Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Centrālās vēlēšanu komisijas lēmums Nr. 25

Rīgā 2021. gada 6. maijā

Par instrukcijas apstiprināšanu

Centrālā vēlēšanu komisija nolemj:

apstiprināt instrukciju "Pašvaldības domes vēlēšanu rīkošana ieslodzījuma vietās".

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja K. Bērziņa

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretārs R. Eglājs

 

APSTIPRINĀTA
ar Centrālās vēlēšanu komisijas
06.05.2021. lēmumu Nr. 25

Instrukcija
"Pašvaldības domes vēlēšanu rīkošana ieslodzījuma vietās"

I. Vispārīgie noteikumi

1. Balsošanu ieslodzījuma vietā rīko aizdomās turētajām, apsūdzētajām un tiesājamām personām, kurām kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums.

2. Pašvaldības vēlēšanu komisija ne vēlāk kā 20 dienu pirms vēlēšanu dienas nosaka, kura vēlēšanu iecirkņa komisija (turpmāk tekstā - iecirkņa komisija) nodrošinās balsošanu ieslodzījuma vietā, un ziņo to ieslodzījuma vietas administrācijai (turpmāk - administrācija).

3. Administrācija nodrošina iespēju vēlētājiem ieslodzījuma vietā savlaicīgi iepazīties ar attiecīgās pašvaldības kandidātu sarakstiem, ziņām par deputātu kandidātiem, priekšvēlēšanu programmām un informāciju par balsošanas kārtību.

4. Vēlētājs, kurš vēlas balsot ieslodzījuma vietā, ne vēlāk kā trīs dienas pirms vēlēšanu dienas iesniedz iesniegumu administrācijai. Administrācijas pilnvarota persona, izmantojot Vēlētāju reģistra datus, pārbauda, vai persona ir iekļauta Vēlētāju reģistrā attiecīgās pašvaldības vēlētāju sarakstā.

5. Administrācijas pilnvarota persona ne vēlāk kā dienā pirms vēlēšanu dienas (līdz plkst. 18.00) iesniegumus nogādā attiecīgajai iecirkņa komisijai.

II. Balsošanas kārtība

6. Iecirkņa komisija vēlēšanu gaitas žurnālā atbilstīgi saņemtiem iesniegumiem veic ierakstus par balsotājiem vēlētāju atrašanās vietā, norādot:

6.1. ieslodzījuma vietas adresi;

6.2. iesniegumu saņemšanas datumu, laiku un administrācijas pilnvarotās personas vārdu un uzvārdu, kura nogādājusi iesniegumus iecirkņa komisijā.

Iecirkņa komisija pārbauda vēlētāju reģistrā, vai pieteiktie balsotāji nav jau nobalsojuši.

7. Ar administrāciju saskaņotā dienā iecirkņa komisija atbilstīgi pieteiktajam balsotāju skaitam administrācijas pilnvarotajām personām vēlēšanu organizēšanai izsniedz:

7.1. balsotāju sarakstus balsošanai vēlētāju atrašanās vietā,

7.2. reģistrēto iesniegumu skaitam atbilstošu apzīmogotu vēlēšanu aplokšņu un vēlēšanu zīmju komplektu skaitu, kā arī rezervi gadījumam, ja vēlēšanu aploksne vai zīme tiek sabojāta. Izsniedzot apzīmogotas vēlēšanu aploksnes, tās pārskaita vismaz divas reizes un to skaitu ieraksta vēlēšanu gaitas žurnālā;

7.3. ar drošības plombām aizzīmogotu vēlēšanu kasti. Plombu numurus iecirkņa komisija ieraksta vēlēšanu gaitas žurnālā;

7.4. drošības plombu balsošanas spraugas aizplombēšanai, balsošanu noslēdzot.

