Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Latvijas Bankas padomes lēmums Nr. 107/10

Rīgā 2003. gada 13. novembrī

Par ""Mēneša pārskata par fizisko personu noslēgtajiem līgumiem darbam ārvalstīs" sagatavošanas noteikumu" apstiprināšanu

Latvijas Bankas padome nolemj:

1. Apstiprināt ""Mēneša pārskata par fizisko personu noslēgtajiem līgumiem darbam ārvalstīs" sagatavošanas noteikumus" (pielikumā).

2. Atcelt Latvijas Bankas padomes 1999. gada 16. septembra lēmumu Nr. 62/2 "Par ""Pārskata par fizisko personu noslēgtajiem līgumiem darbam ārvalstīs" sagatavošanas noteikumu" apstiprināšanu".

3. Noteikt, ka lēmums stājas spēkā ar 2004. gada 1. janvāri.

Latvijas Bankas prezidents I. Rimšēvičs

 

"Mēneša pārskata par fizisko personu noslēgtajiem līgumiem darbam ārvalstīs" sagatavošanas noteikumi

"Mēneša pārskats par fizisko personu noslēgtajiem līgumiem darbam ārvalstīs" izveidots ar mērķi saņemt informāciju, lai nodrošinātu valsts maksājumu bilances sagatavošanu un publicēšanu atbilstoši starptautiskajiem standartiem un Eiropas Savienības normatīvajiem aktiem.

""Mēneša pārskata par fizisko personu noslēgtajiem līgumiem darbam ārvalstīs" sagatavošanas noteikumi" (tālāk tekstā - noteikumi) izstrādāti, pamatojoties uz Latvijas Republikas "Valsts statistikas likumu", likumu "Par Latvijas Banku" un saskaņā ar Starptautiskā valūtas fonda "Maksājumu bilances rokasgrāmatas" piektā izdevuma prasībām.

 

1. Lietotie termini

1.1. Pārskata sniedzējs uzņēmums - Latvijas Republikas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā reģistrēta juridiskā persona vai juridisko vai fizisko personu apvienība, kas savā vārdā un peļņas gūšanas nolūkā veic jebkuru sistemātisku un pastāvīgu darbību par atlīdzību.

 

2. Vispārīgie noteikumi

2.1. "Mēneša pārskatu par fizisko personu noslēgtajiem līgumiem darbam ārvalstīs" (UPDK 0620546; 1. pielikums; tālāk tekstā - pārskats) sagatavo pārskata sniedzēji uzņēmumi, kuri nodarbojas ar starpniecību Latvijas Republikas pilsoņu un pastāvīgo iedzīvotāju līgumu noslēgšanā ar ārvalstīs reģistrētiem darba devējiem un kuri iekļauti izlases apsekojumā.

2.2. Latvijas Bankas Statistikas pārvaldes Maksājumu bilances statistikas daļa rakstiski informē pārskata sniedzēju uzņēmumu par tā iekļaušanu izlases apsekojumā.

2.3. Pārskatu sagatavo:

2.3.1. papīra dokumenta veidā divos eksemplāros un vienu no tiem iesniedz Latvijas Bankai, bet otru glabā pārskata sniedzējā uzņēmumā vai

2.3.2. elektroniskā veidā (saskaņā ar Latvijas Bankas "Elektroniskā veidā iesniedzamo nebanku statistisko dokumentu sagatavošanas un iesniegšanas noteikumu" prasībām) un to pirms nosūtīšanas Latvijas Bankai saglabā pārskata sniedzēja uzņēmuma datorā vai izdrukā un saglabā papīra dokumenta veidā.

2.4. Pārskatā iekļauj informāciju par līgumiem darbam ārvalstīs (tālāk tekstā - līgums), kuri noslēgti vai lauzti pārskata (kalendārajā) mēnesī. Informāciju par iepriekšējos pārskata mēnešos noslēgtajiem vai lauztajiem līgumiem pārskatā atkārtoti neiekļauj.

2.5. Ja kādā no iepriekšējiem pārskatiem bijusi kļūda, pārskatu par attiecīgo pārskata mēnesi iesniedz atkārtoti, iekļaujot tajā visu informāciju.

 

3. Pārskata sagatavošana

3.1. Līguma darbības laiku mēnešos nosaka, pieņemot, ka mēnesī ir 30 līguma darbības dienu. Ja nav iespējams precīzi (veselos skaitļos) noteikt līguma darbības laiku mēnešos, to noapaļo, pieņemot, ka mēnesī ir 16 un vairāk (līdz 30) līguma darbības dienu. Piemēram:

3.1.1. ja līguma darbības laiks ir 2 mēneši un 15 dienu, pārskatā norāda, ka līguma darbības laiks ir 2 mēneši;

3.1.2. ja līguma darbības laiks ir 2 mēneši un 16 dienu, pārskatā norāda, ka līguma darbības laiks ir 3 mēneši.

