Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Latvijas Republikas Centrālā vēlēšanu komisijas lēmums Nr. 4

Rīgā 2000.gada 2.maijā

Par instrukcijas "Par parakstu vākšanu likuma ierosināšanai" apstiprināšanu

Centrālā vēlēšanu komisija nolemj:

Apstiprināt instrukciju "Par parakstu vākšanu likuma ierosināšanai".

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretāre Kristīne Kurzemniece

 

Instrukcija par parakstu vākšanu likuma ierosināšanai

I. Vispārīgie noteikumi

1. Saskaņā ar likumu "Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu" parakstu vākšanu likuma ierosināšanai rīko, ja Centrālajai vēlēšanu komisijai iesniegts pilnīgi izstrādāts likumprojekts vai Satversmes grozījumu projekts, kuru parakstījuši ne mazāk kā 10 000 balsstiesīgie Latvijas pilsoņi.

2. Pilsētas (pagasta) vēlēšanu komisija likumā "Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu" un šajā instrukcijā noteiktajā kārtībā nodrošina iespēju vēlētājiem parakstīties par likuma ierosināšanu.

II. Vēlēšanu komisijas darbība, nodrošinot parakstu vākšanu likuma ierosināšanai

3. Vēlēšanu komisijas savu darbību sakarā ar parakstu vākšanu likuma ierosināšanai uzsāk pēc parakstu vākšanas izsludināšanas un organizē likumā "Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu", likumā "Par pilsētu, rajonu, pagastu vēlēšanu komisijām un vēlēšanu iecirkņu komisijām" un šajā instrukcijā noteiktajā kārtībā.

4. Parakstu vākšanas lapas ir numurētas. Rajonu vēlēšanu komisijas parakstu vākšanas lapas nodod rajona pilsētu un pagastu vēlēšanu komisijām. Par parakstu vākšanas lapu pieņemšanu un nodošanu sastāda aktu divos eksemplāros, norādot tajā parakstu vākšanas lapu numurus.

5. Vietas, kurās vēlētāji varēs parakstīties, nosaka attiecīgā dome (padome). Pēc tam pilsētas (pagasta) vēlēšanu komisija nosaka laiku, kad vēlētāji varēs parakstīties parakstu vākšanas lapās. Šis laiks nosakāms ne mazāks kā četras stundas dienā, turklāt arī sestdienās, svētdienās un svētku dienās.

Parakstu vākšanas vietās, kurās paredzama liela vēlētāju aktivitāte, nosakāms atbilstošs darba laiks un parakstu vācēju skaits.

6. Pilsētas (pagasta) vēlēšanu komisija nodrošina, lai paziņojumi par parakstu vākšanas vietu un laiku tiktu izlikti pie attiecīgās domes (padomes) ēkas un parakstu vākšanas vietās ne vēlāk kā trīs dienas pirms parakstu vākšanas sākuma. Republikas pilsētu vēlēšanu komisijas šādu paziņojumu publicē arī vietējā laikrakstā.

7. Parakstu vākšana notiek Centrālās vēlēšanu komisijas noteiktajā termiņā 30 dienas pēc kārtas.

8. Parakstu vākšanas vietā jābūt pieejamam attiecīgā likumprojekta (Satversmes grozījumu projekta) tekstam. Uz tā nedrīkst būt nekādas atzīmes un piezīmes. Ja vēlētāju iesniegtais likumprojekts ir par grozījumiem kādā citā likumā, parakstu vākšanas vietā jābūt pieejamam arī šā likuma tekstam.

9. Parakstu vākšanu saskaņā ar pilsētas (pagasta) vēlēšanu komisijas lēmumu veic kāds no šīs komisijas locekļiem vai cita ar komisijas lēmumu pilnvarota persona (turpmāk - parakstu vācējs).

10. Uzsākot parakstu vākšanu, sāk rakstīt arī parakstu vākšanas gaitas protokolu, tajā norādot:

1) datumu;

2) parakstu vācēja vārdu, uzvārdu;

3) parakstu vākšanas lapu un to parakstu kārtas numurus, kurus attiecīgais parakstu vācējs savācis;

4) piezīmes (tai skaitā visus starpgadījumus un traucējumus, kā arī sūdzības un protestus).

Parakstu vākšanas gaitas protokolā norādītās ziņas parakstu vācējs apliecina ar savu parakstu.

11. Pirms vēlētājs parakstās parakstu vākšanas lapā, parakstu vācējs pārbauda attiecīgā vēlētāja pilsoņa pasi. Ārvalstīs dzīvojošie vēlētāji, kuri nav saņēmuši Latvijas pilsoņa pasi, parakstu vācējam pārbaudei uzrāda Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes izdotu reģistrācijas lapu (turpmāk - reģistrācijas lapa) ar šā vēlētāja personas kodu. Parakstu vācējs pārliecinās, ka vēlētājam ir vēlēšanu tiesības un viņa pasē (reģistrācijas lapā) nav atzīmes par piedalīšanos attiecīgajā parakstu vākšanā. Pēc tam parakstu vācējs ieraksta parakstu vākšanas lapā datumu, vēlētāja vārdu, uzvārdu un personas kodu. Ja ierakstā konstatēta kļūda, tas svītrojams vai arī labojams, atrunājot labojumu. Parakstu vācējs atrunu izdara parakstu vākšanas lapas piezīmju sadaļā. Pēc tam, kad vēlētājs parakstījies, viņa pasē, 14.lappusē, (vai reģistrācijas lapā) parakstu vācējs ar spiedogu izdara atzīmi.

