Teksta versija
UZMANĪBU! Vietnei pielāgotais Google meklētājs (ātrais meklētājs) meklēšanas rezultātos šobrīd neietver daļu tiesību aktu. Problēma tiek risināta, tomēr lūdzam ņemt vērā, ka tiešā veidā Google meklētāja darbību ietekmēt nevaram. Aicinām izmantot vietnes izvērsto meklētāju.
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Skatīt Ministru kabineta 2002. gada 22. oktobra noteikumus Nr. 467 "Muitas režīma — preču iznīcināšana — izpildes kārtība".

Ministru kabineta noteikumi Nr.103

Rīgā 2002.gada 12.martā (prot. Nr.11, 1.§)

Muitas režīma - preču iznīcināšana - izpildes kārtība

Izdoti saskaņā ar Muitas likuma
24.panta otro daļu un 108.panta ceturto daļu

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā izpildāms muitas režīms - preču iznīcināšana.

2. Lai piemērotu muitas režīmu - preču iznīcināšana -, preču īpašnieks vai viņa pilnvarota persona iesniedz muitas iestādē rakstisku vai elektronisku iesniegumu. Iesniegumā norāda:

2.1. preču īpašnieka vārdu, uzvārdu un personas kodu (fiziskai personai) vai uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) nosaukumu un adresi (juridiskai personai);

2.2. preču saņēmēja vārdu, uzvārdu un personas kodu (fiziskai personai) vai uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) nosaukumu un adresi (juridiskai personai);

2.3. preču veidu un daudzumu;

2.4. preču pārvadātāja nosaukumu, adresi un tālruņa numuru.

3. Ja preču īpašnieks vai viņa pilnvarota persona jau ir iesniegusi muitas deklarāciju muitas procedūras piemērošanai un muitas iestāde to ir pieņēmusi, bet deklarētājs iesniedz iesniegumu par preču iznīcināšanu, tad muitas amatpersona saskaņā ar Muitas likuma 138.panta pirmo daļu anulē jau pieņemto muitas deklarāciju, bet, ja preču iznīcināšana attiecas tikai uz daļu no deklarētajām precēm, - saskaņā ar Muitas likuma 137.pantu izdara labojumus muitas deklarācijā.

4. Lēmumu par preču iznīcināšanu, pamatojoties uz šo noteikumu 5.punktā minētās komisijas atzinumu, pieņem tā muitas iestāde, kuras kontrolē atrodas iznīcināmās preces. Ja šo noteikumu 5.punktā minētās komisijas atzinums ir negatīvs, preces netiek iznīcinātas.

5. Preču iznīcināšana notiek Valsts ieņēmumu dienesta īpaši izveidotas komisijas klātbūtnē.

6. Komisijas sastāvā ir:

6.1. Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālās iestādes pārstāvis;

6.2. tās muitas iestādes pārstāvis, kuras kontrolē atrodas iznīcināmās preces;

6.3. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvis vai tās pakļautībā vai pārraudzībā esošas kompetentas institūcijas pārstāvis;

6.4. tās institūcijas pārstāvis, kuras kontrolei pakļautās preces tiek iznīcinātas.

7. Preces iznīcina:

7.1. veterinārajai kontrolei pakļautās preces - Pārtikas un veterinārā dienesta iestāžu amatpersonu uzraudzībā;

7.2. kontrolei par atbilstību obligātajām nekaitīguma un drošuma prasībām pakļautās preces - valsts vides veselības dienesta iestāžu amatpersonu uzraudzībā;

7.3. fitosanitārajai kontrolei pakļautās preces - valsts augu aizsardzības dienesta amatpersonu uzraudzībā;

7.4. Kultūras ministrijas uzraudzībai pakļautās preces (mākslas un antīkie priekšmeti, kā arī audiovizuālie un kinematogrāfiskie darbi) - Kultūras ministrijas vai tās pakļautībā vai pārraudzībā esošas kompetentas institūcijas amatpersonu uzraudzībā;

7.5. Labklājības ministrijas uzraudzībai pakļautās preces (zāles vai narkotiskās un psihotropās vielas) - Labklājības ministrijas vai tās pakļautībā vai pārraudzībā esošas kompetentas institūcijas amatpersonu uzraudzībā;

7.6. Akcīzes preču pārvaldes uzraudzībai pakļautās preces (ar akcīzes nodokli apliekamās preces) - Akcīzes preču pārvaldes amatpersonu uzraudzībā.

8. Ja preču īpašnieks vai viņa pārstāvis vēlas, preču iznīcināšana var notikt preču īpašnieka vai viņa pārstāvja klātbūtnē.

9. Visus ar preču iznīcināšanu saistītos izdevumus sedz preču īpašnieks vai viņa pilnvarota persona.

10. Pirms preču iznīcināšanas šo noteikumu 5.punktā minētā komisija sastāda preces aprakstes un novērtējuma aktu, kurā norāda iznīcināmās preces novērtējumu un aprakstu (1.pielikums).

