Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Skatīt Centrālās vēlēšanu komisijas 2024. gada 29. februāra instrukciju Nr. 2 "Ārtelpu balsošanas instrukcija".

Centrālās vēlēšanu komisijas lēmums Nr. 27

Rīgā 2021. gada 13. maijā

Par kārtības apstiprināšanu

Centrālā vēlēšanu komisija nolemj:

apstiprināt Ārtelpu balsošanas kārtību.

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja K. Bērziņa

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretārs R. Eglājs

 

APSTIPRINĀTA
ar Centrālās vēlēšanu komisijas
2021. gada 13. maija lēmumu Nr. 27

Ārtelpu balsošanas kārtība

1. Lai 2021. gada pašvaldības domes vēlēšanās ievērotu Covid-19 infekcijas novēršanas pasākumus, vienlaikus nodrošinot vēlētājiem ērtas balsošanas iespējas, pašvaldības vēlēšanu komisija var lemt par vēlēšanu iecirkņa papildu telpas izveidošanu speciāli iekārtotā publiski pieejamā vietā ārtelpās (turpmāk - balsošanas vieta), kur vēlētāji var iebraukt ar transportlīdzekļiem.

2. 1. punktā minēto lēmumu var pieņemt, pastāvot šādiem nosacījumiem:

2.1. balsošanas vietā ir iespējams nodrošināt drošību un sabiedrisko kārtību, un nav apdraudējumu cilvēku dzīvībai vai veselībai;

2.2. balsošanas vietā ir iespējams nodrošināt vēlēšanu materiālu drošību;

2.3. ir saņemts pašvaldības saskaņojums;

2.4. ir nodrošināts balsošanas vietai nepieciešamais materiāltehniskais aprīkojums;

2.5. ir pietiekams skaits vēlēšanu iecirkņa komisijas locekļu (līgumdarbinieku) darbam balsošanas vietā;

2.6. ir nodrošināts balsošanas vietas drošai un netraucētai darbībai nepieciešamais valsts un pašvaldību iestāžu atbalsts.

3. Pašvaldības vēlēšanu komisija lēmumu par balsošanas vietu pieņem ne vēlāk kā desmit dienu pirms vēlēšanām, nosakot, kura iecirkņa komisija rīkos balsošanu balsošanas vietā un to, vai balsošanas vietā varēs nobalsot arī vēlētāji, kuri neierodas ar transportlīdzekli (turpmāk - gājēji).

4. Balsošana notiek atbilstīgi Vēlēšanu iecirkņa komisijas darbības instrukcijai pašvaldības domes vēlēšanās, ciktāl šajā kārtībā un citos normatīvajos aktos nav noteikts citādi.

5. Balsošanas laiku noteic pašvaldības vēlēšanu komisija ne vēlāk kā desmit dienu pirms vēlēšanām.

6. Balsošanu drīkst novērot attiecīgajā vēlēšanu apgabalā reģistrēto kandidātu sarakstu novērotāji (turpmāk - novērotāji), ievērojot balsošanas aizklātību, personas datu aizsardzību un vismaz divu metru attālumu no citām personām.

7. Balsošanas aizklātuma ievērošanu uzrauga vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētāja norīkots darbinieks.

8. Balsošanas vietā dokumentu pārbaudei transportlīdzekļus ielaiž pa vienam.

9. Iebraukšanas vietā iecirkņa komisijas loceklis pēc uzrādītā personu apliecinošā dokumenta pārliecinās, vai atbraukusī persona, kas vēlas balsot, ir vēlētājs, un pārbauda, vai dokumentam nav beidzies derīguma termiņš.

10. Ja transportlīdzeklī ir pieaudzis pasažieris, kas nebalso, tas iebraukšanas vietā izkāpj no transportlīdzekļa un neiesaistās balsošanā. Ja transportlīdzeklī ir cits pasažieris, kas vēlas balsot, viņš izkāpj no transportlīdzekļa un dodas balsot uz vēlēšanu iecirkni vai, ja tas nav tuvumā, uz turpat ierīkotu gājēju balsošanas vietu.

