Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts zaudēs spēku 2024. gada 1. jūlijā.

Gulbenes novada domes saistošie noteikumi Nr. 11

2021. gada 27. maijā (prot. Nr. 6, 98. p.)

Grozījums Gulbenes novada domes 2013. gada 31. oktobra saistošajos noteikumos Nr. 25 "Gulbenes novada pašvaldības nolikums"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
21. panta pirmās daļas 1. punktu un 24. pantu

1. Izdarīt Gulbenes novada domes 2013. gada 31. oktobra saistošajos noteikumos Nr. 25 "Gulbenes novada pašvaldības nolikums" grozījumu un izteikt 16.7. apakšpunktu šādā redakcijā:

"16.7. slēdz darba līgumus ar pakļautībā esošo iestāžu vadītājiem, ar rīkojumu nosaka pakļautībā esošo iestāžu vadītāju aizvietotājus viņu prombūtnes laikā, kā arī izdod saistošus rīkojumus;".

2. Saistošie noteikumi stājas spēkā 2021. gada 1. jūnijā.

Gulbenes novada domes priekšsēdētājs N. Audzišs

 

Gulbenes novada domes 2021. gada 27. maija saistošo noteikumu Nr. 11 "Grozījums Gulbenes novada domes 2013. gada 31. oktobra saistošajos noteikumos Nr. 25 "Gulbenes novada pašvaldības nolikums""
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums Atbilstoši likuma "Par pašvaldībām" 24. panta pirmajai daļai pašvaldības nolikums ir saistošie noteikumi, kas nosaka pašvaldības pārvaldes organizāciju, lēmumu pieņemšanas kārtību, iedzīvotāju tiesības un pienākumus vietējā pārvaldē, kā arī citus pašvaldības darba organizācijas jautājumus.

Likuma "Par pašvaldībām" 21. panta pirmās daļas 9. punkts nosaka, ka tikai dome var iecelt amatā un atbrīvot no amata pašvaldības iestāžu vadītājus, kā arī citas amatpersonas likumā un pašvaldības nolikumā paredzētajos gadījumos, Gulbenes novada domes 2013. gada 31. oktobra saistošo noteikumu Nr. 25 "Gulbenes novada pašvaldības nolikums" (turpmāk - Saistošie noteikumi) 16. punkts nosaka, ka pašvaldības izpilddirektors nolikumā noteiktajā kārtībā ir atbildīgs par pašvaldības iestāžu darbu, tajā skaitā slēdz darba līgumus ar pakļautībā esošo iestāžu vadītājiem, kā arī izdod saistošus rīkojumus, bet iepriekš minētajos normatīvajos dokumentos nav precīzi noteikta amatpersona, kura nosaka iestādes vadītāja aizvietotāju.

Valsts pārvaldes iekārtas likuma 33. panta pirmajā daļā noteikts, ka iestādes vadītāju aizvieto nākamā zemākā amatpersona, ja normatīvajā aktā nav noteikts citādi, un ka iestādes vadītājs apstiprina pārvaldes amatpersonu aizvietošanas kārtību. Šā likuma 33. panta otrā daļa nosaka, ka gadījumā, ja pārvaldes amatpersona nepilda vai ir kavēta pildīt savus pienākumus, nākamā augstākā pārvaldes amatpersona nekavējoties ieceļ šīs pārvaldes amatpersonas aizvietotāju, lai nodrošinātu iestādes darba nepārtrauktību. Augstāka pārvaldes amatpersona var atkāpties no iestādes vadītāja apstiprinātās aizvietošanas kārtības, to īpaši pamatojot.

Ņemot vērā iepriekš minētajos normatīvajos dokumentos noteiktos regulējumus un lai noteiktu amatpersonu, kura tiesīga nozīmēt pašvaldības iestādes vadītāja aizvietotāju, nepieciešams papildināt Saistošo noteikumu 16.7. apakšpunktu.

2. Īss projekta satura izklāsts Ar Saistošo noteikumu grozījumu tiek noteikta amatpersona, kura tiesīga noteikt pašvaldības iestādes vadītāju aizvietotāju.
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Saistošo noteikumu grozījumam nav ietekmes uz pašvaldības budžetu.

Piemaksas par aizvietošanu tiek noteiktas saskaņā ar Gulbenes novada domes, pašvaldības administrācijas, iestāžu un to struktūrvienību amatpersonu un darbinieku atlīdzības nolikumu - tās jau ir iekļautas pašvaldības budžetā neatkarīgi no grozījuma Saistošajos noteikumos.

4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz sabiedrību (mērķgrupām) un uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā

Saistošo noteikumu grozījumam nav ietekmes uz sabiedrību (mērķgrupām) un uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā.

5. Informācija par administratīvajām procedūrām Nav attiecināms.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Nav attiecināms.

Gulbenes novada domes priekšsēdētājs N. Audzišs

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījums Gulbenes novada domes 2013. gada 31. oktobra saistošajos noteikumos Nr. 25 "Gulbenes novada .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Gulbenes novada dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 11Pieņemts: 27.05.2021.Stājas spēkā: 01.06.2021.Zaudē spēku: 01.07.2024.Tēma: Covid-19 pašvaldībāsPublicēts: Latvijas Vēstnesis, 106, 03.06.2021. OP numurs: 2021/106.22
Saistītie dokumenti
  • Zaudēs spēku ar
  • Grozītais
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
323621
01.06.2021
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)