Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi Autopārvadājumu likumā

Izdarīt Autopārvadājumu likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1995, 20.nr.) šādus grozījumus:

1. Aizstāt visā likuma tekstā vārdus "Autoceļu departaments" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "Autosatiksmes departaments" (attiecīgā locījumā) un vārdus "Autotransporta valsts inspekcija" (attiecīgā locījumā) - ar vārdiem "Autotransporta direkcija" (attiecīgā locījumā).

2. 1.pantā:

aizstāt 3.punktā vārdu "ieskaitot" ar vārdu "neieskaitot";

izteikt 15.punktu šādā redakcijā:

"15) kustības saraksts - saraksts, kurā ir norādīts maršruts un reisu izpildes laiks;";

izteikt 22.punktu šādā redakcijā:

"22) pasažieru regulārie pārvadājumi - pasažieru pārvadāšana ar autobusiem, taksobusiem vai maršruta taksometriem saskaņā ar noteiktiem kustības sarakstiem regulāri pa noteiktu maršrutu par iepriekš noteiktu braukšanas un bagāžas pārvadāšanas maksu;".

3. 5.pantā:

izteikt otrās daļas 1.punktu šādā redakcijā:

"1) izsniedz speciālas atļaujas (licences) un licences kartītes pasažieru un kravas pārvadājumiem valsts robežās un ārpus tām;";

papildināt otro daļu ar 1.1 punktu šādā redakcijā:

"1.1) izsniedz starptautiskajos līgumos paredzētās atļaujas kravas starptautiskajiem pārvadājumiem;".

4. 30.pantā:

aizstāt vārdus "atļauja (licence)" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "speciāla atļauja (licence)" (attiecīgā locījumā);

papildināt pantu ar trešo daļu šādā redakcijā:

"(3) Autotransporta direkcijas izsniegta speciāla atļauja (licence) pārvadātājam dod tiesības veikt pasažieru pārvadājumus arī republikas pilsētu un rajonu administratīvajās teritorijās."

5. Izteikt 34.panta pirmo daļu šādā redakcijā:

"(1) Pasažieru regulāros pārvadājumus var veikt tikai saskaņā ar apstiprinātu kustības sarakstu. To autotransporta līdzekļu kustības saraksti, kuri veic pasažieru regulāros pārvadājumus, saskaņojami ar citu transporta veidu kustības sarakstiem."

6. Izteikt 35.panta pirmo daļu šādā redakcijā:

"(1) Pasažieru pārvadājumiem vieglajos taksometros nepieciešama speciāla atļauja (licence), ko izsniedz attiecīgi republikas pilsētas dome vai rajona padome. Tā apstiprina licencēšanas noteikumus un nosaka savā administratīvajā teritorijā izsniedzamo vieglo taksometru speciālo atļauju (licenču) un licences kartīšu skaitu, vienotus braukšanas tarifus pārvadātājiem, kuriem izsniegtas speciālās atļaujas (licences), un vieglo taksometru stāvvietu izvietojumu."

7. Izteikt 36.pantu šādā redakcijā:

"36.pants. Līgums par pasažieru un bagāžas pārvadāšanu

Saskaņā ar līgumu par pasažieru pārvadāšanu ar autotransporta līdzekli pārvadātājs apņemas par attiecīgu maksu aizvest pasažieri līdz attiecīgai pieturai (vietai) un, ja pasažieris nodevis bagāžu, - nogādāt to attiecīgajā pieturā un izsniegt personai, kura ir pilnvarota saņemt bagāžu, bet pasažieris apņemas samaksāt par braukšanu un bagāžas pārvadāšanu, ja normatīvajos aktos nav noteikts citādi."

8. 37.pantā:

aizstāt pirmajā daļā vārdus "Regulārajos maršrutos pasažieru pārvadājuma līguma esamību" ar vārdiem "Pasažieru regulārā pārvadājuma līguma esamību";

aizstāt otrajā daļā vārdus "Līgumu par pārvadāšanu" ar vārdiem "Līgumu par pasažieru pārvadāšanu";

papildināt trešo daļu pēc vārda "pārvadāšanu" ar vārdu "vieglajos" un pēc vārda "pieprasījuma" - ar vārdu "vieglā".

