Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Rīgas domes priekšsēdētāja rīkojums Nr.231-r

Rīgā 2000.gada 21.martā

Par spodrības mēnesi un meža dienām Rīgā

Lai sekmētu Rīgas teritorijas sakopšanu:

1. Organizēt Rīgā spodrības mēnesi un meža dienas no 03.04.2000. līdz 01.05.2000.

2. Rīgas priekšpilsētu (rajonu) izpilddirektoriem nodrošināt pavasara sakopšanas darbu organizāciju un kontroli Rīgas priekšpilsētu (rajonu) administratīvajās teritorijās:

2.1. organizēt dzīvojamo māju, pagalmu, ielu un tām piegulošo teritoriju, ietvju, starpkvartālu pievedceļu u.c.sakopšanu, teritorijas sakopšanu privātajā sektorā, atkritumu tvertņu laukumu, grāvju un strautu, kā arī apstādījumu sakopšanu;

2.2. savākt un izvest no Rīgas priekšpilsētu (rajonu) pārziņā esošajām ielām ziemā izkaisītās smiltis uz speciāli šim nolūkam ierīkotām vietām;

2.3. iesaistīt iedzīvotājus teritorijas sakopšanā;

2.4. sniegt namu pārvaldēm labiekārtošanas darbos nepieciešamo tehnisko palīdzību.

3. Noteikt, ka Rīgas uzņēmumiem, iestādēm un organizācijām teritorijas jāsakopj Rīgas domes 31.08.1999. saistošajos noteikumos Nr.44 "Rīgas pilsētas iekškvartālu teritoriju aizsardzības noteikumi" un Rīgas domes 14.12.1999. saistošajos noteikumos Nr.54 "Rīgas teritorijas un tajā esošo ēku un būvju uzturēšanas noteikumi" noteiktajā kārtībā.

4. Rīgas domes Vides departamentam nodrošināt, lai Rīgas pašvaldības uzņēmums bezpeļņas organizācija "Rīgas dārzi un parki" un Rīgas pašvaldības SIA "Rīgas meži":

4.1. organizē atkritumu savākšanu un izvešanu no mežiem un apstādījumiem uz pilsētas izgāztuvi vai atkritumu otrreizējas pārstrādes uzņēmumiem;

4.2. organizē melnzemes un stādāmā materiāla sagatavošanu (Rīgas pašvaldības uzņēmums bezpeļņas organizācija "Rīgas dārzi un parki");

4.3. sniedz mācību iestādēm apkārtnes sakopšanā nepieciešamo tehnisko palīdzību;

4.4. apmežo smiltājus (SIA "Rīgas meži");

4.5. veic meža kultūru kopšanu un papildināšanu (SIA "Rīgas meži");

4.6. spodrības mēneša un meža dienu laikā konsultē namu pārvaldes, iestādes un organizācijas par apstādījumu kopšanu un teritorijas labiekārtošanu (Rīgas pašvaldības uzņēmums bezpeļņas organizācija "Rīgas dārzi un parki").

5. Rīgas domes Satiksmes departamentam un Rīgas domes Komunālajam departamentam nodrošināt, lai tā pakļautībā esošās organizācijas:

5.1. sakopj sabiedriskā transporta pieturvietas un maršrutu galapunktus;

5.2. sakopj pilsētas maģistrālo ielu un tiltu braucamās daļas un teritorijas ap tām sarkano līniju robežās;

5.3. sakārto lietusūdens kanalizāciju;

5.4. atjauno ielu līniju krāsojumu maģistrālajās ielās;

5.5. aktīvi veic ielu seguma remontu;

5.6. savāc un izved ziemā izkaisītās smiltis, saskaņojot ar Rīgas domes Vides departamentu un Lielrīgas reģionālo vides pārvaldi: Kurzemes rajonā - uz laukumu Daugavgrīvas šosejas labajā pusē aiz akciju sabiedrības "Brocēni" teritorijas; Latgales priekšpilsētā - uz izgāztuvi Austuves ielā pretī KAMAZ centram; Vidzemes priekšpilsētā - uz izgāztuvi Deglava ielā; Zemgales priekšpilsētā - uz karjeru Ozolciema ielā; Ziemeļu rajonā - uz Aplokciemu;

5.7. organizē kapsētu sakopšanu un atkritumu izvešanu (Kapsētu pārvalde).

6. Rīgas pašvaldības policijas pārvaldei sadarbībā ar Rīgas domes Satiksmes departamenta, Rīgas domes Komunālā departamenta, Rīgas domes Vides departamenta Pilsētvides pārvaldes pilsētvides uzraudzības nodaļu un SIA "Rīgas meži" darbiniekiem veikt regulārus reidus, lai apsekotu nesakoptās teritorijas, nelegālās izgāztuves Rīgā un sodītu likumpārkāpējus.

7. Rīgas pilsētas skolu valdei:

7.1. organizēt skolēnu iesaistīšanu apkārtnes, tajā skaitā pilsētas parku, sakopšanā;

7.2. saskaņot sakopšanas darbu norisi un pieteikumus par nepieciešamo tehnisko palīdzību ar Rīgas pašvaldības uzņēmumu bezpeļņas organizāciju "Rīgas dārzi un parki" un Rīgas pašvaldības SIA "Rīgas meži".

8. Rīgas priekšpilsētu (rajonu) izpilddirekcijām, Rīgas pilsētas skolu valdei, Rīgas domes Satiksmes departamentam, Rīgas domes Komunālajam departamentam, kā arī Rīgas pilsētas pašvaldības uzņēmumam bezpeļņas organizācijai "Rīgas dārzi un parki" līdz 06.04.2000. iesniegt spodrības mēneša darba plānus Rīgas domes Vides komitejas priekšsēdētājam A.Draudiņam.

9. Rīkojumā minētajiem uzņēmumiem un iestādēm veicināt bezdarbnieku iesaistīšanu Rīgas sakopšanas darbos.

10. Aicināt Rīgas iedzīvotājus informēt Rīgas domes Vides departamenta Pilsētvides pārvaldes darbiniekus Rīgas rajonos un priekšpilsētās par nesakoptām teritorijām, kā arī iesniegt priekšlikumus par to sakopšanu un sakārtošanu katru darba dienu no plkst. 9.00 līdz 12.00 pa tālruņi: Centra rajonā - 7012968; Kurzemes rajonā - 7610997; Latgales priekšpilsētā - 7224438; Vidzemes priekšpilsētā - 7552397; Zemgales priekšpilsētā - 7012309; Ziemeļu rajonā - 7338548.

11. Rīgas domes Informācijas un sabiedrisko attiecību nodaļai nodrošināt rīkojuma publicēšanu presē, kā arī aicināt masu informācijas līdzekļus popularizēt spodrības mēneša un meža dienu norisi.

12. Rīkojuma izpildi kontrolēt Rīgas domes Vides komitejai.

Domes priekšsēdētājs A.Bērziņš

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par spodrības mēnesi un meža dienām Rīgā Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Rīgas dome Veids: rīkojums Numurs: 231-rPieņemts: 21.03.2000.Stājas spēkā: 21.03.2000.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 119/120, 04.04.2000.
3908
21.03.2000
85
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"