Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 288

Rīgā 1997.gada 5.augustā (prot. nr.43 28.§)

Kārtība, kādā tiek aprēķināts un atmaksāts1997.gadā pārmaksātais sociālais nodoklis par ienākumiem, kas pārsniedz sociālajai apdrošināšanai pakļautos gada darba ienākumus, un veikts pārrēķins sociāli apdrošināto personu kontos gada laikā reģistrētajiem mēneša darba ienākumiem

Izdoti saskaņā ar likuma
"Par nodokļiem un nodevām" 5.panta pirmo daļu

1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā Valsts sociālās apdrošināšanas fonds aprēķina un atmaksā 1997.gadā pārmaksāto sociālo nodokli (turpmāk - atmaksājamā summa) par ienākumiem, kas pārsniedz sociālajai apdrošināšanai pakļautos gada darba ienākumus (turpmāk - pārsnieguma summa), un veic pārrēķinu sociāli apdrošināto personu kontos gada laikā reģistrētajiem mēneša darba ienākumiem.

2. Valsts sociālās apdrošināšanas fonds aprēķina kopējo, kā arī darbiniekam (pašnodarbinātajai personai vai pašnodarbinātās personas saimniecībā vai uzņēmumā nodarbinātajam ģimenes loceklim) un darba devējam atmaksājamo summu, ņemot vērā sociāli apdrošināto personu kontos gada laikā reģistrētos mēneša darba ienākumus un sociālā nodokļa maksājumus (turpmāk - maksājumi).

3. Pārsnieguma summa tiek aprēķināta pēc formulas:

I - I',

kur: I - kopējie gada darba ienākumi;

I' - sociālajai apdrošināšanai pakļautie gada darba ienākumi.

4. Ja darbinieks pārskata gadā bijis darba (dienesta) attiecībās ar vienu darba devēju un maksājumi veikti, piemērojot likuma "Par sociālo nodokli" (turpmāk - likums) Pārejas noteikumu 4.punktā noteikto sociālā nodokļa likmi:

4.1. kopējā atmaksājamā summa tiek aprēķināta pēc formulas:

P x LK(1) ,

kur: P - pārsnieguma summa;

LK(1) - likuma Pārejas noteikumu 4.punktā noteiktā sociālā nodokļa likme;

4.2. darbiniekam atmaksājamā summa tiek aprēķināta pēc formulas:

P x LD,

kur: P - pārsnieguma summa;

L - likuma Pārejas noteikumu 5.punktā darbiniekam noteiktā sociālā nodokļa likmes daļa;

4.3. darba devējam atmaksājamā summa tiek aprēķināta pēc formulas:

AK - AD,

kur: AK - kopējā atmaksājamā summa;

AD - darbiniekam atmaksājamā summa.

5. Ja darbinieks pārskata gadā bijis darba (dienesta) attiecībās ar vienu darba devēju un maksājumi veikti, piemērojot likuma Pārejas noteikumu 8.punktā noteikto attiecīgo sociālā nodokļa likmi:

5.1. kopējā atmaksājamā summa tiek aprēķināta pēc formulas:

P x LK(2),

kur: P - pārsnieguma summa;

LK(2) - likuma Pārejas noteikumu 8.punktā noteiktā attiecīgā sociālā nodokļa likme;

5.2. darbiniekam atmaksājamā summa tiek aprēķināta pēc formulas:

P x (MD : I),

kur: P - pārsnieguma summa;

MD - darbinieka maksājumi;

I - kopējie gada darba ienākumi;

5.3. darba devējam atmaksājamā summa tiek aprēķināta saskaņā ar šo noteikumu 4.3.apakšpunktā noteikto formulu.