8. Ieslodzījuma vietā vēlētājam izsniedz vienu vēlēšanu zīmju komplektu un ar iecirkņa komisijas zīmogu apzīmogotu vēlēšanu aploksni. Vēlētājs parakstās balsotāju sarakstā par vēlēšanu zīmju komplekta un vēlēšanu aploksnes saņemšanu.

9. Administrācija nodrošina, ka vēlētāji savu izvēli izdara atsevišķā telpā vai nodalījumā, kur vienatnē izdara savu izvēli. Redzamā vietā izliekama informācija par balsošanas kārtību.

10. Ja vēlētājs pirms vēlēšanu zīmes ielikšanas aploksnē un aploksnes aizlīmēšanas ir sabojājis vēlēšanu zīmi, administrācijas pilnvarota persona viņam izsniedz jaunu visu pieteikto kandidātu sarakstu vēlēšanu zīmju komplektu. Atsevišķu vēlēšanu zīmju izsniegšana ir aizliegta.

11. Ja vēlētājs pirms vēlēšanu zīmes ielikšanas aploksnē un aploksnes aizlīmēšanas ir sabojājis vēlēšanu aploksni, administrācijas pilnvarota persona viņam izsniedz jaunu aploksni un atzīmē balsotāju sarakstā rindā "Atzīmes par atkārtotu vēlēšanu aplokšņu izsniegšanu", norādot vēlētāja kārtas numuru. Turpat vēlētājs parakstās par jaunas aploksnes saņemšanu. Sabojātā vēlēšanu aploksne nododama administrācijas pilnvarotajai personai.

12. Kad vēlētājs ir izdarījis savu izvēli un vienu vēlēšanu zīmi ielicis aploksnē, un aploksni aizlīmējis, viņš administrācijas pilnvarotās personas klātbūtnē iemet vēlēšanu aploksni vēlēšanu kastē.

13. Administrācijai un administrācijas pilnvarotajai personai aizliegts aģitēt.

14. Beidzoties balsošanai ieslodzījuma vietā, administrācijas pilnvarotās personas nostiprina vēlēšanu kastes spraugu ar numurēto drošības plombu un nekavējoties nogādā balsotāju sarakstus, vēlēšanu kasti un pāri palikušās un sabojātās vēlēšanu aploksnes iecirkņa komisijai.

15. Iecirkņa komisijas priekšsēdētājs, saņemot no administrācijas pilnvarotās personas balsotāju sarakstus un vēlēšanu kasti, pāri palikušās un sabojātās aploksnes, vēlēšanu gaitas žurnālā ieraksta:

15.1. ziņas par pāri palikušajām un saņemtajām vēlēšanu aploksnēm;

15.2. ziņas par laiku, cikos saņemti balsotāju saraksti un vēlēšanu kaste;

15.3. ziņas par nobalsojušo skaitu;

15.4. administrācijas informāciju par pieteikto, bet neizpildīto balsojumu iemesliem.

Pēc ziņu ierakstīšanas iecirkņa komisija atzīmē vēlētāju reģistrā nobalsojušos vēlētājus.

16. Saņemot no Ieslodzījuma vietu pārvaldes apmeklējuma atļauju un netraucējot administrācijas darbu, balsošanas norisi ieslodzījuma vietā var novērot Centrālās vēlēšanu komisijas locekļi un Centrālās vēlēšanu komisijas pilnvarotas personas, plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, kā arī vienlaikus ne vairāk kā divi pilnvaroti novērotāji no katras politiskās partijas vai politisko partiju apvienības, kas attiecīgajā vēlēšanu apgabalā ir iesniegušas kandidātu sarakstu.

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja K. Bērziņa

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretārs R. Eglājs

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par instrukcijas apstiprināšanu Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Centrālā vēlēšanu komisija Veids: lēmums Numurs: 25Pieņemts: 06.05.2021.Stājas spēkā: 06.05.2021.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 94, 18.05.2021. OP numurs: 2021/94.4
323215
06.05.2021
136
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"