Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Slimību profilakses un kontroles centra lēmums

Rīgā 2021. gada 9. decembrī

Par aizlieguma noteikšanu vielai brorfīns un tās saturošiem izstrādājumiem

Lēmums adresēts fiziskām un juridiskām personām, kuras izgatavo, iegādājas, glabā, pārvadā, pārsūta vai izplata vielu 1-{1-[1-(4-Bromophenyl)ethyl]piperidin-4-yl}-1,3-dihydro-2H-benzimidazol-2-one, jeb brorfīns (turpmāk - viela brorfīns).

Agrīnās brīdināšanas sistēmā saņemta informācija par vielas brorfīns identifikāciju trīs Eiropas Savienības dalībvalstīs un Apvienotajā Karalistē.

Viela brorfīns ir opioīds. Pieejamā informācija liecina, ka vielai brorfīns ir aptuveni deviņas reizes spēcīgāka iedarbība kā vielai fentanils un Eiropas Savienībā reģistrēti aptuveni 60 ar vielu brorfīns saistīti letāli un neletāli saindēšanās gadījumi Vielas brorfīns un tās saturošu izstrādājumu lietošana var radīt nopietnu kaitējumu personas veselībai, bīstamību dzīvībai, kā arī apdraudējumu sabiedrības drošībai kopumā.

Tāpat, atskaitot zinātniskos pētījumus, nav norāžu par vielas brorfīns izmantošanu rūpniecībā vai saimnieciskajā darbībā, kā arī nav zināmas vispāratzītas vai apstiprinātas vielas ārstnieciskās vērtības vai pielietojums.

Ņemot vērā minēto, Slimību profilakses un kontroles centrs, pamatojoties uz Administratīvā procesa likuma 55. panta 2. punktu, 62. panta otrās daļas 1. punktu, 63. panta pirmās daļas 2. punktu un likuma "Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību" 4. panta otro daļu, nolemj uz laiku līdz 2022. gada 9. decembrim aizliegt vielas brorfīns un tās saturošu izstrādājumu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai izplatīšanu.

Atbilstoši likuma "Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību" 4. panta trešajai daļai šajā lēmumā minētā viela brorfīns un to saturošie izstrādājumi fiziskām un juridiskām personām triju darbdienu laikā no šī lēmuma spēkā stāšanās dienas jānodod Valsts policijai.

Ar šo lēmumu fiziskās un juridiskās personas tiek brīdinātas par lēmuma piespiedu izpildi.

Ja fiziskā vai juridiskā persona triju darbadienu laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas nenodod Valsts policijai vielu brorfīns vai tās saturošus izstrādājumus, Valsts policija vai izmeklēšanas iestāde vielu brorfīns vai tās saturošus izstrādājumus saskaņā ar likuma "Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību" 4. panta ceturto daļu izņem.

Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 364. panta pirmo daļu administratīvā akta piespiedu izpildes izmaksas uzliek adresātam.

Atbilstoši likuma "Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību" 4. panta otrajai daļai šis lēmums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Šo lēmumu var apstrīdēt mēneša laikā no šā lēmuma spēkā stāšanās dienas Veselības ministrijā Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā. Lēmuma pārsūdzēšana neaptur tā izpildi.

Slimību profilakses un kontroles centra direktore I. Gavare

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par aizlieguma noteikšanu vielai brorfīns un tās saturošiem izstrādājumiem Izdevējs: Slimību profilakses un kontroles centrs Veids: lēmums Pieņemts: 09.12.2021.Stājas spēkā: 11.12.2021.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 239B, 10.12.2021. OP numurs: 2021/239B.1
Saistītie dokumenti
  • Saistītie dokumenti
328353
11.12.2021
136
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"