Teksta versija
UZMANĪBU! Vietnei pielāgotais Google meklētājs (ātrais meklētājs) meklēšanas rezultātos šobrīd neietver daļu tiesību aktu. Problēma tiek risināta, tomēr lūdzam ņemt vērā, ka tiešā veidā Google meklētāja darbību ietekmēt nevaram. Aicinām izmantot vietnes izvērsto meklētāju.
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Ministru kabineta noteikumi Nr. 42

Rīgā 2023. gada 31. janvārī (prot. Nr. 5 13. §)
Noteikumi par īpašniekam zudušu galiekārtu centralizēto datubāzi un šo galiekārtu izmantošanas iespējas pārtraukšanu un atjaunošanu elektronisko sakaru tīklā 
Izdoti saskaņā ar  Elektronisko sakaru likuma 33. panta ceturto daļu
I. Vispārīgais jautājums

1. Noteikumi nosaka:

1.1.  kārtību, kādā veido un uztur nolaupītu, pazaudētu vai citādi pret īpašnieka gribu no viņa varas izgājušu elektronisko sakaru tīklā identificējamu galiekārtu centralizēto datubāzi;

1.2. termiņus un kārtību, kādā elektronisko sakaru komersanti sniedz iekļaušanai centralizētajā datubāzē informāciju par īpašniekiem zudušām galiekārtām un nodrošina īpašniekam zudušas galiekārtas izmantošanas iespējas pārtraukšanu un atjaunošanu savā elektronisko sakaru tīklā;

1.3. kārtību, kādā iesniedzams iesniegums identificējamas galiekārtas izmantošanas iespējas pārtraukšanai vai atjaunošanai.

II. Iesniegums identificējamas galiekārtas izmantošanas iespējas pārtraukšanai vai atjaunošanai

2. Lai pārtrauktu vai atjaunotu īpašniekam zudušas galiekārtas izmantošanas iespēju, īpašnieks iesniedz attiecīgu iesniegumu vienam no šādiem adresātiem:

2.1. elektronisko sakaru komersantam, kurš īpašniekam sniedz elektronisko sakaru pakalpojumus, ja identificējamā galiekārta izmantota publiskajos elektronisko sakaru tīklos;

2.2. Valsts policijai, ja identificējamā galiekārta īpašniekam ir zudusi noziedzīga nodarījuma rezultātā.

3. Iesniegumā norāda šādu informāciju:

3.1. identificējamās galiekārtas īpašnieka:

3.1.1. vārdu, uzvārdu, deklarētās dzīvesvietas adresi un personas kodu vai personu apliecinoša dokumenta numuru, ja īpašnieks ir fiziska persona;

3.1.2. nosaukumu, reģistrācijas numuru un juridisko adresi, ja īpašnieks ir juridiska persona vai personu apvienība;

3.2. identificējamo galiekārtu (piemēram, starptautisko mobilās galiekārtas identitātes numuru, ražotāja nosaukumu, modeli, izmantošanas ilgumu elektronisko sakaru tīklā);

3.3. identificējamās galiekārtas pieslēguma numuru un elektronisko sakaru komersantu, kas identificējamās galiekārtas īpašniekam pēdējais ir sniedzis elektronisko sakaru pakalpojumus, ja identificējamā galiekārta izmantota publiskajos elektronisko sakaru tīklos;

3.4. lūgumu pārtraukt vai atjaunot attiecīgās identificējamās galiekārtas izmantošanas iespēju;

3.5. informāciju par iesniedzēja īpašuma tiesībām uz attiecīgo galiekārtu, ja tā nav lietota.

4. Lai noskaidrotu iesniedzēja identitāti, elektronisko sakaru komersantam ir tiesības pieprasīt uzrādīt personu apliecinošu dokumentu un izgatavot šī dokumenta kopiju.

5. Ja iesniedzējs iesniegumā nenorāda šo noteikumu 3. punktā minēto informāciju vai arī tā tiek norādīta neprecīzi, elektronisko sakaru komersants lūdz iesniedzējam novērst konstatētās nepilnības.

6. Elektronisko sakaru komersants reģistrē saņemto iesniegumu, norādot iesnieguma saņemšanas datumu, informāciju par iesniedzēju un iesnieguma saņēmēja vārdu, uzvārdu un amatu.

