Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Tukuma novada domes saistošie noteikumi Nr. 53

Tukumā 2021. gada 29. decembrī (prot. Nr. 26, 12. §)

Par Kandavas novada domes 2015. gada 26. novembra saistošo noteikumu Nr. 25 "Par licencēšanas noteikumiem pasažieru pārvadājumiem ar vieglajiem taksometriem Kandavas novadā" atzīšanu par spēku zaudējušiem

APSTIPRINĀTI
ar Tukuma novada domes
29.12.2021. lēmumu (prot. Nr. 26, 12. §)

Izdoti saskaņā ar Autopārvadājumu likuma
35. panta pirmo daļu un 39. panta piekto daļu

Atzīt par spēku zaudējušiem Kandavas novada domes 2015. gada 26. novembra saistošos noteikumus Nr. 25 "Par licencēšanas noteikumiem pasažieru pārvadājumiem ar vieglajiem taksometriem Kandavas novadā".

Tukuma novada domes priekšsēdētājs G. Važa

 

Saistošo noteikumu Nr. 53 "Par Kandavas novada domes 2015. gada 26. novembra saistošo noteikumu Nr. 25 "Par licencēšanas noteikumiem pasažieru pārvadājumiem ar vieglajiem taksometriem Kandavas novadā" atzīšanu par spēku zaudējušiem"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums Autopārvadājumu likuma 35. panta pirmā daļa no 2018. gada 1. marta izteikta jaunā redakcijā (ar grozījumiem, kas stājās spēkā 2021. gada 1. jūlijā) un tā paredz, ka ar taksometru pasažieru pārvadājumus drīkst veikt, ja pārvadātājs ir saņēmis plānošanas reģiona vai valstspilsētas pašvaldības izsniegtu speciālo atļauju (licenci) un licences kartīti attiecībā uz katru autotransporta līdzekli.

Līdz 2018. gada 1. martam licences izsniedza pašvaldība. Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likuma 9. panta piektā daļa noteic - ja spēku zaudē normatīvā akta izdošanas tiesiskais pamats (augstāka juridiska spēka tiesību norma, uz kuras pamata izdots cits normatīvais akts), tad spēku zaudē arī uz šā pamata izdotais normatīvais akts vai tā daļa. Tā kā Autopārvadājumu likuma 35. panta pirmās daļas redakcija, kas noteica pašvaldībai pienākumu izsniegt speciālo atļauju (licenci) pasažieru pārvadājumiem ar vieglo taksometru, kopš 2018. gada 1. marta ir zaudējusi spēku, tad Kandavas novada domes 2015. gada 26. novembra saistošie noteikumi Nr. 25 "Par licencēšanas noteikumiem pasažieru pārvadājumiem ar vieglajiem taksometriem Kandavas novadā" nevar būt spēkā. No 2018. gada 1. marta nav vairs spēkā neviena tiesību norma, kas pilnvaro novada pašvaldību izsniegt speciālo atļauju (licenci) pasažieru pārvadājumiem ar vieglo taksometru, kā arī noteikt to izsniegšanas kārtību un maksu.

2. Īss projekta satura izklāsts Saistošie noteikumi paredz atzīt par spēku zaudējušiem Kandavas novada domes 2015. gada 26. novembra saistošos noteikumus Nr. 25 "Par licencēšanas noteikumiem pasažieru pārvadājumiem ar vieglajiem taksometriem Kandavas novadā" sakarā ar augstāk stāvošo normatīvo aktu regulējuma izmaiņām.
3. Informācija par plānotā projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Nav ietekmes. Kopš 2018. gada 1. marta novada pašvaldības speciālās atļaujas (licences) pasažieru pārvadājumiem ar vieglo taksometru neizsniedz.
4. Informācija par plānotā projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nav ietekmes.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Nav attiecināms.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Nav veiktas.

Tukuma novada domes priekšsēdētājs G. Važa

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par Kandavas novada domes 2015. gada 26. novembra saistošo noteikumu Nr. 25 "Par licencēšanas noteikumiem .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Tukuma novada dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 53Pieņemts: 29.12.2021.Stājas spēkā: 13.01.2022.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 8, 12.01.2022. OP numurs: 2022/8.14
Saistītie dokumenti
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
329076
13.01.2022
424
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"