Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Tukuma novada domes saistošie noteikumi Nr. 9

Tukumā 2022. gada 26. janvārī (prot. Nr. 1, 13. §)

Par Tukuma novada domes 2021. gada 28. aprīļa saistošo noteikumu Nr. 16 "Par Tukuma novada administratīvās teritorijas attīstībai stratēģiski svarīgiem pakalpojumiem un tirgus nepilnībām" atzīšanu par spēku zaudējušiem

APSTIPRINĀTI
ar Tukuma novada domes 26.01.2022. lēmumu (prot. Nr. 1, 13. §)

Izdoti saskaņā ar Valsts pārvaldes iekārtas likuma
88. panta ceturto daļu

Atzīt par spēku zaudējušiem Tukuma novada domes 2021. gada 28. aprīļa saistošos noteikumus Nr. 16 "Par Tukuma novada administratīvās teritorijas attīstībai stratēģiski svarīgiem pakalpojumiem un tirgus nepilnībām".

Tukuma novada domes priekšsēdētājs G. Važa

 

Saistošo noteikumu Nr. 9 "Par Tukuma novada domes 2021. gada 28. aprīļa saistošo noteikumu Nr. 16 "Par Tukuma novada administratīvās teritorijas attīstībai stratēģiski svarīgiem pakalpojumiem un tirgus nepilnībām" atzīšanu par spēku zaudējušiem"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums Valsts pārvaldes iekārtas likuma (turpmāk - VPIL) 88. panta otrā daļa nosaka pienākumu publiskai personai pirms kapitālsabiedrības dibināšanas vai līdzdalības iegūšanas esošā kapitālsabiedrībā veikt paredzētās rīcības izvērtējumu, ietverot arī ekonomisko izvērtējumu, lai pamatotu, ka citādā veidā nav iespējams efektīvi sasniegt šā panta pirmajā daļā noteiktos mērķus. Savukārt VPIL 88. panta ceturtā daļa nosaka pienākumu pašvaldības domei pēc/pirms 88. panta otrajā daļā minētā izvērtējuma veikšanas izdot saistošos noteikumus, kuros nosaka tirgus nepilnību vai tādus pašvaldības īpašumus, vai preces un pakalpojumus, kas ir stratēģiski svarīgi pašvaldības administratīvās teritorijas attīstībai.

Ņemot vērā minēto, secināms, ka attiecībā uz iepriekš iegūtu līdzdalību kapitālsabiedrībās jāpiemēro VPIL 88. panta septītā daļa, kas uzliek pienākumu publiskai personai, kas dibinājusi kapitālsabiedrību vai ieguvusi līdzdalību esošā kapitālsabiedrībā, pārvērtēt līdzdalību tajā saskaņā ar VPIL 88. pantu un Kapitālsabiedrību pārvaldības likumu. Tā kā norma saturiski norāda tikai uz līdzdalības pārvērtēšanas pienākumu, kura izpildes kārtība un apjoms noteikts VPIL 88. panta otrajā daļā, tā nav tulkojama paplašināti, un nav piemērojama prasība par pašvaldības saistošo noteikumu izdošanu.

Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likuma 9. panta sestās daļas 1. punkts noteic - ja konstatē pretrunu starp dažāda juridiska spēka tiesību normām, piemēro to tiesību normu, kurai ir augstāks juridiskais spēks. Tā kā VPIL 88. panta ceturtajā daļā noteiktais pienākums izdot saistošos noteikumus nav attiecināms uz iepriekš iegūtu līdzdalību kapitālsabiedrībās un Tukuma novada pašvaldība kopš 2016. gada 1. janvāra, kad stājās spēkā jaunā VPIL 8. panta redakcija, nav dibinājusi jaunas kapitālsabiedrības vai ieguvusi līdzdalību esošā kapitālsabiedrībā, kurā pašvaldībai līdz tam līdzdalība nav bijusi, tad 2021. gada 28. aprīļa saistošie noteikumu Nr. 16 "Par Tukuma novada administratīvās teritorijas attīstībai stratēģiski svarīgiem pakalpojumiem un tirgus nepilnībām" var tikt atzīti par spēku zaudējušiem.

2. Īss projekta satura izklāsts Saistošie noteikumi paredz atzīt par spēku zaudējušiem Tukuma novada domes 2021. gada 28. aprīļa saistošos noteikumus Nr. 16 "Par Tukuma novada administratīvās teritorijas attīstībai stratēģiski svarīgiem pakalpojumiem un tirgus nepilnībām", jo konstatēta pretruna ar augstāk stāvošu tiesību aktu.
3. Informācija par plānotā projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Nav ietekmes.
4. Informācija par plānotā projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nav ietekmes.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām

Nav attiecināms.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām

Nav veiktas.


Tukuma novada domes priekšsēdētājs G. Važa

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par Tukuma novada domes 2021. gada 28. aprīļa saistošo noteikumu Nr. 16 "Par Tukuma novada administratīvās .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Tukuma novada dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 9Pieņemts: 26.01.2022.Stājas spēkā: 11.02.2022.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 29, 10.02.2022. OP numurs: 2022/29.28
Saistītie dokumenti
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
329873
11.02.2022
424
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"