Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Finansu un kapitāla tirgus komisijas Padomes lēmums Nr. 17/8

Rīgā 2001. gada 2. novembrī

Par "Investīciju ienākumu atspoguļošanas noteikumiem to dzīvības apdrošināšanas sabiedrību gada pārskatos, kuras veic nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšanu"

Pamatojoties uz Finansu un kapitāla tirgus komisijas likuma 6., 7., 8. un 17. pantu, Finansu un kapitāla tirgus komisijas padome nolemj:

1. Apstiprināt "Investīciju ienākumu atspoguļošanas noteikumus to dzīvības apdrošināšanas sabiedrību gada pārskatos, kuras veic nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšanu" (pielikumā).

2. Noteikt, ka ar šī lēmuma 1. punktā minēto noteikumu spēkā stāšanos spēku zaudē Apdrošināšanas uzraudzības inspekcijas 04.07.2000. rīkojums Nr. 72 "Par investīciju ienākumu atspoguļošanu to dzīvības apdrošināšanas sabiedrību gada pārskatos, kuras nodarbojas ar nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšanu".

Finansu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētāja vietnieks J.Brazovskis

 

 

Investīciju ienākumu atspoguļošanas noteikumi to dzīvības apdrošināšanas sabiedrību gada pārskatos, kuras veic nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšanu

1. "Investīciju ienākumu atspoguļošanas noteikumi to dzīvības apdrošināšanas sabiedrību gada pārskatos, kuras veic nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšanu" (tālāk tekstā - noteikumi) ir izstrādāti, pamatojoties uz Finansu un kapitāla tirgus komisijas likuma prasībām.

2. Noteikumi ir saistoši dzīvības apdrošināšanas akciju sabiedrībām un savstarpējām dzīvības apdrošināšanas kooperatīvajām biedrībām (tālāk tekstā - apdrošinātājs), ja tās veic nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšanu.

3. Apdrošinātājam gada pārskata pielikumā jāatšifrē visas tehniskās rezerves to sadalījumā pa šādiem apdrošināšanas veidiem:

3.1. dzīvības apdrošināšana;

3.2. nelaimes gadījumu apdrošināšana;

3.3. veselības apdrošināšana.

4. Investīciju ienākuma daļu, kas attiecas uz katru no 3. punktā minētajiem apdrošināšanas veidiem, nosaka šādi:

4.1 aprēķina bilances posteņu "Kapitāls un rezerves" un "Tehniskās rezerves" kopsummu;

4.2. aprēķina procentuālo attiecību starp:

4.2.1. bilances posteni "Kapitāls un rezerves" un atbilstoši 4.1. punkta prasībām aprēķināto kopsummu,

4.2.2. tehniskajām rezervēm, kuras attiecas uz dzīvības apdrošināšanu, un atbilstoši 4.1. punkta prasībām aprēķināto kopsummu,

4.2.3. tehniskajām rezervēm, kuras attiecas uz nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšanu, un atbilstoši 4.1. punkta prasībām aprēķināto kopsummu;

4.3. aprēķina investīciju ienākumu, kas attiecas uz bilances posteni "Kapitāls un rezerves", kā investīciju ienākuma reizinājumu ar atbilstoši 4.2.1. punktam aprēķināto procentuālo attiecību;

4.4. aprēķina investīciju ienākumu, kas attiecas uz dzīvības apdrošināšanu, kā investīciju ienākuma reizinājumu ar atbilstoši 4.2.2. punktam aprēķināto procentuālo attiecību;

4.5. aprēķina investīciju ienākumu, kas attiecas uz nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšanu, kā investīciju ienākuma reizinājumu ar atbilstoši 4.2.3. punktam aprēķināto procentuālo attiecību.

5. Investīciju ienākuma daļu, kas attiecas uz katru no 3. punktā minētiem apdrošināšanas veidiem, jāatspoguļo šādi:

5.1. investīciju ienākumu, kas attiecas uz bilances posteni "Kapitāls un rezerves", jāuzrāda peļņas un zaudējumu aprēķina netehniskajā rezultātā;

5.2. investīciju ienākumu, kas attiecas uz dzīvības apdrošināšanu, jāuzrāda dzīvības apdrošināšanas peļņas un zaudējumu aprēķina tehniskajā rezultātā;

5.3. investīciju ienākumu, kas attiecas uz nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšanu, jāuzrāda nedzīvības apdrošināšanas peļņas un zaudējumu aprēķina tehniskajā rezultātā.

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par "Investīciju ienākumu atspoguļošanas noteikumiem to dzīvības apdrošināšanas sabiedrību .. Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Finanšu un kapitāla tirgus komisija Veids: lēmums Numurs: 17/8Pieņemts: 02.11.2001.Stājas spēkā: 02.11.2001.Zaudē spēku: 08.01.2003.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 169, 22.11.2001.
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Tiesību akti, kuriem maina statusu
  • Citi saistītie dokumenti
55791
02.11.2001
136
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)