Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Salaspils novada domes saistošie noteikumi Nr. 5/2024

2024. gada 14. martā

Grozījumi Salaspils novada domes 2020. gada 10. decembra saistošajos noteikumos Nr. 35/2020 "Par transporta izdevumu segšanu Salaspils novada iedzīvotājiem"

Apstiprināti Salaspils novada domes sēdē
2024. gada 14. martā (prot. Nr. 5, 1. §)

Izdoti saskaņā ar Sabiedriskā transporta pakalpojumu likuma
14. panta trešo daļu un Sociālo pakalpojumu un
sociālās palīdzības likuma 3. panta trešo daļu

Izdarīt Salaspils novada domes 2020. gada 10. decembra saistošajos noteikumos Nr. 35/2020 "Par transporta izdevumu segšanu Salaspils novada iedzīvotājiem" (Latvijas Vēstnesis, 02.02.2021., Nr. 22, 17.02.2021., Nr. 33, 30.12.2021., Nr. 252, 02.02.2022., Nr. 23) šādus grozījumus:

1. izteikt tiesību akta izdošanas tiesisko pamatu šādā redakcijā:

"Izdoti saskaņā ar Sabiedriskā transporta pakalpojumu likuma 14. panta trešo daļu un Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 3. panta trešo daļu".

2. izteikt 11. punktu šādā redakcijā:

"11. Lai saņemtu pabalstu transporta izdevumu segšanai, persona laika posmā no 1. marta līdz 31. martam Salaspils novada domes Apmeklētāju apkalpošanas centrā vai Salaspils novada pašvaldības iestādē "Salaspils novada Sociālais dienests" (turpmāk - Dienests) iesniedz noteiktas formas iesniegumu. Iesniegumu persona iesniedz, pieprasot pabalstu pirmo reizi, kā arī tad, ja ir mainījušies apstākļi, kas bija par pamatu pabalsta piešķiršanai vai ir notikušas citas izmaiņas (piemēram, atvērts cits norēķinu konts).".

Salaspils novada domes priekšsēdētājs R. Anspaks

 

Saistošo noteikumu Nr. 5/2024 "Grozījumi Salaspils novada domes 2020. gada 10. decembra saistošajos noteikumos Nr. 35/2020 "Par transporta izdevumu segšanu Salaspils novada iedzīvotājiem""
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Mērķis un nepieciešamības pamatojums  2023. gada 1. janvārī spēkā stājās Pašvaldību likums, ar kuru spēku zaudēja likums "Par pašvaldībām".

Ņemot vērā, ka Salaspils novada domes 2020. gada 10. decembra saistošo noteikumu Nr. 35/2020 "Par transporta izdevumu segšanu Salaspils novada iedzīvotājiem" (turpmāk - saistošie noteikumi) izdošanas pamatā ir atsauce uz likumu "Par pašvaldībām", ir nepieciešams veikt grozījumus.

Saistošo noteikumu 11. punkts noteic, ka pabalsta saņemšanai transporta izdevumu segšanai personai vienu reizi kalendārajā gadā laika posmā no 1. marta līdz 31. martam Salaspils novada domes Apmeklētāju apkalpošanas centrā vai Salaspils novada pašvaldības iestādē "Salaspils novada Sociālais dienests" ir jāiesniedz noteiktas formas iesniegums.

Lai atvieglotu personām pabalstu pieprasīšanas kārtību, kā arī mazinātu dokumentu apriti pašvaldību iestādēs, noteikumu projekts paredz izteikt saistošo noteikumu 11. punktu jaunā redakcijā papildus nosakot, ka iesniegumu persona iesniedz, pieprasot pabalstu pirmo reizi, kā arī tad, ja ir mainījušies apstākļi, kas bija par pamatu pabalsta piešķiršanai vai ir notikušas citas izmaiņas (piemēram, atvērts cits norēķinu konts).

Tas nozīmē, ja personai nav mainījušies kādi būtiski apstākļi, lai saņemtu pabalstu, tai nevajadzēs vērsties Salaspils novada domes Apmeklētāju apkalpošanas centrā vai Salaspils novada pašvaldības iestādē "Salaspils novada Sociālais dienests" katru kalendāro gadu ar atkārtotu iesniegumu un pabalsts personai tiks piešķirts un izmaksāts, pārbaudot valsts un pašvaldības datu reģistros esošo informāciju par personas atbilstību saistošajos noteikumos noteiktajiem kritērijiem.

2. Fiskālā ietekme uz pašvaldības budžetu  Projektam nav ietekme uz pašvaldības budžetu.
3. Sociālā ietekme, ietekme uz vidi, iedzīvotāju veselību, uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā, kā arī plānotā regulējuma ietekme uz konkurenci  Saistošie noteikumi tiešā veidā labvēlīgi ietekmēs personas, kurām nepieciešami saistošajos noteikumos noteiktie pabalsti, jo atvieglos pabalsta pieprasīšanas kārtību.

Saistošo noteikumu tiesiskais regulējums nerada ietekmi uz vidi, uzņēmējdarbību un konkurenci.

Saistošo noteikumu tiesiskais regulējums rada labvēlīgu ietekmi un pašvaldības iedzīvotāju sociālo nodrošinātību.

4. Ietekme uz administratīvajām procedūrām un to izmaksām  Projektam nav ietekmes uz administratīvajām procedūrām un to izmaksām, jo jaunas administratīvās procedūras nav paredzētas un esošo izmaksas netiek mainītas.
5. Ietekme uz pašvaldības funkcijām un cilvēkresursiem  Projekts uzlabos pašvaldības funkciju izpildi, jo tiks samazināts administratīvais slogs un uzlabots pārvaldes pakalpojums.
6. Informācija par izpildes nodrošināšanu  Projekts neparedz jaunu institūciju izveidi, esošo likvidāciju vai reorganizāciju.
7. Prasību un izmaksu samērīgums pret ieguvumiem, ko sniedz mērķa sasniegšana  Projekts ir piemērots iecerētā mērķa sasniegšanas nodrošināšanai un paredz tikai to, kas ir vajadzīgs minētā mērķa sasniegšanai.
8. Izstrādes gaitā veiktās konsultācijas ar privātpersonām un institūcijām  Ievērojot Pašvaldību likuma 46. panta trešo daļu projekts tika publicēts pašvaldības oficiālajā tīmekļvietnē sabiedrības viedokļa noskaidrošanai no 26.02.2024. līdz 11.03.2024. Neviens viedoklis par projektu no sabiedrības netika saņemts.

Salaspils novada domes priekšsēdētājs R. Anspaks

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi Salaspils novada domes 2020. gada 10. decembra saistošajos noteikumos Nr. 35/2020 "Par transporta .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Salaspils novada dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 5/2024Pieņemts: 14.03.2024.Stājas spēkā: 04.04.2024.Tēma: Covid-19 pašvaldībāsPublicēts: Latvijas Vēstnesis, 65, 03.04.2024. OP numurs: 2024/65.35
Saistītie dokumenti
  • Grozītais
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
350863
04.04.2024
424
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"