Ja vēlētājs, kas vēlas balsot, ir pasažieris, transportlīdzekli balsošanas vietā turpina vadīt tā vadītājs. Vadītājs neiesaistās balsošanā un balsošanas stāvvietā izkāpj no transportlīdzekļa, līdz vēlētājs aizlīmējis vēlēšanu aploksni. Ja arī vadītājs vēlas balsot, tas balsošanas stāvvietā izkāpj no transportlīdzekļa un dodas balsot uz vēlēšanu iecirkni vai, ja tas nav tuvumā, uz turpat ierīkotu gājēju balsošanas vietu.

Līdz ar vēlētāju, kurš fizisku trūkumu dēļ pats nevar izdarīt atzīmes vēlēšanu zīmē vai parakstīties balsotāju sarakstā, balsošanas vietā tiek ielaista viņa uzticības persona.

11. Ja persona ir vēlētājs, transportlīdzekli novirza uz nākamo pieturas vietu, kur cits iecirkņa komisijas loceklis ar viedierīci nolasa personas apliecinošā dokumenta svītrkodu vai QR kodu vai ieraksta vēlētāju reģistrā vēlētāja personas kodu un pārliecinās, ka personai ir balsstiesības attiecīgā vēlēšanu apgabalā un vēlētāju reģistrā nav atzīmes, ka vēlētājs jau nobalsojis. Ja vēlētāju reģistrā nav atzīmes, ka vēlētājs jau nobalsojis, iecirkņa komisijas loceklis vēlētāju reģistrā izdara atzīmi par vēlētāja dalību vēlēšanās un balsotāju saraksta veidlapā ieraksta vēlētāja vārdu, uzvārdu un personas kodu. Vēlētājs parakstās balsotāju sarakstā par vēlēšanu aploksnes un visu kandidātu sarakstu vēlēšanu zīmju saņemšanu. Pēc tam transportlīdzekli novirza uz nākamo pieturas punktu.

Ja tiek konstatēts, ka vēlētājs jau nobalsojis, transportlīdzekli novirza uz izbraukšanas vietu.

12. Nākamā pieturas punktā ierādītās balsošanas stāvvietās vēlētājs vienatnē balso, neizkāpjot no transportlīdzekļa.

13. Vēlētājs, kurš fizisku trūkumu dēļ pats nevar izdarīt atzīmes vēlēšanu zīmē vai parakstīties balsotāju sarakstā, transportlīdzeklī balso uzticības personas klātbūtnē.

14. Gājēju balsošanas vietā atļauts balsot arī vēlētājiem, kas ieradušies bez transportlīdzekļa.

15. Ja vēlētājs pirms vēlēšanu zīmes ielikšanas aploksnē un aploksnes aizlīmēšanas sabojājis šo vēlēšanu zīmi vai aploksni, viņam izsniedz jaunus vēlēšanu materiālus.

16. Pēc vēlēšanu aploksnes aizlīmēšanas vēlētājs brauc līdz vēlēšanu kastei, kur iecirkņa komisijas locekļa klātbūtnē, neizkāpjot no transportlīdzekļa, iemet aploksni. Pēc aploksnes iemešanas kastē transportlīdzeklī drīkst atgriezties citi tā pasažieri.

17. Pēc aploksnes iemešanas vēlēšanu kastē vēlētājs pēc pieprasījuma var iegūt pilnu vēlēšanu zīmju komplektu no iecirkņa komisijas locekļa, kas uzturas pie vēlēšanu kastes.

18. Kārtību balsošanas vietā uzrauga iecirkņa komisijas priekšsēdētājs vai viņa norīkots darbinieks sadarbībā ar policiju.

19. Pēc balsošanas beigām vēlēšanu kastes aizzīmogo, vēlēšanu materiālus iesaiņo un nogādā skaitīšanai attiecīgajā vēlēšanu iecirknī. Vēlēšanu kastu aizzīmogošanu, vēlēšanu materiālu iesaiņošanu, vēlēšanu kastu un materiālu nogādāšanu attiecīgā vēlēšanu iecirknī drīkst novērot novērotāji.

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja K. Bērziņa

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretārs R. Eglājs

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par kārtības apstiprināšanu Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Centrālā vēlēšanu komisija Veids: lēmums Numurs: 27Pieņemts: 13.05.2021.Stājas spēkā: 13.05.2021.Zaudē spēku: 05.03.2024.Tēma: Covid-19Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 96, 20.05.2021. OP numurs: 2021/96.28
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
323293
13.05.2021
136
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"