Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Konkurences padomes lēmums Nr. 34

Rīgā 2021. gada 17. decembrī (prot. Nr. 74, 2. §)

Par tirgus dalībnieku apvienošanos

Lieta Nr. KL\2.2-4\21\26

Par SIA "Circle K Latvia" izšķirošas ietekmes iegūšanu pār SIA "DUS A2" aktīviem

Konkurences padomē (turpmāk - KP) 17.11.2021. tika uzsākts konsultāciju process un 09.12.2021. tika iesniegts SIA "Circle K Latvia" (reģistrācijas Nr. 40003064094) apvienošanās ziņojums par izšķirošas ietekmes iegūšanu pār SIA "DUS A2" (reģistrācijas Nr. 50103264041) aktīviem. Ziņojums atbilda Ministru Kabineta noteikumu Nr. 800 "Kārtība, kādā iesniedz un izskata pilno un saīsināto ziņojumu par tirgus dalībnieku apvienošanos" (turpmāk - Noteikumi Nr. 800) prasībām, tādejādi atbilstoši Noteikumu Nr. 800 4. punktam Ziņojuma saņemšanas diena KP ir 09.12.2021.

Izvērtējot Ziņojumā ietverto un KP rīcībā esošo informāciju, KP

konstatēja:

apvienošanās rezultātā SIA "Circle K Latvia" iegūs vienpersonisku izšķirošu ietekmi pār SIA "DUS A2" aktīviem, precīzāk - degvielas uzpildes staciju DUS Bērzkrogs. Līdz ar to, apvienošanās atbilst Konkurences likuma 15. panta pirmās daļas 3. punktam un saskaņā ar Konkurences likuma 15. panta otro daļu ir paziņojama KP.

Saskaņā ar Ziņojumā norādīto SIA "Circle K Latvia" galvenais darbības veids ir degvielas, naftas produktu tirdzniecība, degvielas mazumtirdzniecība degvielas uzpildes stacijās, degvielas, cietā, šķidrā un gāzveida kurināmā un līdzīgu produktu vairumtirdzniecība. Savukārt ar SIA "Circle K Latvia" saistītas sabiedrības sniedz grāmatvedības, IT, algu uzskaites, uzglabāšanas, noliktavu saimniecības un citus administratīvus pakalpojumus Circle K grupas uzņēmumiem.

SIA "DUS A2" nodarbojas ar degvielas mazumtirdzniecību. Saskaņā ar ziņojumā norādīto, SIA "DUS A2" piederošā degvielas uzpildes stacija jau šobrīd darbojas zem SIA "Circle K Latvia" preču zīmes.

Izvērtējot Ziņojumā sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, secināms, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis ietekmētajos tirgos Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki. Līdz ar to atbilstoši Konkurences likuma 16. panta ceturtajai daļai apvienošanās ir atļaujama.

Ņemot vērā minēto un saskaņā ar Konkurences likuma 8. panta pirmās daļas 5. punktu, 15. panta pirmās daļas 3. punktu un 16. panta pirmo un ceturto daļu, Konkurences padome

nolēma:

atļaut apvienošanos, SIA "Circle K Latvia" iegūstot izšķirošu ietekmi pār SIA "DUS A2" aktīviem - degvielas uzpildes staciju DUS Bērzkrogs.

Saskaņā ar Konkurences likuma 8. panta otro daļu KP lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas.

Konkurences padomes priekšsēdētājs J. Gaiķis

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par tirgus dalībnieku apvienošanos Izdevējs: Konkurences padome Veids: lēmums Numurs: 34Pieņemts: 17.12.2021.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 1, 03.01.2022. OP numurs: 2022/1.7
Saistītie dokumenti
  • Saistītie dokumenti
328889
136
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"