Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Gulbenes novada domes saistošie noteikumi Nr. 1

Gulbenē 2022. gada 27. janvārī (prot. Nr. 1, 96. p.)

Grozījumi Gulbenes novada domes 2012. gada 23. februāra saistošajos noteikumos Nr. 6 "Par vienreizēju pabalstu ģimenei sakarā ar bērna piedzimšanu"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
15. panta pirmās daļas 6. punktu un 43. panta trešo daļu

Izdarīt Gulbenes novada domes 2012. gada 23. februāra saistošajos noteikumos Nr. 6 "Par vienreizēju pabalstu ģimenei sakarā ar bērna piedzimšanu" (Gulbenes Novada Ziņas, 2012. gads, Nr. 4) šādus grozījumus:

1. Izteikt 3. punktu šādā redakcijā:

"3. Tiesības saņemt pabalstu ir Latvijas Republikas pilsoņiem, nepilsoņiem un ārzemniekiem, kuriem piešķirts personas kods un pamata dzīvesvieta ne mazāk kā pēdējos sešus mēnešus pirms bērna piedzimšanas ir deklarēta Gulbenes novada administratīvajā teritorijā, vai pirms bērna piedzimšanas īpašumā (reģistrēts zemesgrāmatā) ir iegūts Gulbenes novada administratīvajā teritorijā esošs nekustamais īpašums, kurā deklarēta pabalsta pieprasītāja pamata dzīvesvieta, un jaundzimušā pirmā pamata dzīvesvieta ir deklarēta Gulbenes novada administratīvajā teritorijā."

2. Izteikt 5. punktu šādā redakcijā:

"5. Pabalsts par vienu jaundzimušo bērnu ir vienas minimālās mēneša darba algas apmērā."

Gulbenes novada domes priekšsēdētājs A. Caunītis

 

Gulbenes novada domes 2022. gada 27. janvāra saistošo noteikumu Nr. 1 "Grozījumi Gulbenes novada domes 2012. gada 23. februāra saistošajos noteikumos Nr. 6 "Par vienreizēju pabalstu ģimenei sakarā ar bērna piedzimšanu""
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums Latvijas valsts pašreizējo sociālekonomisko situāciju raksturo ievērojams pārtikas un sadzīves preču cenu kāpums, dramatiskais elektroenerģijas un gāzes cenu kāpums, kā arī komunālo pakalpojumu sadārdzinājums, kas ir skatāms kontekstā ar normatīvo regulējumu Covid-19 infekcijas izplatības novēršanai, kas ir nopietni ir iedragājis vairāku jomu sekmīgu darbību, vienlaikus liedzot valsts un pašvaldību institūciju darbiniekiem un amatpersonām, kuriem nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, veikt savus darba pienākumus. Ievērojot minēto, potenciāli ir paredzama nozīmīgas sabiedrības daļas nonākšana krīzes situācijas apstākļos, kuru dēļ tai nav ienākumu vai arī tie ir būtiski samazinājušies un ir nepieciešama materiāla palīdzība elementāru pamatvajadzību nodrošināšanai. Izvērtējot demogrāfiskos rādītājus un analizējot pēdējo piecu gadu datus par jaundzimušo skaitu Gulbenes novadā (Gulbenes novadā deklarētie jaundzimušie), secinājums ir skaudrs - jaundzimušo skaits ir būtiski mazinājies, tas ir, piecu gadu griezumā jaundzimušo skaits ir samazinājies gandrīz uz pusi.

Ņemot vērā minēto, Gulbenes novada pašvaldībai steidzami nepieciešams risināt jautājumus, kas saistīti ar Gulbenes novada iedzīvotāju dzīves līmeņa celšanos un Gulbenes novada ekonomisko un dzīves kvalitātes pievilcību, kā arī atbalstu ģimenēm ar bērniem. Ievērojot minēto, nepieciešams primāri pārskatīt vienreizējā pabalsta ģimenei sakarā ar bērna piedzimšanu apmēru, to būtiski palielinot un nosakot vienas minimālās mēneša algas apmērā, tādejādi sniedzot ievērojamu materiālo atbalstu jaundzimušā vajadzību nodrošināšanai. Šāds Gulbenes novada pašvaldības solis sniedz reālu atbalstu ģimenei jaundzimušā pamatvajadzību nodrošināšanai un atvieglo ģimenes materiālo situāciju, tādejādi netieši arī sekmējot piederības sajūtu novadam kopumā, kā arī var veicināt motivāciju deklarēt savu dzīvesvietu tieši Gulbenes novadā.

Ņemot vērā minēto, ir sagatavots saistošo noteikumu projekts "Grozījumi Gulbenes novada domes 2012. gada 23. februāra saistošajos noteikumos Nr. 6 "Par vienreizēju pabalstu ģimenei sakarā ar bērna piedzimšanu"".

2. Īss projekta satura izklāsts Saistošo noteikumu projekts "Grozījumi Gulbenes novada domes 2012. gada 23. februāra saistošajos noteikumos Nr. 6 "Par vienreizēju pabalstu ģimenei sakarā ar bērna piedzimšanu"" paredz palielināt pabalsta apmēru un nosakot to vienas minimālās mēneša algas apmērā. Papildus minētajam ir paredzēta iespēja pretendēt uz pabalstu arī personām, kuras pirms bērna piedzimšanas ieguvušas savā īpašumā nekustamo īpašumu Gulbenes novada administratīvajā teritorijā un deklarējušas tajā savu pamata dzīvesvietu (jaundzimušā pirmajai pamata dzīvesvietai ir jābūt deklarētai Gulbenes novada administratīvajā teritorijā).
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Saistošo noteikumu projektā "Grozījumi Gulbenes novada domes 2012. gada 23. februāra saistošajos noteikumos Nr. 6 "Par vienreizēju pabalstu ģimenei sakarā ar bērna piedzimšanu"" paredzētais pabalsts tiks izmaksāts atbilstoši pašvaldības budžetā ieplānotajiem finanšu līdzekļiem.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Saistošo noteikumu projekts "Grozījumi Gulbenes novada domes 2012. gada 23. februāra saistošajos noteikumos Nr. 6 "Par vienreizēju pabalstu ģimenei sakarā ar bērna piedzimšanu"" neradīs ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Saistošo noteikumu projekta "Grozījumi Gulbenes novada domes 2012. gada 23. februāra saistošajos noteikumos Nr. 6 "Par vienreizēju pabalstu ģimenei sakarā ar bērna piedzimšanu"" izpildi nodrošinās Gulbenes novada pašvaldība.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Konsultācijas nav notikušas.

Gulbenes novada domes priekšsēdētājs A. Caunītis

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi Gulbenes novada domes 2012. gada 23. februāra saistošajos noteikumos Nr. 6 "Par vienreizēju .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Gulbenes novada dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 1Pieņemts: 27.01.2022.Stājas spēkā: 26.02.2022.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 40, 25.02.2022. OP numurs: 2022/40.26
Saistītie dokumenti
  • Grozītais
  • Izdoti saskaņā ar
330287
26.02.2022
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)