Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Rēzeknes pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 35

Rēzeknē 2020. gada 30. decembrī (prot. Nr. 113, 3. p., lēmums Nr. 1459)
Par maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni Rēzeknes pilsētas pašvaldībā

1. Saistošie noteikumi nosaka maznodrošinātās mājsaimniecības ienākumu slieksni Rēzeknes pilsētas pašvaldībā.

2. Maznodrošinātās mājsaimniecības ienākumu slieksnis ir 364 euro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 255 euro pārējām personām mājsaimniecībā.

3. Saistošie noteikumi piemērojami no 2021. gada 1. janvāra.

Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs A. Bartaševičs
Paskaidrojuma raksts
Rēzeknes pilsētas domes 30.12.2020. saistošajiem noteikumiem Nr. 35 "Par maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni Rēzeknes pilsētas pašvaldībā"

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Pašreizējās situācijas raksturojumsIenākumu un materiālā stāvokļa līmeni, kuru nepārsniedzot ģimene, vai atsevišķi dzīvojoša persona (turpmāk – ģimene (persona)) tiek atzīta par maznodrošinātu Rēzeknes pilsētas pašvaldībā nosaka Rēzeknes pilsētas domes 2020. gada 13. februāra saistošie noteikumi Nr. 5 "Par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošās personas atzīšanu par trūcīgu vai maznodrošinātu un sociālās palīdzības pabalstiem Rēzeknes pilsētas pašvaldībā" (turpmāk – Saistošie noteikumi Nr. 5).

Saskaņā ar Saistošo noteikumu Nr. 5 7. punktu ģimene (persona) tiek atzīta par maznodrošinātu, ja vidējie ienākumi katram ģimenes loceklim (personai) mēnesī pēdējo trīs mēnešu laikā nepārsniedz: ģimenei, kurā ir darbspējīgās personas, vai atsevišķi dzīvojošai darbspējīgai personai – 242 euro; ģimenei, kurā nav darbaspējīgo personu – 310 euro; atsevišķi dzīvojošai persona, kura nav darbspējīga – 330 euro.

2020. gada 23. novembrī ir pieņemti grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā, likumā "Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā", likuma "Par dzīvojamo telpu īri", kas stāsies spēkā 2021. gada 1. janvārī.

Saskaņā ar grozījumiem Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 33. panta trešajā daļā no 2021. gada 1. janvāra maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni katra pašvaldība ir tiesīga noteikt ne augstāku par 436 euro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 305 euro pārējām personām mājsaimniecībā, bet ne zemāku par šā panta otrajā daļā noteikto trūcīgas mājsaimniecības ienākumu slieksni (272 euro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 190 euro pārējām personām mājsaimniecībā).

Savukārt grozījumi minētā likuma 36. panta ceturtajā daļā paredz, ka Ministru kabinets nosaka mājsaimniecības materiālās situācijas izvērtēšanas un garantētā minimālā ienākuma pabalsta aprēķināšanas, piešķiršanas un izmaksas kārtību, kā arī trūcīgas un maznodrošinātas mājsaimniecības statusa piešķiršanas kārtību.

Saskaņā ar Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likuma 9. panta piekto daļu, ja spēku zaudē normatīvā akta izdošanas tiesiskais pamats (augstāka juridiska spēka tiesību norma, uz kuras pamata izdots cits normatīvais akts), tad spēku zaudē arī uz šā pamata izdotais normatīvais akts vai tā daļa. Līdz ar Saistošie noteikumi Nr. 5 daļā, kas nosaka nosacījumus trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa piešķiršanai, tajā skaitā, ienākumu līmeni, kuru nepārsniedzot ģimene (persona) tiek atzīta par maznodrošinātu (7. punkts), zaudē spēku 2021. gada 1. janvārī.

2. Saistošo noteikumu projekta nepieciešamības raksturojums, dokumenta būtībaŅemot vērā grozījumus normatīvajos aktos, ir nepieciešams noteikt maznodrošinātās mājsaimniecības ienākumu slieksni Rēzeknes pilsētas pašvaldībā no 2021. gada 1. janvāra.
3. Īss saistošo noteikumu projekta satura izklāstsSaistošie noteikumi nosaka maznodrošinātās mājsaimniecības ienākumu slieksni Rēzeknes pilsētas pašvaldībā.
4. Saistošo noteikumu projekta iespējamā ietekme uz pašvaldības budžetuMaznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksnis tiek palielināts, līdz ar to palielināsies maznodrošinātu mājsaimniecību (personu (ģimeņu)) skaits Rēzeknes pilsētas pašvaldībā un ietekme uz pašvaldības budžetu.
5. Saistošo noteikumu projekta iespējamā ietekme uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijāNeietekmē.
6. Saistošo noteikumu projekta iespējamā ietekme uz administratīvajām procedūrāmNeietekmē.
7. Normatīvie akti, saskaņā ar kuriem saistošie noteikumi sagatavotiSociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 33. panta trešā daļa, likuma "Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā" 14. panta sestā daļa, likuma "Par dzīvojamo telpu īri" 36.1 panta otrā daļa.
8. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām saistībā ar saistošo noteikumu projektuKonsultācijas ar privātpersonām nav notikušas.

Saistošo noteikumu projekts un paskaidrojuma raksts tiks ievietots Rēzeknes pilsētas pašvaldības mājaslapā internetā www.rezekne.lv, sadaļā "Saistošo noteikumu projekti".

Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs A. Bartaševičs
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni Rēzeknes pilsētas pašvaldībā Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Rēzeknes pilsētas dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 35Pieņemts: 30.12.2020.Stājas spēkā: 28.01.2021.Piemērojams ar: 01.01.2021.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 18, 27.01.2021. OP numurs: 2021/18.2
Saistītie dokumenti
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
320511
28.01.2021
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)