6. Ja darbinieks pārskata gadā bijis darba (dienesta) attiecībās ar diviem vai vairākiem darba devējiem un maksājumi veikti, piemērojot likuma Pārejas noteikumu 4. vai 8.punktā noteikto attiecīgo sociālā nodokļa likmi:

6.1. kopējā atmaksājamā summa tiek aprēķināta saskaņā ar šo noteikumu 4.1. vai 5.1.apakšpunktā noteikto formulu;

6.2. darbiniekam atmaksājamā summa tiek aprēķināta saskaņā ar šo noteikumu 4.2. vai 5.2.apakšpunktā noteikto formulu;

6.3. darba devējiem atmaksājamā summa tiek aprēķināta saskaņā ar šo noteikumu 4.3.apakšpunktā noteikto formulu;

6.4. katram darba devējam atmaksājamā summa tiek aprēķināta pēc formulas:

ƩADD(n) x (MDD(n) : ƩMDD(n)),

kur: ƩADD(n) - kopējā darba devējiem atmaksājamā summa;

MDD(n) - katra darba devēja maksājumi;

ƩMDD(n) - kopējā darba devēju maksājumu summa.

7. Ja darbinieks pārskata gadā bijis darba (dienesta) attiecībās ar diviem vai vairākiem darba devējiem un maksājumi veikti, piemērojot likuma Pārejas noteikumu 4. un 8.punktā noteikto attiecīgo sociālā nodokļa likmi:

7.1. kopējā atmaksājamā summa tiek aprēķināta pēc formulas:

P x (MK : I),

kur: P - pārsnieguma summa;

MK - kopējie maksājumi;

I - kopējie gada darba ienākumi;

7.2. darbiniekam atmaksājamā summa tiek aprēķināta saskaņā ar šo noteikumu 5.2.apakšpunktā noteikto formulu;

7.3. darba devējiem atmaksājamā summa tiek aprēķināta saskaņā ar šo noteikumu 4.3. un 6.4.apakšpunktā noteiktajām formulām.

8. Ja darbinieks pārskata gadā bijis darba (dienesta) attiecībās ar vienu vai vairākiem darba devējiem un maksājumi veikti, piemērojot likuma Pārejas noteikumu 4.punktā noteikto sociālā nodokļa likmi, un bijis pašnodarbinātā persona vai pašnodarbinātās personas saimniecībā vai uzņēmumā nodarbinātais ģimenes loceklis:

8.1. kopējā atmaksājamā summa tiek aprēķināta saskaņā ar šo noteikumu 4.1.apakšpunktā noteikto formulu;

8.2. darbiniekam atmaksājamā summa tiek aprēķināta pēc formulas:

P x (ƩMD : I),

kur: P - pārsnieguma summa;

ƩMD - kopējie darbinieka maksājumi;

I - kopējie gada darba ienākumi;

8.3. darba devējiem atmaksājamā summa tiek aprēķināta saskaņā ar šo noteikumu 4.3. un 6.4.apakšpunktā noteiktajām formulām.

9. Ja darbinieks pārskata gadā bijis darba (dienesta) attiecībās ar diviem vai vairākiem darba devējiem un maksājumi veikti, piemērojot likuma Pārejas noteikumu 4. un 8.punktā noteikto attiecīgo sociālā nodokļa likmi, un bijis pašnodarbinātā persona vai pašnodarbinātās personas saimniecībā vai uzņēmumā nodarbinātais ģimenes loceklis:

9.1. kopējā atmaksājamā summa tiek aprēķināta saskaņā ar šo noteikumu 7.1.apakšpunktā noteikto formulu;

9.2. personai atmaksājamā summa tiek aprēķināta saskaņā ar šo noteikumu 8.2.apakšpunktā noteikto formulu;

9.3. darba devējiem atmaksājamā summa tiek aprēķināta saskaņā ar šo noteikumu 4.3. un 6.4.apakšpunktā noteiktajām formulām.

10. Aprēķinot atmaksājamo summu, to noapaļo, atmetot 0,49 santīmus un mazāk vai noapaļojot līdz santīmam 0,50 santīmu un vairāk.

11. Aprēķinot vidējo sociālā nodokļa likmi un darba devēja veikto maksājumu īpatsvaru, rezultātu noapaļo līdz trīs zīmēm aiz komata.

