Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi likumā "Par darbinieku aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā"

Izdarīt likumā "Par darbinieku aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā" (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2002, 2.nr.; 2003, 22.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 3.panta pirmo daļu šādā redakcijā:

"(1) No darbinieku prasījumu garantiju fonda līdzekļiem apmierina to personu prasījumus, kuras ir bijušas vai ir darba tiesiskajās attiecībās ar darba devēju, kas pasludināts par maksātnespējīgu, ja minētie prasījumi ir iekļauti kreditoru sapulces apstiprinātajā atzīto nenodrošināto kreditoru prasījumu sarakstā."

2.  4.pantā:

izslēgt 6.punktu;

papildināt pantu ar otro daļu šādā redakcijā:

"(2) No darbinieku prasījumu garantiju fonda līdzekļiem apmierina prasījumus par tiem valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu un iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksājumiem, kuri saistīti ar šajā pantā minētajām izmaksām.";

uzskatīt līdzšinējo panta tekstu par pirmo daļu.

3.  5.pantā:

izteikt pirmās daļas 4. un 5.punktu šādā redakcijā:

"4) atlaišanas pabalstu likumā noteiktajā minimālajā apmērā;

5) kaitējuma atlīdzību par visu nesamaksāto laikposmu;";

papildināt pirmo daļu ar 6.punktu šādā redakcijā:

"6) kaitējuma atlīdzības summu par trim gadiem uz priekšu.";

papildināt pantu ar trešo daļu šādā redakcijā:

"(3) Darbinieku prasījumi par kaitējuma atlīdzību sakarā ar nelaimes gadījumu darbā vai arodslimību tiek apmierināti, ja nelaimes gadījums darbā noticis vai arodslimība iegūta līdz 1997.gada 1.janvārim, kā arī gadījumā, ja bijušajam darbiniekam, kurš nav uzskatāms par apdrošināto personu saskaņā ar likumu "Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām", arodslimība, kuras cēlonis ir šā darbinieka veiktais darbs kaitīgos darba apstākļos līdz 1997.gada 1.janvārim, konstatēta pēc 1997.gada 1.janvāra."

4. Aizstāt 8.panta pirmajā daļā vārdu "finansu" ar vārdu "finanšu".

5. Papildināt 10.panta pirmo daļu ar teikumu šādā redakcijā:

"Administrators ir tiesīgs iesniegt Maksātnespējas administrācijai pieteikumus par darbinieku prasījumiem tikai tādā gadījumā, ja atzīto nenodrošināto kreditoru prasījumu saraksts ir apstiprināts kreditoru sapulcē, turklāt tikai līdz brīdim, kad tā pieņēmusi lēmumu par maksātnespējas procesa izbeigšanu."

6. 11.pantā:

izteikt pirmo, otro un trešo daļu šādā redakcijā:

"(1) Pēc darbinieku prasījumu apmierināšanai izmaksājamo summu apstiprināšanas Maksātnespējas administrācija valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, iedzīvotāju ienākuma nodokli un kaitējuma atlīdzības summu par trim gadiem uz priekšu ieskaita normatīvajos aktos noteiktajos budžetos, bet darbiniekiem izmaksājamās summas pārskaita administratoram maksātnespējīgā darba devēja kontā tālākai samaksai darbiniekiem.

(2) Pēc tam, kad izmaksātas apstiprinātās darbinieku prasījumu summas, Maksātnespējas administrācija iegūst:

1) prioritāro kreditoru pirmās kreditoru grupas kreditora tiesības saskaņā ar likumu "Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju";

2) apmierinātā kreditora tiesības saskaņā ar Kredītiestāžu likumu vai Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumu.

(3) Maksātnespējīgā darba devēja administratoram ir pienākums no maksātnespējīgā darba devēja līdzekļiem atmaksāt Maksātnespējas administrācijai naudas līdzekļus, kurus tā izmaksājusi darbiniekiem viņu prasījumu apmierināšanai. Administrators, apmierinot vienas grupas kreditoru prasījumus, vispirms Maksātnespējas administrācijai atmaksā naudas līdzekļus, kurus tā piešķīrusi darbinieku prasījumu apmierināšanai.";

aizstāt piektajā daļā vārdus "Maksātnespējas administrācijas izmaksāto summu" ar vārdiem "darbinieku prasījumu apmierināšanai Maksātnespējas administrācijas izmaksāto vai izmaksājamo summu".

7. Izteikt pārejas noteikumu 1. un 2.punktu šādā redakcijā:

"1. Līdz 2004.gada 31.decembrim šā likuma 5.panta pirmās daļas 1., 2., 3. un 4.punktā minēto apmierināmo darbinieku prasījumu, ar tiem saistīto valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu darbinieka daļas un iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksājumu kopsumma nedrīkst pārsniegt 1000 latus par vienu darbinieku.

2. Šā likuma noteikumi nav attiecināmi uz tiem darbiniekiem, par kuru darba devēja maksātnespējas stāvokļa risinājumu lēmums ir pieņemts līdz šā likuma spēkā stāšanās dienai."

8. Papildināt likumu ar informatīvu atsauci uz Eiropas Savienības direktīvu šādā redakcijā:

"Informatīva atsauce uz Eiropas Savienības direktīvu

Likumā iekļautas tiesību normas, kas izriet no direktīvas 80/987/EEC."

Likums Saeimā pieņemts 2003.gada 18.decembrī. 

Valsts prezidente V.Vīķe-Freiberga

Rīgā 2004.gada 7.janvārī

 

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi likumā "Par darbinieku aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā" Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Saeima Veids: likums Pieņemts: 18.12.2003.Stājas spēkā: 21.01.2004.Tēma: Maksātnespēja; Darba tiesībasPublicēts: Latvijas Vēstnesis, 2, 07.01.2004.; Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2, 29.01.2004.
Saistītie dokumenti
  • Grozītais
  • Anotācija / tiesību akta projekts
82756
21.01.2004
84
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)