Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Ministru kabineta noteikumi Nr.473

Rīgā 2003.gada 26.augustā (prot. Nr.46 3.§)
Kārtība, kādā kultūras pieminekļi iekļaujami valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā un izslēdzami no valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu saraksta
Izdoti saskaņā ar likuma “Par kultūras pieminekļu aizsardzību
14.panta pirmo daļu un 15.pantu
I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā kultūrvēsturiski nozīmīgs objekts (turpmāk – objekts) iegūst kultūras pieminekļa statusu un tiek iekļauts valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, kā arī izslēgts no minētā saraksta.

2. Priekšlikumu par objekta iekļaušanu valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā vai izslēgšanu no tā fiziska vai juridiska persona iesniedz Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijā (turpmāk – inspekcija). Iesniegumam pievieno:

2.1. informāciju par objekta nosaukumu un atrašanās vietu;

2.2. ziņas par īpašnieku (valdītāju), ja ir iespējams to noteikt;

2.3. aprakstu;

2.4. fotofiksācijas materiālus;

2.5. pamatojumu.

II. Objekta iekļaušana valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā

3. Inspekcija izvērtē priekšlikumā minētā objekta atbilstību valsts vai vietējās nozīmes kultūras pieminekļa statusam saskaņā ar normatīvajos aktos par kultūras pieminekļiem noteiktajiem kritērijiem, kā arī ņemot vērā attiecīgā objekta vēsturisko, zinātnisko, māksliniecisko vai citu kultūras vērtību un kultūras pieminekļa tipoloģiskās grupas izplatību Eiropā, Baltijas jūras reģionā, Latvijas valstī vai novadā.

4. Ja objekts neatbilst valsts vai vietējās nozīmes kultūras pieminekļa statusam, inspekcija sniedz motivētu rakstisku atteikumu priekšlikuma iesniedzējam.

5. Ja objekts atbilst valsts vai vietējās nozīmes kultūras pieminekļa statusam, inspekcija sagatavo valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu saraksta grozījumu projektu, paredzot iekļaut attiecīgo objektu valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Projektam pievieno:

5.1. informāciju par objekta nosaukumu;

5.2. informāciju par atrašanās vietu (adrese, grupa, grunts, liters);

5.3. atrašanās vietas shēmu topogrāfiskajā plānā;

5.4. aprakstu;

5.5. fotofiksācijas materiālus;

5.6. ziņas par īpašnieku (īpašniekiem) - vārds, uzvārds, personas kods un adrese (fiziskām personām) vai nosaukums, adrese un reģistrācijas numurs (juridiskām personām);

5.7. pamatojumu objekta iekļaušanai valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā.

6. Ja kultūras pieminekļa statuss nosakāms pilsētbūvniecības piemineklim, inspekcija valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu saraksta grozījumu projektam pievieno šo noteikumu 5.1., 5.3., 5.4., 5.5. un 5.7.apakšpunktā norādīto informāciju.

7. Inspekcija rakstiski informē objekta īpašnieku (valdītāju) par priekšlikumu noteikt attiecīgajam objektam valsts aizsargājamā kultūras pieminekļa statusu. Lai kultūras pieminekļa statusu noteiktu pilsētbūvniecības piemineklim, nepieciešams pašvaldības saskaņojums, izņemot gadījumu, ja priekšlikums par kultūras pieminekļa statusa noteikšanu pilsētbūvniecības piemineklim ir iekļauts teritorijas plānojumā.

8. Inspekcija iesniedz valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu saraksta grozījumu projektu kultūras ministram.

9. Kultūras ministrs ar rīkojumu apstiprina objekta iekļaušanu valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā.

10. Ja objekts ieguvis valsts aizsargājamā kultūras pieminekļa statusu, inspekcija aktualizē valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu reģistru un iekļauj to minētajā datu bāzē.

III. Kultūras pieminekļa izslēgšana no valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu saraksta

11. Ja kultūras piemineklis pilnībā zaudējis savu kultūras pieminekļa vērtību, inspekcija sagatavo valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu saraksta grozījumu projektu.

12. Inspekcija šī rīkojuma 11.punktā minētajam projektam pievieno pamatojumu objekta izslēgšanai no valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu saraksta un šo noteikumu 5.1., 5.2., 5.3., 5.4., 5.5. un 5.6.apakšpunktā minēto informāciju, bet, ja no valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu saraksta izslēdzams pilsētbūvniecības piemineklis, – 5.1., 5.3., 5.4. un 5.5.apakšpunktā minēto informāciju.

13. Kultūras ministrs ar rīkojumu apstiprina objekta izslēgšanu no valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu saraksta.

14. Pēc objekta izslēgšanas no valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu saraksta, inspekcija izdara attiecīgu atzīmi valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu reģistrā.

Ministru prezidents E.Repše

Kultūras ministra vietā — izglītības un zinātnes ministrs K.Šadurskis
 
Tiesību akta pase
Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 473Pieņemts: 26.08.2003.Stājas spēkā: 30.08.2003.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 118, 29.08.2003.
Tulkojums:
Saistītie dokumenti
  • Izdoti saskaņā ar
  • Uz tiesību akta pamata izdotie
  • Citi saistītie dokumenti
78457
30.08.2003
87
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitāšu arhīvs
Noderīgas saites
Kontakti
Atsauksmēm
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
RSS logo
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2008 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība) Kvalitātes balva