7. Elektronisko sakaru komersantam ir tiesības atteikt iesniedzējam identificējamās galiekārtas izmantošanas iespējas pārtraukšanu vai atjaunošanu, ja:

7.1. iesniedzēja sniegtā informācija ir nepatiesa;

7.2. iesniedzēja sniegtā informācija nenodrošina attiecīgās galiekārtas identificēšanu (piemēram, iesniedzēja sniegto informāciju var attiecināt uz vairākām līdzīgām galiekārtām);

7.3. identificējamā galiekārta pēdējos trīs mēnešus nav reģistrēta attiecīgajā elektronisko sakaru tīklā.

III. Identificējamās galiekārtas izmantošanas iespējas pārtraukšanas un atjaunošanas kārtība

8. Elektronisko sakaru komersants vienas darbdienas laikā pēc attiecīgā iesnieguma saņemšanas pārtrauc vai atjauno identificējamās galiekārtas izmantošanas iespējas savā elektronisko sakaru tīklā, kā arī iekļauj centralizētajā datubāzē šo noteikumu 16.1., 16.2., 16.3. vai 17.1., 17.2., 17.3. apakšpunktā minēto informāciju.

9. Ja vienā elektronisko sakaru tīklā darbojas vairāki elektronisko sakaru komersanti, elektronisko sakaru pakalpojumu sniedzējs un elektronisko sakaru tīkla operators savstarpēji vienojas par šo noteikumu 8. punktā noteiktā pienākuma izpildi.

10. Valsts policija informāciju par saņemtajiem iesniegumiem vienas darbdienas laikā iekļauj integrētajā iekšlietu informācijas sistēmā un ar Iekšlietu ministrijas Informācijas centra izveidotiem tehniskajiem līdzekļiem trīs darbdienu laikā nodod to attiecīgajam elektronisko sakaru komersantam (turpmāk – pieprasījums). Ja galiekārtas izmantošanas iespējas pārtraukšana vai atjaunošana var kaitēt kriminālprocesa mērķu sasniegšanai, Valsts policija pieprasījumu nodod elektronisko sakaru komersantam pēc tam, kad attiecīgais kaitējums kriminālprocesa mērķu sasniegšanai vairs nepastāv. Pieprasījumā norāda:

10.1. pieprasījuma identifikācijas numuru un datumu;

10.2. par identificējamo galiekārtu, kas iepriekš ir izmatota elektronisko sakaru komersanta tīklā:

10.2.1. pieslēguma numuru un elektronisko sakaru komersantu, kas identificējamās galiekārtas īpašniekam pēdējais ir sniedzis elektronisko sakaru pakalpojumus;

10.2.2. ražotāja nosaukumu, modeli, izmantošanas ilgumu elektronisko sakaru tīklā, precīzu vai aptuvenu laiku, kad galiekārta lietota pēdējo reizi elektronisko sakaru tīklā;

10.2.3. starptautisko mobilās galiekārtas identitātes numuru, ja šāda informācija ir pieejama;

10.3. par identificējamo galiekārtu, kas iepriekš nav izmatota elektronisko sakaru komersanta tīklā:

10.3.1. ražotāja nosaukumu, modeli;

10.3.2. starptautisko mobilās galiekārtas identitātes numuru;

10.4. kriminālprocesa numuru vai notikuma reģistrācijas numuru;

10.5. Valsts policijas struktūrvienību, kura reģistrējusi iesniegumu par noziedzīga nodarījuma rezultātā zudušu galiekārtu;

10.6. lūgumu pārtraukt vai atjaunot attiecīgās identificējamās galiekārtas izmantošanas iespēju. Identificējamās galiekārtas izmantošanas iespējas atjaunošanas gadījumā norāda termiņu, līdz kuram attiecīgās galiekārtas darbība ir atjaunojama.

