Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Ventspils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 7

Ventspilī 2021. gada 11. martā (prot. Nr. 4; 14. §)

Grozījumi Ventspils pilsētas domes 2007. gada 23. aprīļa saistošajos noteikumos Nr. 3 "Ventspils pilsētas pašvaldības nolikums"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
21. panta pirmās daļas 1. punktu un 24. pantu

Izdarīt Ventspils pilsētas domes 2007. gada 23. aprīļa saistošajos noteikumos Nr. 3 "Ventspils pilsētas pašvaldības nolikums" šādus grozījumus:

1. izteikt noteikumu 4.111. punkta otrās daļas ceturto teikumu šādā redakcijā:

"Elektroniskā balsošana tiešsaistē komitejas sēdē tiek veikta, komitejas loceklim nosaucot savu balsojumu vārdiski: "par", "pret" vai "atturas" un savu balsojumu apstiprinot tiešsaistē sanāksmju vadības sistēmā."

2. izteikt noteikumu 7.21. punkta otrās daļas ceturto teikumu šādā redakcijā:

"Elektroniskā balsošana tiešsaistē DOMES sēdē tiek veikta, deputātam nosaucot savu balsojumu vārdiski: "par", "pret" vai "atturas" un savu balsojumu apstiprinot tiešsaistē sanāksmju vadības sistēmā."

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja
1. vietnieks infrastruktūras jautājumos J. Vītoliņš

 

Paskaidrojuma raksts
Ventspils pilsētas domes 2021. gada 11. marta saistošajiem noteikumiem Nr. 7 "Grozījumi Ventspils pilsētas domes 2007. gada 23. aprīļa saistošajos noteikumos Nr. 3 "Ventspils pilsētas pašvaldības nolikums""

Paskaidrojuma raksta sadaļa

Norādāmā informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums 2020. gada 13. novembrī Ventspils pilsētas dome pieņēma saistošos noteikumus Nr. 18 "Grozījumi Ventspils pilsētas domes 2007. gada 23. aprīļa saistošajos noteikumos Nr. 3 "Ventspils pilsētas pašvaldības nolikums"" (turpmāk - Saistošie noteikumi Nr. 18), ar kuriem, atbilstoši likuma "Par pašvaldībām" deleģējumam, Ventspils pilsētas domes 2007. gada 23. aprīļa saistošajos noteikumos Nr. 3 "Ventspils pilsētas pašvaldības nolikums" (turpmāk - Pašvaldības nolikums) tika noteikta iespēja noturēt attālinātās domes un komiteju sēdes, kā arī noteikta kārtība, kādā sēdes loceklis var reģistrēties attiecīgajai sēdei un balsot tajā.

Pēc Saistošo noteikumu Nr. 18 spēkā stāšanās par tiem tika saņemts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk - VARAM) atzinums (2020. gada 3. decembra VARAM vēstule Nr. 1-18/10806), kurā ministrija izteikusi iebildumu par Saistošajos noteikumos Nr. 18 izvēlēto elektroniskās balsošanas tiešsaistē formu.

Ar Saistošajiem noteikumiem Nr. 18 Pašvaldības nolikumā tika noteikts, ka deputāts domes vai komitejas tiešsaistes sēdē (videokonferences režīmā, ar attēla un skaņas pārraidi reālajā laikā) balso, nosaucot savu balsojumu vārdiski: "par", "pret" vai "atturas".

Lai gan neviens normatīvais šobrīd neregulē prasības elektroniskai balsošanai tiešsaistes domes vai komiteju sēdēs un pašvaldībām tādējādi ir dota rīcības brīvība izvēlēties piemērotāko tehnisko risinājumu atbilstoši to iespējām, VARAM sniegusi viedokli, ka Saistošajos noteikumos Nr. 18 izvēlētais elektroniskās balsošanas risinājums nav pietiekams, lai nofiksētu deputāta balsojumu. VARAM ieskatā, videokonferences režīmā organizētajās domes vai komiteju sēdēs balsošana par jautājumiem var notikt vai nu izmantojot kādu elektroniskās balsošanas rīku, vai arī balsojot video režīmā, paceļot roku vai citādi nepārprotami apliecinot balsojumu. Nenorādot konkrētus normatīvos aktus, uz ko balstīts šāds viedoklis, VARAM lūdz veikt precizējumus Pašvaldības nolikuma 4.111 un 7.21 punktos, lai nodrošinātu to atbilstību ārējo normatīvo aktu ar augstāku juridisko spēku prasībām.

Ņemot vērā VARAM 2020. gada 3. decembra vēstulē Nr. 1-18/10806 izteikto iebildumu, ir sagatavoti attiecīgi grozījumi Pašvaldības nolikumā.

2. Īss projekta satura izklāsts Ar saistošajiem noteikumiem tiek izdarīti grozījumi Pašvaldības nolikuma 4.111 un 7.21 punktos, papildinot tos ar nosacījumu, ka deputātam savs vārdiskais balsojums tiešsaistes domes vai komiteju sēdē papildus ir jāapstiprina tiešsaistē sanāksmju vadības sistēmā.
3. Informācija par plānoto ietekmi uz pašvaldības budžetu 70 000 EUR.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nav ietekmes.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Nav ietekmes. Saistošo noteikumu projekts skatīts Ventspils pilsētas domes Likumības komisijā 10.03.2021. un Ventspils pilsētas domes Finanšu komitejā 11.03.2021.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Nav notikušas.

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja
1. vietnieks infrastruktūras jautājumos J. Vītoliņš

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi Ventspils pilsētas domes 2007. gada 23. aprīļa saistošajos noteikumos Nr. 3 "Ventspils .. Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Ventspils pilsētas dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 7Pieņemts: 11.03.2021.Stājas spēkā: 13.03.2021.Zaudē spēku: 15.10.2021.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 51, 15.03.2021. OP numurs: 2021/51.7
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
321671
13.03.2021
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"