3.2. Par katru pārskata mēnesī noslēgto līgumu pārskata veidlapā norāda:

3.2.1. ailē "Līguma darbības laiks mēnešos (veselos skaitļos)" - laiku mēnešos, uz kādu noslēgts līgums darbam ārvalstīs. Mēnešu skaitu nosaka, ņemot vērā 3.1. punkta prasības;

3.2.2. ailē "Mēneša darba alga (veselos skaitļos)" - mēneša darba algu līgumā noteiktajā valūtā. Ja līgumā nav norādīta mēnešalga, līgumā minēto darba algas kopsummu dala ar pārskatā norādīto līguma darbības laiku mēnešos;

3.2.3. ailē "Valūtas kods" - līgumā noteiktās valūtas trīs burtu kodu saskaņā ar starptautisko standartu ISO 4217 "Valūtu un resursu kodi" (sk. Latvijas Bankas interneta lapas izvēlni "Saites");

3.2.4. ailē "Darba devēja valsts kods" - valsts, kurā reģistrēts darba devējs, divu burtu kodu saskaņā ar starptautisko standartu ISO 3166 "Valstu un to teritoriālā iedalījuma vienību nosaukumu kodi" (sk. Latvijas Bankas interneta lapas izvēlni "Saites").

3.3. Par katru pārskata mēnesī lauzto līgumu pārskata veidlapā norāda:

3.3.1. ailē "Līguma darbības laiks mēnešos (veselos skaitļos)" - laiku mēnešos, par kuru samazināts sākotnējā līguma darbības laiks darbam ārvalstīs. Mēnešu skaitu nosaka, ņemot vērā 3.1. punkta prasības;

3.3.2. ailē "Mēneša darba alga (veselos skaitļos)" - mēneša darba algu ar mīnusa zīmi līgumā noteiktajā valūtā, kas iekļauta tā mēneša pārskatā, kad līgums noslēgts. Ja līgumā nav norādīta mēnešalga, līgumā minēto darba algas kopsummu dala ar pārskatā norādīto līguma darbības laiku mēnešos;

3.3.3. ailē "Valūtas kods" - līgumā noteiktās valūtas trīs burtu kodu saskaņā ar starptautisko standartu ISO 4217 "Valūtu un resursu kodi" (sk. Latvijas Bankas interneta lapas izvēlni "Saites");

3.3.4. ailē "Darba devēja valsts kods" - valsts, kurā reģistrēts darba devējs, divu burtu kodu saskaņā ar starptautisko standartu ISO 3166 "Valstu un to teritoriālā iedalījuma vienību nosaukumu kodi" (sk. Latvijas Bankas interneta lapas izvēlni "Saites").

3.4. Pārskata rindā "Skaitļu kopsumma" norāda ailes "Mēneša darba alga (veselos skaitļos)" skaitļu kopsummu.

3.5. Ja līguma termiņš tiek pagarināts, uzskata, ka tiek noslēgts jauns līgums, par kuru sniedzama informācija saskaņā ar 3.2. punkta prasībām.

 

4. Pārskata iesniegšana

4.1. Pārskatu papīra dokumenta veidā iesniedz Latvijas Bankas Statistikas pārvaldei K. Valdemāra ielā 2a, Rīgā, LV-1050, uz aploksnes norādot "5-MB Mēneša pārskats par fizisko personu noslēgtajiem līgumiem darbam ārvalstīs", vai elektroniskā veidā nosūta Latvijas Bankai saskaņā ar Latvijas Bankas "Elektroniskā veidā iesniedzamo nebanku statistisko dokumentu sagatavošanas un iesniegšanas noteikumu" prasībām līdz nākamā mēneša 15. datumam.

5. Informatīvā atsauce uz Eiropas Savienības normatīvajiem dokumentiem

5.1. Noteikumos iekļautas normas, kas izriet no Eiropas Centrālās bankas vadlīnijām Nr. ECB/2003/7 "Par Eiropas Centrālās bankas statistisko pārskatu sniegšanas prasībām maksājumu bilances un starptautisko investīciju bilances statistikas jomā un starptautisko rezervju šablonu" un rekomendācijas Nr. ECB/2003/8 "Par Eiropas Centrālās bankas statistisko pārskatu sniegšanas prasībām maksājumu bilances un starptautisko investīciju bilances statistikas jomā un starptautisko rezervju šablonu".

1.pielikums

UPDK 0620546

1-107-10 COPY.GIF (103383 bytes)

2-107-10 COPY.GIF (56462 bytes)

 

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par ""Mēneša pārskata par fizisko personu noslēgtajiem līgumiem darbam ārvalstīs" sagatavošanas .. Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Latvijas Banka Veids: lēmums Numurs: 107/10Pieņemts: 13.11.2003.Stājas spēkā: 01.01.2004.Zaudē spēku: 01.01.2014.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 168, 28.11.2003.
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
81549
01.01.2004
136
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)