11. Pēc preču iznīcināšanas šo noteikumu 5.punktā minētā komisija sastāda aktu par preces iznīcināšanu, kurā norāda, kāda prece, cik lielos daudzumos un kādā veidā ir iznīcināta (2.pielikums).

12. Šo noteikumu 10. un 11.punktā minētos aktus sastāda divos eksemplāros, un tos paraksta visi komisijas locekļi, kuru klātbūtnē preces tika iznīcinātas. Viens akta eksemplārs glabājas muitas iestādē, kas pieņēma lēmumu par preču iznīcināšanu, bet otrs eksemplārs tiek nodots preču īpašniekam vai viņa pilnvarotai personai.

13. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 1998.gada 3.marta noteikumus Nr.78 "Kārtība, kādā izpildāma muitas procedūra - iznīcināšana, kuru piesaka preču deklarētājs vai viņa pārstāvis" (Latvijas Vēstnesis, 1998, 58./59.nr.; 2000, 244./246.nr.).

14. Noteikumi stājas spēkā ar 2002.gada 1.jūliju.

Ministru prezidents A.Bērziņš

Finansu ministrs G.Bērziņš

 

1. pielikums
Ministru kabineta
2002. gada 12. marta
noteikumiem Nr. 103

Preces aprakstes un novērtējuma
akts Nr. ___

Norādījumi veidlapas aizpildīšanai

1. Preces aprakstes un novērtējuma aktu (turpmāk - akts) sastāda valsts valodā, izmantojot datoru vai rakstot ar tintes pildspalvu skaidri salasāmā rokrakstā.

2. Aktu sastāda, piemērojot muitas režīmu - preču iznīcināšana.

3. Aktu sastāda un tam kārtas numuru piešķir tā teritoriālā muitas iestāde, kuras teritorijā atrodas iznīcināmā prece. Par katru preces veidu sastāda atsevišķu aktu.

4. Ailē "Sastādīšanas vieta" norāda preces atrašanās vietas adresi. Norāda arī akta sastādīšanas datumu.

5. Ja aktu sastāda preces īpašnieka pilnvarotas personas klātbūtnē, aktā norāda pilnvarotās personas vārdu, uzvārdu, personas kodu, pilnvaras izdevēju, pilnvaras numuru un izdošanas datumu.

6. Ja preces īpašnieks ir juridiska persona, norāda attiecīgā uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) nosaukumu un adresi.

7. Preces nosaukumu ieraksta atbilstoši deklarācijā norādītajam nosaukumam, daudzumu - pēc faktiskā stāvokļa, bet preces vērtību aprēķina, vienas vienības cenu reizinot ar vienību skaitu.

8. Ailē "Preces iznīcināšanas iemesls" norāda, kādā stāvoklī ir iznīcināmā prece (prece bojāta, beidzies preces lietošanas (derīguma) termiņš u.c.).

9. Preces iznīcināšanas vietu un veidu norāda saskaņā ar komisijas lēmumu.

10. Aktā norādīto ziņu patiesumu ar parakstu apliecina tās valsts institūciju amatpersonas, kuru klātbūtnē prece tiek novērtēta.

11. Vienu akta eksemplāru pret parakstu izsniedz preces īpašniekam vai tā pilnvarotai personai.

Finansu ministrs G.Bērziņš

 

2. pielikums
Ministru kabineta
2002. gada 12. marta
noteikumiem Nr. 103

Akts Nr.____
par preces iznīcināšanu

Norādījumi veidlapas aizpildīšanai

1. Aktu par preces iznīcināšanu (turpmāk - akts) sastāda valsts valodā, izmantojot datoru vai rakstot ar tintes pildspalvu skaidri salasāmā rokrakstā.

2. Aktu sastāda, piemērojot muitas režīmu - preču iznīcināšana.

3. Aktu sastāda un kārtas numuru piešķir tā teritoriālā muitas iestāde, kuras teritorijā atrodas iznīcināmā prece. Norāda arī akta sastādīšanas datumu un iznīcināšanas veidu (izmantojot termisku, ķīmisku, mehānisku u.c. iedarbību). Par katru preces veidu sastāda atsevišķu aktu.

4. Iznīcinātās preces nosaukumam, daudzumam un vērtībai jāatbilst datiem, kas minēti preces aprakstes un novērtējuma aktā.

5. Aktā norādīto ziņu patiesumu ar parakstu apliecina tās komisijā iekļautās valsts institūciju amatpersonas, kuru klātbūtnē prece tiek iznīcināta.

6. Vienu akta eksemplāru pret parakstu izsniedz preces īpašniekam vai tā pilnvarotai personai.

Finansu ministrs G.Bērziņš

 
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Muitas režīma - preču iznīcināšana - izpildes kārtība Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 103Pieņemts: 12.03.2002.Stājas spēkā: 01.07.2002.Zaudē spēku: 31.10.2002.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 42, 15.03.2002.
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Tiesību akti, kuriem maina statusu
  • Izdoti saskaņā ar
60103
01.07.2002
87
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"