9. Izteikt 39.pantu šādā redakcijā:

"39.pants. Braukšanas maksa (tarifi)

(1) Maksimālo robežlīmeni braukšanas maksai (tarifiem) par pasažieru regulārajiem pārvadājumiem (izņemot starptautiskos maršrutus), kas tiek dotēti no valsts budžeta vai valsts speciālā budžeta, nosaka satiksmes ministrs.

(2) Braukšanas maksu (tarifus) par pasažieru regulārajiem pārvadājumiem pilsētas vai rajona maršrutos nosaka attiecīgi pilsētas dome vai rajona padome.

(3) Braukšanas maksu (tarifus) par pasažieru regulārajiem pārvadājumiem starptautiskajos maršrutos nosaka pārvadātājs saskaņā ar starptautiskajiem līgumiem un sadarbībā ar otras puses partneruzņēmumu.

(4) Braukšanas maksu (tarifus) par pasažieru regulārajiem pārvadājumiem gadījumos, kuri nav minēti šā panta pirmajā, otrajā un trešajā daļā, nosaka pārvadātājs.

(5) Maksu (tarifus) par pasažieru un bagāžas pārvadājumiem ar vieglo taksometru nosaka attiecīgās republikas pilsētas dome vai rajona padome."

10. 40.pantā:

izslēgt ceturtajā daļā vārdus "- pēc pēdējā izvēles - bagāžas parastās vērtības vai nodarīto zaudējumu apmērā";

papildināt pantu ar sesto daļu šādā redakcijā:

"(6) Pārvadātājs ir atbildīgs par zaudējumiem, kas radušies pārvadāšanas laikā, ja pasažieris gājis bojā, guvis sakropļojumu vai citu veselības bojājumu vai viņa mantai nodarīts bojājums un pārvadātājs nepierāda, ka zaudējums radies nepārvaramas varas dēļ, ar paša cietušā nodomu vai viņa rupjas neuzmanības dēļ. Par zaudējumiem, kas radušies pasažiera iekāpšanas vai izkāpšanas laikā un bagāžas iekraušanas vai izkraušanas laikā, pārvadātājs atbild, ja ir konstatēta viņa vaina."

11. Izteikt 48.pantu šādā redakcijā:

"48.pants. Ar autotransporta pārvadājumiem saistītā obligātā apdrošināšana

(1) Fiziskās un juridiskās personas, kas veic autopārvadājumus Latvijas teritorijā, apdrošina civiltiesisko atbildību par ceļu satiksmes negadījumā nodarīto zaudējumu.

(2) Kravu īpašnieki, kas nodod pārvadāšanai Latvijas teritorijā bīstamas kravas, apdrošina savu civiltiesisko atbildību par zaudējumiem, kuri sakarā ar pārvadājumu var tikt nodarīti pārvadātājam, trešajām personām un to mantai, kā arī videi.

(3) Fiziskās un juridiskās personas, kas veic starptautiskos autopārvadājumus, apdrošina savu civiltiesisko atbildību par iespējamiem zaudējumiem sakarā ar pārvadājumu atbilstoši starptautisko līgumu noteikumiem."

12. Pārejas noteikumos:

izteikt 3.punktu šādā redakcijā:

"3. Šā likuma 48.panta noteikumi stājas spēkā vienlaikus ar likumiem, kas reglamentē attiecīgo apdrošināšanas veidu.";

izslēgt 4.punktu.

Pārejas noteikums

Ar šā likuma spēkā stāšanos spēku zaudē Satversmes 81.panta kārtībā izdotie Ministru kabineta noteikumi nr.123 "Grozījumi Autopārvadājumu likumā" (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1996, 10.nr.).

Likums Saeimā pieņemts 1997.gada 13.martā.

Valsts prezidents G.Ulmanis

Rīgā 1997.gada 26.martā

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi Autopārvadājumu likumā Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Saeima Veids: likums Pieņemts: 13.03.1997.Stājas spēkā: 09.04.1997.Tēma: Transports un sakari; Administratīvās atbildības ceļvedisPublicēts: Latvijas Vēstnesis, 82, 26.03.1997.; Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 8, 24.04.1997.
Saistītie dokumenti
  • Grozītais
  • Tiesību akti, kuriem maina statusu
42732
09.04.1997
84
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)