12. Ja vēlētājs fizisku trūkumu dēļ pats nespēj parakstīties, viņa klātbūtnē parakstu vākšanas lapā parakstās viņa ģimenes loceklis vai kāda cita persona, kurai viņš uzticas. Par to parakstu vākšanas lapas piezīmju sadaļā izdarāma atzīme, norādot tās personas vārdu, uzvārdu un personas kodu, kura ir parakstījusies parakstu vākšanas lapā.

13. Parakstu vācējs gādā, lai parakstu vākšanas vietā nenotiktu aģitācija.

14. Parakstu vākšanā var būt klāt masu saziņas līdzekļu žurnālisti un citi vēlētāji, ja tas netraucē parakstu vācēja darbu.

15. Parakstu vācējs katru aizpildīto parakstu vākšanas lapu paraksta, norādot savu vārdu un uzvārdu un to parakstu kārtas numurus, kurus viņš ir savācis. Līdzīgi parakstu vācējs rīkojas, ja darbu beidz, pirms parakstu vākšanas lapa ir aizpildīta. Ne vēlāk kā nākamajā dienā aizpildītā parakstu vākšanas lapa nododama pilsētas (pagasta) vēlēšanu komisijas priekšsēdētājam.

16. Sūdzības par parakstu vākšanas norisi vēlētāji iesniedz attiecīgajai vēlēšanu komisijai. Jebkuru sūdzību par parakstu vākšanas norisi vēlēšanu komisija izskata un dod atbildi iesniedzējam.

17. Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs pārbauda, vai parakstu vākšanas lapa aizpildīta atbilstoši likuma un šīs instrukcijas prasībām, norāda, cik lapā ir parakstu un cik ir svītrotu ierakstu, paraksta to un apzīmogo. Ja rodas pamatotas šaubas par kāda vēlētāja paraksta īstumu, jautājumu par paraksta ieskaitīšanu vēlēšanu komisija izlemj balsojot.

18. Pilsētas (pagasta) vēlēšanu komisija saskaita attiecīgajā pilsētā (pagastā) parakstu vākšanas lapās savāktos parakstus un sastāda par to pilsētas (pagasta) parakstu skaitīšanas protokolu, norādot arī svītroto ierakstu skaitu.

19. Rajona pilsētas vēlēšanu komisija un pagasta vēlēšanu komisija pilsētas (pagasta) parakstu skaitīšanas protokolu, parakstu vākšanas lapas, parakstu vākšanas gaitas protokolus un pasu spiedogus ne vēlāk kā triju dienu laikā pēc Centrālās vēlēšanu komisijas noteiktā parakstu vākšanas termiņa izbeigšanās nodod rajona vēlēšanu komisijai, sastādot par to aktu divos eksemplāros.

20. Republikas pilsētas vēlēšanu komisija parakstu skaitīšanas protokolu, parakstu vākšanas lapas un pasu spiedogus ne vēlāk kā triju dienu laikā pēc Centrālās vēlēšanu komisijas noteiktā parakstu vākšanas termiņa izbeigšanās nodod Centrālajai vēlēšanu komisijai, sastādot par to aktu divos eksemplāros.

Parakstu vākšanas gaitas protokolus un pāri palikušās parakstu vākšanas lapas republikas pilsētas vēlēšanu komisija glabā līdz īpašam Centrālās vēlēšanu komisijas rīkojumam.

21. Rajona vēlēšanu komisija pēc rajona pilsētu vēlēšanu komisiju un pagastu vēlēšanu komisiju parakstu skaitīšanas protokoliem saskaita attiecīgajā rajonā savāktos parakstus un sastāda par to rajona parakstu skaitīšanas protokolu, norādot arī svītroto ierakstu skaitu. Ne vēlāk kā divu dienu laikā rajona vēlēšanu komisija rajona parakstu skaitīšanas protokolu, rajona pilsētu vēlēšanu komisiju un pagastu vēlēšanu komisiju parakstu skaitīšanas protokolus, parakstu vākšanas lapas un pasu spiedogus nodod Centrālajai vēlēšanu komisijai, sastādot par to aktu divos eksemplāros.

Parakstu vākšanas gaitas protokolus un pāri palikušās parakstu vākšanas lapas rajona vēlēšanu komisija glabā līdz īpašam Centrālās vēlēšanu komisijas rīkojumam.

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretāre Kristīne Kurzemniece

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par instrukcijas "Par parakstu vākšanu likuma ierosināšanai" apstiprināšanu Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Centrālā vēlēšanu komisija Veids: lēmums Numurs: 4Pieņemts: 02.05.2000.Stājas spēkā: 17.05.2000.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 176/177, 17.05.2000.
6392
17.05.2000
136
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"