12. Valsts sociālās apdrošināšanas fonds veic pārrēķinu sociāli apdrošinātās personas kontā gada laikā reģistrētajiem mēneša darba ienākumiem pēc gada pēdējā atskaites perioda beigām:

12.1. ja maksājumi veikti līdz gada pēdējā atskaites perioda beigām, no pārsnieguma summas pārrēķinātais mēneša darba ienākums tiek aprēķināts pēc formulas:

Im - ((Im : I) x P),

kur: Im - mēneša darba ienākums;

I - kopējie gada darba ienākumi;

P - pārsnieguma summa;

12.2. ja maksājumi veikti līdz pārskata gada mēnesim, kad darba ienākumi sasnieguši sociālajai apdrošināšanai pakļautos gada darba ienākumus un pārtraukti pirms gada pēdējā atskaites perioda beigām, darbiniekam esot darba (dienesta) attiecībās ar vienu vai vairākiem darba devējiem vai (un) esot pašnodarbinātajai personai vai pašnodarbinātās personas saimniecībā vai uzņēmumā nodarbinātajam ģimenes loceklim, pārrēķinātais mēneša darba ienākums tiek aprēķināts pēc formulas:

I' : n,

pārrēķinātais mēneša darba ienākums katrā ienākumu gūšanas vietā tiek aprēķināts pēc formulas:

I'(n) : n,

kur: I' - sociālajai apdrošināšanai pakļautie gada darba ienākumi;

n - mēnešu skaits no pārskata gada sākuma, kad darbinieks bijis darba (dienesta) attiecībās vai (un) bijis pašnodarbinātā persona vai pašnodarbinātās personas saimniecībā vai uzņēmumā nodarbinātais ģimenes loceklis,

I'(n) - sociālajai apdrošināšanai pakļauto gada darba ienākumu daļa katrā ienākumu gūšanas vietā;

12.3. ja maksājumi veikti pēc pārskata gada mēneša, kad darba ienākumi sasnieguši sociālajai apdrošināšanai pakļautos gada darba ienākumus, un pārtraukti pirms gada pēdējā atskaites perioda beigām, darbiniekam esot darba (dienesta) attiecībās ar vienu vai vairākiem darba devējiem vai (un) esot pašnodarbinātajai personai vai pašnodarbinātās personas saimniecībā vai uzņēmumā nodarbinātajam ģimenes loceklim, pārrēķinātais mēneša darba ienākums tiek aprēķināts saskaņā ar šo noteikumu 12.1. un 12.2.apakšpunktā noteiktajām formulām.

13. Sociālā nodokļa maksātājus par atmaksājamām summām rakstiski informē sociālās apdrošināšanas pārvalde:

13.1. darba devēju - pēc tā juridiskās adreses;

13.2. darbinieku, kas pārskata gadā bijis darba (dienesta) attiecībās ar darba devēju - pēc darba devēja juridiskās adreses ar darba devēja starpniecību;

13.3. pašnodarbināto personu un pašnodarbinātās personas saimniecībā vai uzņēmumā nodarbināto ģimenes locekli, kā arī darbinieku, kas pārtraucis darba (dienesta) attiecības ar darba devēju - pēc minēto personu pastāvīgās dzīvesvietas adreses.

14. Atmaksājamo summu sociālā nodokļa maksātājiem pārskaita:

14.1. darba devējam - uz norādīto kontu kredītiestādē vai (ar viņa piekrišanu) ieskaita nākamo periodu maksājumos;

14.2. darbiniekam, kas pārskata gadā bijis darba (dienesta) attiecībās ar darba devēju, - uz minētās personas norādīto pasta nodaļu vai kredītiestādes kontu, par kuru rakstiski paziņots sociālās apdrošināšanas pārvaldei, pēc darba devēja juridiskās adreses;

14.3. pašnodarbinātajai personai un pašnodarbinātās personas saimniecībā vai uzņēmumā nodarbinātajam ģimenes loceklim, kā arī darbiniekam, kas pārtraucis darba (dienesta) attiecības ar darba devēju, - uz minētās personas norādīto pasta nodaļu vai kredītiestādes kontu, par kuru rakstiski paziņots sociālās apdrošināšanas pārvaldei, pēc minēto personu pastāvīgās dzīvesvietas adreses.

Ministru prezidents A.Šķēle

Labklājības ministrs V.Makarovs

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Kārtība, kādā tiek aprēķināts un atmaksāts 1997.gadā pārmaksātais sociālais nodoklis par .. Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 288Pieņemts: 05.08.1997.Stājas spēkā: 09.08.1997.Zaudē spēku: 24.04.1998.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 199/200, 08.08.1997.
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Izdoti saskaņā ar
44595
09.08.1997
87
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)