11. Elektronisko sakaru operatoram ir tiesības atteikt galiekārtas izmantošanas iespējas pārtraukšanu, ja:

11.1. pieprasījums ir par identificējamo galiekārtu, kas iepriekš ir izmantota elektronisko sakaru komersanta tīklā, un pieprasījumā saskaņā ar šo noteikumu 10.2.2. apakšpunktu norādītā informācija nenodrošina galiekārtas identificēšanu un nav pieejama 10.2.3. apakšpunktā minētā informācija;

11.2. pieprasījums ir par identificējamo galiekārtu, kas iepriekš nav izmantota elektronisko sakaru komersanta tīklā, un pieprasījumā nav iekļauta šo noteikumu 10.3.2. apakšpunktā minētā informācija.

12. Elektronisko sakaru tīkla operators vienas darbdienas laikā pēc šo noteikumu 10. punktā minētā pieprasījuma saņemšanas, ja pieprasījums saņemts darba laikā, un divu darbdienu laikā, ja pieprasījums saņemts ārpus darba laika, nodrošina identificējamās galiekārtas izmantošanas iespējas pārtraukšanu vai atjaunošanu savā elektronisko sakaru tīklā, kā arī iekļauj centralizētajā datubāzē šo noteikumu 16.1., 16.2.,  16.3. vai 17.1., 17.2.17.3. apakšpunktā minēto informāciju.

13. Divu darbdienu laikā pēc tam, kad centralizētajā datubāzē iekļauta informācija par īpašniekam zudušu galiekārtu, elektronisko sakaru tīkla operators pārtrauc vai atjauno attiecīgās īpašniekam zudušās galiekārtas izmantošanas iespēju savā elektronisko sakaru tīklā.

14. Pārtraucot vai atjaunojot īpašniekam zudušas galiekārtas izmantošanas iespēju savā elektronisko sakaru tīklā, elektronisko sakaru tīkla operators nodrošina šo noteikumu 16.4. vai 17.4. apakšpunktā minētās informācijas iekļaušanu centralizētajā datubāzē.

IV. Centralizētā datubāze

15. Elektronisko sakaru komersanti nodrošina centralizētas datubāzes izveidošanu, uzturēšanu un centralizētajā datubāzē iekļautās informācijas pieejamību tiešsaistes režīmā bez maksas izmeklēšanas iestādēm procesuālo darbību veikšanai un Iekšlietu ministrijas Informācijas centram datu kvalitātes kontrolei, kā arī centralizētajā datubāzē iekļauto īpašniekam zudušo galiekārtu starptautiskā mobilās galiekārtas identitātes numura publiskošanu, noslēdzot savstarpēju līgumu.

16. Par īpašniekam zudušas galiekārtas izmantošanas iespējas pārtraukšanu centralizētajā datubāzē iekļauj šādu informāciju:

16.1. elektronisko sakaru komersants, kurš pieņēmis iesniegumu vai pieprasījumu;

16.2. iesnieguma vai pieprasījuma saņemšanas datums;

16.3. starptautiskais mobilās galiekārtas identitātes numurs;

16.4. katra elektronisko sakaru tīkla operatora atzīme par identificējamās galiekārtas izmantošanas iespējas pārtraukšanu savā elektronisko sakaru tīklā un pārtraukšanas datums un laiks.

17. Par īpašniekam zudušas galiekārtas izmantošanas iespējas atjaunošanu centralizētajā datubāzē iekļauj šādu informāciju:

17.1. elektronisko sakaru komersants, kurš pieņēmis iesniegumu vai pieprasījumu;

17.2. iesnieguma vai pieprasījuma saņemšanas datums; 

17.3. starptautiskais mobilās galiekārtas identitātes numurs;

17.4. katra elektronisko sakaru tīkla operatora atzīme par identificējamās galiekārtas izmantošanas iespējas atjaunošanu savā elektronisko sakaru tīklā un atjaunošanas datums un laiks.

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Satiksmes ministrs J. Vitenbergs
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Noteikumi par īpašniekam zudušu galiekārtu centralizēto datubāzi un šo galiekārtu izmantošanas .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 42Pieņemts: 31.01.2023.Stājas spēkā: 04.02.2023.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 25, 03.02.2023. OP numurs: 2023/25.13
Saistītie dokumenti
  • Izdoti saskaņā ar
  • Anotācija / tiesību akta projekts
  • Citi saistītie dokumenti
339186
04.02.2023
87
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"