Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Vērtspapīru tirgus komisijas rīkojums Nr.32

Rīgā 2000.gada 12.maijā

Par noteikumu "Noteikumi par ārvalstu investīciju sabiedrību reģistrāciju Vērtspapīru tirgus komisijā" aprtiprināšanu

Pamatojoties uz 1995.gada 24.augusta likuma "Par Vērtspapīru tirgus komisiju" 7.pantu, Ministru kabineta 1997.gada 6.maija noteikumu Nr.173 "Vērtspapīru tirgus komisijas nolikums" 14.punktu un Vērtspapīru tirgus komisijas padomes 2000.gada 8.maija sēdes protokola Nr.2/2000, 4.punktu:

1. Apstiprināt noteikumus "Noteikumi par ārvalstu investīciju sabiedrību reģistrāciju Vērtspapīru tirgus komisijā".

2. Noteikt, ka noteikumi "Noteikumi par ārvalstu investīciju sabiedrību reģistrāciju Vērtspapīru tirgus komisijā" stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publikācijas laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

Vērtspapīru tirgus komisijas priekšsēdētāja biedrs T.Laizāns

Noteikumu par ārvalstu investīciju sabiedrību reģistrāciju Vērtspapīru tirgus komisijā

1. Vispārīgie noteikumi

1.1. Noteikumi par ārvalstu investīciju sabiedrību reģistrāciju Vērtspapīru tirgus komisijā (turpmāk - Noteikumi) izdoti, pamatojoties uz likuma "Par Vērtspapīru tirgus komisiju" 7.panta 1.punktu un 8.pantu.

1.2. Noteikumi nosaka kārtību, kādā ārvalstu investīciju sabiedrības tiek reģistrētas Vērtspapīru tirgus komisijā (turpmāk - Komisijā), lai kļūtu par Latvijas Republikā licencētas fondu biržas (turpmāk - fondu biržas) biedru un/vai Latvijas Centrālā depozitārija dalībnieku vai apakšdalībnieku un, lai sniegtu investīciju pakalpojumus ārpus Latvijas Republikas teritorijas ar Latvijas Republikā reģistrētiem vērtspapīriem.

1.3. Šo Noteikumu izpratnē:

1.3.1. Investīciju pakalpojumi ir:

1.3.1.1. ieguldītāju rīkojumu par darījumiem ar vērtspapīriem pieņemšana un tālāk nodošana izpildei;

1.3.1.2. ieguldītāju rīkojumu par darījumiem ar vērtspapīriem izpilde citādi kā uz sava rēķina;

1.3.1.3. klientu vērtspapīru portfeļu individuāla pārvaldīšana saskaņā ar ieguldītāju pilnvarojumu;

1.3.1.4. vērtspapīru emisijas izvietošana vai vērtspapīru emisijas izvietošanas garantēšana ( underwriting) ;

1.3.1.5. vērtspapīru kontu atvēršana, turēšana un apkalpošana.

1.3.2. Investīciju sabiedrība ir persona, kura ir tiesīga sniegt vienu vai vairākus investīciju pakalpojumus.

1.3.3. Mītnes zeme ir valsts, kurā investīciju sabiedrībai ir juridiskā adrese vai, ja saskaņā ar tās valsts normatīvajiem aktiem tai nav juridiskas adreses, valsts, kurā atrodas tās izpildinstitūcija.

1.3.4. Ārvalstu investīciju sabiedrība ir investīciju sabiedrība, kurai tās mītnes zemes vērtspapīru tirgus uzraudzības institūcija ir piešķīrusi atļauju sniegt investīciju pakalpojumus mītnes zemē un kura tiek regulēta saskaņā ar normatīvajiem aktiem, ko apstiprinājušas šādas valstis: Amerikas Savienotās Valstis, Austrālija, Austrijas Republika, Beļģijas Karaliste, Čehijas Republika, Dānijas Karaliste, Francijas Republika, Grieķijas Republika, Igaunijas Republika, Īrija, Islandes Republika, Itālijas Republika, Japāna, Jaunzēlande, Kanāda, Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotā Karaliste, Lietuvas Republika, Luksemburgas Lielhercogiste, Nīderlandes Karaliste, Norvēģijas Karaliste, Polijas Republika, Portugāles Republika, Saūda Arābijas Karaliste, Somijas Republika, Spānijas Karaliste, Šveices Konfederācija, Turcijas Republika, Ungārijas Republika, Vācijas Federatīvā Republika, Zviedrijas Karaliste.

1.4. Ārvalsts investīciju sabiedrību Komisijā reģistrē tikai pēc savstarpēju līgumu par informācijas apmaiņu noslēgšanas starp Komisiju un attiecīgās ārvalsts investīciju sabiedrības mītnes zemes vērtspapīru tirgus uzraudzības institūciju vai arī IOSCO ( International Organization of Securities Commissions) dalībvalstu noslēgtā līguma ietvaros.

