Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā

Izdarīt Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā (Latvijas Vēstnesis, 2020, 110.A, 247.A nr.; 2021, 37., 50.B, 55.A, 68.A, 73.A, 118., 129.A, 186.A, 207., 232. nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 4.1 panta pirmo daļu šādā redakcijā:

"(1) Komersantiem, kuri atbilst Energoefektivitātes likuma 10. panta pirmajā daļā vai 12. panta pirmajā daļā noteiktajiem kritērijiem, ir tiesības veikt uzņēmuma energoauditu vai ieviest sertificētu energopārvaldības sistēmu, vai ieviest sertificētu vides pārvaldības sistēmu ar papildinājumu (turpmāk kopā - energodokuments) normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā līdz 2022. gada 30. jūnijam, ja komersanta energodokumenta derīguma termiņš ir no 2021. gada 1. janvāra līdz 2022. gada 31. janvārim."

2. Papildināt likumu ar 8.2 pantu šādā redakcijā:

"8.2 pants. (1) Valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu minimālo objektu nepiemēro proporcionāli par tām taksācijas gada kalendāra dienām, kurās:

1) darbinieks atrodas dīkstāvē, kas radusies viņa vainas dēļ;

2) darba ņēmējs ir atstādināts no darba bez darba algas saglabāšanas.

(2) Ministru kabinets nosaka kārtību un termiņus, kādos darba devējs iesniedz Valsts ieņēmumu dienestam ziņas par šā panta pirmajā daļā minētajiem darba ņēmējiem.

(3) Valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu minimālais objekts netiek aprēķināts par tiem pārskata mēnešiem, kuros Ministru kabinets visā Latvijas teritorijā ir izsludinājis ārkārtējo situāciju."

3. 63.1 pantā:

papildināt pantu ar otro daļu šādā redakcijā:

"(2) Ja šā likuma 62. pantā minētajā laikposmā bērnam ir piešķirts alternatīvais statuss un atbalsts par bērnu nav izmaksāts šā likuma 63. pantā noteiktajā kārtībā, atbalstu piešķir bērna vecākam, aizbildnim, audžuģimenei vai ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas iestādes vadītājam.";

uzskatīt līdzšinējo panta tekstu par pirmo daļu.

4. Papildināt likumu ar 68.1 pantu šādā redakcijā:

"68.1 pants. Šā likuma 68. pantā minēto vienreizējo pabalstu personai piešķir, ja šā likuma 68. pantā minētajā laikposmā pilngadīgai personai ir piešķirts alternatīvais statuss un persona ir sasniegusi vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamo vecumu vai tai ir noteikta invaliditāte, vai personai ir Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas izsniegts atzinums par īpašas kopšanas nepieciešamību."

5. Papildināt 69. pantu ar sesto daļu šādā redakcijā:

"(6) Ja šā likuma 68.1 pantā minētajai personai, kura ir sasniegusi vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamo vecumu vai kurai ir noteikta invaliditāte, vienlaikus ir izsniegts arī Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas atzinums par īpašas kopšanas nepieciešamību, tai vienreizējo pabalstu piešķir divkāršā apmērā."

6. Papildināt likumu ar 70.2 pantu šādā redakcijā:

"70.2 pants. (1) Personai, kurai līdz ārkārtējās situācijas beigām radušās tiesības uz šā likuma 68.1 pantā minēto vienreizējo pabalstu, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra to izmaksā, pamatojoties uz personas iesniegumu. Iesniegumā persona norāda:

1) vārdu, uzvārdu un personas kodu;

2) tālruņa numuru vai elektroniskā pasta adresi;

3) Latvijas Republikas kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas konta numuru, uz kuru pārskaitāms pabalsts.

(2) Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra šā panta pirmajā daļā minēto iesniegumu izskata un pabalstu izmaksā 30 dienu laikā no iesnieguma saņemšanas dienas."

7. Papildināt pārejas noteikumus ar 18. punktu šādā redakcijā:

"18. Par laikposmu no 2021. gada 1. jūlija līdz šā likuma 8.2 panta spēkā stāšanās dienai darba devējam 30 kalendāra dienu laikā ir tiesības iesniegt Valsts ieņēmumu dienestam ziņas par kalendāra dienām, kurās darbinieks atradās dīkstāvē, kas radusies darbinieka vainas dēļ, vai kurās darba ņēmējs bija atstādināts no darba bez darba algas saglabāšanas."

Likums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas.

Likums Saeimā pieņemts 2021. gada 16. decembrī.

Valsts prezidents E. Levits

Rīgā 2021. gada 17. decembrī

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Saeima Veids: likums Pieņemts: 16.12.2021.Stājas spēkā: 18.12.2021.Tēma: Covid-19; Administratīvās atbildības ceļvedisPublicēts: Latvijas Vēstnesis, 244B, 17.12.2021. OP numurs: 2021/244B.1
Saistītie dokumenti
  • Grozītais
  • Anotācija / tiesību akta projekts
  • Citi saistītie dokumenti
328521
18.12.2021
84
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"