nav izņemami. Kolēģija atzīst, ka šāda rīcība ar policijas formas tērpiem nav pieļaujama, par ko nepieciešams paziņot iekšlietu ministram.

Kolēģijas sēdē piedalījās un paskaidrojumus sniedza Valsts policijas Finansu plānu pārvaldes priekšnieks O.Āboliņš.

Pamatojoties uz likuma "Par Valsts kontroli" 33.panta 3.punktu un saskaņā ar Valsts kontroles revīzijas reglamenta 54., 55., 59. un 64. pantu, Valsts kontroles Valsts budžeta revīzijas departamenta kolēģija

nolēma:

1. Noteikt uzrēķinu Jelgavas pilsētas un rajona Policijas pārvaldei Ls 3700 apmērā, kas ieskaitāma valsts budžetā.

2. Par rīcību ar policijas formas tērpiem, paziņot iekšlietu ministram.

3. Pieprasīt no Jelgavas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes novērst revīzijā konstatētos pārkāpumus un par veiktajiem pasākumiem paziņot Valsts kontrolei līdz 2000.gada 30.jūnijam.

4. Revīziju lietā Nr.5.1-2-30 slēgt.

Lēmumu var pārsūdzēt Valsts kontroles padomē mēneša laikā no lēmuma paziņošanas dienas, iesniedzot sūdzību Valsts kontroles Valsts budžeta revīzijas departamentā.

Departamenta direktore G.Kalniņa-Priede

Kolēģijas locekļi: R.Bērziņa, B.Breidaks, M.Prāma, R.Zonenbergs

 

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par revīzijas rezultātiem Jelgavas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Valsts kontrole Veids: lēmums Numurs: 5.1-2-30/00Pieņemts: 31.05.2000.Stājas spēkā: 31.05.2000.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 247/249, 04.07.2000.
8632
31.05.2000
136
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"