Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Starptautisko līgumu uzskaiti veic Ārlietu ministrija. Starptautisko līgumu pamatteksti netiek apvienoti ar tajos izdarītajiem grozījumiem.

 

LATVIJAS REPUBLIKAS UN EIROPAS SAVIENĪBAS LĪGUMS PAR LATVIJAS REPUBLIKAS DALĪBU EIROPAS SAVIENĪBAS POLICIJAS MISIJĀ (ESPM) BOSNIJĀ-HERCEGOVINĀ (BH)

LATVIJAS REPUBLIKA,

no vienas puses, un

EIROPAS SAVIENĪBA,

no otras puses,

turpmāk tekstā kopā sauktas "Piedalošās puses",

IEVĒROJOT

- Apvienoto Nāciju Organizācijas Starptautiskās policijas darba grupas (SPDG) klātbūtni Bosnijā-Hercegovinā kopš 1996.gada un Eiropas Savienības piedāvājumu ar 2003.gada 1.janvāri nodrošināt SPDG turpinājumu Bosnijā-Hercegovinā,

- to, ka Bosnija-Hercegovina šo piedāvājumu pieņēmusi, apliecinot to ar 2002.gada 2. un 4.marta vēstulēm, kurās, inter alia, noteikts, ka ESPM Plānošanas grupai tiek piešķirts tāds pats statuss, kāds Bosnijā-Hercegovinā pašlaik piešķirts Eiropas Savienības Uzraudzības misijas (ESUM) locekļiem,

- Eiropas Savienības Padomes 2002.gada 11.martā apstiprinātos Kopīgos pasākumus 2002/210/CFSP par Eiropas Savienības Policijas misiju1, kurā paredzēts, ka ES neietilpstošās NATO Eiropas dalībvalstis un citas Eiropas Savienības kandidātvalstis, kā arī citas ES neietilpstošas EDSO dalībvalstis, kas pašreiz nodrošina personālu SPDG, tiek aicinātas piedalīties ESPM,

- 2002. gada 4.oktobrī noslēgto līgumu starp ES un Bosniju-Hercegovinu par ESPM darbību Bosnijā-Hercegovinā2, tajā skaitā noteikumus par ESPM personāla statusu,

VIENOJAS PAR SEKOJOŠO:

1.pants

Pamatojums

Latvijas Republika darbojas atbilstoši Kopīgajiem pasākumiem 2002/210/CFSP par Eiropas Savienības Policijas misiju (ESPM) Bosnijā-Hercegovinā, tajā skaitā tās Pielikumam par ESPM misijas definīciju, kuru Eiropas Savienības Padome pieņēma 2002.gada 11.martā, kā arī atbilstoši sekojošajos pantos minētajiem noteikumiem.

2.pants

Uz ESPM komandētais personāls

1. Latvijas Republika palīdz ESPM ar četriem komandētiem policijas darbiniekiem. Šo personālu komandē vismaz uz vienu gadu, ievērojot, ka tiek nodrošināta atbilstoša komandētā personāla rotācija.

2. Latvijas Republika nodrošina, ka tās personāls, kas komandēts uz ESPM, pilda savus pienākumus saskaņā ar Kopīgo pasākumu 2002/210/CFSP noteikumiem.

3. Latvijas Republika savlaicīgi informē ESPM un Eiropas Savienības Padomes Ģenerālsekretariātu par jebkādām izmaiņām tās palīdzībā ESPM.

4. Uz ESPM komandētais personāls tiek pakļauts plašām medicīniskām pārbaudēm, vakcinācijai un saņem medicīnisko izziņu no attiecīgajām Latvijas Republikas iestādēm par atbilstību pienākuma pildīšanai. Uz ESPM komandētajam personālam jābūt šādai izziņai.

5. Latvijas Republika sedz izmaksas par tās komandēto policijas darbinieku un/vai starptautiskā civilā personāla nosūtīšanu, tajā skaitā par algām, pabalstiem, medicīniskiem izdevumiem, apdrošināšanu, kā arī sedz ceļojuma izmaksas uz Bosniju-Hercegovinu un no tās.

3.pants

Uz ESPM komandētā personāla statuss

1. Uz ESPM komandētais Latvijas Republikas personāls līdz 2002.gada 31.decembrim darbojas saskaņā ar ESPM Plānošanas grupas līgumu, un sākot ar 2003.gada 1.janvāri - saskaņā ar līgumu, kas noslēgts 2002.gada 4.oktobrī starp Eiropas Savienību un Bosniju-Hercegovinu par ESPM darbību Bosnijā-Hercegovinā.

2. Latvijas Republikas pienākums ir atbildēt uz jebkādām pretenzijām, kas saistītas ar ESPM personāla locekļa komandēšanu un kas saņemts no darbiniekiem, vai saistītas ar darbiniekiem. Latvijas Republika ir atbildīga par jebkādu prasību celšanu pret komandēto personu.

3. ESPM ir misija bez bruņojuma, un kā tādai tai nav ieroču lietošanas noteikumu.

4. Komandētie policijas darbinieki strādā savas valsts policijas formas tērpā. ESPM nodrošina beretes un atšķirības zīmes.

4.pants

Komandu došanas kārtība

1. Latvijas Republikas palīdzība ESPM nekaitē Savienības lēmumu pieņemšanas autonomijai. Latvijas Republikas komandētais personāls pilda savus pienākums un rīkojas saskaņā ar ESPM interesēm.

