Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Skatīt Ministru kabineta 1996. gada 6. augusta noteikumus Nr. 311 "Kārtība, kādā personas reģistrējas Valsts ieņēmumu dienestā kā ar pievienotās vērtības nodokli apliekamas personas".

Precizēts 28.11.1995., Latvijas Vēstnesis Nr.184 (467)

Ministru kabineta noteikumi nr. 165

Rīgā 1995. gada 27. jūnijā (prot. nr. 35, 25.§)

Noteikumi par kārtību, kādā jaundibinātie uzņēmumi maksā pievienotās vērtības nodokli un reģistrējas Valsts ieņēmumu dienestā kā ar pievienotās vērtības nodokli apliekamas personas

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pievienotās vērtības nodokli" 3.pantu

 

1. Par jaundibinātu uzņēmumu šo noteikumu izpratnē tiek uzskatīts uzņēmums (uzņēmējsabiedrība), no kura reģistrēšanas dienas Uzņēmumu reģistrā nav pagājuši 12 mēneši un kura preču piegādes un sniegto pakalpojumu kopējā vērtība šajā laikposmā nav sasniegusi 7500 latu. Par jaundibinātu uzņēmumu var tikt uzskatīts arī tāds uzņēmums, kura preču piegādes un sniegto pakalpojumu kopējā vērtība iepriekšējo 12 mēnešu laikā nav sasniegusi 7500 latu, ja šajā uzņēmumā ir veikta reorganizācija (ražošanas paplašināšana, pamatlīdzekļu iegāde un tamlīdzīgas darbības).

2. Jaundibināts uzņēmums ir reģistrējams Valsts ieņēmumu dienestā kā ar pievienotās vērtības nodokli apliekama persona, ja Valsts ieņēmumu dienestā papildus citiem dokumentiem tiek iesniegts arī uzņēmējdarbības plāns, kas apliecina, ka turpmāko 12 mēnešu laikā jaundibinātā uzņēmuma preču piegādes un sniegto pakalpojumu kopējā vērtība sasniegs 7500 latu.

3. Jaundibinātajam uzņēmumam turpmāko 12 mēnešu laikā pēc reģistrācijas Valsts ieņēmumu dienestā kā ar nodokli apliekamai personai līdz dienai, kamēr faktiski ir sasniegts ar nodokli apliekamu darījumu apjoms -10000 latu, pievienotās vērtības nodokļa pārmaksa (starpība starp maksājamo nodokli un samaksāto priekšnodokli) netiek izmaksāta, bet tiek pārnesta uz nākamajiem taksācijas laikposmiem.

4. Valsts ieņēmumu dienestam 12 mēnešu laikā pēc jaundibinātā uzņēmuma reģistrācijas kā ar pievienotās vērtības nodokli apliekamai personai ir tiesības neizmaksāt pārmaksāto nodokli vai samazināt tā apmēru arī pēc dienas, kad ar nodokli apliekamu darījumu vērtība sasniedz 10000 latu, ja ievesto pamatlīdzekļu, iegādāto preču un saņemto pakalpojumu kopējā vērtība ir lielāka par darījumu kopējo vērtību, kas apliekama ar nodokli.

5.Jaundibinātajam uzņēmumam, ievedot pamatlīdzekļus Latvijas Republikā atbilstīgi 1995. gada 11. aprīļa Ministru kabineta noteikumiem nr. 95 "Noteikumi par kārtību, kādā par ārvalstu neatmaksājamās tehniskās palīdzības un humānās palīdzības sūtījumiem maksājams pievienotās vērtības nodoklis un muitas nodoklis" ("Latvijas Vēstnesis", 1995, 61.nr.), izziņas saņemšanai no Valsts ieņēmumu dienesta papildus citiem noteikumos paredzētajiem dokumentiem jāiesniedz arī bankas garantija par ievedamajiem pamatlīdzekļiem aprēķināto pievienotās vērtības nodokļa apmēru. Bankas garantijas vietā var arī ieķīlāt ievedamo pamatlīdzekļu daļu par summu, kas atbilst ievedamo pamatlīdzekļu pievienotās vērtības nodokļa apmēram, noslēdzot ar Valsts ieņēmumu dienesta rajona (pilsētas) nodaļu atbilstīgu ķīlas līgumu.

6. Ja jaundibinātais uzņēmums turpmāko 12 mēnešu laikā no dienas, kad tas ir reģistrēts Valsts ieņēmumu dienestā kā ar pievienotās vērtības nodokli apliekama persona, nav sasniedzis ar nodokli apliekamu darījumu kopējo apmēru - 7500 latu, uzņēmums ir izslēdzams no apliekamo personu reģistra. Iepriekš Valsts ieņēmumu dienestam jāiekasē nenomaksātais pievienotās vērtības nodoklis par ievestajiem pamatlīdzekļiem un atskaitītais priekšnodoklis par iepirktajām precēm vai saņemtajiem pakalpojumiem, kas palielināts atbilstīgi Latvijas Bankas noteiktajai refinansēšanas likmei šajā laikposmā, kā arī nokavējuma nauda no pamatlīdzekļu ievešanas, preču iegādes vai pakalpojumu saņemšanas dienas.

Ministru prezidents M.Gailis

Finansu ministre I.Sāmīte

 

 

 

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Noteikumi par kārtību, kādā jaundibinātie uzņēmumi maksā pievienotās vērtības nodokli un reģistrējas .. Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 165Pieņemts: 27.06.1995.Stājas spēkā: 06.07.1995.Zaudē spēku: 14.08.1996.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 101, 05.07.1995.
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
35659
06.07.1995
87
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)