1.5. Tikai pēc reģistrēšanas Komisijā un iekļaušanas Komisijas izveidotā ārvalstu investīciju sabiedrību reģistrā (turpmāk - reģistrā) ārvalsts investīciju sabiedrība ir tiesīga veikt šo Noteikumu 1.2.punktā noteikto darbību un kļūt par fondu biržas biedru saskaņā ar fondu biržas noteikumiem un kļūt par Latvijas Centrālā depozitārija dalībnieku vai apakšdalībnieku saskaņā ar Latvijas Centrālā depozitārija noteikumiem.

2. Ārvalsts investīciju sabiedrības reģistrācija

2.1. Ārvalsts investīciju sabiedrība reģistrācijai Komisijā iesniedz šādus dokumentus:

2.1.1. pieteikumu ar lūgumu reģistrēt ārvalsts investīciju sabiedrību Komisijā, kurā norāda:

2.1.1.1. ārvalsts investīciju sabiedrības nosaukumu;

2.1.1.2. adresi, tālruni, faksu un e-pasta adresi, ja tāda ir;

2.1.2. reģistrācijas apliecības kopiju,

2.1.3. dokumentu, kas apliecina, ka ārvalsts investīciju sabiedrība atbilst 1.3.4.punkta kritērijiem, tajā skaitā investīciju pakalpojumu sarakstu, kurus tā ir tiesīga veikt mītnes zemē. Šim dokumentam ir jābūt apliecinātam attiecīgās ārvalsts investīciju sabiedrības mītnes zemes vērtspapīru tirgus uzraudzības institūcijā,

2.1.4. ārvalsts investīciju sabiedrības paraksta tiesīgo personu, kuras var pārstāvēt sabiedrību attiecībās ar Komisiju, fondu biržu un Latvijas Centrālo depozitāriju, sarakstu ar parakstu paraugiem, kurus apliecinājusi attiecīgās ārvalsts investīciju sabiedrība.

2.2. Ārvalsts investīciju sabiedrība 15 dienu laikā no grozījumu izdarīšanas vai informācijas izmaiņu dienas iesniedz Komisijā informāciju par grozījumiem vai informācijas izmaiņām šo Noteikumu 2.1.punktā minētajos dokumentos.

2.3. Pēc šo Noteikumu 2.1.punktā noteikto dokumentu saņemšanas Komisija 30 dienu laikā pieņem lēmumu par ārvalsts investīciju sabiedrības reģistrāciju vai atteikumu reģistrēt ārvalsts investīciju sabiedrību. Komisija par pieņemto lēmumu informē ārvalsts investīciju sabiedrību.

2.4. Reģistrējot ārvalsts investīciju sabiedrību, Komisija iekļauj to reģistrā. Par ārvalsts investīciju sabiedrības iekļaušanu reģistrā Komisija informē fondu biržu un Latvijas Centrālo depozitāriju.

2.5. Komisija var uz laiku aizliegt ārvalsts investīciju sabiedrībai veikt šo Noteikumu 1.2.punktā noteikto darbību, ja:

2.5.1. ārvalsts investīciju sabiedrība neievēro normatīvos aktus, fondu biržas noteikumus vai Latvijas Centrālā depozitārija noteikumus;

2.5.2. no attiecīgās ārvalsts investīciju sabiedrības mītnes zemes vērtspapīru tirgus uzraudzības institūcijas ir saņemta informācija, ka ārvalsts investīciju sabiedrībai uz laiku ir aizliegts sniegt investīciju pakalpojumus.

2.6. Komisija var izslēgt ārvalsts investīcijas sabiedrību no reģistra, ja:

2.6.1. ārvalsts investīciju sabiedrība ir pārkāpusi normatīvos aktus, fondu biržas noteikumus, Latvijas Centrālā depozitārija noteikumus vai nav izpildījusi Komisijas norādījumus;

2.6.2. Komisijas noteiktajā termiņā nav novērsti Komisijas konstatētie pārkāpumi;

2.6.3. no attiecīgās ārvalsts investīciju sabiedrības mītnes zemes vērtspapīru tirgus uzraudzības institūcijas ir saņemta informācija, ka ārvalsts investīciju sabiedrībai ir aizliegts sniegt investīciju pakalpojumus;

2.6.4. saņemts iesniegums no ārvalsts investīciju sabiedrības ar lūgumu izslēgt ārvalsts investīciju sabiedrību no reģistra.

2.7. Ar brīdi, kad ārvalsts investīciju sabiedrība tiek izslēgta no reģistra, tai nav tiesību veikt šo Noteikumu 1.2.punktā noteikto darbību.

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par noteikumu "Noteikumi par ārvalstu investīciju sabiedrību reģistrāciju Vērtspapīru tirgus komisijā" .. Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Vērtspapīru tirgus komisija Veids: rīkojums Numurs: 32Pieņemts: 12.05.2000.Stājas spēkā: 17.05.2000.Zaudē spēku: 01.01.2002.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 173/175, 16.05.2000.
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
6323
17.05.2000
85
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"