Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts zaudēs spēku 2023. gada 1. jūnijā.

Tukuma novada domes saistošie noteikumi Nr. 12

Tukumā 2022. gada 2. februārī (prot. Nr. 2, 4. §)

Par grozījumiem Tukuma novada domes 2021. gada 25. augusta saistošajos noteikumos Nr. 25 "Par sociālo palīdzību Tukuma novada pašvaldībā"

Apstiprināti
ar Tukuma novada domes 02.02.2022.
lēmumu (prot. Nr. 2, 4. §)

Izdoti saskaņā ar Sociālo pakalpojumu un sociālās
palīdzības likuma 3. panta otro, 33. panta trešo daļu,
36. panta sesto un piekto daļu

Izdarīt Tukuma novada domes 2021. gada 25. augusta saistošajos noteikumos Nr. 25 "Par sociālo palīdzību Tukuma novada pašvaldībā" (turpmāk - noteikumi) šādus grozījumus:

1. svītrot noteikumu 19.1.3. apakšpunktu;

2. papildināt noteikumus ar 23. punktu šādā redakcijā:

"23. Bērniem (tai skaitā personām līdz 24 gadu vecumam, ja līdz 18 gadu vecumam ir uzsākta un turpinās ortodontijas ārstēšana saskaņā ar ārstēšanas plānu), kuriem līdz dienai, kad stājās spēkā 2022. gada 2. februārī izdarītie grozījumi šajos saistošajos noteikumos, bija tiesības saņemt pabalstu ortodontijas pakalpojuma izdevumiem, piešķir pabalstu ortodontijas pakalpojuma izdevumiem 100 % apmērā no faktiskajiem izdevumiem (saskaņā ar finanšu dokumentiem), bet ne vairāk kā 1000,00 euro vienam bērnam, ja izdevumi radušies laika periodā, kurā bērna mājsaimniecībai piešķirts trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statuss."

Tukuma novada domes priekšsēdētājs G. Važa

 

Saistošo noteikumu Nr. 12 "Par grozījumiem Tukuma novada domes 2021. gada 25. augusta saistošajos noteikumos Nr. 25 "Par sociālo palīdzību Tukuma novada pašvaldībā""
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļa Norādāmā informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 35. panta otrās daļas 1. punkts un 36. panta sestā daļa nosaka - pašvaldība savos saistošajos noteikumos nosaka papildu sociālās palīdzības pabalstus atsevišķu izdevumu apmaksai, to mērķus, apmēru, piešķiršanas un izmaksas kārtību.

Lielai daļai mājsaimniecību būtiski ir pieaugusi maksa par elektrību un siltumenerģiju, ir augušas pārtikas un dažādu pakalpojumu cenas, tas viss ir radījis risku primāru ikdienas pamatvajadzību nodrošināšanai un sociālo pakalpojumu saņemšanai. Minētie apstākļi rada ietekmi uz pašvaldības budžetu - nepietiekamiem finanšu resursiem sociālajai aizsardzībai, kuru dēļ pašvaldība ir spiesta izvērtēt savas iespējas un prioritātes, atteikties no kāda papildu sociālās palīdzības pabalsta.

Izvērtējot pašvaldības iespējas un valsts atbalsta pasākumus, nolemts atteikties no pabalsta ortodontijas pakalpojuma izmaksu segšanai.

Minētais pasākums būtu nosakāms kā pagaidu risinājums. Stabilizējoties ekonomiskajai situācijai, kā arī ņemot vērā pašvaldības budžeta izpildes un ienākumu pozīcijas, ir jāveicina tas, lai sociālais pabalsts ortodontijas pakalpojuma izmaksu segšanai pēc iespējas ātrāk tiktu atjaunots esošajā apmērā.

2. Īss projekta satura izklāsts Tiek svītrotas normas par pabalstu ortodontijas pakalpojumam.
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Projekts ietekmi uz budžetu nerada.

Atsakoties no pabalsta ortodontijas izmaksu segšanai, plānots iegūt finanšu līdzekļus novirzīšanai citām prioritātēm 1000,00 euro apmērā.

4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nav attiecināms.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Jaunas administratīvas procedūras nav nepieciešamas.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām

Nav organizētas.

Tukuma novada domes priekšsēdētājs G. Važa

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par grozījumiem Tukuma novada domes 2021. gada 25. augusta saistošajos noteikumos Nr. 25 "Par sociālo .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Tukuma novada dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 12Pieņemts: 02.02.2022.Stājas spēkā: 02.03.2022.Zaudē spēku: 01.06.2023.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 42, 01.03.2022. OP numurs: 2022/42.11
Saistītie dokumenti
  • Zaudēs spēku ar
  • Grozītais
  • Izdoti saskaņā ar
330383
02.03.2022
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)