2. Viss ESPM personāls atrodas pilnīgā savu valstu atbilstošo institūciju pakļautībā.

3. Valsts institūcijas nodod operatīvo komandēšanu (OPCOM) ESPM Misijas vadītājam/Policijas komisāram, kurš to īsteno atbilstoši komandēšanas un kontroles hierarhijas struktūrai.

4. Misijas vadītājs/Policijas komisārs vada ESPM un uzņemas ikdienas darbību vadīšanu.

5. Operācijas ikdienas vadīšanā Latvijas Republikai ir tādas pašas tiesības un pienākumi kā Eiropas Savienības dalībvalstīm, kas piedalās operācijā, saskaņā ar Kopīgo pasākumu 2002/210/CFSP 8.panta 2.daļu. Šie noteikumi tiek piemēroti operācijas normālas darbības gadījumā, tajā skaitā policijas misijas galvenajā birojā.

6. ESPM Misijas vadītājs/Policijas komisārs ir atbildīgs par misijas personāla disciplināro kontroli. Ja tas ir piemērojams, disciplinārās darbības īsteno iesaistītās valsts institūcija.

7. Latvijas Republika nosaka valsts pārstāvniecības kontaktpunktu (VPKP), kas pārstāv valsti misijas ietvaros. VPKP atskaitās ESPM Misijas vadītājam/Policijas komisāram par nacionālajiem jautājumiem un ir atbildīgi par pārstāvniecības ikdienas disciplīnu.

8. Eiropas Savienība lēmumu izbeigt operāciju pieņem pēc konsultēšanās ar Latvijas Republiku, ievērojot, ka šī valsts palīdz ESPM misijas izbeigšanas dienā.

5.pants

Klasificētā informācija

Latvijas Republika veic visus nepieciešamos pasākumus, lai nodrošinātu, ka tās personāls, kas komandēts uz ESPM, rīkojoties ar ES klasificēto informāciju, ievēro Eiropas Savienības Padomes drošības noteikumus, kas noteikti ar Padomes 2001. gada 19.marta lēmumu 2001/264/EC.3

6.pants

Pašreizējie izdevumi

1. Latvijas Republika iemaksā ESPM pašreizējos izdevumos 25 000 eiro gadā. Latvijas Republika apsver iespēju brīvprātīgi veikt papildus iemaksas pašreizējos izdevumos, ņemot vērā savus resursus un dalības līmeni.

2. ESPM Misijas vadītājs/Policijas komisārs un attiecīgais Latvijas Republikas administratīvais dienests paraksta vienošanos par Latvijas Republikas iemaksām ESPM pašreizējos izdevumos. Līgumā tiek ietverti sekojoši noteikumi:

(a) paredzēto iemaksu summa, ietverot iespējamās brīvprātīgās papildus iemaksas, ja tādas ir,

(b) maksājumu kārtība un konkrētās summas lietošana,

(c) apstiprināšanas kārtība summas kontrolei un auditam, ja tas ir piemēroti.

3. Latvijas Republika formāli paziņo ESPM un Eiropas Savienības Padomes Ģenerālsekretariātam par kopējo iemaksu apjomu pašreizējiem izdevumiem līdz 2002.gada 15.novembrim un tālāk līdz katra gada 1.novembrim un paraksta finansu vienošanos līdz katra gada 15.decembrim.

4. Latvijas Republikas iemaksas ESPM pašreizējos izdevumos tiek pārskaitītas līdz katra gada 31.martam uz bankas kontu, kas norādīts konkrētajai valstij.

7.pants

Neatbilstība

Ja viena no Piedalošajām pusēm nespēj pildīt savas augstāk minētajos pantos minētās saistības, otrai pusei ir tiesības izbeigt šo līgumu, paziņojot par to divus mēnešus iepriekš.

8.pants

Spēkā stāšanās

Šis līgums stājas spēkā ar tā parakstīšanas brīdi. Tas paliek spēkā visu laiku, kamēr Latvijas Republika palīdz ESPM.

Parakstīts Briselē, 2002.gada 12.decembrī angļu valodā, četros eksemplāros.

1 OI L 70, 13.3.2.2002, 1.lpp.

2 OI L 293, 29.10.2002, 2.lpp.

3 OI L 101, 11.4.2001, 1.lpp.

 

Latvijas Republikas vārdā

ārlietu ministre

Eiropas Savienības vārdā

Dānijas Karalistes pārstāve Politiskajā un drošības komitejā

Sandra Kalniete

Marie-Louise Overvad

 
Tiesību akta pase
Statuss:
Spēkā esošs
Spēkā esošs
Starpt. org.:
Valsts:
 Bosnija un Hercegovina
Veids:
 starptautisks dokuments
 daudzpusējs
Pieņemts:
 12.12.2002.
Stājas spēkā:
 12.12.2002.
Pieņemšanas vieta: 
Brisele
Ratificēja:
 Saeima
Atruna: Nav
Deklarācija: Nav
Publicēts:
 "Latvijas Vēstnesis", 91, 18.06.2003.
Dokumenta valoda:
Saistītie dokumenti
  • Paziņojums par spēkā stāšanos
  • Citi saistītie dokumenti
1508
0
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"