Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Latvijas Republikas Centrālās vēlēšanu komisijas lēmums Nr.16

Rīgā 1997.gada 22.janvārī

Par Centrālās vēlēšanu komisijas instrukcijas "Par vēlēšanu iecirkņu komisiju izveidošanu" apstiprināšanu

Centrālā vēlēšanu komisija nolemj:

Apstirpināt instrukciju "Par vēlēšanu iecirkņu komisiju izveidošanu" (pielikumā).

Priekšsēdētājs A.Kramiņš

Sekretāre Dz.Ceihnere

 

Apstiprināta
Centrālās vēlēšanu komisijas
1997. gada 22. janvāra sēdē, lēmums nr.16

Instrukcija Par vēlēšanu iecirkņu komisiju izveidošanu pilsētās un pagastos

1. Pilsētas un pagasta vēlēšanu komisija saskaņā ar likumu "Par pilsētu, rajonu, pagastu vēlēšanu komisijām un vēlēšanu iecirkņu komisijām" izveido vēlēšanu iecirkņu komisijas (turpmāk - iecirkņa komisija) - katru septiņu locekļu sastāvā.

Pilsētās un pagastos, kur ir tikai viens vēlēšanu iecirknis, iecirkņa komisija netiek veidota un tās pienākumus veic attiecīgās pilsētas vai pagasta vēlēšanu komisija .

Ja pilsētas dome vai pagasta padome uzdevusi viena iecirkņa komisijas pienākumus pildīt attiecīgās pilsētas vai pagasta vēlēšanu komisijai, tad viena iecirkņa vēlēšanu komisija netiek veidota.

2. Iecirkņu komisijas izveidojamas vismaz 20 dienas pirms Saeimas vēlēšanu pirmās dienas, pilsētas domes vai pagasta padomes vēlēšanu dienas vai tautas nobalsošanas dienas.

3. Tiesības izvirzīt un pieteikt savus pārstāvjus iecirkņa komisijā ir:

1) Tieslietu ministrijā reģistrēto politisko organizāciju (partiju) vai to apvienību centrālajām vai teritoriālo nodaļu vadības institūcijām;

2) katram attiecīgās pilsētas domes (pagasta padomes) deputātam;

3) ne mazāk kā desmit vēlētājiem;

4) katram attiecīgās pilsētas vai pagasta vēlēšanu komisijas loceklim.

4. Par iecirkņa komisijas locekli var pieteikt ikvienu vēlētāju:

1) kurš prot latviešu valodu;

2) kuram ir vismaz vidējā izglītība;

3) kurš nav pieteikts par deputāta kandidātu, nav kandidātu saraksta iesniedzējs vai vēlētāju apvienības biedrs rajona pilsētas domes vai pagasta padomes vēlēšanās;

4) kurš nav Saeimas, attiecīgās pilsētas domes vai pagasta padomes deputāts;

5) kurš nav citas iecirkņa komisijas loceklis, bet pilsētas domes vai pagasta padomes vēlēšanās - arī citas vēlēšanu komisijas loceklis.

Piezīme. 5. apakšpunktā minētie noteikumi neattiecas uz gadījumiem, kad attiecīgās pilsētas vai pagasta vēlēšanu komisija veic iecirkņa komisijas pienākumus.

5. Pieteikumā jānorāda iecirkņa komisijas locekļa kandidāta vārds, uzvārds, personas kods, dzīvesvietas adrese, darbavieta un profesija (nodarbošanās), kā arī ziņas par piedalīšanos vēlēšanu sagatavošanā un sarīkošanā agrāk. Pieteikumam pievienojams kandidāta rakstveida paziņojums, ka viņš piekrīt savas kandidatūras pieteikšanai.

6. Iecirkņa komisijas locekļu kandidātu pieteikšanas termiņu nosaka attiecīgās pilsētas vai pagasta vēlēšanu komisija un izliek paziņojumu redzamā vietā pie domes (padomes) ēkas.

7. Pilsētas vai pagasta vēlēšanu komisija par katru kandidātu balso atsevišķi. Par ievēlētiem uzskatāmi tie kandidāti, kas saņēmuši visvairāk balsu, taču ne mazāk kā balsu vairākumu no komisijas locekļu kopskaita.

8. Tie kandidāti, kuri saņēmuši ievēlēšanai nepieciešamo balsu skaitu, bet neiekļūst iecirkņa komisijā, tiek iekļauti iecirkņa komisijas locekļu kandidātu rezerves sarakstā iegūto balsu skaita secībā.

Ja tās iecirkņa komisijas loceklis, kura vienlaikus nav pilsētas vai pagasta vēlēšanu komisija, vēlēšanu dienā vai balsu skaitīšanas laikā slimības vai citu iemeslu dēļ nevar piedalīties komisijas darbā, attiecīgās pilsētas vai pagasta vēlēšanu komisija pieņem lēmumu par iecirkņa komisijas sastāva papildināšanu ar nākamo kandidātu no iecirkņa komisijas locekļu kandidātu rezerves saraksta.

9. Iecirkņa komisijas priekšsēdētāju un sekretāru ievēlē pilsētas vai pagasta vēlēšanu komisija.

10. Rajona pilsētas vai pagasta vēlēšanu komisija par iecirkņa komisijas izveidošanu triju dienu laikā paziņo attiecīgā rajona vēlēšanu komisijai.

11. Republikas pilsētas un rajona vēlēšanu komisija par iecirkņu komisiju izveidošanu paziņo Centrālajai vēlēšanu komisijai ne vēlāk kā piecpadsmit dienas pirms vēlēšanu vai tautas nobalsošanas dienas.

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs A.Kramiņš

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretāre Dz.Ceihnere

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par Centrālās vēlēšanu komisijas instrukcijas "Par vēlēšanu iecirkņu komisiju izveidošanu" .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Centrālā vēlēšanu komisija Veids: lēmums Numurs: 16Pieņemts: 22.01.1997.Stājas spēkā: 29.01.1997.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 29/30, 29.01.1997.
42085
29.01.1997
136
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)