Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Valmieras pilsētas pašvaldības saistošie noteikumi Nr. 365

Valmierā 2021. gada 25. martā (prot. Nr. 5, 13. §)

Grozījums Valmieras pilsētas pašvaldības 2020. gada 30. janvāra saistošajos noteikumos Nr. 340 "Par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par maznodrošinātu un sociālās palīdzības pabalstiem Valmieras pilsētas pašvaldībā"

Izdoti saskaņā ar Sociālo pakalpojumu un
sociālās palīdzības likuma 3. panta otro daļu,
33. panta otro daļu, 35. panta trešo, ceturto un piekto daļu,
likuma "Par palīdzību dzīvokļa jautājuma risināšanā"
14. panta sesto daļu, likuma "Par sociālajiem dzīvokļiem un
sociālajām dzīvojamām mājām" 12. pantu

Izdarīt Valmieras pilsētas pašvaldības 2020. gada 30. janvāra saistošajos noteikumos Nr. 340 "Par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par maznodrošinātu un sociālās palīdzības pabalstiem Valmieras pilsētas pašvaldībā" (Latvijas Vēstnesis, 2020, Nr. 65, 2020, Nr. 77) grozījumu un izteikt noteikumu 57. punktu jaunā redakcijā:

"57. Laikā, kamēr visā valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija sakarā ar COVID-19 izplatību, bet ne ilgāk kā līdz 2021. gada 30. jūnijam, ģimenei (personai), kurai ārkārtējās situācijas dēļ ievērojami samazinājušies vai ir zaudēti ienākumi, piešķir pabalstu krīzes situācijā 150 euro apmērā vienai personai mēnesī".

Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs J. Baiks

 

Paskaidrojuma raksts
Valmieras pilsētas pašvaldības 2021. gada 25. marta saistošajiem noteikumiem Nr. 365 "Grozījums Valmieras pilsētas pašvaldības 2020. gada 30. janvāra saistošajos noteikumos Nr. 340 "Par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par maznodrošinātu un sociālās palīdzības pabalstiem Valmieras pilsētas pašvaldībā""

Paskaidrojuma raksta sadaļa Informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums Saistošie noteikumi "Grozījums Valmieras pilsētas pašvaldības 2020. gada 30. janvāra saistošajos noteikumos Nr. 340 "Par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par maznodrošinātu un sociālās palīdzības pabalstiem Valmieras pilsētas pašvaldībā" izstrādāts saskaņā ar Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma Pārejas noteikumu 37.1 punkta 3. apakšpunktu. Grozījums saistošajos noteikumos nepieciešams, lai precizētu pabalsta krīzes situācijā apmēru laikā, kamēr visā valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija sakarā ar COVID-19 izplatību.

Saskaņā ar Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma 24. panta pirmā un otrā daļa cita starpā nosaka, ka pašvaldības saistošos noteikumus saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatību un paskaidrojuma rakstu izsludina, tos publicējot oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" un minētie pašvaldības saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to izsludināšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

2. Īss projekta satura izklāsts Par krīzes situāciju šo saistošo noteikumu izpratnē uzskatāma situācija, kurā ģimene (persona) ar Ministru kabineta 2020. gada 6. novembra rīkojuma Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" 1. punktu izsludinātajā ārkārtējā situācijā no ģimenes (personas) gribas neatkarīgu apstākļu dēļ pati saviem spēkiem nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības un tai ir nepieciešama psihosociāla vai materiāla palīdzība.

Pabalsts krīzes situācijā tiek piešķirts 150 euro apmērā mēnesī vienai personai.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Naudas līdzekļi pabalstam krīzes situācijā valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā sakarā ar COVID-19 izplatību ir plānoti, ņemot vērā līdz 2021. gada 24. februārim Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma Pārejas noteikumu 37. punktā noteikto valsts nodrošināto mērķdotāciju pašvaldībām izdevumu segšanai 50 procentu apmērā no ģimenei (personai) izmaksātā pabalsta krīzes situācijā apmēra, bet ne vairāk kā 40 euro mēnesī vienai personai. Saistošo noteikumu izpilde tiks nodrošināta ikgadējā pašvaldības budžeta ietvaros, nepieciešamības gadījumā pārdalot naudas līdzekļus no citām budžeta pozīcijām.

Savukārt,  laikposmā no 2021. gada 25. februāra līdz 2021. gada 30. jūnijam saskaņā ar Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma Pārejas noteikumu 37.1 punkta 3. apakšpunktu, lai daļēji kompensētu pašvaldību izdevumus par pabalstu krīzes situācijā nodrošināšanu, valsts nodrošina pašvaldībām mērķdotāciju izdevumu segšanai 50 procentu apmērā no laikposmā no 2021. gada 1. februāra līdz 2021. gada 30. jūnijam mājsaimniecībai izmaksātā pabalsta krīzes situācijā apmēra, bet ne vairāk kā 75 euro mēnesī vienai personai.

4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nav ietekmes.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Saistošo noteikumu administrēšanu veic Valmieras pilsētas pašvaldības iestāde "Sociālo lietu pārvalde".
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Konsultācijas ar privātpersonām nav veiktas.

Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs J. Baiks

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījums Valmieras pilsētas pašvaldības 2020. gada 30. janvāra saistošajos noteikumos Nr. 340 .. Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Valmieras pilsētas dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 365Pieņemts: 25.03.2021.Stājas spēkā: 31.03.2021.Zaudē spēku: 28.09.2021.Tēma: Covid-19 pašvaldībāsPublicēts: Latvijas Vēstnesis, 62, 30.03.2021. OP numurs: 2021/62.9
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Grozītais
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
322003
31.03.2021
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"