Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Skatīt Ministru kabineta 2005. gada 26. jūlija noteikumus Nr. 544 "Radiācijas drošības padomes nolikums".

Ministru kabineta noteikumi Nr.132

Rīgā 2001.gada 20.martā (prot. Nr.12, 11.§)

Radiācijas drošības padomes nolikums

Izdoti saskaņā ar likuma "Par radiācijas drošību un kodoldrošību" 8.panta pirmo daļu

1. Radiācijas drošības padome (turpmāk - padome) ir konsultatīva institūcija, kas konsultē valsts un pašvaldību institūcijas un iestādes, kā arī citas institūcijas un iestādes jautājumos, kas saistīti ar radiācijas drošību un kodoldrošību, un veicina dažādu institūciju sadarbību radiācijas drošības nostiprināšanā.

2. Padomei ir šādas funkcijas:

2.1. sniegt atzinumus Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai par priekšlikumiem, kas saņemti no valsts un pašvaldību institūcijām par līdzdalību ar radiācijas drošību un kodoldrošību saistītās starptautiskajās organizācijās;

2.2. izskatīt Radiācijas drošības centra sagatavotos radiācijas drošību un kodoldrošību regulējošo normatīvo aktu projektus pirms to iesniegšanas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā;

2.3. sniegt ieteikumus valsts institūcijām par nepieciešamajiem grozījumiem radiācijas drošību un kodoldrošību regulējošajos normatīvajos aktos;

2.4. konsultēt Radiācijas drošības centru par speciālās atļaujas (licences) izsniegšanu darbībām ar valsts nozīmes jonizējošā starojuma objektiem, kā arī izvērtēt šādu darbību ietekmi uz radiācijas drošību un kodoldrošību, lai noteiktu, vai pozitīvais rezultāts, ko sasniegs operators, pārsniegs kopējo negatīvo ietekmi;

2.5. sniegt atzinumus par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra saņemtajām sūdzībām, kas attiecas uz Radiācijas drošības centra darbību un lēmumiem;

2.6. nodrošināt sabiedrības informēšanu par padomes kompetencē esošajiem jautājumiem un veikt informācijas apmaiņu ar citām institūcijām;

2.7. veicināt dažādu institūciju sadarbību, lai paaugstinātu radiācijas drošības un kodoldrošības kultūras līmeni, radiācijas drošību un kodoldrošību, kā arī uzlabotu darbu vadītāju un citu darbinieku kvalifikāciju ar radiācijas drošību un kodoldrošību saistītajos jautājumos;

2.8. pirms Radiācijas drošības centra publiskā gada pārskata iesniegšanas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā izskatīt Radiācijas drošības centra apkopoto informāciju par situāciju valstī radiācijas drošības un kodoldrošības jomā, galvenajiem jonizējošā starojuma avotu lietotājiem un Radiācijas drošības centra inspektoru veikto pārbaužu rezultātiem.

3. Padomei ir tiesības pieprasīt un bez maksas saņemt no juridiskajām un fiziskajām personām padomes darbam nepieciešamo informāciju, kas saistīta ar radiācijas drošību, kodoldrošību un sadarbību radiācijas drošības nostiprināšanā.

4. Padomes sastāvā jābūt ne mazāk kā trim radiācijas drošības un kodoldrošības speciālistiem.

5. Padomes sastāvā ir divi pārstāvji no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un pa vienam pārstāvim no šādām institūcijām:

5.1. Aizsardzības ministrijas;

5.2. Ekonomikas ministrijas;

5.3. Iekšlietu ministrijas;

5.4. Labklājības ministrijas;

5.5. Satiksmes ministrijas;

5.6. Satversmes aizsardzības biroja;

5.7. Radiācijas drošības centra;

5.8. Latvijas Universitātes vai Rīgas Tehniskās universitātes;

5.9. Latvijas Rentgenologu un radiologu asociācijas.

6. Padomes priekšsēdētājs ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieks.

7. Padomes darbā ar padomdevēja tiesībām var piedalīties citu ar radiācijas drošību un kodoldrošību saistītu valsts institūciju un sabiedrisko organizāciju pilnvaroti pārstāvji.

8. Padomes sēdes notiek ne retāk kā reizi ceturksnī. Ārkārtas sēdes sasauc, ja to pieprasa padomes priekšsēdētājs vai vismaz viena trešdaļa no padomes locekļiem. Padomes sēdes laiku un darba kārtību paziņo visiem padomes locekļiem ne vēlāk kā piecas darbdienas pirms attiecīgās sēdes. Paziņojumam par darba kārtību pievieno sēdē izskatāmo dokumentu kopijas.

9. Padome ir lemttiesīga, ja tās sēdē piedalās ne mazāk kā puse no padomes locekļiem (tai skaitā vismaz viens no šo noteikumu 5.7., 5.8. vai 5.9.apakšpunktā minētajiem speciālistiem).

10. Padome lēmumus pieņem, atklāti balsojot, ar vienkāršu balsu vairākumu. Ja balsu skaits sadalās līdzīgi, izšķirošā ir padomes priekšsēdētāja balss vai - padomes priekšsēdētāja prombūtnes laikā - padomes priekšsēdētāja vietnieka balss.

11. Padomes lēmumiem un atzinumiem ir ieteikuma raksturs, un tie ir pieejami ikvienai ieinteresētajai personai, izņemot to informāciju, kas atbilstoši normatīvajiem aktiem atzīta par valsts noslēpumu vai ierobežotas pieejamības informāciju.

12. Padome atbilstoši savai kompetencei izskata starojuma avotu lietotāju iesniegumus un sūdzības un 30 dienu laikā no to saņemšanas dienas sniedz atzinumu iesnieguma vai sūdzības iesniedzējam.

Ministru prezidents A.BĒRZIŅŠ

Vides aizsardzības un reģionālās
attīstības ministrs V.Makarovs

 

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Radiācijas drošības padomes nolikums Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 132Pieņemts: 20.03.2001.Stājas spēkā: 24.03.2001.Zaudē spēku: 30.07.2005.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 48, 23.03.2001.
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
5774
24.03.2001
87
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)